Zavrieť

Porady

Koľko firiem stíhate?

Tak ma napadlo,že koľko firiem sa dá fyzicky zvládnuť, keď je na to človek sám. Teda SZČO, nie účtovnícka firma so zamestnancami. Viem, že je to rozdiel účtovať nejakého živnostníka s pár dokladmi mesačne a nejakou väčšou firmou.
Usporiadat
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

m.hladka Pozri príspevok
Práve mi jeden klient navrhol, že zakúpil licenciu v MRP aj pre mňa, aby som mohla účtovať v ich PC cez môj PC, ale až keď oni zavrú PC, t.z. že večer (!?). Majú prísť z firmy mi niečo doinštalovať na môj PC, budem mať heslo a môžem makať. Ale som to oddialila až na január 2009. Doklady samozrejme budem mať originál, nie skenované, lebo tie ti DU neuzná.
danovy urad uzna kopie dokladov. cca spatne asi 2-3 roky vypadlozo zakona o uctovnictve ze uctovny doklad musi byt original
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

aladin Pozri príspevok
danovy urad uzna kopie dokladov. cca spatne asi 2-3 roky vypadlozo zakona o uctovnictve ze uctovny doklad musi byt original
A to akože kedy vypadlo zo zákona? Ešte pred nedávnom som na stránke drsr čítala vyjadrenie na prácu s dokladmi z ERP, ktoré sú tlačené na teplocitnom papieri. Všetci dobre poznáme tento problém, stačí pár mesiacov a doklad je nečitateľný a neskôr na ňom nie je už vôbec nič. Vo vyjadrení bolo, že takýto doklad musí byť prefotený s overenou pravosťou. Čo teda považujem za absolútny nezmysel. V prípade, že je to pravda o tej zmene zákona...takéto vyjadrenia si môžu nechať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
aladin Pozri príspevok
danovy urad uzna kopie dokladov. cca spatne asi 2-3 roky vypadlozo zakona o uctovnictve ze uctovny doklad musi byt original
Môžeš uviesť konkrétny citát zákona, resp. §.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
aladin Pozri príspevok
danovy urad uzna kopie dokladov. cca spatne asi 2-3 roky vypadlozo zakona o uctovnictve ze uctovny doklad musi byt original
Ale nie fotokópie.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...len sa nestrhajte z tolkej roboty:-) od roboty aj kone dochnú:-)
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

rickman Pozri príspevok
Človek tu chvíľku nie je a hneď sa doňho pustia... Ste jak baby na trhu - keď jedna odíde, tak ostatné hneď "ľabdzú"..

Nevravím, že také niečo tu ešte nebolo, no nezačali ste to rozvíjať. Ide predsa o Vašu prácu. Ak si viete pomôcť navzájom, tak prečo to neskúsiť? Dnes by už takéto niečo nestálo veľa a aj technika je niekde inde - neviem, kedy sa to spomínalo naposledy...

Johanka to načrtla a vystihla podstatu, no tak ako to opisovala ona - to je absolútna blbosť.. Týka sa to automatického skenovania dokladov cez kopírku pripojenú k PC alebo skener. Spinkované doklady by sa oskenovali ručne. Pointa toho celého by spočívala v tom, že program zistí o aký doklad ide, "prečíta" sumy a hlavne dátumy. Potom tieto doklady zoradí do časovej osi. Nečitateľné alebo nie 100%ne čitateľné si skontrolujete.

Rozoberal sa tu postup a to, že najdlhšie trvá práve zotriedenie. Ak to platí u každého resp. u väčšiny, tak sa to dá ďalej rozoberať..

Program by to okrem času roztriedil aj podľa druhu dokladu. Aby ste nebehali medzi rôznymi časťami účtovného SW.



--
Stefan: spomínal som aj tú poslednú kategóriu dokladov
NAJDLHSIE TRVA ZODPOVEDNOST
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ak som sa dobre naučila počítať, tak 1+1=2 a k tomu taká maličká kríza, teda v septembri sa nás nemala vôbec dotknúť, v januári vraj len mierne ....vychádza mi z toho, že ak predpovede pôjdu takto ďalej možno ani žiadne účto už nebude treba robiť. Hádam si uvedomíme, že ten finančný a ekonomický systém stál stáročia na hlinených nohách a je mierne povedané neudržateľný. Ak si môže krajina neobmedzených možností vyrábať korunky podľa potreby bez akéhokoľvek krytia, tak tu už pomôže len jedno...radšej na to ani nepomyslieť. Asi som spadla mimo tému, tak sorry všetkým.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Somár má tiež 4 nohy a predsa je iba somár.
Ka Mil
Ja som myslela, že máš iba dve nohy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať