Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý večer, prosím vás na reklamné služby nie je povinnosť mať ERP, ale ak v rámci reklamných služieb v jednom balíku predáme aj nejaký tovar potrebujeme už ERP, alebo v rámci jedného celku vyplývajúceho zo zmluvy tak nie? /pri predaji reklamných predmetov - vizitiek, loga,tabule, samostatne predávaných určite potrebujeme ERP ale ak pôjde len o návrhy a grafický riešenia.....?
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

čiže ak napíšem vizitka , logo, tabula ... tak erp ano a ak napíšem grafický návrh a výroba vizitiek a tabule a jej umiestnenie, namontovanie niekde - tak môžem prijať hotovosť bez ERP
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jednoznačne tak. Môžeš prijať tržbu za službu, ktorá nie je v zozname kde ERP je povinná. No nesmieš predávať tovar ! Pri predaji všetkého tovaru je totiž ERP povinná. U služieb je to jednoduchšie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
latka Pozri príspevok
čiže ak napíšem vizitka , logo, tabula ... tak erp ano a ak napíšem grafický návrh a výroba vizitiek a tabule a jej umiestnenie, namontovanie niekde - tak môžem prijať hotovosť bez ERP
Pozor na tie vizitky! Ak si zákazník dodá papier - poskytujete službu(nie je potrebné mať ERP) . Ak vizitky tlačíte na svoj vlastný materiál,čiže dodáte na vizitky aj vizitkový papier, tak je to predaj tovaru a ERP je potrebná .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
latka Pozri príspevok
čiže ak napíšem vizitka , logo, tabula ... tak erp ano a ak napíšem grafický návrh a výroba vizitiek a tabule a jej umiestnenie, namontovanie niekde - tak môžem prijať hotovosť bez ERP
Ešte sa doplním, zhotovenie grafiky je služba .Ale napríklad aj reklamná tabuľa - ak dodávate materiál , tak predávate tovar- potreba ERP .Aj napr. potlač pier , ak dodáte perá je to predaj tovaru - potreba ERP.Ak potláčate tričká Vami dodané - predaj tovaru - potreba ERP .

Služba je grafika a potlač produktov, ktoré si dodá zákazník .Ak materiál dodá reklamná agentúra, je to vždy predaj tovaru .

Reklamné služby sa posudzujú rovnako ako tlačiarenská činnosť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Pozor na tie vizitky! Ak si zákazník dodá papier - poskytujete službu(nie je potrebné mať ERP) . Ak vizitky tlačíte na svoj vlastný materiál,čiže dodáte na vizitky aj vizitkový papier, tak je to predaj tovaru a ERP je potrebná .

Presne tak.

Mimochodom, ak mám niekomu nosiť papier na vizitky tak to si ich už môžem rovno aj vytlačiť. Tadiaľ cesta nepovedie. Ja osobne o také služby by som nemala záujem.
Zadávateľ by si mal ekonomicky vyhodnotiť, čo mu nesie prínos a tomu sa prispôsobiť.
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Prosím poradiť, môže notárka prijímať platby za služby, na ktoré vystavila faktúru, v hotovosti?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martae Pozri príspevok
Prosím poradiť, môže notárka prijímať platby za služby, na ktoré vystavila faktúru, v hotovosti?
môže
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

áno, ale namiesto príjmového pokladničného bloku vytlačí doklad z RP, na ktorom bude uvedené napr. "úhrada faktúry" a samozrejme bez rozpisu DPH.
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Ona potrebuje registračnú pokladnicu?
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Ako mám potom rozumieť odpovedi od anekabaletka?
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Ďakujem. Tú odpoveď daňového úradu som poznala.
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Ad žabinka. Odklepla som odpoveď skôr ako som to dopísala. Chcela som napísať, ze tú odpoveď daňového úradu som poznala, nebola som si však istá, či to chápem správne. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

Ospravedlňujem sa za moju chybnú, resp. nepresnú odpoveď. Sú notári, ktorí reg.pokladnicu mali už aj pred 1.1.2012 a tí sú povinní vystaviť z nej aj doklad o príjme hotovostnej úhrady k vystavenej faktúre.
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Prosím, poradíte mi ? Mám živnosť na výrobu darčekových predmetov (chránená dielňa) ... konkrétne maľujem na sklo a úžitkový porcelán ... a tieto výrobky budem dávať do rôznych obchodov s darčekovými predmetmi. Platbu budem prijímať v hotovosti po vystavení faktúry. Budem potrebovať aj registračnú pokladňu? Som invalidný dôchodca s mierou postihnutia 45% ... asi sa na mňa nevzťahuje to, že občan ZŤP nemusí používať ERP, však? ďakujem vám za odpovede ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
klaura Pozri príspevok
Prosím, poradíte mi ? Mám živnosť na výrobu darčekových predmetov (chránená dielňa) ... konkrétne maľujem na sklo a úžitkový porcelán ... a tieto výrobky budem dávať do rôznych obchodov s darčekovými predmetmi. Platbu budem prijímať v hotovosti po vystavení faktúry. Budem potrebovať aj registračnú pokladňu? Som invalidný dôchodca s mierou postihnutia 45% ... asi sa na mňa nevzťahuje to, že občan ZŤP nemusí používať ERP, však? ďakujem vám za odpovede ...
Ako pozerám do materiálov zo školenia, vo výnimkách, pre ktorých sa vzťahuje používanie ERP sa píše : predaj tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím. % postihnutia tu nie sú vypísané.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

klaura Pozri príspevok
Prosím, poradíte mi ? Mám živnosť na výrobu darčekových predmetov (chránená dielňa) ... konkrétne maľujem na sklo a úžitkový porcelán ... a tieto výrobky budem dávať do rôznych obchodov s darčekovými predmetmi. Platbu budem prijímať v hotovosti po vystavení faktúry. Budem potrebovať aj registračnú pokladňu? Som invalidný dôchodca s mierou postihnutia 45% ... asi sa na mňa nevzťahuje to, že občan ZŤP nemusí používať ERP, však? ďakujem vám za odpovede ...
mate preukaz TZP? ak ano, nemusite pouzivat ERP.
0 0
Zahranicie Zahranicie

Zahranicie je offline (nepripojený) Zahranicie

Poradite mi?

Sme zahranicna firma, ktora predava tovar v celej EU a tak aj na Slovensku. Faktury sa vystavuju v Rakusku, kde ma firma sidlo(na SK nema ziadnu pobocku, ani sidlo).
Kedze (zial) platobna moralka je na SK naozaj zla, som nutena zakaznikov navstivit a peniazky vyzdvyhnut osobne.
Potrebujem registracnu pokladnu, aj ked mam so sebou vystavenu fakturu? V CR tak viem vyzbierat peniazky aj na prijmovy listok, ale ako zaviedli RP sa neviem na Slovensku dostat k peniazkom. Zakaznici platia neskoro, alebo vobec a osobne ich vyzbierat nemozem(?), lebo nemam RP?
Dakujem za radu.
0 0
Zahranicie Zahranicie

Zahranicie je offline (nepripojený) Zahranicie

Tictac7, dakujem za rychlu odpoved Ja ten tovar dokonca zakaznikom ani na Slovensko nenosim.Zasiela sa z Rakuska balikovou sluzbou. Na SK nie sme platitelom DPH, napriek tomu je potrebna RP?. Zakaznici sa prave ohanaju povinnostou ju mat, ale sami nehradia faktury v dohodnutej splatnosti. Som bezradna. S prijmovym listkom by som to z nich unejako dostala, ale takto?....

tictac7 Pozri príspevok
...hmmm, už dvakrát som zmazala svoju odpoveď.... Ak si u Teba niekto objedná tovar, Ty mu ho dovezieš spolu s faktúrou vystavenou v AT a zoberieš peniaze v hotovosti - erp by si mala použiť. Kto však vie, či si peniaze neprevzala v Kittsee alebo vo Wolfstahle?

§ 1
Základné ustanovenie



(1) Tento zákon upravuje

a) podmienky používania elektronickej registračnej pokladnice na evidenciu tržieb na území Slovenskej republiky,
b) postavenie a činnosť servisnej organizácie súvisiace s používaním elektronickej registračnej pokladnice.

(2) Tento zákon sa vzťahuje na fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie1) predáva tovar alebo poskytuje službu (ďalej len "podnikateľ"); tento zákon sa vzťahuje aj na podnikateľa s trvalým pobytom alebo so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, ak predáva tovar alebo poskytuje službu na území Slovenskej republiky prostredníctvom.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ďakujem za odpoveď, myslela som si to služby som si pozerala, len som nevedela lebo faktúry sú vlastne pohľadávky a tam vraj treba registračnú pokladnicu...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať