Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nero 5 Pozri príspevok
zdravim .chcem sa opytat, lebo tiez uz mam v tom chaos.Potrebujem aj ja ako TZP poskytujuci sluzby registracnu pokladnu ?
21. Otázka:
Podnikateľ je držiteľom preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP). Má predajňu, v ktorej zamestnáva dvoch zamestnancov. Musí pri predaji tovaru používať ERP ?
Odpoveď:
Ak občan, ktorý je držiteľom preukazu ŤZP, predáva tovar, alebo poskytuje služby v rozsahu vymedzenom v prílohe č. 1 zákona o ERP, nie je povinný používať ERP. Táto výnimka sa vzťahuje na podnikateľa, ktorý je držiteľom preukazu ŤZP, preto ak takýto podnikateľ má viacero prevádzok, s viacerými predajnými miestami, nie je povinný vo svojich prevádzkach používať ERP.
Uvedenú výnimku nie je možné aplikovať v prípade, ak držiteľom preukazu ŤZP je zamestnanec. Ak by podnikateľ, ktorý nie je držiteľom preukazu ŤZP, zamestnával zamestnancov ŤZP, je povinný pri predaji tovaru alebo poskytovaní služby používať ERP.



http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zuzumojko Pozri príspevok
Poradí mi niekto...kolega omylom prijal platbu za tovar v hotovosti aj ked nemame registračnu pokladnicu:-( Rozhodli sme sa ju radsej nemat a neprijimat v hotovosti trzbu za tovar. Co s tym teraz?
ak by sa to stalo mne, tak by som to riešila takto: najskôr by som volala zákaznikovi, že sa stal omyl a že dostane druhý doklad. A peniaze by som v jeho mene poslala poštovou poukážkou na účet. Odstrižok z tejto poukážky by som potom doručila zákazníkovi.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ak by sa to stalo mne, tak by som to riešila takto: najskôr by som volala zákaznikovi, že sa stal omyl a že dostane druhý doklad. A peniaze by som v jeho mene poslala poštovou poukážkou na účet. Odstrižok z tejto poukážky by som potom doručila zákazníkovi.
A ešte doplním, vydaný pôvodný doklad o úhrade treba vziať späť a skartovať ho .
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nero 5 Pozri príspevok
prepac Zita5 ,ale chcem si to este raz overit .SOM TZP a mam prevadzku Oprava a údržba motorovych vozidiel -Pneuservis .Potrebujem tu registracnu pokladnu ,alebo nie ,nakolko niokde som sa zrozumitelne cize polopate nedozvedel ako to vlastne je . Dakujem za odpoved
po lopate to je aj v zakone

§ 3
Povinnosť evidovať tržbu elektronickou registračnou pokladnicou



(1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.4)

(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje na

a) predaj

1. cenín, cestovných lístkov mestskej hromadnej dopravy, telefónnych kariet, dennej tlače a periodickej tlače,
2. mincí z drahých kovov, pamätných bankoviek, pamätných mincí, zberateľských mincí, hárkov bankoviek a súborov obehových mincí, ako aj bankoviek a mincí, ktoré boli stiahnuté z peňažného obehu a stratili status zákonného platidla po uplynutí obdobia určeného na ich výmenu, v Národnej banke Slovenska, 5) v bankách, 6) v pobočkách zahraničných bánk7) a na numizmatických burzách,
3. poštových cenín na filatelistických burzách,
4. tovaru prostredníctvom predajných automatov,
5. tovaru na dobierku,
6. doplnkového tovaru súvisiaceho s poskytovaním poštových služieb,
7. tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy a autobusovej dopravy, v leteckej doprave a vodnej doprave,
8. tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím, 8)
9. živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov,
10. tovaru predávaného vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
11. tovaru vyrobeného v rámci praktického vyučovania žiakov,

b) služby poskytované

1. občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím, 8)
2. vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
3. v rámci praktického vyučovania žiakov,
4. prostredníctvom predajných automatov.

(3) Ak podnikateľ vloží do elektronickej registračnej pokladnice hotovosť okrem prijatej tržby, je povinný ju bez zbytočného odkladu po jej vložení zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici.

(4) Podnikateľ je povinný používať elektronickú registračnú pokladnicu na všetkých predajných miestach. Podnikateľ je povinný umiestniť elektronickú registračnú pokladnicu na predajnom mieste tak, aby údaje na zobrazovacom zariadení pre zákazníka boli zákazníkovi čitateľné.

(5) Podnikatelia, ktorí vykonávajú činnosť na základe zmluvy o združení9) a predávajú tovar alebo poskytujú službu na tom istom predajnom mieste, môžu používať jednu spoločnú elektronickú registračnú pokladnicu.


3 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Akreditované osoby na účely certifikácie pokladníc

Pokladnica aj fiskálna tlačiareň musia byť certifikované. Akreditovanými osobami na účely certifikácie pokladníc sú:

* Elektrotechnický výskumný a projektový ústav, a. s. Nová Dubnica a
* TÜV SÜD Slovakia, s. r. o., Bratislava.

Kto je povinný používať pokladnicu

Tak, ako aj doteraz povinnosť používať pokladnicu má každá fyzická a právnická osoba - podnikateľ, ktorý má oprávnenie na podnikanie v oblasti predaja tovaru alebo poskytovania zákonom vymedzených služieb na území Slovenskej republiky a z jeho predaja alebo z ich poskytovania prijíma tržby.

Povinnosť používať pokladnicu sa vzťahuje aj na zahraničnú fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ktorá na území Slovenskej republiky uskutočňuje predaj tovaru alebo poskytuje niektorú zo zákonom vymedzených služieb - ale to len vtedy, ak tieto činnosti vykonáva prostredníctvom stálej prevádzkarne.

Najdôležitejšie zmeny

Oproti doterajšiemu právnemu predpisu (vyhlášky), zákonom o ERP došlo k týmto najdôležitejším zmenám:

* na ERP sa evidujú nielen tržby prijaté v hotovosti, ale aj platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby,
* pokladnice musia byť vybavené fiskálnou pamäťou,
* pokladnica musí vyhotovovať pokladničné - fiskálne doklady a aj nefiskálne doklady „NEPLATNÝ DOKLAD“, „VKLAD“ a „SKÚŠKA POKLADNICE“,
* pokladnica musí prejsť pravidelnou údržbou zameranou na preverenie technického stavu a neporušenosti plomb,
* kontrolné pásky sú nahradené elektronickým kontrolným záznamom,
* nie je povinnosť vyhotovovať výkazy obratov,
* nie je povinnosť vyhotovovať mesačnú uzávierku, ale okrem dennej uzávierky sa vyhotovujú tzv. intervalová a prehľadová uzávierka,
* tržba prijatá za úhradu pohľadávky sa musí evidovať na pokladnici,
* pokladnica musí byť zaplombovaná,
* servisné organizácie musia byť registrované v registri servisných organizácií,
* oprava pokladnice servisnou organizáciou musí byť zabezpečená do 48 hodín,
* servisné organizácie sú povinné nahlasovať na daňovom úrade napr. poškodenie plomby, chýbanie plomby, zmenu údajov pokladnici,
* zákonom č. 504/2009 Z. z., ktorým sa novelizoval zákon o ERP boli okrem daňových úradov aj pre colné úrady ustanovené niektoré kompetencie kontroly pokladníc a podľa § 35 zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov možnosť ukladať pokuty, napr. za nepoužívanie pokladnice.

Zákonom o ERP nedošlo k zmene rozsahu služieb, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie prijatých tržieb a v rovnakom rozsahu platia aj výnimky z povinnosti používania pokladnice.

http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...559&odkial=EUD
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mikat Pozri príspevok
Prosim o radu: Stolarska firma - vyraba drevene vyrobky, predava ich, prijima financie aj cez PPD, aj na bankove uhrady. Ak by uhrady zuzil len na uhrady cez banku, potrebuje fiskalnu pokladnicu? Dakujem pekne za odpoved. Katarina
Prikladám stanovisko MF
http://www.porada.sk/t183388-registr...ml#post1936991
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Faktúru som písala už zo zvyku.. Urob si ako ti poradila Zitka, niečo na spôsob dodacieho listu, alebo si kúp v papiernictve. A k tomu pripoj PPD.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nie.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

martae Pozri príspevok
Ako mám potom rozumieť odpovedi od anekabaletka?
Nevšímať si to .
Treba si pozrieť oficiálne vyjadrenia, napríklad na stránke drsr.sk.
Príloha č. 1 k zákonu o ERP účinná od 1.1. 2012
SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB
V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI
45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových
vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu
52.21 Vedľajšie činnosti v pozemnej doprave, a to len pri prevádzke parkovacích priestorov
56.10.1 Jedálne
56.10.9 Ostatné účelové stravovanie
56.21 Dodávka jedál
56.29 Ostatné jedálenské služby
56.30 Služby pohostinstiev
74.20 Fotografické činnosti
77.11 Prenájom a lízing automobilov a ľahkých motorových vozidiel okrem prenájmu podľa zmluvy
o kúpe prenajatej veci
77.21 Prenájom a lízing rekreačných a športových potrieb okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe
prenajatej veci
77.22 Prenájom videopások a diskov okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
77.29 Prenájom a lízing ostatných osobných potrieb a potrieb pre domácnosť okrem prenájmu podľa
zmluvy o kúpe prenajatej veci
93.11 Prevádzka športových zariadení, a to len pri prevádzke krytých a nekrytých kúpalísk
93.13 Fitnescentrá
93.21 Činnosti lunaparkov a zábavných parkov
96.01 Pranie a chemické čistenie textilných a kožušinových výrobkov okrem požičiavania bielizne,
pracovných odevov, vecí súvisiacich s práčovňou, dodávky plienok a poskytovania pracích
a čistiacich služieb u zákazníka
96.02 Kadernícke a kozmetické služby
96.04 Služby týkajúce sa telesnej pohody
96.09 Ostatné osobné služby, a to len pri strihaní psov
Alebo tiež na stránke drsr: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...012_otazke.pdf
13. Otázka:
Musia notári, advokáti, lekári evidovať tržby v ERP ?
Odpoveď:
Zoznam služieb, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP je taxatívne
vymedzený v prílohe č. 1 zákona o ERP.
Notárske a advokátske služby nie sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP, preto pri ich
poskytovaní nie je povinnosť platby prijaté v hotovosti evidovať v ERP
Na poskytovanie zdravotníckych služieb sa povinnosť evidencie tržieb v ERP nevzťahuje. Ak
však lekár okrem poskytovania služieb začne na základe vydaného oprávnenia predávať tovar
(čo i len v jednom prípade v roku), vzniká mu povinnosť tržby z predaja tovaru prijaté v
hotovosti evidovať v ERP.
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

O nových registračných pokladniach hovorí tento článok.
Podstatný je názor na konci príkladu č.3
1 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

SAIVI Pozri príspevok
...v publikácii PORADCA 2009 číslo 3 sa na str.271 k platbe za faktúru v hotovosti píše :
Podľa §18 podnikateľ, ktorý má mpovinnosť používať registračnú pokladnicu môže aj po 01.03.2009 používať elektronickú registračnú pokladňu podľa vyhlášky najneskôr do 31.12.2010.... pokračovanie je v prílohe. ...vie sa k tomu niekto vyjadriť - podľa tohto to chápem, že nemusíme mať bezpodmienečne registračnú pokladňu..
...zadala som dopyt na DU v znení :
Sme spoločnosť s r.o.. a doteraz sme nemali registračnú pokladňu. Prosím Vás o konkrétnu odpoveď na moje otázky.
Tak 2-3x za štvrť rok vystavujeme faktúru na hotovostnú platbu.V tomto prípade máme povinnosť vystaviť doklad z registračnej pokladne, a ak ju nemáme tak musí platba prebehnuť prostredníctvom banky?
V prípade že my uhrádzame faktúru v hotovosti pri nákupe za tovar, a predávajúca firma nám nedá bloček z registračnej pokladne ale len PPD tak ako to bolo doteraz... bude to platný doklad do nášho účtovníctva?
Dakujem

odpoveď:
March 03, 2009 8:32 AM
Odpoved na dopyt c.24162
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa nového zákona č. 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice, ktorý nadobudol účinnosť 1.9.2008, sa za tržbu považuje aj úhrada pohľadávky. Nakoľko však prechodné ustanovenie § 18 tohto zákona umožňuje podnikateľom postupovať podľa doterajšieho predpisu (t.j. vyhl.č. 55/1994 Z.z.) až do 31. decembra 2010, do tohto termínu nevznikne podnikateľom povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu pri úhradách pohľadávok v hotovosti.
Vyhláška č. 55/1994 Z.z. v ustanovení § 2 písm. c) jasne stanovuje, že za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky.

Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALEXOLIVER Pozri príspevok
dobrý deň chcela by som sa spýtať, či od 1.1.2011 bude potrebovať registračnú pokladňu živnostník-inštruktor v autoškole. Za mesiac vystaví 2 faktúry, pretože vykonáva jazdy pre 2 autoškoly, tie sú mu uhradené v hotovosti cez PPD.
V takýchto prípadoch si vždy treba pozrieť prílohu ku zákonu, ktorá je na Porade niekoľkokrát, napr. aj v nasledovnom príspevku: a spomínaná služba v nej nie je, takže nie...


mysimis Pozri príspevok
Tu je príloha tých služieb, kde bude povinnosť používať ERP od 01.03.2009:
Príloha č. 1 k zákonu č. 289/2008 Z. z.
SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE
TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI
1. Opravy a údržba osobných motorových vozidiel
1.1. Bežné opravy a údržba osobných motorových vozidiel
1.2. Opravy elektrického systému osobných motorových vozidiel
1.3. Opravy pneumatík vrátane nastavenia a vyváženia kolies osobných motorových vozidiel
1.4. Opravy karosérií osobných motorových vozidiel
2. Umývanie osobných motorových vozidiel
3. Parkovacie služby
4. Služby spojené s podávaním jedál a nápojov okrem služieb poskytovaných v ležadlových alebo lôžkových vozňoch a iných dopravných prostriedkoch
4.1. Reštauračné služby s obsluhou
4.2. Služby v samoobslužných zariadeniach
4.3. Služby v bufetoch, stánkoch a v cukrárňach
4.4. Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre iné podniky a inštitúcie
4.5. Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre domácnosti
4.6. Služby spojené s podávaním nápojov
5. Nájom a lízing
5.1. Nájom a lízing osobných motorových vozidiel a ľahkých motorových vozidiel do 3,5 t určených prevažne na prepravu osôb a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
5.2. Nájom a lízing tovaru osobnej spotreby a potrieb pre domácnosť a služby s tým spojené s výnimkou zdravotníckych a parazdravotníckych pomôcok a potrieb, požičiavania kníh a časopisov; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
5.3. Nájom a lízing predmetov a zariadení na rekreačné účely a športové účely a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
6. Fotografické služby
6.1. Portrétne fotografické služby
6.2. Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3. Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4. Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5. Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií
7. Prevádzka krytých a prevádzka nekrytých kúpalísk
8. Služby lunaparkov a služby zábavných parkov
9. Služby zberní odevov, bielizne a ich rozvoz
10. Pranie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín a čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka
11. Chemické čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka
12. Úschova kobercov, závesov, kože a kožušín a chemická údržba kobercov, závesov, kože a kožušín
13. Služby žehliarní a služby mangľovní
14. Farbenie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí a tónovanie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí
15. Služby kadernícke pre ženy a dievčatá
16. Služby kadernícke a holičské pre mužov a chlapcov
17. Služby kozmetické, manikúra, a pedikúra vrátane poradenských služieb týkajúcich sa starostlivosti o pleť a služby tetovacie
18. Služby na zlepšenie telesnej pohody
19. Strihanie psov
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

nero 5 Pozri príspevok
prepac Zita5 ,ale chcem si to este raz overit .SOM TZP a mam prevadzku Oprava a údržba motorovych vozidiel -Pneuservis .Potrebujem tu registracnu pokladnu ,alebo nie ,nakolko niokde som sa zrozumitelne cize polopate nedozvedel ako to vlastne je . Dakujem za odpoved
...akože prepáč, ako polopatistickejšie to ešte chceš mať? Veď Zita5 Ti sem prilepila odpoveď z DR so zvýraznenou časťou, kde to máš jasne napísané. Pokiaľ si držiteľom preukazu ŤZP ERP nepotrebuješ.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nero 5 Pozri príspevok
Dostal som prispevok z Europskeho socialneho fondu a na urade prace nam tvrdili ,ze musime mat pokladne takze preto davam tolko otazok.Nerad by som nieco zanedbal.
Tak zodvihnite dnes telefón a poučte ich,akými informáciami disponujete,že nech Vám povedia, z čoho ich tvrdenia vychádzajú...ak vravia , že aj TZP musia mať ERP.Možno ani nevedia,že sa mýlia.


Ešte som sa vrátila do príspevku a prikladám Vám Vypracované otázky a odpovede z daňového riaditeľstva (teraz už FRSR)

Pozrite si otázku a odpoveď číslo 21, ale aj číslo 14.
Naposledy upravil Zita5 : 13.02.12 at 05:03
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
optimistka Pozri príspevok
ahojte, dnes som dostala od klienta zaujímavý dotaz ohľadom používania erp
jedná sa o úhradu faktúry v hotovosti za tovar, faktúra je vystavená do čiech a je v CZK
český odberateľ uhradí túto pohľadávku v hotovosti v CZK dodávateľovi
aj vtedy je povinný vystaviť doklad z erp, v zákone som sa nedočítala o nejakej výnimke
Ak sa úhrada uskutoční na území ČR, ERP netreba.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nero 5 Pozri príspevok
Zita 5 .poprosim este o jednu odpoved ,lebo to uctovanie cez fakturu a vystavenie ppd mi je jasne ,ale ako budem uctovat take rychlosluzby(oprava defektu,zavarenie vyfuku,vymena brzd a pod) ,ked nepotrebujem pokladnu.
http://www.porada.sk/t186126-aky-dok...e-bez-erp.html
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nero 5 Pozri príspevok
to zakazdym by som mal vypisat fakturu na malu pracu?
Môžete si vyhotoviť tlačivá , kde budete mať presne definovaného dodávateľa, odberateľa a popis prác, prípadne popis materiálu a vyčíslenie sumy napr.za službu .
Buď si to zhotovíte cez PC, alebo si vytlačíte. A vždy to vypíšete a k tomu priložíte doklad o platbe teda príjmový pokladničný doklad.

Vy ani z voza ani na voz teda ani ERP, FA sa Vám zdá veľa vypísať .....čo s Vami
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

latka Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím vás na reklamné služby nie je povinnosť mať ERP, ale ak v rámci reklamných služieb v jednom balíku predáme aj nejaký tovar potrebujeme už ERP, alebo v rámci jedného celku vyplývajúceho zo zmluvy tak nie? /pri predaji reklamných predmetov - vizitiek, loga,tabule, samostatne predávaných určite potrebujeme ERP ale ak pôjde len o návrhy a grafický riešenia.....?
...tak tam napíš grafický návrh a výroba tabule, vizitiek, loga....
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Zahranicie Pozri príspevok
Poradite mi?

Sme zahranicna firma, ktora predava tovar v celej EU a tak aj na Slovensku. Faktury sa vystavuju v Rakusku, kde ma firma sidlo(na SK nema ziadnu pobocku, ani sidlo).
Kedze (zial) platobna moralka je na SK naozaj zla, som nutena zakaznikov navstivit a peniazky vyzdvyhnut osobne.
Potrebujem registracnu pokladnu, aj ked mam so sebou vystavenu fakturu? V CR tak viem vyzbierat peniazky aj na prijmovy listok, ale ako zaviedli RP sa neviem na Slovensku dostat k peniazkom. Zakaznici platia neskoro, alebo vobec a osobne ich vyzbierat nemozem(?), lebo nemam RP?
Dakujem za radu.
...hmmm, už dvakrát som zmazala svoju odpoveď.... Ak si u Teba niekto objedná tovar, Ty mu ho dovezieš spolu s faktúrou vystavenou v AT a zoberieš peniaze v hotovosti - erp by si mala použiť. Kto však vie, či si peniaze neprevzala v Kittsee alebo vo Wolfstahle?

§ 1
Základné ustanovenie



(1) Tento zákon upravuje

a) podmienky používania elektronickej registračnej pokladnice na evidenciu tržieb na území Slovenskej republiky,
b) postavenie a činnosť servisnej organizácie súvisiace s používaním elektronickej registračnej pokladnice.

(2) Tento zákon sa vzťahuje na fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie1) predáva tovar alebo poskytuje službu (ďalej len "podnikateľ"); tento zákon sa vzťahuje aj na podnikateľa s trvalým pobytom alebo so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, ak predáva tovar alebo poskytuje službu na území Slovenskej republiky prostredníctvom.
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak budeš mať faktúry vystavené za hotové, nepotrebuješ reg. pokladnicu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať