Zavrieť

Porady

Výnos alebo dlhodbý prijatý preddavok?

Prosím Vás, keď som uzatvorila zmluvu o dielo, ktorej predmetom je stavba bytu, tak považujem prvú platbu ceny diela /podľa zmluvy o dielo/ za výnos alebo dlhodobý prijatý preddavok, keďže koniec stavby je o 2 roky?
Usporiadat
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Ja som ich z aktivovala, len teraz sa byty už predávali, tak to musím nejako rozpustiť a tie sumy sú väčšie ako výnos.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Huta Pozri príspevok
V roku 2010 boli náklady na stavbu z aktivované 121/624. V r. 2011 som urobila to isté. Mne len nepasuje, že to vychodí tak, že byty sa predali lacnejšie ako boli náklady na ne. Tie náklady sú o dosť veľkú sumu väčšie. Zaučtované mám tam len ozaj to čo súvisí zo stavbou, rozpočty a prepočty na jednotlivé byty mám. Chcela som vedieť či som na niečo nezabudla, alebo čo ešte bude odomňa žiadať DU keď príde na kontrolu.
.. od 1. 1. 2011 máme ku zákazkovej výrobe už iné účty ( 606, 316 ..) a postupovať by si mohla Finančného spravodajcu č. 4/1999 ... máš tam aj príklad, ako postupovať v prípade straty ...

... a ešte Finančný spravodajca 12/2010 definuje " zákazkovú výstavbu" ... a asi sa v nej nájdeš ( keď spomínaš, že by si nerada niečo pozabudla) .. či?
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Ďakujem za radu, Finančný spravodaj som si preštudovala, a podľa toho som sa uistila, že je to učtovanie o zmene stavu nedokončenej výroby. Takže asi to bude správne, len ten väčší náklad ako výnos sa mi stále nepáči, no asi s tým nič neurobím. Ďakujem Vám za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať