Zavrieť

Porady

Vysoký krvný tlak

Zdravím Vás poradáci, lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia - vysoký krvný tlak. Neviem si už pomôť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu.
Chcem sa Vás opýtať či neexistuje nejaká osvedčená dieťa na zniženie krvného tlaku. Dakujem za odpoveď, Enviros
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zitka, môžem len súhlasiť s Tvojimi riadkami.

To Habbs :
Skúste šíriť viac pozitívna na stránkach porady, lebo popravde, zakaždým, čo prečítam Vaše príspevky, strasie ma negatívnom.
Už to, že Vám tu vykáme je znakom toho, že si vytvárame ochrannú bariéru voči toľkému negativizmu.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Inak, paradoxne, boli noha, čo odpočiva na stupatku.
https://diva.aktuality.sk/clanok/494...e-korculovani/


Foto-moja maličkosť pri sv.Jure 1.januara 2017, rano 9 hod. Vonku -12 st.C. a pusty kostolík.
P1010011.jpg  
P1010017.jpg  
1/1
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Habbs Pozri príspevok
Pozri si kedy to bolo pisane.Ci ty sa narodis mudra a mudra zomries?Clovek sa uci,ak ho to este bavi, sa nauci za kratky cas neskutocne vela veciam.Tamto kludne mozte vymazat.Ja uz take rady nepotrebujem.
To neznamená , že ak za krátky čas ste sa niečomu naučili, že budete tým najmúdrejším "doktorom "Slovenska .Všetky príspevky majú niečo do
seba .Tie príspevky píšu ľudia , ktorý si prechádzajú zdravotnými problémami a vyskúšali už všetko možné čo sa dá.Tak im to netreba upierať, prečítajte si príspevky a neposudzujte tu , že niektoré príspevky sú blbosť a podobne .

A toto napísať je skutočne takou drzosťou, že toto jeden človek, ktorý by to aj myslel dobre s ľudmi ohľadom zdravotného stavu napísať nemôže.
A preto uvediem citáciu, ktorá patrila buchačovi :

Ty si verit mozes comu chces ,ale u mna dokaz nezmenis.A taky clovek ako si ty by nemal citat moje prispevky a uz vobec sa nimi riadit.Nezasluzis si to.Zasluzis si taky zivot aky mas teraz.Tvoje argumenty su nepodlozene a neobstali by ani 5 minut pred sudom.

Neviem skutočne nájsť tie správne slová ,ktoré by som pod tieto hrubo vyznačené obludné dva riadky napísala .....to si radšej nechám pre seba .

Ale jedno viem, takto mysliaci a zlo prajný človek , by nemal radšej ani ľuďom v oblasti zdravia pomáhať a radiť .Začnite najskôr od seba .
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
Keby som byvala tam.kde ty...joj...ina energia z lesa ja taham energiu popri malom dunaji...ale lepsie ako nic...
Vzdy poviem robim to co som si vzdy,ze nikdy...platim si trenera,bajsiklujem-doma a beham
Rovinu nemam rad.
V lete som dal na kolobežke 68 kilakov
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vždy sa da. Ak nas od toho neodhovorí niečo iné.
co_povedia.jpg  
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Habbs Pozri príspevok
Pises sprostosti ako stale,ak by sa vsetke tvoje blbe prispevky vymazali co by nebolo absolutne na skodu ,tak toto forum by bolo o polovicu priehladnejsie a ludia by sa skor dostali ku svojim problemom a pricinam.
Teba asi stve ze moje prispevky niesu pod tvojim nickom.

Ty si verit mozes comu chces ,ale u mna dokaz nezmenis.A taky clovek ako si ty by nemal citat moje prispevky a uz vobec sa nimi riadit.Nezasluzis si to.Zasluzis si taky zivot aky mas teraz.Tvoje argumenty su nepodlozene a neobstali by ani 5 minut pred sudom.

Myslim,ze ti skodi aj ten elektromagneticky smog z pocitaca pri ktorom sedis.Nemal by si ho zapinat,ani mobily,mikrovlnky,televizory.Mal by si iba lezat na posteli,jest tucne jedla s mäsom a sladkostami s tepelne upravovanymi tukmi a brat vsetke mozne lieky ktore existuju na psychiku+ tie co beries a verit ze ti pomozu.Toto je moja rada iba pre teba.Urcite sa vyliecis.
hmmmm príliš neprimeraná reakcia

Nedalo mi pozrela som do Vášho profilu, keď tu tak dôležito píšete a všetky príspevky v tejto téme ste zatratili.Ale o čo Vám ide?

Ak ste tak všestranný človek čo sa týka zdravia , potom neviem pochopiť tieto založené témy, že by ste skúšali ľudí, alebo nebodaj je to nejaký zámer ?
http://www.porada.sk/t64813-bledost.html
http://www.porada.sk/t102315-biely-rubin.html
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Theo Pozri príspevok
Ja by som chcel vedieť/lekar neodpovedal/ prečo mam vysoky TK ráno a postupne to klesá.Ciže od raňajších 190/120 na obed je to 160/90 a okolo 17,00 140/90 Pritom tep je zaujimavý-od 48 rano až po 77 večer.Nevidím v tom logiku /ešte ak by som každú noc mal v postelidve okolo 25 tak asi./
ja by som asi vymenila lekára, pretože takýto kolísavý tlak je možno horší ako ten ktorý je rovnako vysoký alebo približne rovnako vysoký po celý deň. nech ti urobia 24h meranie tlaku, tam sa tlak pekne zaznamenáva a potom ti to lekár vyhodnotí, ak tlak v nejakom čase prudko zakolíše tak sa ta lekár popýta čo si zrovna v danom čase robil. tiež ti môže dať prístroj ma meranie 24h EKG. sú to prístroje ako keby wolkmany, ktoré máš na sebe.
3 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte....uziva niekto tinkturu z hlohu....
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byli...zivani-vyuziti
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
ja nelubim beh
Beh je pre ľudí bez nadváhy, človek sa pomaly pri ňom od ľahkosti nadnáša. Začínať s behom s nadváhou si neviem predstaviť.
Tá kolobežka je dobrá, ty máš ešte na ňu vek. Ja si už na bicykel netrúfam, čo som rypla s nákupmi na každej strane, a keby ma okolie videlo na tej kolobežke, bavilo by sa. To teraz tak akurát potme. :-) Ale páči sa mi. Cyklotrasu pod nosom.
Ale urobil si dobrú osvetu. Mrzí ma, že som musela vynechať plávanie, je vynikajúce. Ramená...
Zo života mám odsledované, že cesnak vie udržať tlak. Nakoniec aj tá pani z Hlohovca na ňom žila dennodenne, podľa v tom spočíval jej zdravý základ a plnohodnotný dlhý život.

Aj svokor. Bez žiadnych liekov do 84 a mohol dlhšie, ale odmietal lekárov, v podstate išlo o banalitu. Jedny antibiotiká stačili, aby prežil, obyčajný zápal a sepsa.

Niekde som teraz čítala, že jediný liek na starobu je pohyb, všetko je v pohybe, lymfa, kyslík ...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Kolobežka...velice zajimava vecicka...len kde by som sa na nej odrazala.....musim podumat
Hádam najskôr od zeme.
2 0
mila79 mila79

mila79 je offline (nepripojený) mila79

Mojej mame pomohol cesnak. Nebrala tabletky, ktore neriesia celkovy situaciu, iba udrzuju tlak v rovnovahe a tym bola odkazana na denne uzivanie tabletiek. Vysadila tabletky a kazdy den si dala 4 struciky suroveho cesnaku pocas dna(nakrajany nadrobno a 'zamaskovane' v rosku, kedze cely surovi jej neisiel dolu krkom). Stav sa ihned upravil. Tlak si zacala meratat kazde rano a stav bol vzdy v norme.
Zmeny videla aj ked si nedala dve kavicky na den alebo ked si zmenila celu zivotospravu.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak mne sa mimoriadne páči v zadaní veta...neviem si už pomôcť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu
Dodržiavanie životosprávy je základ a tým vždy treba začať.Dalej dostatok tekutín a lieky,ktoré naordinoval lekár.Pomôcť si môžeš čajom z Imela,dalej na znižovanie tlaku pôsobí cesnak a červená repa,čiže cvikla.Je vhodné zmeniť stravovacie návyky a do popredia dať zeleninu ,uplne vylúčiť udeniny,soľ,ale naopak trochu pikantného nezaškodí,pretože to zrýchli metabolizmus.A taktiež redukovať nadváhu-ale skôr pohybom,nie drastickými dietami.Pri dlhodobejšom dodržiavaní tlak začne klesať a lekár môže zredukovať lieky.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kikushka1996 Pozri príspevok
Ja viem že to nieje sranda ale co mam robit...ja som taky tlak nechcela...ale najviac ma vie rozculit to že kamosky si z mojho tlaku robia niekedy srandu :-!
Môj názor je, že by si z toho nemala robiť vedu. Jednoznačne treba úpravu životného štýlu - naučiť sa eliminovať stresy, zdravá životospráva, správne volený pohyb. A so spolužiačkami sa o tom nemusíš vôbec baviť.

viem, čo hovorím - ja som lieky od tlaku začala užívať presne v rovnakom veku. A nezaoberám sa tým, či som alebo nie som v živote o niečo ukrátená.

Najviac sa mi uľavilo, keď som sa naučila život brať tak, ako ide. Priznávam ale, že mi to trvalo hodne dlho
1 0
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

na vysoký krvný tlak som skúšal všetko možne , pohyb , úpravu stravy,cesnak ..... a nakoniec som došiel až k byline kotvičník, denne pijem čaj a od 4.5.2010 neberiem na vysoký tlak žiadne lieky. o byline treba pozrieť info na nete.
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Fíha Habbs,sem si sa presťahoval? Zaujímavé, len prosím vysvetli svoje tvrdenia:

Habbs Pozri príspevok
Väcsina prispevkov aj ked som necital vsetke , je blud. Zase väcsina ludi hovori o zdravej strave,to je pravda,ale ktora je ta zdrava strava,ktora by to mohla odstranit?A ktora strava by mala byt vynechana ,ktora sposobuje vysoky tlak?
Vysoky krvny tlak uzko suvisi s vysokymi hodnotami krvnych tukov.
Ktorý druh hypertenzie myslíš? Esenciálnu,sekundárnu? Aká je konkrétne tá súvislosť?

Je to ale iba symptom,nie pricina choroby.Krvny tlak sa okamzite znizuje akonahle vylucime zo stravy hlienotvorne obilie.Moze sa o tom presvedcit kazdy sam na sebe.S niekolkymi krajcami chleba sa krvny tlak okamzite zvysi.
Daj link na publikáciu. Aký je mechanizmus tvorby hlienov spôsobených údajne obilím?

Nestravitelne hlienotvorne obilie,ktore sa uklada vo vsetkych stavach a ich cestach v tele je pricina vysokeho krvneho tlaku,vysokych krvnych tukov a tazkych chorob ako mrtvica a srdcovy infarkt.Clovek s vysokym krvnym tlakom ma stavy a ich cesty pretazene a su upchane prilisne velkou konzumaciou chleba a bielkovin.V spojeni tepelnych upravovanych tukov tak vznika ZVAPENATENIE.
Ako tie obilniny a chlieb upchávajú cesty - aké cesty a šťavy myslíš? Zvápenatenie? Čoho?

Takze choroby srdca vznikaju z varenych a pecenych obilninovych jedal.Touto stravou vyvolane a vzniknute uhlikove atomy srdca nuti k zvysenej cinnosti.
Aké atómy uhlíka v srdci,čo majú vznikať stravou, myslíš? Definuj štruktúru! Zvýšená činnosť srdca v ktorom parametre?

Srdecny tep je priamo zavisly na obsahu kyseliny uhlicitej v krvi.
Kyselina uhličitá znamená rozpustený oxid uličitý - produkt dýchania. Chceš povedať, že keď sa niekto dusí,tak mu pochopiteľne stúpne tlak?

Ludia maju radi jedla obsahujuce skrob ako su chlieb,obilie atd.Tato potrava vytvara a narusuje kludnu a rytmicku cinnost krvi a srdca.
Vysvetli ako!

Zemiaky su tiez bohate na skrob a maju ucinok rovnaky.Iba ze maju jednu desatinu skrobu s toho co obilie.Zemiaky su tiez pricina chorob srdca,ked sa konzumuje vo velkych mnozstvach.Zemiakovy skrob prilis rychle prechadza do krvi
Chybička se vloudila: Škrob ako polysacharid neprechádza črevnou stenou. Ale určite vieš, čo sa s ním deje!

a slinivku brusnu nuti k zvysenemu vylucovaniu inzulinu cim vyvola protireakciu ,ktora vedie k rychlemu znizeniu krvneho cukru s ostatnymi negativnymi prejavmi.Cukrovkari by to mali poznat na sebe ,ale o tom nevedia a tak si myslia ,ze vazne ochoreli.
Pokles krvného cukru považuješ za prejav cukrovky? Nemala by to byť zvýšená hladina?

Pri tomto vyluceni stravy je vysoky krvny tlak a cukrovka 100% liecitelna.Cukrovka iba v stadiu pokial nezacala s organickym nicenim tela.

A cim nahradit sacharidy a energiu?Je to velmi jednoduche.Ovocim,sladkym ovocim,ktore nema ziadny dopad na cukor v krvi,naopak ho znizuje.
Fíha, novinka! Pre obsah cukru sa ovocie niekedy nedoporučuje nalačno...

Svojimi kyselinovymy stavami vas zbavia toho nerozpustneho hlienu,ktore vam upchavaju vsetke cesty v tele.
Definuj, prosím,aký hlien!

Vycistia sa vam filtracne zariadenia v tele ako su pecen,oblicky,pluca,creva.Vycisti sa cely lymfaticky system.Obsahuju tu najcistejsiu ,zivu,organicku vodu,ktora posobi ako magnet na vsetke jedy,ktore mate v tele od liekov a podobne.Vasa postava sa zmeni na taku aka vam bola geneticky dana.Ziadny tuk,ziadna celulitida,nic navyse.Naberiete energiu ako nikdy predtym,odstranite unavu pretoze iba 10% energie sa pouzije na travenie 90% ostane.

Vyberte si ,bud zmenite svoj zivot ,kde je potrebne iba sebazaprenie,alebo si budete nicit aj nadalej pecen a oblicky od liekov ,ktore uzivate a ktore vam neprinesu ziadne vyliecenie iba chronicky stav.

Moj otec je 100% vylieceny z cukrovky typu 2 a z vysokeho krvneho tlaku.Uzival niekedy 5 druhov liekov.Teraz bez tych liekov ma perfektne vysledky,dokonca mozno lepsie ako ktorykolvek clovek ,ktory si mysli,ze je zdravy.Este dodam ,lekari su stoho vyliecenia hotovy.
A ešte jedna otázka: nie si v nejakej skupine, ktorá sa zaoberá náboženstvom,filozofiou atď?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja si vysoký tlak liečim 6 rokov /mala som 35/ od vtedy som nastavená na liekoch za posledné 2,5r som schudla 25-30kg, 2x do týždňa chodím makať cvičiť /tae-bo/ a mám stravovacieho konzultanta, chlieb jem iba doobeda a to celozrnný čo si doma upečiem, ovocia minimum a to len doobeda už fakt neviem čo by som tak pre svoj "tlak" spravila, som proste stále na liekoch áno čo mi asi zostalo a to aj zostane a nie len mne tak je STRES ale čo už potom by som bolo asi už len na diazepan
1 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Vladi87 Pozri príspevok
Zdravím, mám tiež menší problém s tlakom,

bol som u svojej obvoďáčky asi po 1,5 roku (som celkom zdravý človek) na očkovanie na tetanus...

urobila mi aj kadejaké vyšetrenia - o.i. tlak...

namerala mi 165/90...
bol som v šoku, tak som si zaobstaral tlakomer a začal merať...

záver je taký, že diastolický tlak je v pohode (pod 80) a systolický mám okolo 135, tep okolo 60

mám trocha strach, či je to so mnou ok.
mám 24 rokov, som chudý 191 cm na 75 kg

o 4 týždne mám štátnice a teraz riešim diplomovku, môže to byť stres?

čo sa týka jedla, jem menej zeleniny, ale dosť si pochutnávam na syroch (najmä niva). asi by bolo fajn to obmedziť.

lekárka mi povedala, že chyba je v pití minerálok (zelený rajec pijem na litre v domnení, že je to zdravé), vraj mám piť vodu z vodovodu, alebo modrý rajec.

Čo mi odporúčate?
To bude treba riešiť vo väčšej šírke, ale sedí domnienka o strese a takisto aj lekárka má pravdu s pitím vody z vodovodu. Tú je najlepšie nechať odstáť - nechať vyprchať chlór, prefiltrovať kvalitným filtrom (takým, čo nezachytí potrebné stopové prvky, ale iba škodlivé) a nechať nabiť na vyššiu kvalitatívnu úroveň (spôsoby nabíjania sú rôzne). Podľa toho, aký bude mať voda molekulárny reťazec, také bude mať čistiace účinky čo sa týka všetkých buniek v tele (čiže väzba na toxíny)
Minerálka je tiež liek a treba k nej tak aj pristupovať.
1 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
lujza.j Pozri príspevok
zelený rajec nie je minerálka, je to pramenitá voda,takže v pohode pi ďalej
Minerálne aj pramenité vody ect. sú ožarované ameríciom, aby dlhšie vydržali. Oxid uhličitý v perlivých minerálkach a vodách má tiež nepriaznivý vplyv.
Tak na zdravie!
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela...preto som,ze moja volba
Stravu neriesim tu mam roky rovnaku +- ulet...tu nech si kazdy upravi...clankov do aleluja...ale stale malo jednoduchych cukrov......vies,ze vsetko je o volbe a o moznostiach...cize...nechodim do roboty uz dva roky /dochodok- ako to leri/... nik ma nevytaca....uz nemam doma pubertiaka ako ked som vyfasovala pirule....sportujem 5x v tyzdni...rano na lacno min hodina...2x u trenera....3x moje indivindi kardio....bajsikel doma,beh....kto nelubi beh...rychla.chodza...tak som zacinala...odporucam kazdemu....treba si to v hlave...ze iba 30min tam a potom spat
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Aha.... tak je to potom jasné...... .... istotne tam boli samé EČV z východného Slovenska (ako to stále niektorí hlásajú....)
Táto MČ je ešte dobrá, ale Trnávka je úplne zabitá.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Korela...preto som,ze moja volba
Stravu neriesim tu mam roky rovnaku +- ulet...tu nech si kazdy upravi...clankov do aleluja...ale stale malo jednoduchych cukrov......vies,ze vsetko je o volbe a o moznostiach...cize...nechodim do roboty uz dva roky /dochodok- ako to leri/... nik ma nevytaca....uz nemam doma pubertiaka ako ked som vyfasovala pirule....sportujem 5x v tyzdni...rano na lacno min hodina...2x u trenera....3x moje indivindi kardio....bajsikel doma,beh....kto nelubi beh...rychla.chodza...tak som zacinala...odporucam kazdemu....treba si to v hlave...ze iba 30min tam a potom spat
Vidno, že sa máš rada v tom najlepšom zmysle slova, ale zabudla si spomenúť svoje dvojo hobby, pretože to je veľkou súčasťou tvojej psychohygieny, a určite by sa ešte niečo našlo. A že to prispieva všetko dokopy k dobrému zdraviu, niet pochýb.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať