Zavrieť

Porady

mrp tipy a triky - kontrola

Pejo Pejo

Pejo je offline (nepripojený) Pejo

Dobrý deň,

Dosť často využívam rady porady, rád by som prispel aj ja. Som troška počítačový šprt a mrp(vizuálny systém) - podvojné účtovníctvo v spolupráci s programom excel veľmi dobrý program na účtovanie. Chcem zistiť, či by bol záujem o nasledovné tipy v písomnej forme:

- kontrola DPH evidencie s s účtom 343, ak Vám vznikne rozdiel v určitom období medzi vstupom/výstupom v evidencií DPH a konkrétnym analytickým účtom 343. S využitím exportu do súboru xls.(excel) je to možné aj do 3 minút, a to aj bez škrtania na papieri, či máte dokladov 5 alebo 1000.

- kontrola saldokonta - konečný stav účtu 311 alebo 321 k určitému obdobiu so stavom neuhradených faktúr k tomu istému obdobiu. Podobný spôsob kontroly ako v bode predtým, pomocou exportu do xls.(excel) na počte dokladov nezávisí.

- Automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročne na začiatku, treba predvoliť účty, potom zaučtovanie miezd po vypočítaní, za pár sekúnd.

- Automatické účtovanie odpisov z MRP evidencia majetku do MRP Podvojné účtovníctvo, časovo náročnejšie na začiatku, treba predvoliť triedy zaúčtovania, potom zaučtovanie odpisov po vypočítaní, za pár sekúnd.

- pomoc pri prečíslovaní dokladov opäť v programe excel, chronologicky, s využitím niejakého bezplatného databázového programu, možnosť jednoducho prečíslovať doklady pár kliknutiami.

Neviem, možno už tu bolo na tieto témy niečo písané, píšte o ktorú tému by ste mali záujem, pracujem v účtovnej kancelárií, a kolegyne veľmi ocenili tieto kontroly na koľko mrp neobsahuje v sebe modul, na vykonávanie týchto kontrol. Ešte raz z dôraznujem, napíšem návod len k tým témam, o ktoré bude záujem, nechce sa mi písať návod na to, čo nikoho nezaujíma V prípade ak máte problém s niečím iným, kludne napíšte tiež, určite nájdem riešenie aj na to Aspoň sa pokusím

Dúfam, že takáto anketa sa tu môže písať. Na témy, o ktoré bude záujem, doplním do tejto témy odkazy na tieto návody.
Naposledy upravil Pejo : 24.08.08 at 18:28
Usporiadat
antart antart

antart je offline (nepripojený) antart

Až teraz som to našla - automatické účtovanie miezd z MRP mzdy do MRP Podvojné účtovníctvo, a tiež kontrolu saldokonta. Obidve témy by ma zaujímali, keby si bol taký dobrý napísať návod... Veľmi by mi to pomohlo... Keď je to ešte stále aktuálne, tak vopred ĎAKUJEM. S pozdravom: Edita
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

MRP mzdy - výstupy - export do PU - vzorové účty
Na každú jednu mzdovú položku si nastavíš zaúčtovania, aj analytiku. Znova sa vrátiš - výstupy - export do PU - export. Tu si nastavíš výstupný súbor :Export/Data000x/map-pu000x.dbf
kde 000x znamená číslo firmy v PU, do ktorej exportuješ dáta.
Potvrdíš export.
Prejdeš do MRP PU - peň. denník - funkcie - zaúčtovanie miezd: nastavíš obdobie a dátum a dáš OK. Musíš mať nastavené Importovať zo súboru: C/priečinok/Mzdy a personalistika(SK)/Export
Prechádzať:Kde hľadať : data000x
Názov súboru :map-pu000x.dbf

Tieto nastavenia sa robia iba prvýkrát. Potom iba exportuješ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ináč stačí popozerať staré témy, je to rozoberané viac krát.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Mzdy sa spracovávajú v MRP, účtovníctvo však nie, teda export nie je možný. Ak sa nadefinujú príslušné účty, dá sa potom vytlačiť doklad s predkontáciami a sumami (teda bez exportu), na základe ktorého by sa účtovalo v inom programe?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Stefan2005 Pozri príspevok
Mzdy sa spracovávajú v MRP, účtovníctvo však nie, teda export nie je možný. Ak sa nadefinujú príslušné účty, dá sa potom vytlačiť doklad s predkontáciami a sumami (teda bez exportu), na základe ktorého by sa účtovalo v inom programe?
Urobiť z MRP - miezd všetko ako klasický prevod - Zaúčtovanie. Potom : Výstupy- Zaúčtovanie miezd do PU - Ukážka- Tlač.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Áno.
Podľa prvej vety v príspevku 43 si nastavíš predkontáciu pri všetkých mzdových položkách, prejdeš na Výstupy - ostatné - zaúčtovanie miezd do PÚ. Potom si to iba prepíšeš do účtovného programu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas je nejaky trik na to aby som vsetky vystupy z MRP wind. mohla dat do suboru do PDF formatu?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

nika.sum Pozri príspevok
Prosim Vas je nejaky trik na to aby som vsetky vystupy z MRP wind. mohla dat do suboru do PDF formatu?
Výstupy - Do súboru- vybrať *.pdf, vybrať adresár na uloženie zostáv , potvrdiť. Otvoriť v adresári...tlačiť.
Pri niektorých výstupoch je priamo pri prehliadaní zostáv ikonka Akrobat.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dav Pozri príspevok
Výstupy - Do súboru- vybrať *.pdf, vybrať adresár na uloženie zostáv , potvrdiť. Otvoriť v adresári...tlačiť.
Pri niektorých výstupoch je priamo pri prehliadaní zostáv ikonka Akrobat.
Uz som na to prisla, len ja som mala verziu 6.10 (569) a tam mi neponukalo PDF, stiahla som si novu a uz to mam. Dakujem za velmi rychlu odpoved, surne som nieco potrebovala poslat, volala som do MRP, len tam mam vzdy pocit ze otravujem lebo ja som pocitacovy analfabet, tak mne to treba podrobne vysvetlit. Este raz dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám s telefónovaním do MRP celkom dobré skúsenosti. Pri tom mi museli niektoré veci vysvetľovať veľmi polopatisticky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Ja mám s telefónovaním do MRP celkom dobré skúsenosti. Pri tom mi museli niektoré veci vysvetľovať veľmi polopatisticky.
Mozno je to len tým ze som ich vyrusila od nejakej roboty, odpovedali mi slusne, len som mala taky zly pocit...Je pravda, ze vzdy trpnem ze sa ma nieco spytaju a nepochopim co myslia, ja si viem v programe spravit co mi treba, viem si ho nainstalovat, ale len to na co som zvyknuta,len ked narazim na nieco co som este nerobila, mam problem. Teraz je nejaky iny sposob instalacie a nechapem to, radsej idem podla starej moznosti, takze to nie je asi v nich ale vo mne. Ale ked sa nieco naucim, tak sa z toho velmiiiii tesim.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Myslím, že sa nemusíš báť niečo opýtať, lebo oni nás takých majú asi viac. Ja som presne taká ako ty.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Poprosím o radu. Ako mám stiahnuť kurzový lístok z netu do MRP-PU win. V podstate program sa tvári, že sťahuje ale výsledok žiadny. Kde robím chybu?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem, ako si prosím čo najrýchlejšie nájdem chybu na 321 resp. 311? priložíte ten spomínaný návod. Vopred vdaka.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja som to tu uz raz spominala, ale vcera sa mi ozvali znovu z DU, ze mali problem s naskenovanim danoveho priznania vytlaceneho v MRP win. podv.ucto. Uz pred polrokom mi z ineho danoveho volali toto iste ohladne Suvahy. Mate niekto iny tiez s tym takuto skusenost? Vcera som pisala na MRP, dnes si vyziadali licencne cislo, neviem sice k comu im bude, ved mam asi stiahnute to co kazdy ,kt. vlastni ten program.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Priznanie DPH odovzdávam vždy priamo vytlačené z MRP a nemala som s tým nikdy problém. Vždy mi ho zoberú na DÚ.
Licenčné číslo vždy pýtajú, ak komunikujem s MRP. Ja teda vždy iba telefonicky, ale bez lic. č. mi neporadia.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

DPH - niektoré DÚ vedia naskenovať, niektoré nie. Ja tiež mesačne prepisujem do tlačiva. Vlani som mala DOS verziu, ale nevedeli naskenovať. Z terajšieho WIN-verzie som ani neskúšala odovzdať, aby som tam nemusela chodiť ešte 3x s novými DPH priznaniami.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám WIN verziu. Ušetrí mi to strašne veľa času, keď odovzdávam rovno natlačené.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mne volala pani z DU volala kvoli niecomu inemu a povedala, ze tí co skenuju ich na to upozornuju a vraj maju rozosielat nejake listy ohladne toho, no dufam, ze to da MRP doporiadku, aj mne to usetri kopec casu ked to odovzdam hned natlacene a navyse sa vyhnem pripadnej chybe pri opisani, co sa moze stat ved nie sme stroje.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak prisla mi odpoved z MRP odpoved je tu:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=359

Ale aj tak sa mi to zda trosku zlozite, preco to nemoze byt uz priamo v programe tak ze ked dam tlacit, bude to v poriadku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať