Zavrieť

Porady

Datalock

Ahoj všetci poraďáci,

má niekto z Vás program Datalock W? Mám ho dva dni nainštalovaný, pokúšam sa ho nastaviť (predkontácie atď.), ale akosi sa mi nedarí. Zo žiadnym iným programom som nikdy nemala problém, ale toto sa mi zdá nad moje sily. Dokázal to niekto z vás nastaviť sám, alebo treba fakt volať servis?
Usporiadat
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

my sme od nového roku naň prešli z DOSU (ten bol celkom super), ale doteraz
ho tiež nemáme správne nastavený a to čo nám dali na začiatku zľavu 70% z programu
to sme doteraz dobre preplatili na servise a nastavovaní.
A DPH v tomto programe ešte ani raz nebolo dobre vypočítané, t.j. 5 mesiacov sme
ho robili vo firme ručne.
Čiže pevné nervy a plné účty na ten servis
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

My mame : NAP, UCT a MZD. NAP a UCT prepojene. Ale nejake zavazne problemy s DPH nie su. Zo zaciatku boli trosku problemy, to sa postupne doladilo a je to uz v pohode. Ale mzdy, tak tam by som vrazdila.Keby sme boli mali prve mzdy, tak urcite by som od nich odisla.
Poplatky za servis a nastavenie su uplne take iste ako vo firme od ktorej sme mali predtym program.
A musim povedat, ze spolupraca so zastupkynou pre nas region je veelmi dobra. A to nie je zanedbatelne. Vzdy ochotna poradit a pomoct.
0 0
Bocian Bocian

Bocian je offline (nepripojený) Bocian

Ak smiem vyjadriť svoj názor, nemyslím, že je správne ak obviňujete firmu, ktorá Vám predala software z toho, že je drahá. Prečo ste si ju potom vybrali? Nemyslím, že Vám niekto tento software nanútil. Teda zodpovednosť za to, že sa Vám táto kúpa predražuje nesie Váš "manažment". Je predsa ich povinnosťou si preveriť, čo ten software dokáže a čo nie. Prvým krokom teda musí byť analýza produktu a cenová kalkulácia. Cena, ktorú ponúka firma Datalock za software, implementáciu, zaškolenie, prípadne servis, je primeraná, hodnote ktorú tento software svojou činnosťou vyprodukuje. Čo sa týka servisov u zákazníka - ľudsky povedané - ťažko sa spolupracuje s klientom, ktorý sa odmietavo správa ku všetkému novému, čo mu má v konečnom dôsledku pomôcť. Vývoj v IT výrazne pokročil no väčšina klientov má problém orientovať sa vo Windowsovom prostredí. Takže tam niekde končí úspora nákladov a rastú náklady na servis tohto produktu. Pokiaľ ide o ľudí, ktorí pracujú v tej spoločnosti, ak sa firma dokázala udržať 15 rokov na špici, neverím, žeby chceli len tak švihom ruky zahodiť to čo dokázali. Softwarová firma ktorá tvorí ekonomický software je závislá od tých hore čo sedia "na kopečku", od ochoty ZP-ovní, DU-radov spolupracovať so softwarovými firmami.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Bocian
Ak smiem vyjadriť svoj názor, nemyslím, že je správne ak obviňujete firmu, ktorá Vám predala software z toho, že je drahá. Prečo ste si ju potom vybrali? Nemyslím, že Vám niekto tento software nanútil. Teda zodpovednosť za to, že sa Vám táto kúpa predražuje nesie Váš "manažment". Je predsa ich povinnosťou si preveriť, čo ten software dokáže a čo nie. Prvým krokom teda musí byť analýza produktu a cenová kalkulácia. Cena, ktorú ponúka firma Datalock za software, implementáciu, zaškolenie, prípadne servis, je primeraná, hodnote ktorú tento software svojou činnosťou vyprodukuje. Čo sa týka servisov u zákazníka - ľudsky povedané - ťažko sa spolupracuje s klientom, ktorý sa odmietavo správa ku všetkému novému, čo mu má v konečnom dôsledku pomôcť. Vývoj v IT výrazne pokročil no väčšina klientov má problém orientovať sa vo Windowsovom prostredí. Takže tam niekde končí úspora nákladov a rastú náklady na servis tohto produktu. Pokiaľ ide o ľudí, ktorí pracujú v tej spoločnosti, ak sa firma dokázala udržať 15 rokov na špici, neverím, žeby chceli len tak švihom ruky zahodiť to čo dokázali. Softwarová firma ktorá tvorí ekonomický software je závislá od tých hore čo sedia "na kopečku", od ochoty ZP-ovní, DU-radov spolupracovať so softwarovými firmami.
Bocian, nie si Ty pracovník Datalock-u? Mohol si si všimnúť, že veľa príspevkov sa vyjadruje v dobrom o produkte tejo firmy. Sama mám Datalock SPIN, začiatky boli ťažké, ale dnes je to super. No poplatky za akúkoľek zmenu sú skutočne veľké. Stáva sa tiež, že aktualizáciou sa pokazí kopec vecí, hlavne pri mzdách.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Bocian ja si tiez myslim, ze si pracovnik Datalocku. Mozes mi nieco povedat na obhajobu produktu Mzdy? Fakt by som dopriala panej, ktora ho programuje, aby s nim musela pacovat.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Ja som začínala na Datalock DOS pred 12 rokmi, prešli sme na WIN a ja nemám s ním žiadny problém. Máme p.učto, dph, mzdy, banku, všetko prepojené a všetko funguje. Jasné, všetko treba správne prvotne nastaviť a potom sa účtuje super. Aj mzdy - ročné hlásenia bez chyby, dph detto. A na hotline volám naozaj len vtedy keď je vážny problém, dokonca som im párkrát volala že tam majú takú a takú chybu, aby si to opravili....
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Bocian prosim ta nevies, mate nove tlacivo od 1.7. na vykaz preddavkov do Vzájomnej zdravotnej poistovne Dôvera? Nikde som o tom nenasla zmienku.
Dakujem
0 0
balala balala

balala je offline (nepripojený) balala

K programu Datalock by som sa chcela vyjadriť tiež, mame datalock W - NAP, UCT, MZDY, BAN, MAJ - funguje to, ale bohužiaľ, keď si človek chce nastaviť nejakú predkontáciu, častokrát treba volať na hotline, alebo ak je to väčšia zmena, aj osobne to nastavia, pretože keď dotyčný skúša a čachruje sám, zväčša po novom nastavení vyhadzuje nejaké chyby a nesedia také kľúče a hentaké kľúče, no a samozrejme, keď ti to nastavia, tak si pekne za to zacvakáš, keď si polhodinku posedí pri tvojom PC. To už ani nehovorím o tom, keď tu sedia a nastavujú niečo, vždy keď odídu, to čo mali nastaviť je v poriadku, ale záhadne nesedí niečo iné. Asi zásah UFO. No a mzdy radšej ani nebudem spomínať, lebo čo prežívame pri každej uzávierke, keď mzdy prechádzajú do účtovníctva sa nedá opísať - nehovoriac o preinštaláciách nových verzií....A pokiaľ si náhodou človek zvolí iný účtovný spôsob odpisovania v majetku, ako sú možnosti programu, pekne si zacvaká za programovanie, za každú maličkosť.Ale toto nemalo vyznieť ako znevažovanie Datalocku, lebo je zas pravda, že mnoho vecí funguje, v účtovníctve napríklad nie sú nejaké problémy.
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Mne tiež trvalo nejakú tú chvíľku, kým som si zvykla na podvojné účtovníctvo. Teraz je to v poriadku. Sťažovať sa môžem iba na to, že mi stále mrznú zostavy. Akonáhle spustím zostavu môžem resetovať počítač. Ešte ani raz mi ju neotvorilo. Prosím poraďte niekto čo s týmto problémom.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Ziarowka, toto robilo aj nam, ale pani z Datalocku, co ma nas region, prisla skontrolovala ovladac n a tlaciaren, nieco urobila a uz to funguje. Odkial si?
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Mate uz nainstalovanu verziu datalockw 7.26? Robi mi to nejake psie kusy
0 0
Angelika Angelika

Angelika je offline (nepripojený) Angelika

v akom module ?
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Datalock W
0 0
7Ingrid7 7Ingrid7

7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

Modulom je myslene: Ucto, Nakup a predaj, Mzdy a pod. Ake kusky to robi a kde?
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Z Košíc, ale už som to vyriešila posvojom, lebo mne nevedeli pomôcť ani pracovníci a ani na to nebolo času, lebo trebalo robiť mzdy a iné výkazy.
Jednoducho som si nastavila, aby mi hneď po spracovaní stránku vytlačilo a vôbec ju nezobrazovalo a takto mi ju vytlačí... myslím, že je to lepšie ako keby som sa k tým výkazom musela dopracovať ručne
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Ziarowka
Z Košíc, ale už som to vyriešila posvojom, lebo mne nevedeli pomôcť ani pracovníci a ani na to nebolo času, lebo trebalo robiť mzdy a iné výkazy.
Jednoducho som si nastavila, aby mi hneď po spracovaní stránku vytlačilo a vôbec ju nezobrazovalo a takto mi ju vytlačí... myslím, že je to lepšie ako keby som sa k tým výkazom musela dopracovať ručne
No a ešte lepšie riešenie je, ak si pri spracovaní zostáv ešte pred samotným odklepnutím tlačidla "spracovať" dáte predvoľby tlače v okne pre spracovanie zostavy a tam zafajknete okienko zobrazovať vo formáte tlače...
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
My sme mali účtovníctvo DATALOCK v DOS-e, teraz vo W. Nedá sa to porovnať, kolegyňa si ho chváli. Ja robím faktúry a som spokojná. Treba sa ho naučiť ovládať, potom to ide ako po masle. . Aj mzdy máme odtiaľ a program je v pohode. Už sa polepšili aj s aktualizáciami, čomu sme veľmi radi.
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Ako som si najprv nevedela zvyknúť, tak si myslím, že každý kto začne najprv s manuálom v ruke a až tak sa pustí do účtovania, to zvládne aj sám... a potom je tam ešte aj okno "pomocník" a aj tam sa dajú nájsť odpovede... niekedy A niekedy to chce zájsť na poradu
Jediná vec, ktorá ma v poslednej dobe zamrzela bolo, že z daňového mi vrátili ročnú závierku s tým, že tlačivá nie sú podľa predpisov... vraj sú staré...
Tak toto mohli nejakou aktualizáciou opatriť si myslím...
0 0
TPS TPS

TPS je offline (nepripojený) TPS

Možno bude stačiť zavolať hot-line, aby Vám poradili z ktorého konca začať.
V prípade, že ste neabsolvovali žiadne školenie, je naozaj dôležité vedieť , kde začať a ako pokračovať. Videla som , že ste z Nitri, skúste zavolať 037/7416135.
0 0
miloB557 miloB557

miloB557 je offline (nepripojený) miloB557

jamajka
Ahoj všetci poraďáci,

má niekto z Vás program Datalock W? Mám ho dva dni nainštalovaný, pokúšam sa ho nastaviť (predkontácie atď.), ale akosi sa mi nedarí. Zo žiadnym iným programom som nikdy nemala problém, ale toto sa mi zdá nad moje sily. Dokázal to niekto z vás nastaviť sám, alebo treba fakt volať servis?
Kolegynka,poradím Ti.Zúčastni sa základných školení pre začiatočníkov v Datalocku.Všetko Ti tam ukážu aj nadiktujú.Je to software myslím DatalockW,ktorý mi "dal" spávať.Jednoducho sa naň dá spoľahnúť.Všetko je v ňom konfortné a pre to sa to zdá zložitejšie.Keď sa na školeniach zorientuješ,cez hotline si dokážeš s pomocou pracovníkov Dataloc nastaviť v software aj tie zložitejšie veci sama a bezplatne.Pracoval som s Datalockom od r.1993 do 30.6.2005.Je to jeden z najlepších software na trhu.Takže,to chce klídek,tabáček,školenie a ďalej to pôjde samo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať