Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aby ste mali predstavu, ako môžu vyzerať aj vaše sliepky na znášku, dávam niekoľko čistokrvných plemien. Môžu byť nielen užitočné, ale aj okrasou dvora.




5 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Pomaly sa blížia Velkonočné sviatky, ale vzhladom na zimne počasie to vyzerá skor na "Vianoce" Takže namiesto kuriatok, asi budú velkonočné kapre? To určite nie už sú vyliahnté:
IMG_3518.JPG  
IMG_3522.JPG  
IMG_3551.JPG  
IMG_3553.JPG  
IMG_3555.JPG  

1/1
5 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Moje tohtorocne kuratenka... Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1070.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  109.3 KB
4 0
asad3 asad3

asad3 je offline (nepripojený) asad3

gratulujem. Ja som minulý týždeň našla 98 gramové vajíčko. A ešte sa pochválim 16. februára mi wyandotka - liliputka sadla na vajíčka a 9.3. z desiatich vajíčok sa vyliahlo desať kuriatok, takže 100% úspech. Mám z nich obrovskú radosť.
4 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Veľká noc sa blíži a s ňou aj ďalšie tohoročné kuriatka viacerých plemien, ktoré sa budú liahnuť v sobotu 19.3.2016
IMG_6922.JPG  
IMG_6965.JPG  
IMG_6972.JPG  
IMG_6959.JPG  
IMG_6953.JPG  

IMG_6919.JPG  
IMG_6907.JPG  
1/1
4 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ahojte!
Pozrite sa, co u nas casto vidiet...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  sliepocka.jpg
Zobrazení: 108
Veľkosť:  83.5 KB

Sem-tam nam vyliahne sliepocka kacence, sice to musi mat vacsiu trpzlivost, kedze to trva tak 6 tyzdnov, ale podari sa. A je to riadna sranda, hlavne ked kacence idu do vody

Este reakcia na par veci - my nemame zatepleny kurin a znasaju nam celu zimu vajka, mame teraz riadne buchty vykrmene a krasnych kohutiskov, niekedy ich odfotim, aby ste videli. Nas kohut - plemeniak - ma 5 kg, tak ho volam, ze krocan Mali sme vajicna od panej z druhej dediny. Uz sa neviem dockat jari...

Este co sa tyka krmenia - davame im zito (psenicu) hlavnu cast, kukuricku - na tu si zvyknu a velmi im bude chutit a budu z nej paradne priberat, a slnecnik, ten je dobry na nesenie vajicok. Momentalne pridavam aj drvenu soju, najprv nechceli, no tiez si zvykli... Jedine, na co si nikdy nezvykli, je hrach. Podobne prikrmujem aj vtacikov, takze to bude stebotuuuu cochvila, na jar.


Co mi robi vrasky na cele je - to bahno na dvore na jesen a jar. Sliepocky a kaceny chovame dost dlho a vo velkom pocte, takze zem je uz velmi mazglava a nepije tak vodu. Este mi tak napada - slepacie hovienka v kombinacii s vodou su dobre na muskaty. ;-) troska mimo temy, ale neva...
Naposledy upravil Chokma : 03.02.11 at 19:15 Dôvod: gramaticka chyba
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Posielam dôkaz o tom, že aj vajcia od rôznych plemien sliepok môžu byť rôzne nielen svojou veľkosťou, ale aj farbou škrupiny.






3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Oliwa Pozri príspevok
Len si neviem predstaviť /teda viem, ale nechcem/, aký osud ich stihne, keď prestanú tikať ich slepačie biologické hodiny - skončia v hrnci ako polievka či hydinová pomazánka...?
Tí, čo si to nechcú predstavovať, nemali by to ani konzumovať. Vtedy je však už citlivosť bokom...
Kedysi na dedinách ľudia nezarábali peniaze, len keď náhodou niečo predali na trhu. Bolo teda bežné robiť aj tú prácu, čo dnes za mnohých robia v hydinárskych závodoch. Každý niečo robí, každú prácu musí urobiť niekto.
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Chovám zriedkavé a zvláštne plemená a predovšetkým ako hobby s cieľom dosiahnuť čo najlepšie parametre k priblíženiu sa štandardu daného plemena. Na to slúžia práve výstavy, kde sa každá vystavená kura, či kohút bodujú podľa vzorníka (niečo ako povinné tance v krasolkorčuľovaní). Kým však dochovám 5-6 sliepok vo vyššom štandarde, tak je aj veľa neštandardných, ktoré budú síce znášať vajcia, alebo sa dajú aj zjesť. Takže je to chov nielen pre radosť ale aj pre úžitok ( s výnimkou okrasnej hydiny).
Za tie roky som už aj pár ocenení dosiahol, či už na miestnej, alebo aj europskej úrovni.
Niekto chodí na ryby, na huby, či do krčmy - ja chovám zvláštnu hydinu a chodím s ňou na výstavy.
Akurát na veľkonočnú sobotu 23.4. sa mi budú liahnuť kuriatka.

3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Vraj práve prijala Európska únia nejakú reguláciu o chove sliepok. Bola upútavka v správach, ale nevidela som to. Neviete, o čo ide? Dúfam, že nie taká volovina, ako bola o zákaze predaja krivých uhoriek.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ide o chov sliepok v klietkach.O tom že taká sliepka má plochu na svoj slepačí život A4 hárku ........predpokladám že únijné trúby jej to "zväčšia" na A5
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Z čistokrvných plemien hydiny majú najvyššiu znášku Leghornky, ktoré sú pôvodné plemeno, ktoré stálo pri tvorbe nosných hybridov. Aj ďalšie však dosahujú slušnú znášku (Vlašky, Rýnske, Laflešky, Sasexsky, Hempšírky, ...) okolo 200 vajec. Všetko však závisí od křmenia a chovateľských podmienok.

Pokiaľ majú dostatok zeleného krmiva, aj vajcia by mali mať do oranžova sfarbený žltok. Vo veľkochovoch sa to dosahuje pridávaním farbiva karotén do krmnej dávky.



3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Daju sa niekde zohnat kuriatka od kvocky? Alebo kvocka?
Načo potrebuješ kuriatka od kvočky? Jediná "výhoda" u nich bude, že asi budú mať zachovaný pud kvokavosti. Pokiaľ to však budú kurence po nosných hybridoch, tak to budú "bastardi" účelových nosných krížencov, o ktorých nikto nevie, aké budú mať užitkové vlastnosti.
Odporúčam si radšej obstarať kuriatka (aj z liahne) ale čistokrvných plemien, ktoré sa v drobnochovateľských podmienkach vyrovnajú znáškou, nosivým hybridom.
Môžem odporučiť napr. plemená: Amroks, Plymuth, Sussex, Hempšír, Bielefeldka,...
Niektoré z nich sa budú liahnuť teraz v sobotu 24.6.

Práve som prekladal vajíčka z liahne do doliahne a už to tam piští, takže v sobotu 24.3. ich bude plno...


3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Hybrid,nehybrid, kvocka zila urcite na trave, na dvore, jedla psenicu, zihlavu, dazdovky a vsetko co nasla podla slobodneho slepacieho rozhodnutia. Slachtena sliepka slachticna dostala do zobacika zmesku zo zomletych kuracich kosti ako kanibalka a dalsie umele hmoty,
Preto zopar vajec hore- dole, radsej kvocku ako liahen.

Zrejme to máš pomýlené. Kvočka môže byť kvokajúca sliepka čistokrvnej hydiny a zriedkavo aj hybrida. Práve tie vysokoznáškové hybridy na farmách futrujú špeciálnymi zmeskami, aby zniesli čo najvaic vajec za 11 mesaicov a potom ich zlikvidujú.
Čistokrvné plemená kedysi boli práve zdrojom na vyšľachtenie úžitkových (mäsových, či nosivých) hybridov.
Čistokrvné sliepky sa na farmách nechovajú, keďže by nedosiahli také parametre znášky, či rýchleho rastu, ako hybridy. Čistokrvné plemená sú len v záujmových chovoch (na dvoroch) drobnochovateľov a kuriatka, ktoré sa od nich vyliahnu majú presne tie isté vlastnosti, ako ich rodičia, na rozdiel od kuriatok vyliahnutých od hybridov. Tam nikto ani len nemôže tušiť, ake budú mať vlastnosti, vďaka genetickým zákonom.
Ale zožeň si čo chceš, len potom nebu´d prekvapený výsledkom....

3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Prikladám foto mladých Orloviek pestrých:

A Kočiniek veľkých:



3 0
Daniel Bratislava Daniel Bratislava
anet Pozri príspevok
Ešte jedna otázka. Vraj mám pridávať do vody Acidomid D. Mám ho dávať aj dospelým? Smú sa konzumovať vajíčka? Viem že pri odčervení helmigalom sa nesmú konzumovať cca 21 dní.
Acidomid je okyselovadlo (viete ho nahradiť octom). Je to prevencia Kokcidiózi a nemá vplyv na kvalitu vajec.
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Hlavne na zimu je dobre pridať vysoko energeticku kukuricu, aby sliepočky mohli viac energie premieňať na teplo a ostalo im aj niečo z nej na znášku. Je dobré im aj predlžovať deň prisvecovaním, aby neboli od zotmenia okolo 16. hodiny až do brieždenia okolo 7. ráno po tme a hladné.]Od jari potom treba ubrať kukurice, aby netlstli a neprestali znášať.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Včera som doniesla trojdňové kuriatka - z liahne. Ale liaheň patrí súkromnému chovateľovi. Má viac druhov kuriatok. Ja som doniesla hempšírky. Uvidím, koľko bude kohútov a koľko sliepočiek.
Snímka423.jpg  
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Prvé dve liahne sú už úspešne vonku a najstaršie kuriatka už sú tiež mimo vyhrievanej odchovne. v sobotu 29.3. sa vyliahli čierno-čierne Ayam cemani a Bielefeldky. V sobotu 12.4. sa budú liahnuť ešte Araucany, Orlovky a Ayam cemani, Sasexsky porcelnánové a faverolky lososové.
IMG_1408.JPG  
IMG_1419.JPG  
IMG_1420.JPG  
1/1
3 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Prvy raz som sa na Poradu prihlasila v auguste ked sa mi liahli kuriatka,dnes mozem povedat,ze som bola ''uspesna'' a pripajam foto ako vyzeraju dnes
IMG_20140830_150517.jpg  
IMG_20141128_103241.jpg  
IMG_20141128_103236.jpg  
IMG_20141128_103202.jpg  
IMG_20141128_103136.jpg  

1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať