Zavrieť

Porady

zapal hrubeho creva

Ahojte poradaci,mal niekto problem zapal hrubeho creva(ulcerozna kolilitida ) na 20cm mam crevo zapalene,potvrdene kolonoskopiou berem lieky Pentasa 2 tabletky kazdych 6 hod.a probiofix 1 denne. trva to 3 tyzdne prve 2 tyzdne to vyzeralo dobre ale posledny tyzden mam mierne bolesti a na wc idem aj 5 krat a chodil som 2krat od doby liecenia.do kopy nejem nic len rano a vecer pijem nutridrink to mi tiez predpisal.jem vsetko mixovane varene a dusene kura ryby biele pecivo maslo sunka azeleninove polievky a rajcinovu pijem caje bylinkove a cierne. a sem tam si dam probioticky napoj.poradi niekto ako sa stoho dostat a co mozem este pre vyliecenie sam spravit na kontrolu mam ist za 2 tyzdne ,ale pojdem asi zajtra.dakujem a cakam na skoru odpoved.
Usporiadat
zuzuzi zuzuzi

zuzuzi je offline (nepripojený) zuzuzi

V kazdom pripade by som doporucila liecenie bylinkami, t.j.
pitim cajov ale dlhodobo a to hlavne nechtik lekarsky a sal-
via lekarska. Tie zazracne likviduju zapal, no a uzivat dlho-
dobo probiotika - ja mam skusenost s Biopron 9 - denne ve-
cer pred spanim 1 tbl. Po odzneni zapalu, co potvrdi lekar-
ske vysetrenie, je treba upravit zivotospravu. Jest denne ve-
la zeleniny surovej i varenej /brokolica, mrkva, petrzlen/ a
upravit acidobazicku rovnovahu a travenie. Vsetko chce tr-
pezlivost a cas. Drzim prsty!
0 0
elen 10 elen 10

elen 10 je offline (nepripojený) elen 10

chcem sa spýtať,lekár mi bude musieť spraviť znova kolonoskopiu,aby zistil či je ešte črevo zapálené?díky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
elen 10 Pozri príspevok
chcem sa spýtať,lekár mi bude musieť spraviť znova kolonoskopiu,aby zistil či je ešte črevo zapálené?díky.
1. UC a MC je celoživotná choroba. Totiž sú to autoimmúne ochorenia. Imunitný systém napadá vlastne zdravé časti hr.čreva. A keď sa to raz "zakódovalo" do pamäti immunitného systému človeka, tak sa odtiaľ nedostane von.
2. Zlepšenie stavu môže lekár zistiť jedine kolonoskópiou.
3. UC a MC bohu žiaľ sa nedá pedísť, nakoľko nevedia ani to čo je štartovačom celého ochorenia. A preto vlastne je neliečiteľná (nevieš príčinu, nemáš čo liečiť). Len následky sa "liečia". Do uvodzovkách to dávam preto, že to je "iba" utlmenie zápalu, a nie celkové vyliečenie.
4. Som po operácii (resekcii) aj hrubého aj tenkého čreva 6 rokov. A zatiaľ som bez príznakov. Pravidelná kontrola u lekára je samozrejmosťou (mesačne). A užívanie liekov tak isto (momentálne len Pentasa. Pred tým aj Prednison a Imuran).
5. Skús sa pozrieť aj na stránku: http://www.crohnclub.sk/
Je to veľmi užitočná stránka ľudí s UC a MC.

Píšem to z vlastnej skúsenosti (viď téma http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html ).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
som napísala,že operácia, nič iné ti nepomôže lebo ti tú chorú časť vyberú preč a máš pokoj, neviem či potrebuješ viac k tomu niečo dodať
no ty si to predstavuješ ako hurvínek válku. Je normálne, že zápal sa posunie dalej, potom podla tvojej rady vyoperujú celé hrubé črevo, šak načo nám je. Stačí sáčik na brucho.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

elen 10 Pozri príspevok
Tak to by bol najrychlejsi sposob,tak preco mi lekar tvrdi,ze sa mozem vyliecit na liekoch diete a kludovom rezime.Operaciu povedal az vtedy,ked bude treba spravit vyvod.Tak teraz neviem co spravit,operacie sa bojim,ale keby to pomohlo rad by som to podstupil.Dakujem moc pekne.
Vyliečiť? To Ti povedal lekár? Wau aj ja chcem takého lekára. Ináč nechápem prečo si si vybral poradu, ked množstvo odpovedí na svoje otázky nájdeš na fore crohnclubu . Kde sú všetci postihnutý bud UC abo MC, a nepíšu bludy o tom ludia, ktorý o tom nevedia nič. Držím päste a neboj časom sa Ti stav upraví a zistíš čo môžeš a nemôžeš jesť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
no ty si to predstavuješ ako hurvínek válku. Je normálne, že zápal sa posunie dalej, potom podla tvojej rady vyoperujú celé hrubé črevo, šak načo nám je. Stačí sáčik na brucho.
to absolutne nie je pravda,videla som a poznam ludí čo im to pomohlo ta operacia a nič sa nerozšírilo dalej. neviem odkial to máš..ale ved okej stačí sítať web
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
to absolutne nie je pravda,videla som a poznam ludí čo im to pomohlo ta operacia a nič sa nerozšírilo dalej. neviem odkial to máš..ale ved okej stačí sítať web
moje zlaté, ja som poznala ludí čo na to zomreli a sama trpím MC. Takže viem o čom píšem. Vôbec to nie je také jednoduché ako si ty myslíš. Mám aj kamarátov čo nemajú črevo a majú sáčik na bruchu a ver mi každý koho poznám a má také problémy tak sa desí toho sáčiku a operácie kde by došlo k úplnej resekcii čreva. Takže aj nadalej si myslím, že nevieš o čom píšeš, lebo UC a MC sú špecifické choroby a u každého sa prejavujú ináč.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
moje zlaté, ja som poznala ludí čo na to zomreli a sama trpím MC. Takže viem o čom píšem. Vôbec to nie je také jednoduché ako si ty myslíš. Mám aj kamarátov čo nemajú črevo a majú sáčik na bruchu a ver mi každý koho poznám a má také problémy tak sa desí toho sáčiku a operácie kde by došlo k úplnej resekcii čreva. Takže aj nadalej si myslím, že nevieš o čom píšeš, lebo UC a MC sú špecifické choroby a u každého sa prejavujú ináč.
jasne ja neviem o čom píšem. ok mysli si nebudem ta presviedčať ale viem o tom svoje. žila som s človekom čo mu pomohla operacia thak neviem o čom to píšeš,ja mam thake skusenosti a ty ine thak ma nepresviedčaj o tom čo viem ja. ja mam na to vlastny nazor a nenanucuj mi tu tvoj. dakuje
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
jasne ja neviem o čom píšem. ok mysli si nebudem ta presviedčať ale viem o tom svoje. žila som s človekom čo mu pomohla operacia thak neviem o čom to píšeš,ja mam thake skusenosti a ty ine thak ma nepresviedčaj o tom čo viem ja. ja mam na to vlastny nazor a nenanucuj mi tu tvoj. dakuje
určite chápeš ten rozdiel. Ja tú chorobu mám, ty si žila s človekom čo bol postihnutý tou chorobou. Ako môžeš niekomu radiť, že si má dať vyrezať kus čreva???????? Že to pomohlo tvojmu priateľovi, ako to je super, ale každý sme iný, každému sa ináč prejavuje choroba a každému iná liečba zaberá. Chirurgický zákrok je možný vtedy ked už nič nepomáha, ale mnohým pomôže len branie liekov. A celý život prežijú bez čo i len jedinej operácie, bez jediného zásahu do tela, akurát len berú lieky. Toto som myslela , ked som zareagovala na tvoj príspevok. Nevieš veľa vecí o tejto chorobe, či sa to týka MC abo UC, ale prosím ťa nerad hlúposti ľudom ktorých tým vystrašíš a určite im to nepomôže aby boli v psychickej pohode a telo zabojovalo s potlačením zápalu v črevách.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
určite chápeš ten rozdiel. Ja tú chorobu mám, ty si žila s človekom čo bol postihnutý tou chorobou. Ako môžeš niekomu radiť, že si má dať vyrezať kus čreva???????? Že to pomohlo tvojmu priateľovi, ako to je super, ale každý sme iný, každému sa ináč prejavuje choroba a každému iná liečba zaberá. Chirurgický zákrok je možný vtedy ked už nič nepomáha, ale mnohým pomôže len branie liekov. A celý život prežijú bez čo i len jedinej operácie, bez jediného zásahu do tela, akurát len berú lieky. Toto som myslela , ked som zareagovala na tvoj príspevok. Nevieš veľa vecí o tejto chorobe, či sa to týka MC abo UC, ale prosím ťa nerad hlúposti ľudom ktorých tým vystrašíš a určite im to nepomôže aby boli v psychickej pohode a telo zabojovalo s potlačením zápalu v črevách.
ja viem o tom svoje a bol to moj nazor thak mi ho neber. viem,že to mnohým ludom pomôže a niekorím nie.ja som nepovedala,že nech ide hned za lekarom aby mu to vyoperoval.a keby som to mala radešej si daj odoperovať ten kus ako keby som mala trpeť bolesťami a podobne. thak mi nehovor aby som nepisala svoje nazory dobre?dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
ja viem o tom svoje a bol to moj nazor thak mi ho neber. viem,že to mnohým ludom pomôže a niekorím nie.ja som nepovedala,že nech ide hned za lekarom aby mu to vyoperoval.a keby som to mala radešej si daj odoperovať ten kus ako keby som mala trpeť bolesťami a podobne. thak mi nehovor aby som nepisala svoje nazory dobre?dakujem
V tejto debate stojím na strane Xanti, nakoľko ja tiež mám MC, a resekcia bola posledná možnosť. Braním liekov sa dá žiť bez príznakov choroby ale nie vyliečený. Tu je pes zakopaný. A ani operáciou sa nevyliečiš, práve preto ako som už písal vyššie, že choroba sa "vracia". A dokonca sa môže prejaviť od ústnej dutiny až po konečník, teda celé tráviace ústrojenstvo môže zasiahnúť.

A je pravda, že iné je žiť s chorobou, alebo žiť s človekom chorým.

Týmto ti neberiem tvoj názor, ale podľa mňa chorý človek (UC a MC) sa k tomu stavia úplne inak, ako človek, ktorý netrpí touto chorobou. Je to obrovská psychická záťaž, radikálna zmena životosprávy. A len časom si zistíš čo môžeš a čo nie.
Ja som bol 2 mesiace na intravenóznej výžive (infúzia). Schudol som z 103 na 58 kg.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dievča,
pasuliatko Pozri príspevok
ja viem o tom svoje a bol to moj nazor thak mi ho neber. viem,že to mnohým ludom pomôže a niekorím nie.ja som nepovedala,že nech ide hned za lekarom aby mu to vyoperoval.a keby som to mala radešej si daj odoperovať ten kus ako keby som mala trpeť bolesťami a podobne. thak mi nehovor aby som nepisala svoje nazory dobre?dakujem
ja ti tvoj názor neberiem, len ho prosím ťa nepíš v takej forme na poradu. Ako keby práve teraz mi lekári zistia, že trpím MC abo UC, a si prečítam to čo píšeš ty tak ver tomu, že si hodím mašľu. Lebo naozaj taký človek potrebuje povzbudenie a podporu, potrebuje počuť, že bude lepšie, že lieky pomôžu, a on sa dostane z prvotných problémov, že sa naučí s tým žiť a existovať ako mnohý další, ktorých postretol osud mať MC abo UC. On nepotrebuje počuť, DAJ SI VYREZAŤ ČREVO resp. tvoje slová
pasuliatko Pozri príspevok
som napísala,že operácia, nič iné ti nepomôže lebo ti tú chorú časť vyberú preč a máš pokoj, neviem či potrebuješ viac k tomu niečo dodať
vôbec nemá pokoj, pokoj a vyliečený by bol až vtedy kedy by mu resekovali všetko kde sa kolitída môže nachádzať a to je celé hrubé črevo a konečník. Myslíš, že by sa mu páčilo žiť so sáčikom? Naozaj veľmi málo vieš o chorobe ako je UC alebo MC.

Smithy, ďakujem za podporu.
Asi tu bojujem z veternými mlynmi ( pasuliatko ), ale naozaj chcem povedať všetkým čo zavítajú na túto stránku lebo budú hladať odpovede na svoje otázky týkajúce sa UC alebo MC, aby radšej šli na forum crohnclubu, kde sú ludia ktorý prežívali a preživajú to isté čo postihlo ich. A majú pocity a informácie z prvej ruky , teda čreva lebo sa ich to bytostne týka.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Dievča, ja ti tvoj názor neberiem, len ho prosím ťa nepíš v takej forme na poradu. Ako keby práve teraz mi lekári zistia, že trpím MC abo UC, a si prečítam to čo píšeš ty tak ver tomu, že si hodím mašľu. Lebo naozaj taký človek potrebuje povzbudenie a podporu, potrebuje počuť, že bude lepšie, že lieky pomôžu, a on sa dostane z prvotných problémov, že sa naučí s tým žiť a existovať ako mnohý další, ktorých postretol osud mať MC abo UC. On nepotrebuje počuť, DAJ SI VYREZAŤ ČREVO resp. tvoje slová
vôbec nemá pokoj, pokoj a vyliečený by bol až vtedy kedy by mu resekovali všetko kde sa kolitída môže nachádzať a to je celé hrubé črevo a konečník. Myslíš, že by sa mu páčilo žiť so sáčikom? Naozaj veľmi málo vieš o chorobe ako je UC alebo MC.

Smithy, ďakujem za podporu.
Asi tu bojujem z veternými mlynmi ( pasuliatko ), ale naozaj chcem povedať všetkým čo zavítajú na túto stránku lebo budú hladať odpovede na svoje otázky týkajúce sa UC alebo MC, aby radšej šli na forum crohnclubu, kde sú ludia ktorý prežívali a preživajú to isté čo postihlo ich. A majú pocity a informácie z prvej ruky , teda čreva lebo sa ich to bytostne týka.


ved dobre, len viem ake je to sa starať o to, nehovorim,že prežiť alebo mať a nemať nie je rozdiel, nemam s tym fyzicke skusenosti ale viem svoje.nakolko som pracovala s tymi ludmi a viem ake to je, ano potrebuju podporu ale ja by som to riešila thak ako som napisala. ja mam svoje zdravotne problemy ineho charakteu ale taktiež zažívacieho, thak viem o čom to je, a nemyslím tým toto ochorenie. ak to vyznelo zle omluvam sa, možno ste to zle pochopili alebo ja sa zle vyjadrila.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
.... ale ja by som to riešila thak ako som napisala.
dobre, skús si predstaviť nasledovnú situáciu.
POZOR FIKCIA: Ochorela si na UC, lekár ti povie máte zapálených 20 cm čreva, je taká a taká liečba ak nezaberie tak budeme riešiť dalej. Na nete si nájdeš príspevok od niekoho kto píše, vyoperovať dať črevo vonku. Si povieš dobre, budem zdravá, a ideš na operáciu, vyrežú ti 20 cm čreva. A ty si povieš hurá, neberieš lieky a cítiš sa rok dva v pohode a potom to začne znova. Bolesti, problémy .. ideš k lekárovi a on ti povie, je mi lúto ale zápal máte na úplne inom kúsku čreva na 30 cm .. tak zase sa rozhodneš, že ty lieky nechceš a ideš to dať von.( Lebo naozaj to tak funguje ako to píšem, naozaj sa ten zápal aj po resekcii vie dostať inde, čiastočná resekcia vyrieši momentálnu ťažkú situáciu ale nevyrieši nič čo sa týka budúcnosti.) No a tak to pokračuje, až kým nemáš von hrubé črevo a konečník. Vtedy lekár skonštatuje. Milé pasuliatko, vyliečili sme UC, nemá sa už kde potvora zahryznúť kedže nemáte ani kúštiček hrubého čreva ani konečníka. A ty si doživotne na sáčku. Čo potom? Porozmýšlaj.
PS: Nemyslím to v zlom čo píšem, len chcem jedno aby si trošku porozmýšľala až budeš niekomu radiť operáciu.
0 0
elen 10 elen 10

elen 10 je offline (nepripojený) elen 10

dakujem za príspevky,na niektorých sa dalo aj zasmiať ale teraz vážne. Cˇrevo sa nebude rezať, skúsim to radšej s liekmy,bylinkamy a zdravou životospravou.
Dúfam že s tej zeleniny a ovocia nevychudnem na kosť........
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

elen 10 Pozri príspevok
dakujem za príspevky,na niektorých sa dalo aj zasmiať ale teraz vážne. Cˇrevo sa nebude rezať, skúsim to radšej s liekmy,bylinkamy a zdravou životospravou.
Dúfam že s tej zeleniny a ovocia nevychudnem na kosť........
neboj, ak sa stabilizujes a budeš sa riadit pokynov a spravnej zivotosprave, bude to ok Drzim palce a vela zdravia
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
dobre, skús si predstaviť nasledovnú situáciu.
POZOR FIKCIA: Ochorela si na UC, lekár ti povie máte zapálených 20 cm čreva, je taká a taká liečba ak nezaberie tak budeme riešiť dalej. Na nete si nájdeš príspevok od niekoho kto píše, vyoperovať dať črevo vonku. Si povieš dobre, budem zdravá, a ideš na operáciu, vyrežú ti 20 cm čreva. A ty si povieš hurá, neberieš lieky a cítiš sa rok dva v pohode a potom to začne znova. Bolesti, problémy .. ideš k lekárovi a on ti povie, je mi lúto ale zápal máte na úplne inom kúsku čreva na 30 cm .. tak zase sa rozhodneš, že ty lieky nechceš a ideš to dať von.( Lebo naozaj to tak funguje ako to píšem, naozaj sa ten zápal aj po resekcii vie dostať inde, čiastočná resekcia vyrieši momentálnu ťažkú situáciu ale nevyrieši nič čo sa týka budúcnosti.) No a tak to pokračuje, až kým nemáš von hrubé črevo a konečník. Vtedy lekár skonštatuje. Milé pasuliatko, vyliečili sme UC, nemá sa už kde potvora zahryznúť kedže nemáte ani kúštiček hrubého čreva ani konečníka. A ty si doživotne na sáčku. Čo potom? Porozmýšlaj.
PS: Nemyslím to v zlom čo píšem, len chcem jedno aby si trošku porozmýšľala až budeš niekomu radiť operáciu.

vravim ja by som to riešila operaciou.idem onedlho na operaciu bohužial ine mi neostava. ja som nemyslela aby bežal hned za lekarom,že sa bude robiť operacia.len nech sa na to opyta čo a ako.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
vravim ja by som to riešila operaciou.idem onedlho na operaciu bohužial ine mi neostava. ja som nemyslela aby bežal hned za lekarom,že sa bude robiť operacia.len nech sa na to opyta čo a ako.
ale hádam nie je taká radikálna. No držím palce aby Ti dobre dopadla, aj ked ideálne by bolo ak by si sa jej mohla vyhnúť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

elen 10,
elen 10 Pozri príspevok
dakujem za príspevky,na niektorých sa dalo aj zasmiať ale teraz vážne. Cˇrevo sa nebude rezať, skúsim to radšej s liekmy,bylinkamy a zdravou životospravou.
Dúfam že s tej zeleniny a ovocia nevychudnem na kosť........
je fajn, že ťa pobavili, a že nestrácaš vieru. Len pozor na tú zeleninu a ovocie, obsahuje vlákninu a v čase aktivity UC sa tomu radšej vyhni. Ak sa črievko vyhojí potom môžeš skúšať aj viac potravín s vlákninou.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
ale hádam nie je taká radikálna. No držím palce aby Ti dobre dopadla, aj ked ideálne by bolo ak by si sa jej mohla vyhnúť.
hm dakujem ale je radikálna ked to nejde inak bohužial ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať