Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka v MRP

Prosím, vedel by mi niekto poradiť, ako sa eviduje materská a rodičovská dovolenka v programe MRP mzdy a personalistika, aby bolo zo mzdového listu zrejmé, že zamestnakyňa je na rodičovskej. Pani z firmy MRP mi povedala, že to mám evidovať pod položkou č.99 - Peňažná pomoc v materstve. Môže to tak byť ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    zuzana Pozri príspevok
    Ako v MRP zadať ak je zamestnan.na RD a k 31.12.2010 ju bolo potrebné ako zamestnanca podľa nového zákona od 1.1.2011 odhlásiť zo zdravotnej poisťovne, ako to spraviť aby zostala ako zamestnanec a zároveň do zdravotnej poisť.bola odhlásená ako zamestnanec?
    V pracovných pomeroch otvor daného zamestnanca, klikni na poistné, potom zdravotné poistné, opraviť a zadaj obdobie platnosti do 31.12.2010.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkamr Pozri príspevok
    Prosím, vedel by mi niekto poradiť, ako sa eviduje materská a rodičovská dovolenka v programe MRP mzdy a personalistika, aby bolo zo mzdového listu zrejmé, že zamestnakyňa je na rodičovskej. Pani z firmy MRP mi povedala, že to mám evidovať pod položkou č.99 - Peňažná pomoc v materstve. Môže to tak byť ? Ďakujem
    Môže byť. Ja to robím tak isto. Každý mesiac do položky č.99 nahodím tervanie od 01. v mesiaci do 30., resp. 31. v mesiaci. A keď vytlačíš mzdový list, tak ti pekne ukáže celý mesiac RD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    stačilo sa pohrabať v témach mrp a našiel by si odpoveď. Bolo to niekoľkokrát rozoberané.

    mirkamr je offline (nepripojený) mirkamr

    mirkamr
    smith, to som si tiež vyskúšala, ale zarazila ma formulka "peňažná pomoc v materstve", veď zamestnávateľ mu predsa nič nevypláca. Ale aj tak vám obom veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Inak ja som si to aj dala vyhľadať, ale mi MRP nenašlo, asi to neviem, tak sorry ......
    Monika Kováčová
    Avšak takéto zadávanie nie je v súlade s programom: skúste načítať ELDP, vôbec nenačíta RD, pretože je nahodená MD, ďalej Oznámenie zamestnávateľa o zmenách (zdravotné poistenie) - nezaznamená zmenu z MD na RD, a RLFO - odhláška MD, prihláška RD: absolútne nič.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V MRP odporúčajú nevystavovať mzdu vôbec, a takisto by to nešlo do ELDP, nemajú to vôbec doriešené.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Keď sa nebude vystavovať mzda pre zamestnankyne, čo sú na rodič.dovolenke, tak program ich nenačíta do výkazu do SP.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ináč ani do ZP, a aj tam majú byť uvedené, aspoň ZP si to vyžadujú, práve preto to riešim ako som uvádzala vo svojich príspevkoch.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ako v MRP zadať ak je zamestnan.na RD a k 31.12.2010 ju bolo potrebné ako zamestnanca podľa nového zákona od 1.1.2011 odhlásiť zo zdravotnej poisťovne, ako to spraviť aby zostala ako zamestnanec a zároveň do zdravotnej poisť.bola odhlásená ako zamestnanec?

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    a potom mi ju nebude dávať ani do výkazov na zdravotné poistenie s 0 vymer.základom?Keď ona vlastne ešte naša zamest.je a vo výkazoch do sociálnej je vedená, len je na RD??

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Ak mas najnovsiu verziu, nemusis ani ukoncovat platnost ZP, len v dochadzke je potrebne mat zadanu rodicovsku dovolenku. Aspon tak mi to funguje, dufam ze dobre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.