Zavrieť

Porady

in-line korčule

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar)

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Usporiadat
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

tu mate jeden link..
mozno vas z toho nieco zaujme
http://www.inlineskating.szm.sk/linky.html
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
KatarínaL Pozri príspevok
Ahoj,

tak som si dnes prečítala celú tému o in-line korčuliach...moc ste mi pomohli aby som sa v tom všetkom aspoň trošku zorientovala. Mám vyhliadnuté jedny korčule, ale neviem sa rozhodnúť....myslíte že sú dobré?
Značka Fila, dámsky model, hliníkový podvozok, ložiská: ABEC 5, kolieska: 80mm/82A. Teraz sú zlacnené, tak čo myslíte?????
Podľa mňa nie je o čom rozmýšľať. Sú dobré. Tiež mám 80mm kolieska ale ABEC 7. Na rýchle korčuľovanie sú super.

V zásade: čím väčšie kolieska tým rýchlejšie
čím tvrdšie kolieska tým rýchlejšie, ale pri nerovnom povrchu nepohodlné
čím menšie kolieska tým sa lepšie manévruje
čím mäkšie kolieska tým pohodlnejšie (čo sa týka povrchu)






Celaskon: vďaka za link
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Ja mám in line korčule NIKE predtým som mala ROCES,
Nike sú úplne výborné. Vnútro je makkučké, vôbec v tom nebolia lýtka a sú veľmi tichučké. Osobne si myslím, že to bola dobrá investícia.

Čo keby sme Poraďáci spravili nejaké stretko na inline korčuliach? + to nejako spojili s nejakou opekačkou? )))))
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Veronika Gabrielova Pozri príspevok
Ja mám in line korčule NIKE predtým som mala ROCES,
Nike sú úplne výborné. Vnútro je makkučké, vôbec v tom nebolia lýtka a sú veľmi tichučké. Osobne si myslím, že to bola dobrá investícia.

Čo keby sme Poraďáci spravili nejaké stretko na inline korčuliach? + to nejako spojili s nejakou opekačkou? )))))
To nie je zlý nápad, len ako by sa to riešilo? Myslíš zvlášť západ, stred, východ, alebo by sa dalo niečo urobiť naraz? Naraz by to bolo najsuper, len či by to šlo....
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

a kde by bola ta opekacka? niekde v strede, kde sa pretnu suradnice inline drah z kazdej mestskej casti?
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

jenny7 Pozri príspevok
Neviem, ako sa volá ten prípravok na mazanie, keď som ho kupovala, tak som si pýtala na korčule, musím pozreť keď prídem domov,ako sa volá. Dám vedieť, dík za záujem a rady, pekný deň.
No, takže s tými mojimi hrkotajúcimi koliečkami som dopadla tak, že v predajni mi len tak na skúšku vymenili nové ložiská a bolo jasné, že tam je tá závada, ale po 2mesiacoch takže nakoniec mi povedali, že zavolajú priamo do firmy Rollerblade a tam to nejak nepochodilo - povedali im, že môžme to dať na reklamáciu, pobudne to u nich 30dní, možno aj menej, ale že to je taká závada, na ktorú nemôžu uznať reklamačku. Ževraj sme asi chodili po zlom teréne a také podobné žvásty! Takže jako fakt parádna odpoveď. Môžem to tam poslať, ale byť 30dní bez korčul a nakoniec to neuznajú, to je fakt o ničom. Nejak mi to stále nedá, tak som sa rozhodla, že tam dnes pôjdem znovu a ešte sa s nimi porozprávať. Keby to urobilo po pol roku, tak to nechám tak, ale 2mesiace. Ešte to nevzdám a behnem tam, uvidím, čo vybavím...
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

jenny7 Pozri príspevok
No, takže s tými mojimi hrkotajúcimi koliečkami som dopadla tak, že v predajni mi len tak na skúšku vymenili nové ložiská a bolo jasné, že tam je tá závada, ale po 2mesiacoch takže nakoniec mi povedali, že zavolajú priamo do firmy Rollerblade a tam to nejak nepochodilo - povedali im, že môžme to dať na reklamáciu, pobudne to u nich 30dní, možno aj menej, ale že to je taká závada, na ktorú nemôžu uznať reklamačku. Ževraj sme asi chodili po zlom teréne a také podobné žvásty! Takže jako fakt parádna odpoveď. Môžem to tam poslať, ale byť 30dní bez korčul a nakoniec to neuznajú, to je fakt o ničom. Nejak mi to stále nedá, tak som sa rozhodla, že tam dnes pôjdem znovu a ešte sa s nimi porozprávať. Keby to urobilo po pol roku, tak to nechám tak, ale 2mesiace. Ešte to nevzdám a behnem tam, uvidím, čo vybavím...


moja rada:
nenechaj sa odbit! teba nema co zaujimat ci si chodila po takom alebo onakom terene.. su v zaruke su povinny korcule zobrat a ty za to nemozes,ze chodniky su zaprasene a kolieska sa trosku zaprasia,ale do loziska sa to hned nedostane.. povyhrazaj sa soi a uvidis ako budu cupikat! ja to tak robim a vzdy to vyslo.. treba ist tvrdo za svojimi pravami
Naposledy upravil celaskon : 24.04.07 at 09:02
0 0
kilosunky kilosunky

kilosunky je offline (nepripojený) kilosunky

Ahojte. Potreboval by som pomoc pri vybere korčulí. Neviem podľa čoho vyberať a tie veci okolo toho..
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
kilosunky Pozri príspevok
Ahojte. Potreboval by som pomoc pri vybere korčulí. Neviem podľa čoho vyberať a tie veci okolo toho..
ta ty mas super nick
zapadol do temy
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Chceli by sme kúpiť in-line korčule pre dcérku. Jednu sme videli aj dobrá cena je na to ale neviem že čo znamenajú čisla ložisiek atď. Prosím poradte my či sú dobré sú nastavitelné, plastový podvozok, kolieska PVC 64x24 mm,ložiská 608Z, firma WORKER. Chceme dcérke to na narodeniny kúpiť, kto má niečo podobné prosím poradte. ďakujem vopred.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Nevie my nikto poradiť?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

andi Pozri príspevok
Chceli by sme kúpiť in-line korčule pre dcérku. Jednu sme videli aj dobrá cena je na to ale neviem že čo znamenajú čisla ložisiek atď. Prosím poradte my či sú dobré sú nastavitelné, plastový podvozok, kolieska PVC 64x24 mm,ložiská 608Z, firma WORKER. Chceme dcérke to na narodeniny kúpiť, kto má niečo podobné prosím poradte. ďakujem vopred.
Andi, prečítal si túto tému celú? Myslím, že po prečítaní by si zistil, že označenie ABEC označuje kvalitu, tvrdosť ložiska. Podvozok je najlepší kovový, už to tu bolo rozoberané. A odporúčam vsadiť na dobré značky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
andi Pozri príspevok
Chceli by sme kúpiť in-line korčule pre dcérku. Jednu sme videli aj dobrá cena je na to ale neviem že čo znamenajú čisla ložisiek atď. Prosím poradte my či sú dobré sú nastavitelné, plastový podvozok, kolieska PVC 64x24 mm,ložiská 608Z, firma WORKER. Chceme dcérke to na narodeniny kúpiť, kto má niečo podobné prosím poradte. ďakujem vopred.
Neviem, ako je to pri deťoch. Jednoznačne ale netreba kupovať to najlacnejšie na trhu niekde z blšáku alebo obnosené, aby si chúďa nezničilo nožičky.

Ako už bolo povedané, prečitaj si túto tému, aby sa to dookola neopakovalo a nájdeš odpovede aj na otázky, ktoré by ťa nenapadli.
0 0
martinxx martinxx

martinxx je offline (nepripojený) martinxx

zdravím všetkých,
potrebujem nové vymedzovače do koliesok(inline),poraďte kde ich dostať
.....ďakujem za radu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
martinxx Pozri príspevok
zdravím všetkých,
potrebujem nové vymedzovače do koliesok(inline),poraďte kde ich dostať
.....ďakujem za radu
Predpokladam, ze v specializovanych predajniach in-line, ziadne tesco a pod.
0 0
martinxx martinxx

martinxx je offline (nepripojený) martinxx

uz som vyriesil problem,nikde to nemali.a to som presiel hodne sport obchodov.......pre ostatných dobra rada fa.EX..port má servisne stredisko a tam vam to daju aj zadarmo( hovorim o tých vymedzovačoch ALU)
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

síce sa dávno sem nikto neozval, ale predsa.
Teraz som sa naučila korčuľovať, priznám sa, že v synových starých korčuliach, čo sa trošku naboku zlomili. Ale skúšala som, či sa vôbec naučím a či ma to bude baviť. Tak ma to baví, že si chcem kúpiť nové korčule a in-lineovať. Ale. Včera som bola na tých rozheganých hodinu a všimla som si, že okolo členkov mám nejaké vystúpené žily a brnia mi nohy v lýtkach a v členkoch. Celkovo vždy, kým som sa rozbehla, strašne ma boleli členky do polky lýtok. Máte niekto podobné skúsenosti? Nech si neuženiem nejaké žilové problémy pri korčuľovaní. Začala som, lebo aj chcem trochu schudnúť, aj sa zbaviť pomarančov, ale hlavne kvôli pohybu. Veď v kancoške stále sedím, doma toho tiež nie je veľa. Ale teraz mám pochybnosti. Keď chodím, bolia ma všetky kostičky v členkoch. Dúfam, že to je len zlými korčuľami, ale predsa, nech potom nemusím behať po doktoroch.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Podarilo sa mi prelúskať takmer celú tému, lebo ja sa korčuľujem (vlastne celá rodina) už asi 6 rokov. Doteraz som vždy mala korčule po niekom (financie) alebo ked z obchodu, tak tie lacnejšie. Až teraz som si kúpila o niečo drahšie, stáli cca 4tis. Pri skúšaní korčulí som mala nohu pevne zovretú a to sa mi páčilo, vravím si wow! super mi budú držať na nohe. To super držanie na nohe sa teraz prejavuje tak, že mám nohu po nejakých 10 minútach ako vo zveráku a som celá šťastná, ked si ich po ďalšej kratšej chvíli môžem s obrovskou úľavou vyzuť. Myslela som si, že chyba môže byť napr. v mojich nôžkach alebo spôsobe viazania, ale z omylu ma vyviedla dcéra, ktorá v nich bola zopárkrát a zakaždým mala tiež nohy ako vo zveráku (má rovnaké číslo nohy, ale o niečo útlejšiu).
Už som aj uvažovala, či by to bol dôvod, ktorý by pri reklamácii uznali ako vadu výroby (dizajnu,konštrukcie), skôr si však myslím, že by som ťažko dokazovala, že chyba nie je na mojej strane. Mali ste takú skúsenosť aj vy niekedy? A ako ste to riešili?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

tému som aj ja prešla celú a teraz celý deň pozerám, či už niekto reagoval.
Už sme dve, zdá sa, čo im nohy trpia v korčuliach. Ozvite sa, prosím, skúsenejší, či to ovplyvňuje korčula. Už som prezerala aj stránku on-line obchodov, vypisujem si vhodné typy rollerblade, fila, worker, ale obávam sa, že v obchode mi aj tak "poradia" tie, ktoré chcú predať. Trochu sa bojím rýchlejších korčúl, tak vyberám s menšími kolieskami.
už som na tom tak, že nechcem s korčuľovaním prestať. (obula som si synove nové, bol to teda rozdiel, len som v nich nebola dlho "lebo mu ich vyčamblem". potom mi polhodinu rozprával, jak ich má zlé a odcentrované a už ich mal prispôsobené ...)
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

marienka3 Pozri príspevok
tému som aj ja prešla celú a teraz celý deň pozerám, či už niekto reagoval.
Už sme dve, zdá sa, čo im nohy trpia v korčuliach. Ozvite sa, prosím, skúsenejší, či to ovplyvňuje korčula. Už som prezerala aj stránku on-line obchodov, vypisujem si vhodné typy rollerblade, fila, worker, ale obávam sa, že v obchode mi aj tak "poradia" tie, ktoré chcú predať. Trochu sa bojím rýchlejších korčúl, tak vyberám s menšími kolieskami.
už som na tom tak, že nechcem s korčuľovaním prestať. (obula som si synove nové, bol to teda rozdiel, len som v nich nebola dlho "lebo mu ich vyčamblem". potom mi polhodinu rozprával, jak ich má zlé a odcentrované a už ich mal prispôsobené ...)
Mali by vam poradit v predajni, aby sa korculovanie nestalo utrpenim. Urcite je to korculou. Ja som si raz zobrala sestrine a tiez ma "otlacili".
Nie su prilis silno zaviazane? Ja si korcule neutahujem az uplne(ako na lad).
V jednej predajni v BA som sa stretla s celkom dobrym pristupom, ale neviem kam idete kupovat korcule. Poradili a zdalo sa mi ze cielom nie je len predat, ale aj poradit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať