Zavrieť

Porady

in-line korčule

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar)

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Usporiadat
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

motylik7 Pozri príspevok
Podarilo sa mi prelúskať takmer celú tému, lebo ja sa korčuľujem (vlastne celá rodina) už asi 6 rokov. Doteraz som vždy mala korčule po niekom (financie) alebo ked z obchodu, tak tie lacnejšie. Až teraz som si kúpila o niečo drahšie, stáli cca 4tis. Pri skúšaní korčulí som mala nohu pevne zovretú a to sa mi páčilo, vravím si wow! super mi budú držať na nohe. To super držanie na nohe sa teraz prejavuje tak, že mám nohu po nejakých 10 minútach ako vo zveráku a som celá šťastná, ked si ich po ďalšej kratšej chvíli môžem s obrovskou úľavou vyzuť. Myslela som si, že chyba môže byť napr. v mojich nôžkach alebo spôsobe viazania, ale z omylu ma vyviedla dcéra, ktorá v nich bola zopárkrát a zakaždým mala tiež nohy ako vo zveráku (má rovnaké číslo nohy, ale o niečo útlejšiu).
Už som aj uvažovala, či by to bol dôvod, ktorý by pri reklamácii uznali ako vadu výroby (dizajnu,konštrukcie), skôr si však myslím, že by som ťažko dokazovala, že chyba nie je na mojej strane. Mali ste takú skúsenosť aj vy niekedy? A ako ste to riešili?
Ďakujem za odpoveď.
My sme kúpili synovi na jar korčule v metre, aj si ich skúšal, lenže tam išiel v nich 2-3 metre. Zdali sa mu dobré, tak sme ich vzali a keď sa v nich doma korčuľoval dlhšie, tak zistil, že sa mu jedna korčula kloní doboku - zlé centrovanie. Tak sme ich vrátili, zobrali ich naspäť bez problémov, myslím, že ani nebolo treba veľmi vysvetľovať. (bol ich vrátiť manžel). Myslím, že keď máš blok, tak by ich mohli zobrať naspäť, alebo ich skús aj reklamovať. Za pokus nič nedáš. Podľa toho kto je v predajni a aký majú systém by sa to aj mohlo podariť.
0 0
Holbojova Holbojova

Holbojova je offline (nepripojený) Holbojova

Ja som uplne opacny pripad. Priatel mi kupil uplne ze super in-line a ze sa mam na nich naucit stat. Hruza, zatial som na nich stala v interiery a chodila som okolo miestnosti a pridrziavala som sa, takze ziaden pad, ale hrozne. Ako ste sa naucili? Neviem nic
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Holbojova Pozri príspevok
Ja som uplne opacny pripad. Priatel mi kupil uplne ze super in-line a ze sa mam na nich naucit stat. Hruza, zatial som na nich stala v interiery a chodila som okolo miestnosti a pridrziavala som sa, takze ziaden pad, ale hrozne. Ako ste sa naucili? Neviem nic
Chce to len trošku skúšania a hlavne odvahy, pusti sa steny! Veď najhoršie čo sa ti môže stať, je, že spadneš na zem. Ver si!
Pozri, keď sa naučil bez problémov korčuľovať môj nemotorný manžel, tak sa to naučí určite každý, takže aj ty. Za ten krásny zadok, štíhle stehná, dobrú kondičku a nádherný vietor vo vlasoch ti to určite stojí
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Duda258 Pozri príspevok
Nie ak poznáš svoje číslo topánok. Korčule musia na začiatku trocha tlačiť aby sa mohli vyformovať na tvoju nohu
no sú rôzne šírky korčúl. a ak máš širšiu nohu alebo vysoký nárt, tak neviem či by si to rozchodil-la
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
no záleží aj na čo ich chceš, lebo naučiť sa dá rýchlo ale ak chceš neskôr predpokladám že ich nechceš len na 1-2 roky ale na dlhšie, na korčuliach aj skákať alebo tancovať tak jednoznačne potrebuješ titánovú konštrukciu a výškovo prestavitelné kolieska
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Holbojova Pozri príspevok
Ja som uplne opacny pripad. Priatel mi kupil uplne ze super in-line a ze sa mam na nich naucit stat. Hruza, zatial som na nich stala v interiery a chodila som okolo miestnosti a pridrziavala som sa, takze ziaden pad, ale hrozne. Ako ste sa naucili? Neviem nic
No ak je to dobrá športová predajna, tak by mali organizovať zadara kurzy pre začiatočníkov. t.j. 2-3 soboty s kvalifikovaným inštruktorom, to je potom hračka. V každom prípade tak sa to robí u našich susedov, kde som kupovala korčule ja, ale to je už hádam aj 10 rokov dozadu.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Ahojte, tak ja som sa na korčule postavila po cca 5 rokoch a s úžasom som zistila, že mi to vôbec nejde...
ako ste začínali vy...?
0 0
demec demec

demec je offline (nepripojený) demec

na korčule som sa opäť postavil po cca 2 rokoch a zo začiatku som mal menšie problémy, ale teraz je to už celkom fajn, nohy si už spomenuli ako na to :-) ešte uvažujem že kúpim nové koliečka do starých korčúl a budem mať jeden pár doma v Dubnici a druhý v Bratislave.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Ja mam trochu problem s achilovkou. Musel som prestat behat. V in-linoch sa menej namaha? zvazujem kupu ako alternativu. Dakujem
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

ja si myslim ze menej je achilovka namahana ako pri behu,ale skus sa spytat nejakeho odbornika,ak mas take vazne problemy,aby si si nenarobil este horsie....a potom nezabudaj na chranice,lebo ja sa momentalne liecim zo zlomenym zapastim,bol to pad prave na korculiach....
0 0
Jaro_ Jaro_

Jaro_ je offline (nepripojený) Jaro_

Ja mam dobre skusenosti s kolieskovymi korculami K2 .pre predstavu vid link. Mam K2 Mach 90 a spokojnost. Prisposobuju sa pohybu clenku a topanka je fakt pohodlna. Ziadne otlaky uz rok ) . Mate niekto skusenosti s vacsimi kolieskami ako 90MM? Ja mam na K2 mach 90 prave 90mm a zdaju sa mi take akurat. Mozno by to mohlo byt ale este rychlejsie ) .
0 0
vladok222 vladok222

vladok222 je offline (nepripojený) vladok222

Zdravím som tu nový a chcem sa spýtať jednu otázku.Veľmi rád korčulujem dokonca od nejakých svojich 10 rokov lenže problem...palec na nohe sa mi rokmi začal vykrivovať a klb ktorý je pri palci začal tak odstávať...tento problem majú aj obe moje babky dokonca aj krstne , teda je to dedične...viem že otazka ma medicky charakter ale ide mi oto či vyrabaju aj nejake korčule so širšou špičkou alebo len proste natoľko pohodlne a prispôsobive že ma to nebude tlačiť.. no čo myslíte , viete mi nejako pomôcť ? :/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vladok222 Pozri príspevok
Zdravím som tu nový a chcem sa spýtať jednu otázku.Veľmi rád korčulujem dokonca od nejakých svojich 10 rokov lenže problem...palec na nohe sa mi rokmi začal vykrivovať a klb ktorý je pri palci začal tak odstávať...tento problem majú aj obe moje babky dokonca aj krstne , teda je to dedične...viem že otazka ma medicky charakter ale ide mi oto či vyrabaju aj nejake korčule so širšou špičkou alebo len proste natoľko pohodlne a prispôsobive že ma to nebude tlačiť.. no čo myslíte , viete mi nejako pomôcť ? :/
a keby si použil takéto niečo....
http://www.zpeliska.cz/index.php?idv...teg=24&skateg=

poprípade ísť do predajne a popýtať sa....
0 0
vladok222 vladok222

vladok222 je offline (nepripojený) vladok222

no nevyzera to zlee len keby že som odfotil ten moj nepodareny palec a poslal ti aby si videla rozsaah "škody"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vladok222 Pozri príspevok
no nevyzera to zlee len keby že som odfotil ten moj nepodareny palec a poslal ti aby si videla rozsaah "škody"
viem, že neuteší ale nie si sám....
0 0
vladok222 vladok222

vladok222 je offline (nepripojený) vladok222

pošlem ti ešte link presne toto mam spoločne s tou paní http://lesk.cas.sk/clanok/95425/na-s...eho-palca.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vladok222 Pozri príspevok
pošlem ti ešte link presne toto mam spoločne s tou paní http://lesk.cas.sk/clanok/95425/na-s...eho-palca.html
viem o čom je reč...nepohrával si sa s myšlienkou operácie?
0 0
vladok222 vladok222

vladok222 je offline (nepripojený) vladok222

Boli sme aj u chirurga resp.ortopéda.Prva varianta boli priamitka, ale tak ako nočný strojček,ani toto nepomôže to som nejako sám nato prišiel NO a tá druha možnosť je operacia podľa tónu akým rozprával som mal pocit že ani by nechcel strácať čas na nejake plastove "somariny" ale že by ma rovno hodil pod nôž.A teraz sa pomaly začínam pripravovať ako tak čítam tak samotnej operacie sa nebojim ale bojim sa na to čo bude potom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vladok222 Pozri príspevok
Boli sme aj u chirurga resp.ortopéda.Prva varianta boli priamitka, ale tak ako nočný strojček,ani toto nepomôže to som nejako sám nato prišiel NO a tá druha možnosť je operacia podľa tónu akým rozprával som mal pocit že ani by nechcel strácať čas na nejake plastove "somariny" ale že by ma rovno hodil pod nôž.A teraz sa pomaly začínam pripravovať ako tak čítam tak samotnej operacie sa nebojim ale bojim sa na to čo bude potom
no pokiaľ to dokážu odoperovať tak aby to opäť nenarástlo , tak už len dobre..... aj ked bez bolesti to určite nebude....ale to sme už veľmi
0 0
vladok222 vladok222

vladok222 je offline (nepripojený) vladok222

ak sa jedna o zdravie tak je mi jedno... nech mi daju aj ban
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať