Zavrieť

Porady

in-line korčule

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar)

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Usporiadat
puzzle puzzle

puzzle je offline (nepripojený) puzzle

ahojky, daj si pozor hlavne na kvalitne kolieska a vyssie abegy, ja mam 7 a neviem si ich vynachvalit, pokial chces kvalitne korcule tak rataj najmenej s 2500 az 3000.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ľudia, máte niekto korčule s kolieskami 84 mm??? Chodíme, vypytujeme sa, zháňame a nevieme ich dostať...
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

zdravim, kde su tu v ke dobre inline cesticky? pocul som,ze na jazere je dobre,ale je tam hlava na hlave a aj je to dost daleko, dalej na TU sa zvykne chodit po tych cestach po parku a tam su zase zavory... este je dobre na kuzmanyho ulici.. odkedy tam dali na chodnik novy potah skoro od lipy az ku amfiku,tak je to slusna cesticka.da sa este na ceste na novomeskeho ulici pri ZSkach,ale tam je dost kamienkov a vela deti... viete o niecom lepsom? ja si pochvalujem kuzmanku mam to na skok :-)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
celaskon Pozri príspevok
zdravim, kde su tu v ke dobre inline cesticky? pocul som,ze na jazere je dobre,ale je tam hlava na hlave a aj je to dost daleko, dalej na TU sa zvykne chodit po tych cestach po parku a tam su zase zavory... este je dobre na kuzmanyho ulici.. odkedy tam dali na chodnik novy potah skoro od lipy az ku amfiku,tak je to slusna cesticka.da sa este na ceste na novomeskeho ulici pri ZSkach,ale tam je dost kamienkov a vela deti... viete o niecom lepsom? ja si pochvalujem kuzmanku mam to na skok :-)
Ja chodím na Jazero a je pravda, že je tam každým rokom viac ľudí, ale je to asi najvhodnejšie miesto na korčuľovanie. Je to dostatočne dlhé, s dobrým povrchom a v peknom prostredí. Dokonca aj rýchlokorčuliari tam chodia (tí, čo vyhrávajú maratón). Zo začiatku sme chodili na Aničku, ale tam je povrch dosť v zlom stave aj po tom, čo ho zaplátali. A je tam veľa malých detí, čo je pre ne aj pre korčuliarov dosť nebezpečné. Ešte keď, tak za Sudkami, ale je to krátka dráha. Na jednej strane je ešte aj úzka a treba sa vyhýbať autám a druhá je celkom ok, ak sa tam neprídu pretekať tuneri.

Čiže, ak si chceš len tak pomaly korčuľovať, tak na tých miestach, čo si spomínal a ak chceš na to aj dupnúť, tak Jazero alebo za Sudkami (ale to je krátke).

V sobotu už dúfam vyrazím na korčule, lebo už sa mi o tom aj snívalo. Kto to raz skúsi, tak to bude brať ako drogu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aj ja chválim Jazero, hlava na hlave je tam v "špičke", ale ak ti ráno nerobí problém vstávať, tak o takej ôsmej, deviatej sa celkom fajn korčuľuje - na celom úseku je tak 5 ľudí

Janka, ty taká inlinistka a ešte si tohto roku nebola na korčuliach? hanba ti! ... ja som sa inlinovala už minulú nedeľu a bolo to žúúúúžo
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
vladan Pozri príspevok
aj ja chválim Jazero, hlava na hlave je tam v "špičke", ale ak ti ráno nerobí problém vstávať, tak o takej ôsmej, deviatej sa celkom fajn korčuľuje - na celom úseku je tak 5 ľudí

Janka, ty taká inlinistka a ešte si tohto roku nebola na korčuliach? hanba ti! ... ja som sa inlinovala už minulú nedeľu a bolo to žúúúúžo
Však sa aj hanbím....a riadne............ale keď ani čas nebol......najskôr som musela riešiť brutálne chaosy v prevádzkach a teraz, keď začalo byť ešte krajšie počasie, tak sa môj drahý rozhodol, že pôjde na operáciu očí, takže sa o neho bolo treba starať a týždeň nič nevidel. Ale vraj už vidí, takže sa KONEČNE chystáme. Normálne sa mi o tom poslednú noc vážne snívalo....to bude asi absťák

..........takže...Jazero tras sa
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

takze jednoducho napisane, kazdy si ide korculovat tam, kde mu je blizsie a pre mna je jazero dost daleko a druha vec neviem ci by som sa vedel sustredit na inline,ked tam chodia krasnucke vysportovane zienky a hlavne v lete su rozvalene na deke... a teraz si vybrat ci sa sustredit na ne alebo na inline.. je to tazke
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
celaskon Pozri príspevok
takze jednoducho napisane, kazdy si ide korculovat tam, kde mu je blizsie a pre mna je jazero dost daleko a druha vec neviem ci by som sa vedel sustredit na inline,ked tam chodia krasnucke vysportovane zienky a hlavne v lete su rozvalene na deke... a teraz si vybrat ci sa sustredit na ne alebo na inline.. je to tazke
Mojich bratov som presvedčila na korčuľovanie. Najskôr, že super, ale potom, si to nevedeli vynachváliť ešte viac, lebo zistili, že sa na Jazere korčuľujú mladé dievčatá v plavkách ...bratia sú teenegeri
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

bol som si na vlastne nohy okusit inline nad jazerom a moje pocity a zadok maju rozne pripomienky...
prostredie super, draha co sa tyka dlzky super, zeny super,ale potom uz je tam vela ludi a povrch cesty je veeeelmi drsny a tym som najviac nespokojny a je to len predsa dost daleko chodit na jazero.. ja si radsej ostanem na kuzmanke...
ved kazdy si tam korculuje, kde je mu najblizsie a najlepsie
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
celaskon Pozri príspevok
bol som si na vlastne nohy okusit inline nad jazerom a moje pocity a zadok maju rozne pripomienky...
prostredie super, draha co sa tyka dlzky super, zeny super,ale potom uz je tam vela ludi a povrch cesty je veeeelmi drsny a tym som najviac nespokojny a je to len predsa dost daleko chodit na jazero.. ja si radsej ostanem na kuzmanke...
ved kazdy si tam korculuje, kde je mu najblizsie a najlepsie
Povrch je trochu drsný, čo som zistila až po tom, čo som si kúpila korčule s tvrdšími kolieskami. Dosť to rezonuje. Tiež to máme ďaleko, takže tam chodíme autom. Potrebujem ale naučiť sa korčuľovať aj na normálnych chodníkoch, tak sme cez sviatky boli skúsiť chodník od amfiku. Len mám problém pri prechode cez cestu. Kľudne si na korčuliach aj trocha podskočím, aj sa otočím, ale brzdiť sa asi nikdy nenaučím. Chodník od amfiku ide z kopca, takže som robila slalom ako na lyžiach a tak to šlo.....aj prechod cez koľajnice si musím lepšie natrénovať.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Janka6685 Pozri príspevok
Povrch je trochu drsný, čo som zistila až po tom, čo som si kúpila korčule s tvrdšími kolieskami. Dosť to rezonuje. Tiež to máme ďaleko, takže tam chodíme autom. Potrebujem ale naučiť sa korčuľovať aj na normálnych chodníkoch, tak sme cez sviatky boli skúsiť chodník od amfiku. Len mám problém pri prechode cez cestu. Kľudne si na korčuliach aj trocha podskočím, aj sa otočím, ale brzdiť sa asi nikdy nenaučím. Chodník od amfiku ide z kopca, takže som robila slalom ako na lyžiach a tak to šlo.....aj prechod cez koľajnice si musím lepšie natrénovať.
Janka ja korčuľujem už niekoľko rokov a dosť intenzívne a už ma veľa ľudí učilo brzdiť rôznymi spôsobmi ale asi mi nie je súdené sa to naučiť. Tak nebuď smutná, nie si sama
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
katkaj Pozri príspevok
Janka ja korčuľujem už niekoľko rokov a dosť intenzívne a už ma veľa ľudí učilo brzdiť rôznymi spôsobmi ale asi mi nie je súdené sa to naučiť. Tak nebuď smutná, nie si sama
Tiež máš pocit, že všelijaké tyče a značky, ktoré stabilne stoja, sú najlepší kamaráti?

Oporou mi je hlavne môj snúbenec. Na začiatku a na konci dráhy vždy stojí a čaká aby ma mohol zachytiť, keby som išla rýchlo. Btw, korčuľovať som ho naučila ja a teraz je oveľa väčší macher
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

ja som na tom takisto.. ist idem ale brzdenie katastrofa,alebo prepletat korculkami v zakrutach.. takze si idem zotrvacnostou.. suhlasim pri amfiku ide to dole kopcom je to super. vela veci sa este musim naucit.. brzdenie, ist do zakrut-prepletanie, ist do zadu.. inac si dobre rozumiem so zabradlim ak nie je ina moznost brzdenia a najlepsie je na tom,ze cely cas korculujem a nespadnem a ked treba ist domov cez tie chodniky hned ma to hodi o zem
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

zdravím všetkým korčuliarov:-) už aj ja medzi Vás patrím, dostala som korčule k narodkám, bola som im veľmi natešená. Korčulujem necelé 2mesiace a mám menší problém, tak sa Vás chcem opýtať, čo treba robiť - mám ABEC5 kolieska 80mm a začali mi posledne nejak hrkotať, bolo mi povedané, že asi treba premastiť ložiská, tak som tak urobila, a teraz mi to hrkoce a šúcha viac ako predtým. Neviete mi poradiť,kde môže byť problém? Vybehnem asi do tej predajne, kde som ich kúpila, že nech sa to to mrknú, lebo sa mi to zdá skoro, aby mi hrkotali po 2mesiacoch. Mám Rollerblade, takže nestáli málo, preto ma to trochu hnevá, že nastal takýto problém..predtým išli tak pekne potichu a teraz, nič moc na počutie..Čo by ste mi ešte poradili??
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jenny7 Pozri príspevok
zdravím všetkým korčuliarov:-) už aj ja medzi Vás patrím, dostala som korčule k narodkám, bola som im veľmi natešená. Korčulujem necelé 2mesiace a mám menší problém, tak sa Vás chcem opýtať, čo treba robiť - mám ABEC5 kolieska 80mm a začali mi posledne nejak hrkotať, bolo mi povedané, že asi treba premastiť ložiská, tak som tak urobila, a teraz mi to hrkoce a šúcha viac ako predtým. Neviete mi poradiť,kde môže byť problém? Vybehnem asi do tej predajne, kde som ich kúpila, že nech sa to to mrknú, lebo sa mi to zdá skoro, aby mi hrkotali po 2mesiacoch. Mám Rollerblade, takže nestáli málo, preto ma to trochu hnevá, že nastal takýto problém..predtým išli tak pekne potichu a teraz, nič moc na počutie..Čo by ste mi ešte poradili??
No ja neviem, ale keby sa mi niečo také stalo po dvoch mesiacoch, tak neváham a bežím do predajne. Mala som už 4 korčule od hrkaliek po Filly
a predchádzajúce dve fungujú doteraz (darovala som ich) (prvé mi ukradli - chvalabohu) a a na posledných fungujem od minulého leta.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

ďakujem za tvoju radu, asi mi nič iné neostáva a pekne behnúť do predajne a tam si to vybaviť. Ja som práve hrkalky tiež nechcela, preto som si vybrala drahšie korčule a myslím ,že je to aj dobrá značka, a aj tak nejak smola...No uvidíme. Inak je to sila, lebo kamarátka si tiež kúpila Rollerblade a tiež keď ich chcela premastiť, tak to bolo ešte horšie ako predtým..Uvidím čo vybavím, potom dám vedieť. Len dúfam, že mi ich nezoberu na reklamačku, to bych nevydržala bez korčúl
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jenny7 Pozri príspevok
ďakujem za tvoju radu, asi mi nič iné neostáva a pekne behnúť do predajne a tam si to vybaviť. Ja som práve hrkalky tiež nechcela, preto som si vybrala drahšie korčule a myslím ,že je to aj dobrá značka, a aj tak nejak smola...No uvidíme. Inak je to sila, lebo kamarátka si tiež kúpila Rollerblade a tiež keď ich chcela premastiť, tak to bolo ešte horšie ako predtým..Uvidím čo vybavím, potom dám vedieť. Len dúfam, že mi ich nezoberu na reklamačku, to bych nevydržala bez korčúl
Čím si premazávala ložíská?

Btw, ja som za značku FILA. Mala som dvoje korčule tejto značky, aj môj snúbenec a nemenili by sme. Nikdy žiadne problémy neboli. Pravidelne ich rozoberá, čistí,...a nikdy sa nič nestalo...sú pekné, lacné a kvalitné.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Ahoj,

tak som si dnes prečítala celú tému o in-line korčuliach...moc ste mi pomohli aby som sa v tom všetkom aspoň trošku zorientovala. Mám vyhliadnuté jedny korčule, ale neviem sa rozhodnúť....myslíte že sú dobré?
Značka Fila, dámsky model, hliníkový podvozok, ložiská: ABEC 5, kolieska: 80mm/82A. Teraz sú zlacnené, tak čo myslíte?????
0 0
celaskon celaskon

celaskon je offline (nepripojený) celaskon

ja mam tiez znacku fila bude tomu pomaly rok a este som ich nemazal, necistil a idu stale dobre :-)))
ale uz by som ich mal vycistit...
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Janka6685 Pozri príspevok
Čím si premazávala ložíská?

Btw, ja som za značku FILA. Mala som dvoje korčule tejto značky, aj môj snúbenec a nemenili by sme. Nikdy žiadne problémy neboli. Pravidelne ich rozoberá, čistí,...a nikdy sa nič nestalo...sú pekné, lacné a kvalitné.
Neviem, ako sa volá ten prípravok na mazanie, keď som ho kupovala, tak som si pýtala na korčule, musím pozreť keď prídem domov,ako sa volá. Dám vedieť, dík za záujem a rady, pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať