Zavrieť

Porady

Anketa -za zrušenie " oddychových" tém

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze sa treba iba naucit rozumiet tomu, preco maju ludia na tento problem rozdielne nazory a preco ich tu presadzuju. Ja uplne chapem pana Mihala a sam by som ne jeho mieste robil to iste. Jemu Porada sluzi na nieco uplne ine, ako vacsine ostatnych clenov - on si tu nechodi po radu.

Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom a tym sa zviditelnuje. Nie, nepovazujem to za nic zle, nie je to SPAM, robi to korektne, cez free poradenstvo, ktore tu poskytuje. Ja napriklad posobim uplne rovnako na dvoch odbornych forach (USA a UK). Som tam pod vlastnym plnym menom. Kedze moje priezvisko je totozne s nasou znackou, kazdy vie, o koho ide. Diskutujem iba v odbornych temach, ktore sa tykaju komodity, ktoru vyrabame. Zadarmo radim, dokonca radim ako spravne pouzivat konkurencne vyrobky, ak sa na to niekto pyta. Nespominam nase produkty (aj tak by som bol vymazany, ale predovsetkym by utrpel moj kredit medzi kolegami). Na nic sa nepytam. Nezucastnujem sa "oddychovych" tem. Ludia moje poradenstvo nazoaj ocenuju a velmi nam to (ako firme) pomohlo.

Samozrejme z mojho pohladu aj na tych forach mi trocha oddychove temy vadia, pretoze "riedia" problematiku, v ktorej sa (takymto korektnym sposobom) prezentujem ja. Teda radsej by som bol, ak by tam oddychove temy neboli, bol by som viac na ociach. Lenze tam som ja maly pan na to, aby som mohol komentovat celkove usporiadanie fora, takze by som si opat iba posramotil kretit, ak by som tam cokolvek v tomto zmysle komentoval. Jednoducho viem, ze aj tam si ludia chodia nie len vymenit odborne rady, ale predovsetkym pokecat a rozhodol som sa to respektovat, inu moznost aj tak nemam.
Jozef Mihál Pozri príspevok
Dovolím si poznámku, že pod svojim vlastným menom diskutujem alebo píšem kdekoľvek na internete, nielen na www.porada.sk.

Nepovažujem totiž internetový priestor za priestor kde sa pod pláštikom anonymity môžem "vyblázniť".
To Vam sluzi ku cti pan Mihal, kazdopadne to nie je typicka prax internetovej diskusie nikde na svete. Neviem, kde ide este diskutujete, ale videl som Vas napriklad na etrend.sk, teda v tom pripade plati to iste, ako v pripade Porady.

Ked som tu uz zavesil tu uvahu (hore), asi by som mal napisat historiu mojho vztahu s POradou.

1. Poradu som objavil vdaka odbornym temam, hladal som nieco o daniach. Poradila mi jedna danova poradkyna z Porady. Jej pomoc tiez nebola cisto charitna, pretoze nasledne mi poslala kontakt na svoju kancelariu. No ja to nekritiziuem, chran Boze. Naopak - som jej vdacny, ze mi poradila bezplatne, aj ked v ramci svojej reklamy. Aj my rozdavame bezplatne vzorky svojich vyrobkov a zakaznici sa za to predsa nepohnevaju...

2. Objavil som tu aj ine "oddychove" temy, ako napriklad Pocitace, Cestovanie, neskor pribudla Stavba - hovorom si SUPER.

3. Snazil som sa radit tam, kde som mal pocit, ze inym mozem nieco dat - teda predovsetkym som sa snazil povzbudit tych, co maju nejaky napad a obavaju sa zaciatku podnikania.

4. Vsimol som si prvu temu o antipotratovej kampani. Pravdu povediac - moja prva reakcia bola - toto by tu nemuselo byt. Ale priznavam, ze mi tema vadila predovsetkym preto, ze (kym som sa zapojil) vyjadrovala iba odpor a nesuhlas s kampanou. Tak som si povedal - neda sa nic robit, nie je mi prijemne diskutovat na Porade o takychto temach, ale musim uviest niektore tvrdenia na pravu mieru. Tym vznikol ohen na streche. Niektori diskutujuci sa domahali "respektovania cudzieho nazoru" - cim samozrejme mysleli, ze by som mal prestat argumentovat v svoj prospech a uznat ich argumenty. Nasledne bola tema zmazana. Uz som to tu pisal - sklamalo ma to. Sklamalo ma nie to, ze tema bola vymazana (chapal by som to na zaciatku, po zalozeni temy) ale ze bol avymazana potom, co zacali prevazovat moje (nase - aj ked nas tam bolo par) argumenty a Richard zacal dostavat mnozstvo SS so ziadostami o zasah.

5. Samozrejme ludia sa nezavisle na mojej pritomnosti s narastajucim poctom clenov postupne coraz viac zacali hadat aj v inych temach, mnohe som ani nesledoval (alohol, fajcenie, mobily na skolach) - co je uplne prirodzene.

Nedavno medzi mnou a Richardom prebehla nejaka strucna SS komunikacia, kde Richard vyjadril zelanie, aby som neprispieval ku "kontroverznosti" Porady. Ja som mu na to odpovedal nieco v tom zmysle, ze ak chce mat vysoku navstevnost, jednoducho musi nechat ludi sa aj odreagovat, a to aj pokojne, ale aj vysantit (nejaky ten humor) a aj pohadat, ak zrovna maju na to naladu (aj adrenalin treba obcas ventilovat ) Samozrejme treba dodat, ze nie som za ziadne vulgarne prispevky a za osobne utoky (to je podla mna nahorsi nesvar Porady).

Tato tema (akoze anketa) mi myslim dava za pravdu. Ludia sa jednoducho potrebuju odreagovat. Zaznelo tu par nazorov, ze provokativne prispevky treba ignorovat, s tym naozaj suhlasim. Ja iba dodavam, ze ja provokativne prispevky ignorujem, a ak sa uz rozhodne reagovat, tak potom sa nestazujem, ze sa so mnou niekto hada. Jednoducho - tym, ze reagujem akceptujem "kontroverznost" temy a debaty.

Samorejme, vzdy tu bude par ludi, ktori budu za zrusenie oddychovych tem. Napriklad pan Mihal. Na jednej strane ho chapem, na druhej strane myslim, ze ma zbytocne obavy. Oddychove temy sice "riedia" odborne poradenstvo (spominane v 1. bode), no na druhej strane sem tahaju obrovsky pocet ludi na ovela dlhsi cas, takze celkovy efekt potom moze byt aj v prospech ludi, ktori sa tu chcu odborne prezentovat. Jedina vec ich asi trapi (ja to dobre poznam z tych anglickych poratlov) ze ich svrbia prsty, ked sa chcu aj oni zapojit do roznych "vseludskych" tem a vyjadrit svoj nazor (ved aj oni su ludia, so svojim nazorom hoci na pouzivanie mobilov, fajcenie v restauraciach, potratovu legislativu). Vzhladom k ucelu svojej registracie vsak nemozu.

Ak by som sa ja vyjadril na US fore, ze som za (napriklad) za Obamu, stratim automaticky polovicu svojich sympatizantov. Ak by som potom napisal, ze som proti fajceniu v restauraciach, stratim dalsiu polovicu z tej, co mi ostala, mam teda 25%. Ak by som nebodaj napisal, ze som za prisnejsou potratovu legislativu, stratim 90% z tych, ktorym som este ostal sympaticky, teda mam 2,5% podporu. Obamovi, nefajciarom ani nenarodenym detom nejako vyrazne nepomozem, no pridem o jedinecny a lacny komunikacny kanal pre svoju firmu.

Myslim si, ze toto je hlavny dovod, preco sa par clenov vyslovuje za zrusenie oddychovych tem, no vacsina ludi ich vita.

A aky je moj nazor? No - ako ste si vsimli, postupne coraz viac sa tu tiez chodim iba odreagovat a vykecat. No ak Richard tuto moznost zrusi, ziadna katastrofa. Nejake rady okolo stavby alebo bankovych uverov sa daju vygooglit aj na inych forach a aspon mi ostane viac casu na pracu...
Naposledy upravil misomiso : 05.11.08 at 10:35
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

komu vadia oddychove temy, tak nech ich necita.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
misomiso Pozri príspevok
...Ak by som sa ja vyjadril na US fore, ze som za (napriklad) za Obamu, stratim automaticky polovicu svojich sympatizantov. Ak by som potom napisal, ze som proti fajceniu v restauraciach, stratim dalsiu polovicu z tej, co mi ostala, mam teda 25%. Ak by som nebodaj napisal, ze som za prisnejsou potratovu legislativu, stratim 90% z tych, ktorym som este ostal sympaticky, teda mam 2,5% podporu. Obamovi, nefajciarom ani nenarodenym detom nejako vyrazne nepomozem, no pridem o jedinecny a lacny komunikacny kanal pre svoju firmu.
Úplne jasné a zrozumiteľné... Nebudeš predsa sám proti sebe......

misomiso Pozri príspevok
...A aky je moj nazor? No - ako ste si vsimli, postupne coraz viac sa tu tiez chodim iba odreagovat a vykecat. No ak Richard tuto moznost zrusi, ziadna katastrofa. Nejake rady okolo stavby alebo bankovych uverov sa daju vygooglit aj na inych forach a aspon mi ostane viac casu na pracu...
Rovnako presvedčivé... ako vyššie uvedené... Podstatný rozdiel je v tom, že tu si "len - tak" brúsiš pod úplne anonymným nickom... ...a od toho sa odvíja aj Tvoj prístup k celému dielu... ...aspoň že sa tým netajíš...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ajuška Pozri príspevok
Úplne jasné a zrozumiteľné... Nebudeš predsa sám proti sebe......


Rovnako presvedčivé... ako vyššie uvedené... Podstatný rozdiel je v tom, že tu si "len - tak" brúsiš pod úplne anonymným nickom... ...a od toho sa odvíja aj Tvoj prístup k celému dielu... ...aspoň že sa tým netajíš...
Ano, presne tak. Tu nemam dovod tajit, aky mam vztah k fajceniu v restauraciach, tu nemam problem povedat, ze by som peniaze, ktore idu na nove radary policajtom dal skor na budovanie chodnikov pre cyklistov.

Ak by som predaval cokolvek - napriklad pivo, ktore konzumuju v podstate vsetci, ale hlavne fajciari a policajti, tak by som velmi zvazoval, ci by som isiel do takychto tem pod svojim menom. Co je na tom zle?

Ved ak sa ja rozhodem policajtovi nepovedat, co si myslim o rozdelovani penazi pre policiu, co je na tom zle? Ja mam pravo sa predsa rozhodnut, komu co poviem a kedy pomlcim. Ine by bolo, ak by som na jednej strane kritizoval vyrazne dotacie v prospech policie a na druhej strane by som policajtom priamo tvrdil, ze su nedoceneni a ja by som im dal viac. To by potom bolo neferove, neeticke a to by ste na mne mohli pravom kritizovat.

Apropos - Ty tu tiez vyjadrujes svoje nazory iba pod nickom Ajuska a ak mam byt uprimny, takato identifikacia Tvojej osoby mi uplne postacuje, nemem s tym problem.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Ja mám rada PORADU taká aká je! Nemenila by som nič.

Lebo sama viem aké je dôležité sa občas niekde vyrosprávať či sa len tak odreagovať. Doma sa mi už smejú, že nech hľadám akú koľvek informáciu, zväčša ju tu nájdem.
Začala som sem chodiť pre odborné rady a skúsenosti, ale časom sa toto stala moja DOMOVSKÁ STRÁNKA.

Na niektoré témy nechodím / nezaujímajú ma/ a preto sa netrápim nad tým či májú tieto témy zmysel, ale keď ju niekto založil a niekto na ňu odpovedá, tak asi pre nich majú zmysel...

Možno by som bodíky pripisovala len za odborné témy, lebo to že niekto má xy príspevkov nemusí byť smerodatné lebo sú takmer všetky z "oddychoviek"
Toto je môj názor.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
misomiso Pozri príspevok
...Apropos - Ty tu tiez vyjadrujes svoje nazory iba pod nickom Ajuska a ak mam byt uprimny, takato identifikacia Tvojej osoby mi uplne postacuje, nemem s tym problem.
Uisťujem Ťa, že inú identifikáciu Tvojej osoby k životu tiež nepotrebujem... Napriek svojmu nicku však neznevažujem prácu autora tohto portálu... ani všetkých, ktorí za celú jej existenciu výrazne prispeli k jeho dnešnej podobe a neodškriepiteľnému významu v netovej komunikácii... ...v tom je medzi nami predsa len rozdiel...
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

smith Pozri príspevok
Na zablokovanie nick-u má právomoci jedine admin (Richard). A moderátori fungujú len v odborných témach (ako bolo uvedené vyššie). A to z toho dôvodu, aby neboli otázky duplicitné, zle zaradené.....
A to všetko robia vo svojom voľnom čase, príp. počas prac.doby (). Na to aby vedeli všetko ustrážiť museli by sedieť nonstop na porade. A to by už žiadalo aj nejako finančne ohodnotiť, inak z čoho by žili. Moderátor - dobrovolník funguje väčšinou tak, že ak dostane nahlásenie témy, tak skontroluje či nahláška je oprávnená. Ak áno tak vykoná nápravu.

Ale toto si neviem ani ja predstaviť v oddychových témach. Nakoľko nič iné by nerobil, len premazával, upozorňoval atď....
Smith, 1. vsetko naj k sviatku myslim to uprimne
2. ja viem, ze to robia vo volnom case... Mnoho internetovych stranok takto funguje. Aj ja som robil kopu veci vo volnom case. Ale niektore uz nerobim, lebo som ich nestihal a nerobil dobre... Ver mi, nielen ty, ale aj Richard a spol, ze VIEM, co je to za robota. Ja ich pracu v ziadnom pripade neznevazujem. Len tvrdim, ze niekde na to uz sposob nasli. A to je to, co Richard s partiou musi nejako preluskat. Ale zrusenie striktne NEodbornych tem nie je riesenie.... Kde potom je ta hranica, ktora tema je a ktora nie je odborna?

Ale ako sme si dobre "pokecali"...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ajuška Pozri príspevok
Napriek svojmu nicku však neznevažujem prácu autora tohto portálu... ani všetkých, ktorí za celú jej existenciu výrazne prispeli k jeho dnešnej podobe a neodškriepiteľnému významu v netovej komunikácii...
Mozem ta ubezpecit, ze ani ja.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Určite bude presne tak, ako rozhodne vlastník-vlastníci Porady. Bodka. Faktom ale je, že žiadna z odborných tém nezaznamenala za zhruba 5 hodín trvania vyše 1 000 videní a skoro 60 príspevkov.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jozef Mihál Pozri príspevok
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
imino Pozri príspevok
A preco tomu nie je tak aj teraz????
No ľudia sú rôzni a keďže sú múdri ako rádio tak si vytvárajú vlastné pravidlá miesto toho aby rešpektovali zaužívané
Jozef Mihál Pozri príspevok
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
imino Pozri príspevok
"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul....

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi....
Pretože Richardovi oddychové témy vyhovovali aj keď podľa mňa sú zbytočné- Fórum na odborné témy je na SK a CZ jedinečné, Fórum na oddychové témy ako počítače, kuchyňa, auto, stavba, sú na SK na každú činnosť aspoň 5 stránok kvalitnejších ako je Porada. Takže kvalita je obetovaná kvôli kvantite a je otázne či je to lepší prístup ako si držať kvalitu aj pri menšej návštevnosti. A v kuse mazať a kontrolovať to by už chcelo viac ľudí na plný úväzok.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

andrej_rv Pozri príspevok
To je pravda. Ale neviem, či je počet prístupov ukazovateľom oprávnenosti existencie nejakej témy na (pôvodne) úzko odborne zameranej stránke. Ja by som tu z fleku hodil 5 tém, ktoré by mali zaručene kopec videní a emocionálnych ohlasov. Ale určite by tejto stránke a najmä vzťahom na nej neprospeli ...
Ak má byť primárnym cieľom smerovania tejto stránky naozaj len návštevnosť, tak potom netreba nič meniť, nič rušiť a ani nič moderovať. Len potom treba názov "PORADA" rozšíriť napr. na "PORADA - NOVÝ ČAS" alebo "PORADA - PLUS 1 DEŇ"...
No j asi myslim, ze nemozeme mat za zle majitelovi, pokial hlada nejaky vyvazeny pomer medzi odbornostou a navstevnostou. Z navsetvnosti ako vsetco dobre vieme tieto stranky ziju, zivi ich reklama. Myslim ze kazdy, kto sa tu snazi tvrdit, ze nevstevnost nehra rolu by mal Richardovi automaticky posielat mesacne 200 koron na chod stranky. Podobne aj filmove kanaly, ktorym nejde o navstevnost (a neotravuju tam cloveka reklamou) su spoplatnene.

Ja som naprikldad nedavno zazil neprijemne prekvapenie, ked hadica, ktora sa tvari ako bezpecna a ktoru ma kazdy z nas doma v pocte niekolkych kusov skolabovala a sposobila mame spust napriek tomu, ze mala stastie a bola doma). No tak (kedze som doma tu na Porade) som to zavesil do sekcie Stavba, aby som varoval ostatnych. Nic ma to v podstate nestalo. Samozrejme teraz mi nejde o to, aby som sa pomstil vyrobcom hadic a aby som to vesal na vsetky mozne aj nemozne slovenske chaty. Zavesil som to sem, snat to mnohym ludom pomoze zachranit ich majetok a nervy. Spravil som taku drobnu vec, ktoru som povazoval v podstate za svoju povinnost a Porada mi to umoznila. Ak mi to Porada neumozni, tak sa zasa nic nestane, ale myslim, ze samotni zastanci zrusnie neodbornych tem budu zaskoceni, co z Porady ostane....
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Možno by nebolo zlé, ako navrhovala Barbara, urobiť anketu. Kto chce, vyjadril by sa bez emócii ...

Myslím si, že mnohí z nás Poradu našli hlavne pre odborné témy. Ak potrebujem pomoc, čo sa týka práce, nájdem si ju v odborných témach, ak viem poradiť k nejakej otázke, ozvem sa.

Ale myslím si, že my nie sme stroje, ktoré potrebujú len robiť. Z času na čas potrebujeme aj vypnúť a zrelaxovať. A to mi poskytujú práve oddychové témy. Práve to mi na Porade vyhovuje, že medzi odborníkmi som si našla aj net-priateľov, ktorí sú aj ľudia s chybami, túžbami a dušou ...

Nie som veľmi konfliktný typ, čo je niekedy na príťaž, preto ani nevyhľadávam témy takého razenia.

Marta
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

andrej_rv Pozri príspevok
To určite. Ale hádam (aj podľa tu vycapených bannerov) reklama cielená na určitú záujmovú skupinu. Tuto primárne účtovníkov. Čiže ak bude na odbornej PORADE 5000 členov a z toho 4000 účtovníkov, efekt nie je príliš horší, ako keď bude na oddychovej PORADE 20000 členov a z toho 4500 účtovníkov...
Ak by som ja zadaval reklmau na Porada.sk, bral by som do uvahy aj pravnikov, zivnostnikom, podnikatelov a manazerov, ktori v podstate tvoria velmi pribuzne cielove skupiny. Potom by ma predovsetkym zaujimalo, kolko casu travia na Porade denne. Myslim, ze skutocni reklamni partneri Porady zmyslaju podobne.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Denda Pozri príspevok
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
Ano, Denda, s tym (cervene podciarknute) s tebou plne suhlasim... ale.... Sme ludia a, zial, vsade, nie iba na porade, nie iba na internete, ale vsade v zivote pocas celej historie ludstva je tomu tak, ze su jednotlivci, ktori to v sebe nemaju...... Preto bola inkvizicia, boli koncentraky, bola palestinsko-izraelska vojna, bol 11.ty september, bola Juhoslavia, bola Hirosima, je Kosovo, je Irak..... a co bude??????????????? "Zivi budu zavidiet mrtvym......." sa "niekde" pise.......... Laska, tolerancia, uprimne srdecne slova, pomoc druhemu... nie su kazdemu dane ako samozrejmost a nie kazdy sa to aj nauci....

Mozeme tu teraz siahodlho debatovat nad svetovou banalitou, ci zrusit, alebo nezrusit nejaku cast stranky. Vedu niekde este taketo debaty???? Ja som sa s tym na nete este nestretol. Ak niekto z vas ano, dajte vediet. Co ja poznam stranky, tak bud tam JE poriadok, alebo NIE JE, a, ako som uz pisal, potom to tak aj vyzera. Ked chcem dom, mal by som sa vediet on postarat sam, alebo s niecou pomocou. Ak mi ale padne strecha na hlavu, nepomoze mi plakat, ze ja nie som tesar, tak som si neopravil krov. Alebo ked chodim s dierou na ponozke, tak bud si ju zasijem, alebo si obujem druhe, nederave...... Preco su napriklad antivirusove programy? Preco su preventivne detske ockovania?............

Ale dost, idem si dat s mojou kralovnickou kavicku. Dajte si aj vy, ostatni.

A Richard sa sam rozhodne, ci zavrie cast Porady alebo nie. No marketingovo by to nebol najstastnejsi tah........ a to on, dufam, dobre vie..... inak sa pripravi o koooooopu navstevnikov stranky.

Pekne popoludnie.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

ermon Pozri príspevok
..... BÁSNIČKU NA PRÍKAZ MAŽEM....
Najskor som dal suhlas basnicke a teraz to vyzera, ze suhlasim s jej zmazanim.....................

A to uz sme naspat v socializme??????????? Aky prikaz? Ci prikaz? Ludia co vam je?????????????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok


4. Vsimol som si prvu temu o antipotratovej kampani. Pravdu povediac - moja prva reakcia bola - toto by tu nemuselo byt. Ale priznavam, ze mi tema vadila predovsetkym preto, ze (kym som sa zapojil) vyjadrovala iba odpor a nesuhlas s kampanou. Tak som si povedal - neda sa nic robit, nie je mi prijemne diskutovat na Porade o takychto temach, ale musim uviest niektore tvrdenia na pravu mieru. Tym vznikol ohen na streche. Niektori diskutujuci sa domahali "respektovania cudzieho nazoru" - cim samozrejme mysleli, ze by som mal prestat argumentovat v svoj prospech a uznat ich argumenty. Nasledne bola tema zmazana. Uz som to tu pisal - sklamalo ma to. Sklamalo ma nie to, ze tema bola vymazana (chapal by som to na zaciatku, po zalozeni temy) ale ze bol avymazana potom,co zacali prevazovat moje (nase - aj ked nas tam bolo par) argumenty a Richard zacal dostavat mnozstvo SS so ziadostami o zasah.
Som jedna z tých. ktorá v niektorých témach vyzývala a bude vyzývať k rešpektovaniu názorov navzájom a nemôžem sa nevyjadriť a osobne Misomiso vyjadriť veľký nesúhlas s tým, čo som najmä vyznačila červeno alebo hrubšie.

Rešpektovať názor druhého z môjho pohľadu vôbec neznamená, že mám prevziať jeho názory /nehovorím o extrémnych názoroch/, ale nikto Ťa nevyzval, aby si prestal argumentovať vo svoj prospech a uznať argumenty iných. Význam slova rešpektovať má viac podôb:

[hore]rešpektovať


vážiť si, mať v úcte, uznávať; riadiť sa podľa niečoho alebo niekoho, dodržiavať, zachovávať

Ak ja osobne poviem, rešpektovať názor druhého mám na mysli, že si Vážim, resp.uznávam, že má človek so mnou diskutujúci iný názor, ktorý nie je totožný s mojím, ale nemal by ho vyslovovať dehonestujúco voči druhému /to ber všeobecne/a s tvrdením, že jedine ten názor, ktorý ja zastávam je ten správny a podľa toho by mali žiť a konať všetci ostatní. Vetou :"Musím uviesť niektoré tvrdenia na pravú mieru", potvrdzuješ len to, že jedine Tvoj názor je ten správny a ostatní sa mýlia..... Ja sa tiež "bijem" do krajnosti za svoj názor, ale rešpektujem to, že nie je jediný správny a je viacero alternatív na riešenie...
P.s. Ja som vošla s Tebou do diskusie na túto tému, aj keď som vopred vedela na 150%, že nezmeníš názor túto tému. Snažila som sa len argumentovať, že ten kto koná alebo zmýšľa inak ako Ty deklaruješ nie je určený na odsúdenie, zatratenie, opovrhovanie .....

To, že v téme začali prevažovať názory Tvoje, alebo iných s Tebou súhlasiacich - Misomiso prepáč, ale nie sme v Parlamente a všetci vieme čítať a urobiť si záver, netreba takto a nie celkom v súlade upozorňovať... .
Ja som osobne presvedčená /netvrdím však, že správne/, že ak začali Richardovi posielať ss-ky na uzavretie témy je práve pre to, čo som aj písala v danej téme
"Len náš názor je ten správny", často naruší zmysel protipotratových kampaní jej nositeľmi.

Musela som to napísasť, pre objektívnosť, aby si nepripisoval ľuďom s takou ľahkosťou, čo od Teba nikdy nežiadali , a to zmenu názoru. Chceli len, aby si vedel, že sú tu aj iní ľudia s inými názormi.....

P.s. A práve to, že nevieme rešpektovať, že sú tu aj ľudia s inými názormi vo všeobecnosti často skončí pri hádkach a osočovaniach .... ,....ako aj skončí asi táto téme
Naposledy upravil evina : 05.11.08 at 14:46
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

imino Pozri príspevok
Ano, Denda, s tym (cervene podciarknute) s tebou plne suhlasim... ale.... Sme ludia a, zial, vsade, nie iba na porade, nie iba na internete, ale vsade v zivote pocas celej historie ludstva je tomu tak, ze su jednotlivci, ktori to v sebe nemaju...... Preto bola inkvizicia, boli koncentraky, bola palestinsko-izraelska vojna, bol 11.ty september, bola Juhoslavia, bola Hirosima, je Kosovo, je Irak..... a co bude??????????????? "Zivi budu zavidiet mrtvym......." sa "niekde" pise.......... Laska, tolerancia, uprimne srdecne slova, pomoc druhemu... nie su kazdemu dane ako samozrejmost a nie kazdy sa to aj nauci....

Mozeme tu teraz siahodlho debatovat nad svetovou banalitou, ci zrusit, alebo nezrusit nejaku cast stranky. Vedu niekde este taketo debaty???? Ja som sa s tym na nete este nestretol. Ak niekto z vas ano, dajte vediet. Co ja poznam stranky, tak bud tam JE poriadok, alebo NIE JE, a, ako som uz pisal, potom to tak aj vyzera. Ked chcem dom, mal by som sa vediet on postarat sam, alebo s niecou pomocou. Ak mi ale padne strecha na hlavu, nepomoze mi plakat, ze ja nie som tesar, tak som si neopravil krov. Alebo ked chodim s dierou na ponozke, tak bud si ju zasijem, alebo si obujem druhe, nederave...... Preco su napriklad antivirusove programy? Preco su preventivne detske ockovania?............

Ale dost, idem si dat s mojou kralovnickou kavicku. Dajte si aj vy, ostatni.

A Richard sa sam rozhodne, ci zavrie cast Porady alebo nie. No marketingovo by to nebol najstastnejsi tah........ a to on, dufam, dobre vie..... inak sa pripravi o koooooopu navstevnikov stranky.

Pekne popoludnie.
Imino mám po kávičke a hľadám v mojom príspevku úvahu o zrušení oddychových tém. Prispievam úvahou nad zmyslom moderovania týchto tém a niekomu možno námet na založenie stránky môjpokec.sk.
Čo ma skôr viac zaujíma je to či ešte má možnosť táto stránka odborne rásť napr. aj nedokončenou myšlienkou drakom na PU alebo JU za takéhoto fungovania stránky.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Denda Pozri príspevok
Imino mám po kávičke a hľadám v mojom príspevku úvahu o zrušení oddychových tém. Prispievam úvahou nad zmyslom moderovania týchto tém a niekomu možno námet na založenie stránky môjpokec.sk.
Čo ma skôr viac zaujíma je to či ešte má možnosť táto stránka odborne rásť napr. aj nedokončenou myšlienkou drakom na PU alebo JU za takéhoto fungovania stránky.
Prepac, ale potom naco su vobec na Porade NEodborne temy, ked teraz, s odstupom casu sa stali trnom v oku a vybranej skupinke diskutujucich prekazaju?????????? To radsej ani nemali vzniknut...... Potom by ani nevznikla tato absolutne zbytocna, nic neriesiaca tema... Ale aspon mame dalsi kusok priestoru na "pokecanie si".

A uvahu o zruseni oddychovych tem v tvojom prispevku nehladaj........ Ani moj prispevok o tom uz nehovoril......

No a kavicka bola dobra. Denda, ved si po nejaku, alebo cajik, pridi do CCCC temy. Pokial tu ta tema este je.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.
majka že by?... som nevidiaca? Táto téma sa tu nerozoberá, len spomína to slovo, ale diskutuje sa o správaní, resp., vyjadrovaní ľudí ako takom za pomoci tej témy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať