Zavrieť

Porady

Anketa -za zrušenie " oddychových" tém

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jozef Mihál Pozri príspevok
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
Prepáčte p. Mihál, ale budem oponovať, kto sa chce hádať bude sa hádať aj v odborných témach. Zrušenie oddychových tém to nevyrieši.....
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Drvivá väčšina hádok vzniká v oddychových témach. A na odborné témy máme moderátorov.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Diskusné príspevky silne poznačené emóciami - priam súboje, ktoré sa tu niekedy vedú patria možno do súkromných správ. Určite nie je dobré, keď sa to prenáša na ostatných a keď niekedy nechápeme dvojzmysel v nejakom príspevku len preto, že nevieme o práve prebiehajúcej "vojne slov" v nejakej oddychovej téme medzi niektorými členmi. Oddychové témy sem určite patria. Mnohí z nás tu hľadajú nielen odborné rady, ale aj rady na čokoľvek, čo nás práve trápi. Myslím, že aj o tom táto stránka je. Pre niekoho je práve teraz najdôležitejšie vyriešiť nejaký účtovný problém, iného zasa viac trápi to, že má nezhody so susedom, alebo chce excelovať na nejakej rodinnej oslave a upiecť super tortu.... Každý si tu nájde to svoje. Ak by sa PORADA obmedzila len na odborné témy, stratila by na popularite a návštevnosti. Chodili by sme tu už len vtedy, ak naozaj niečo potrebujeme, málokto by sem priešiel len tak mrknúť, čo je nové.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zrušenie oddychových tém pre mňa osobne bude pripomínať určité obdobie z čias minulých, keď som mala zamestnanie, kde nebolo dovolené, aby sme sa medzi sebou kolegovia rozprávali o čomkoľvek inom ako o práci. No čo už na to povedať......som z toho veľmi smutná, lebo medzi mojimi virtuálnymi priateľmi si mám čo povedať aj o inom ako len o práci.
Naposledy upravil mysimis : 05.11.08 at 09:22
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Fajn debata....

Nedavno, ked boli este teplejsie dni, som si len tak naboso vykracoval zahradkou, slniecko ma prijemne hrialo, vtaciky okolo poletovali a spievali, deti sa veselo hrali, manzelka si pri citani knihy pohodovo popijala kavicku, ked tu zrazu..... "Aaaaauuuuuuuuu!" Cosi ma velmi bolestivo pichlo do nohy.... Zaklal som, odkrival k najblizsej stolicke a podujal sa najst toho nespratnika, vinnika, pricinu mojej bolesti. A hla, nasiel som ho! Trcal mi z chodidla, usmieval sa na mna, dokonca mi kyval.....!! Tolka drzost! Trnisko jedno nepodarene! Tak som mu, veru, aj prehovoril do duse. Ze ako si to predsatvuje, takto ma pichat do nohy. Ako to, ze lezi prave tam, kadial ja prechadzam. Nemoze si lahnut inde? Vari ma malo miesta? Ved to ma boli... A co ak kvoli nemu dostanem nejaku infekciu? Rana sa mi zapali a bude boliet este viac... A co ak ma potom budu musiet operovat, nebodaj mi amputovat nohu... a co ak na vsetky tie nasledky...........??

Ako som mu takto dohovaral a zastrajal sa a vyhrazal a zmotaval rozne konspiracne predstavy, on ma pocuval a pocuval a usmieval sa a usmieval, ako by sa nechumelilo.... Ako by aj, ved bolo leto... A ked som konecne po case stichol, hlbsie sa na mna zahladel a po chvili mlcania v tichu, v ktorom bolo pocut i vzdialeny suchot motylich kridiel, mi privetivim hlasom povedal: "Dakujem."

Hlupo a nechapavo som sa nanho dival a krutil hlavou. "Ty mi dakujes? A za co ty mne chces dakovat? Ty mi sposobujes bolest, beries mi kusom mojho miesta a ty mi dakujes.....????" Viac neprehovoril. Len sa milo dival. A po chvili som, konecne, pochopil, ze viac ani vraviet nemusel.....

Tak som ho opatrne vybral, odlozil na miesto, o ktorom som si myslel, ze tam na neho nikto nestupi a s trapnym pocitom a sklonenou hlavou som odisiel......

Pekny slnecny, dazdivy, zasnezeny, horuci, mrazivy........ KAZDY den, priatelia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

ermon Pozri príspevok
http://www.porada.sk/281475-post15.html presný recept tam nie je, ale nápad je to super! a Chuť vynikajúca
ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zolee a Paula, bola by som vám dala bodík za váš názor..ale v tejto téme to nejde. Zdielam ho s vami.....
Apropo..urobte z tohoto radšej anketu, nech si každý klikne na svoje.....a nebudú sa tu zase víriť vody.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jozef Mihál Pozri príspevok
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
Dajme si k podpisu napr. kecá sa na šuťáku...a možno tam prídu viacerí a dobrá stará tradícia sa obnoví.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze sa treba iba naucit rozumiet tomu, preco maju ludia na tento problem rozdielne nazory a preco ich tu presadzuju. Ja uplne chapem pana Mihala a sam by som ne jeho mieste robil to iste. Jemu Porada sluzi na nieco uplne ine, ako vacsine ostatnych clenov - on si tu nechodi po radu.

Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom a tym sa zviditelnuje. Nie, nepovazujem to za nic zle, nie je to SPAM, robi to korektne, cez free poradenstvo, ktore tu poskytuje. Ja napriklad posobim uplne rovnako na dvoch odbornych forach (USA a UK). Som tam pod vlastnym plnym menom. Kedze moje priezvisko je totozne s nasou znackou, kazdy vie, o koho ide. Diskutujem iba v odbornych temach, ktore sa tykaju komodity, ktoru vyrabame. Zadarmo radim, dokonca radim ako spravne pouzivat konkurencne vyrobky, ak sa na to niekto pyta. Nespominam nase produkty (aj tak by som bol vymazany, ale predovsetkym by utrpel moj kredit medzi kolegami). Na nic sa nepytam. Nezucastnujem sa "oddychovych" tem. Ludia moje poradenstvo nazoaj ocenuju a velmi nam to (ako firme) pomohlo.

Samozrejme z mojho pohladu aj na tych forach mi trocha oddychove temy vadia, pretoze "riedia" problematiku, v ktorej sa (takymto korektnym sposobom) prezentujem ja. Teda radsej by som bol, ak by tam oddychove temy neboli, bol by som viac na ociach. Lenze tam som ja maly pan na to, aby som mohol komentovat celkove usporiadanie fora, takze by som si opat iba posramotil kretit, ak by som tam cokolvek v tomto zmysle komentoval. Jednoducho viem, ze aj tam si ludia chodia nie len vymenit odborne rady, ale predovsetkym pokecat a rozhodol som sa to respektovat, inu moznost aj tak nemam.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Jozef Mihál
Starí Poraďáci občas spomínajú na staré dobré časy, kedy odborné témy neboli, vykecávalo sa na šuťáku a všetkým bolo dobre.
A preco tomu nie je tak aj teraz????
Jozef Mihál
Som za zrušenie oddychových tém.

Preto, lebo každá druhá sa zvrhne na hádku. A zlá atmosféra sa potom prenáša aj do odborných tém.

Spomeňte si - aj keď zo zásady nechodíte do oddychových tém - koľkokrát sa stalo, že ste nechápali, prečo sa v odbornej téme zrazu strhne súboj dvoch "rozhádaných nickov" - ktorí svoje vášne z "oddychovky" prenášajú ako mor do celej Porady.
"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul....

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi....
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

mysimis Pozri príspevok
Zrušenie odborných tém pre mňa osobne bude pripomínať určité obdobie z čias minulých, keď som mala zamestnanie, kde nebolo dovolené, aby sme sa medzi sebou kolegovia rozprávali o čomkoľvek inom ako o práci. No čo už na to povedať......som z toho veľmi smutná, lebo medzi mojimi virtuálnymi priateľmi si mám čo povedať aj o inom ako len o práci.
mysimys, asi sa si chcela napísať neodborných
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
misomiso Pozri príspevok
Pan Mihal tu posobi pod svojim vlastnym menom ...
Dovolím si poznámku, že pod svojim vlastným menom diskutujem alebo píšem kdekoľvek na internete, nielen na www.porada.sk.

Nepovažujem totiž internetový priestor za priestor kde sa pod pláštikom anonymity môžem "vyblázniť".
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

imino Pozri príspevok
A preco tomu nie je tak aj teraz????

"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul....

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi....
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Olice Pozri príspevok
mysimys, asi sa si chcela napísať neodborných
Ďakujem Olice, opravila som to.....samozrejme som myslela na neodborné témy.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Nesúhlasím so zrušením oddychových tém. A keby sa malo rozhodovať, ktorú zrušiť a ktorú nie, nezhodli by sme sa. Každý relaxuje inak, niekoho ukľudnia obrázky, niekoho dobré slovo. Človek, ktorý pracuje, potrebuje aj oddych a relax, prečo by som to mala hľadať inde. Ale niekedy tu prevládali odborné témy. Teraz keď si chcem pozrieť čo sa cez deň udialo, prechádzam oddychovými témami ..... Myslím si, že aj oddychové témy, by mali byť v duchu - PORADIŤ. A nie zakladať témy, ktoré sa snažia riešiť problémy neriešiteľné.
Naposledy upravil judita1971 : 05.11.08 at 10:30
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Denda Pozri príspevok
Imino chápem, že oddychové témy sú pre niekoho naozaj dôležité, ale aj práca moderátora by mala mať zmysel a zápal pre dobrú vec. Ja osobne ju v moderovaní a zatváraní týchto tém nevidím. Už som niekde spomenula, že v týchto témach má byť každý sám moderátorom svojho ja a toto akosi nefunguje.
Súhlasím s tvrdením, že osobné spory v týchto témach medzi jednotlivcami sa prenášajú aj do odborných tém.
Ja len zopakujem: niekde to ide a niekde nie... A koho moderovanie nebavi, nech to nerobi! Zivot nie je iba o tom co sa mi chce a co sa mi paci. To by chirurg mohol povedat, ze nebude operovat, lebo sa mu protivi krv.

Ale toto uz stratilo zmysel. Pre mna, za mna, zruste aj celu Poradu. Hoci ju hlavne kvoli odbornym temam povazujem za super. Kazdy mame svoju slobodnu volu.

A propos, hoci som tu alebo inde na nete "len" pod krstnym menom, nemam problem s vyjadrenim svojho nazoru a ani s tym, ze by som sa zan musel hanbit.

Uz niekolko dobrych stranok zaniklo, alebo sa spotvorilo kvoli tomu, ze na nich nebol udrziavany poriadok. Bolo by smutne, aby takto dopadla aj Porada.

0 0
grušina grušina

grušina je offline (nepripojený) grušina

Mám dojem moji milí, že začatím tejto témy práve vznikla "ďalšia oddychová téma". Podľa mňa rušiť čokoľvek s názvom "oddychové" je nekultúrne. Je viacero úrovni poznávania a nemusíme byť spolu na porade iba na jednej pracovno-diskusnej úrovni, keď si už tak pomáhame...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
imino Pozri príspevok
A preco tomu nie je tak aj teraz????

"Hadzat" vsetko zlo na oddychove temy sa mi nezda patricne...

A je pre administratorov a moderatorov problem "nespratnikom" docasne alebo uplne zablokovat pristup? Urobia si novy nick? Znova zablokovat.... Inde to funguje, preco nie aj tu? Ved uz som to spomenul....

Nespratnici su na celom svete, nielen na Porade. Ale kto si poriadok chce udrzat, tak si ho udrzi....
Na zablokovanie nick-u má právomoci jedine admin (Richard). A moderátori fungujú len v odborných témach (ako bolo uvedené vyššie). A to z toho dôvodu, aby neboli otázky duplicitné, zle zaradené.....
A to všetko robia vo svojom voľnom čase, príp. počas prac.doby (). Na to aby vedeli všetko ustrážiť museli by sedieť nonstop na porade. A to by už žiadalo aj nejako finančne ohodnotiť, inak z čoho by žili. Moderátor - dobrovolník funguje väčšinou tak, že ak dostane nahlásenie témy, tak skontroluje či nahláška je oprávnená. Ak áno tak vykoná nápravu.

Ale toto si neviem ani ja predstaviť v oddychových témach. Nakoľko nič iné by nerobil, len premazával, upozorňoval atď....
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.11.08 at 10:33
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať