Zavrieť

Porady

Anketa -za zrušenie " oddychových" tém

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
anketu pridať neviem, teda som to ešte ani neskúšala, ale videla som, že p. Mihál má v podpise, že " som za zrušenie " oddychových" tém .

Teda chcela by som navrhnúť, aby sa dala anketa, či zrušiť, alebo nezrušiť oddychové témy. ja rozhodne som za vyčistenie Porady a preto by som privítala túto anketu a podľa toho sa Richard nech rozhodne.

ale ja byť na jeho mieste jednoducho by som ich zrušila tie témy, vyčistila Poradu a tečka

neviem či je tá anketa dobrý nápad, ale ma to napadlo keď som tú vetu čítala v podpise p. Mihála.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
imino Pozri príspevok
Najskor som dal suhlas basnicke a teraz to vyzera, ze suhlasim s jej zmazanim.....................

A to uz sme naspat v socializme??????????? Aky prikaz? Ci prikaz? Ludia co vam je?????????????
Iminko, si človek, ktorý je ochotný prijať každý názor. O tomto príspevku vo forme básničky si myslím, že bolo treba rýpnuť. Nech to má šťávu. Napriek tomu, že kukučka už niekoľko dní nereaguje a nezapája sa do týchto tém sústavne hľadajúcich to pravé-orechové. Namiesto toho je to čím ďalej orechovejšie. Preto si myslím , že istý výrok, istého poraďáka je stále aktuálny:
Nejake ironocke poznamky na akehokolvek clena su nie na mieste.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Melnick Pozri príspevok
Poraďáci, poznáte ten vtip o Niagarských vodopádoch? Kto ho pozná tak mi dá za pravdu, že ak sa otvorí téma hoci aj s názvom. "Páčia sa vám modré oči? aj tak sa v nej bude rozoberať interrupcia.
Nech hovorí kto chce čo chce, ale od modrých očí je k interrupcii vééééľmi blízko. To musí každý uznať
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
imino Pozri príspevok
Prepac, ale potom naco su vobec na Porade NEodborne temy, ked teraz, s odstupom casu sa stali trnom v oku a vybranej skupinke diskutujucich prekazaju?????????? To radsej ani nemali vzniknut...... Potom by ani nevznikla tato absolutne zbytocna, nic neriesiaca tema... Ale aspon mame dalsi kusok priestoru na "pokecanie si".

A uvahu o zruseni oddychovych tem v tvojom prispevku nehladaj........ Ani moj prispevok o tom uz nehovoril......

No a kavicka bola dobra. Denda, ved si po nejaku, alebo cajik, pridi do CCCC temy. Pokial tu ta tema este je.
Zaujímavé je, že pri toľkých príspevkoch, ktoré zaznamenali aj rekord v počte príspevkov na jednu tému, nenájdete hádku, osočovanie, podrývanie . Tam sa stretávali a aj naďalej stretávajú "tetušky" sedemnástky,/ ako nás nazval jeden ujo/ aj skutočné sedemnástky a je to stále jedna z najpohodovejších tém. Mne tam začali prekážať tie velikánske obrázky napriek tomu, že sú veľmi krásne a preto tam už nechodím, ale na nikoho sa nehnevám, ba občas po očku si CCCC aj prečítam, aby som vedela čo majú kočky nové. V čase keď som tému navštevovala sa zo mňa zrazu stávala šialená puberťáčka, ktorú by podľa príspevkov nespoznala vlastná rodina. Čo si o mne mysleli tí všetci čo nad témou ohŕňali nos mi bolo šumafuk - ja som sa odreagovala a bolo mi fajn a rád bol zrejme aj niektorý z lekárov, ktorý nemusel u mňa diagnostikovať tzv. panickú chorobu. Veľa prispievajúcich sa vyjadrovalo podobne ako teraz ja a preto aj táto téma hoci nie je odborná priniesla mnohým povzbudenie, pochopenie a aj kus človečenstva, možno to v tú chvíľu bolo pre niekoho rovnako dôležité ako postup zaúčtovania DPH pri nákupe v EU .
Na šuťák som chodila aj ja, ale sa mi to zdalo piate cez deviate ak sa naraz zapojili viacerí členovia a to mi tiež moc nevyhovovalo.
Preto som teraz taký moderátor svojho ja ako to pekne nazvala Denda a snažím sa vyhýbať niektorým chúľostivým témam. Ale musím priznať, že keby som nemala kontakt na mnohých cez Poradu získaných PRIATEĽOV cítila by som sa tu znova trošku opustená.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

nechapem preco sa tu hadate ako male deti. ved ked vam raz tema nevonia, tak sa k nej nevyjadrujte a nerozptylujte sa. ak sa k teme vyjadrite, tak respektujte nazor druhych a nepresadzujte si silou-mocou ten svoj, ako to tu robilo a robi vela ludi.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Danila Pozri príspevok
Iminko, si človek, ktorý je ochotný prijať každý názor. O tomto príspevku vo forme básničky si myslím, že bolo treba rýpnuť. Nech to má šťávu. Napriek tomu, že kukučka už niekoľko dní nereaguje a nezapája sa do týchto tém sústavne hľadajúcich to pravé-orechové. Namiesto toho je to čím ďalej orechovejšie. Preto si myslím , že istý výrok, istého poraďáka je stále aktuálny:
Nejake ironocke poznamky na akehokolvek clena su nie na mieste.
Danilka, to mas pravdu, a preto, hoci sa v niektorych mojich prispevkoch v tejto teme moze zdat, ako by mi "zlc kypela", opak je pravdou. Ja sa vlastne svojim sposobom bavim na tom, ako z nejakej banality, vyjadrenie urciteho nazoru v podpise, vznikla "zaujimava" tema, ktoru zase niektori beru az prilis vazne. No preto som aj dal povodne suhlas BASNICKE, ktora tam uz teraz nie je, lebo sa mi pacila a rovnako, ako ty, som ju aj bral. Len som myslel, ze ten prikaz na vymazanie prisiel od niekoho ineho. Necakal som, ze je to niekto z dotknutych uzivatelov..... Ale Danilka, ved my si rozumieme.

Hm, este pred hodinou - dvoma som cez okno hladel na postupujuce a zapadajuce slniecko a teraz uz pozeram na krasny CCCC-ckovy roztek mesiacika....

Co s nacatym vecerom??
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Co s nacatym vecerom??

Užiť si meninový večer s Tvojou kráľovničkou - ako ju zvykneš volať .
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
uff, ale to dá prečítať si názory členov v tomto prípade som rád, že sa nevyjadrujú všetci xixi

Takže ja to vidím takto:

Neviem kto nazýva rubriku ako stavba oddychovou témou Ja to určite nepovažujem za oddychovú tému. Pôvodne to možno vyvrelo z oddychových tém, ale oddychovou časťou Porady je kaviareň.
Kaviareň ako taká je potrebná všade, aj na kongresoch a odborných fórach, či už počas alebo po podujatí...
Aj tu na Porade sa chceme baviť aj o inom ako účtovníctve. Účtovníctvo tu viacerých živí, ale verím že ním nežijú a nie je to ich životná filozofia či náboženstvo.

Porada je rozdelená tak, že ak niekto nechce sledovať iné časti tak ich nemusí. Vyhľadávať sa takisto dá len vo vybraných rubrikách (všimli ste si, že by niečo podobné ponúkal Google?).

Porada je dnes najväčší poradenský portál, či už ide o účtovníctvo alebo iné rubriky. Môj názor je taký, že je lepšie mať jeden veľký portál ako sto malých. Má to svoje výhody aj nevýhody. Za najväčšiu výhodu považujem užívateľskú základňu. Pre užívateľa je nepraktické navštevovať 30 rôznych stránok, omnoho lepšie je mať jeden portál, kde sa môžem zapojiť podľa potreby tam, alebo tam. Toto platí zvlášť na Slovensku, kde je málo ľudí schopných radiť cez internet. Samozrejme netreba chápať Poradu, ako informačný portál s odbornými článkami - tie sa koniec-koncov na neplatený internet až tak veľmi nedostávajú...
Apropo, Pozrite si napr. Yahoo answeres, ktoré je omnoho väčšie ako Porada a funguje napriek rôznorodosti.

Ak ste spomínali reklamu, tá sa dá na Porade veľmi dobre cieliť. Ak niekto chce reklamu stavebného materiálu, môže ju mať s rubrike stavba. Ak chce niekto reklamu účtovného softvéru, tak ju má v účtovných rubrikách. Andrej hovoril o cielenosti, tak nech mi vysvetlí prečo softvérové firmy investujú milióny do bilboardov ktoré oslovujú kadekoho... Nehovoriac, že pre niektoré Porada ešte stále neexistuje (a to už má pomaly 5 rokov). No a keď hovoríme o inzerentoch do účtovných sekcií, tak pri účtovných softvéroch môžeme aj skončiť, nikto iný tu totiž nemá čo účtovníkom predať. A niektoré účtovné softvéry tu už ani neprejavujú záujem inzerovať, asi preto, že ich tu pár krát poohovárali

Oddychové témy ako ich nájdeme v kaviarni majú byť povzbudením a spestrením odbornej časti Porada.sk

Ak sa tu máme baviť o zrušení, tak to sú kontroverzné témy. Na tie tu nemáme a ani nebudeme mať vytvorenú rubriku. Tieto témy nám tu narobili dosť zlej krvi a žiaľ tí ktorí sa ich zúčastnili sa cez ne nevedia akosi preniesť (nevýhoda dobrej pamäte).
Ďalším problémom je že niektorí členovia tak trochu vyhoreli a svoju už viacročnú účasť na Porade považujú za právo byť ironickí a trúsiť poznámky kade tade (už to začína byť chronická choroba ktorá zožiera aj odborné témy).

Takže nás čakajú dve dôležité úlohy. Zabraňovať vzniku kontroverzných tém a tiež upozorňovať tých, ktorí zabudli na to že Porada je médium, kde sa bavíme slušne.

Moderátorské posty sú samozrejme stále otvorené, momentálne máme nového moderátora v mzdovom účtovníctve Ale to napíšem do novej témy.
Žiaľ žiadostí o moderovanie chodí ako maku, keď ide o "nepríjemnú" prácu tak zrazu je nás tu málo.
Pre tých, ktorí si myslia že Porada beží ako samochod, chcem odkázať že sú na veľkom omyle. Ja už pomaly tiež vyháram po štyroch rokoch odpovedať na triviálne otázky, ktoré dostávam dennodenne do emailu a tiež hľadanie vinníkov v diskusiách.

Moderovanie a vylučovanie nevhodných členov sa tu samozrejme deje, ale vzhľadom na množstvo príspevkov to nie celkom stíhame. Vylučovanie členov robím síce zatiaľ len ja (a už ich je pekná kôpka), pretože to je vždy nepríjemná úloha. Imino, ak si písal že keď sa zaregistruje znova tak ho treba aj znova vylúčiť. Asi to tu až tak ostro nesleduješ keď nevieš že jedného takéhoto "XYZ" tu naháňam už dva mesiace.
Tu je skôr problém v tom, že každé moderovanie tu naráža na veľký odpor a znechucuje prácu moderátorom aj adminom. Ak zasiahneme, zrazu sú všetci nevinní a my sme cenzori.

No a ešte tu vidím tretiu veľkú úlohu. Ďalšie skvalitnenie stránky, jej funkcií a tiež v posilnení niektorých rubrík o nové veci.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ermon Pozri príspevok
..... BÁSNIČKU NA PRÍKAZ MAŽEM....
Kto dal prikaz na zmazanie basnicky? Nestihol som ju precitat.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Od dnes máme nového člena karas7milan - nepoznáte ho náhodou? Richard, nie je to ten čo ho už dlhšie naháňaš?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Richard Pozri príspevok
Ďalším problémom je že niektorí členovia tak trochu vyhoreli a svoju už viacročnú účasť na Porade považujú za právo byť ironickí a trúsiť poznámky kade tade (už to začína byť chronická choroba ktorá zožiera aj odborné témy).
Na protest voči tomuto tvrdeniu (ergo trafená hus zagágala) vyhlasujem symbolický osobný 5 minútový porada-štrajk.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
No a keď hovoríme o inzerentoch do účtovných sekcií, tak pri účtovných softvéroch môžeme aj skončiť, nikto iný tu totiž nemá čo účtovníkom predať. A niektoré účtovné softvéry tu už ani neprejavujú záujem inzerovať, asi preto, že ich tu pár krát poohovárali
Myslim, ze by bolo vhodne im vysvetlit, ze aj za to by mali platit. Predpokladam, ze "poohovarali" znamena ze im ludia kritizovali nejake konkretne nedostatky v softe, alebo v zakaznickom servise. Co viac si moze firma priat, ako dozvediet sa zelania svojich zakaznikovv bez toho, aby musela investovat miliony do nakladnych prieskumov zakaznickej spokojnosti?
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Richard Pozri príspevok
uff, ale to dá prečítať si názory členov v tomto prípade som rád, že sa nevyjadrujú všetci xixi

... Moderovanie a vylučovanie nevhodných členov sa tu samozrejme deje, ale vzhľadom na množstvo príspevkov to nie celkom stíhame. Vylučovanie členov robím síce zatiaľ len ja (a už ich je pekná kôpka), pretože to je vždy nepríjemná úloha. Imino, ak si písal že keď sa zaregistruje znova tak ho treba aj znova vylúčiť. Asi to tu až tak ostro nesleduješ keď nevieš že jedného takéhoto "XYZ" tu naháňam už dva mesiace.
Tu je skôr problém v tom, že každé moderovanie tu naráža na veľký odpor a znechucuje prácu moderátorom aj adminom. Ak zasiahneme, zrazu sú všetci nevinní a my sme cenzori.

No a ešte tu vidím tretiu veľkú úlohu. Ďalšie skvalitnenie stránky, jej funkcií a tiež v posilnení niektorých rubrík o nové veci.
Prijemny podvecer, Richard!

Tvoj prispevok som v citacii skratil, aby sa tema nenatahovala a zbytocne sa cely prispevok neduplicitoval.

Bez toho, aby som rusil, alebo vylucoval podstatu a myslienky mojich prispevkov, suhlasim s tebou.

Ja som sa, napriklad, dostal na Poradu z Google prostrednictvom odbornej temy, hoci nie som ucovnik. Casom som tu vsak nasiel aj tie neodborne. Vacsina odbornych otazok, ktore som tu polozil mi aj bola zodpovedana. Aj ked nie vsetky. Ale popri tom som navstevoval a navstevujem (prevazne) aj tie relaxacne. A kvoli obom castiam, odbornej aj oddychovej, sem chodim. A rad by som chodil aj nadalej.

Ako som uz napisal, ziadnym svojim prispevkom v tejto teme som v ziadnom pripade neznevazoval pracu tvoju, ani moderatorov, ale to si si uz precital a verim, ze aj pochopil. Preto to na vas, spravcov Porady nebola kritika, len vyjadrenie nazoru, ze isto je moznost, cesta, ako sa s tym vysporiadat. To v mojich prispevkoch je. A ty o tom aj pises. Ale bez praktickych skusenosti by som si nieco take nedovolil tvrdit. Richard, nie, nesledujem Poradu tak ostro, a teda ani neviem o tom probleme s XY-nom.... Ale, uf, nezavidim... Dufam, ze ho coskoro najdete.

S odporom sa stretavame vsade, medzi kolegami, nadriadeni s podriadenymi, v rodinach, medzi susedmi..... Aj to som spomenul, ze aj ja som robil vela veci bezplatne, z nadsenia, ale musel som s niektorymi prestat, lebo mi to uz prerastalo cez hlavu. A ako sa (nie iba prave teraz ) divam na Poradu, vidim, co je to za projekt a ake usilie vyzaduje. Pre mna by nebol problem ponuknut ti spolupracu, ale ja uz spolupracujem na inych projektoch, nemalo by preto vyznam tahat ta za nos. Podobnym sposobom, cez internet, nezavaznou spolopracou na jednej stranke som sa postupne prepracoval k tomu, co dnes profesionalne robim. A pri tom sa, samozrejme, stretavam aj s kritikou, nevrazivostou, "hadzanim polien", ale aj srdecnostou, dobroprajnostou, uznanim... To akosi ide ruka v ruke... A veru, uz som s tym prave pre podryvacov parkrat chcel skoncit.... Ale preco by som mal? Aby sa oni tesili a ti, ktori z mojej prace maju uzitok, prinos na to doplatili??

Ja v tejto chvili mozem vyjadrit uprimne zelanie, aby, strucne povedane, Porada "neskrachovala". Ci uz pride o neodborne temy alebo nie. Ale ty sam si zastancom aj oddychoviek. Takze drzim palce, paste, aby ste to zvladli. Ved ako mozes na mojich prispevkoch na Porade vidiet, ja nie som z tych, ktori rypu a vyvolavaju konflikty.

Takze, Richard, vela trpezlivosti, entuziazmu a co najviac nekonfliktnych navstevnikov Porady.

Pekny vecer vsetkym.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
misomiso Pozri príspevok
Samorejme, vzdy tu bude par ludi, ktori budu za zrusenie oddychovych tem. Napriklad pan Mihal. Na jednej strane ho chapem, na druhej strane myslim, ze ma zbytocne obavy. Oddychove temy sice "riedia" odborne poradenstvo (spominane v 1. bode), no na druhej strane sem tahaju obrovsky pocet ludi na ovela dlhsi cas, takze celkovy efekt potom moze byt aj v prospech ludi, ktori sa tu chcu odborne prezentovat. Jedina vec ich asi trapi (ja to dobre poznam z tych anglickych poratlov) ze ich svrbia prsty, ked sa chcu aj oni zapojit do roznych "vseludskych" tem a vyjadrit svoj nazor (ved aj oni su ludia, so svojim nazorom hoci na pouzivanie mobilov, fajcenie v restauraciach, potratovu legislativu). Vzhladom k ucelu svojej registracie vsak nemozu ...atď.
Do tém typu interupcie alebo "prečo som dnes nedostala poraďte mi" nechodím preto, lebo: "som za zrušenie oddychových tém" a to znamená, že sa (až na výnimky potvrdzujúce pravidlo) v týchto témach aktívne nezapájam. Snáď by som nejakú konzistenciu v tom, čo hovorím a v tom, čo robím, mal mať.

OK, je zrejmé, že drvivú prevahu majú zástancovia existencie oddychových tém, a majú na svojej strane aj jediného a výlučného majiteľa tejto stránky (to je odkaz pre Petru) a to Richarda. Nezostáva nič iné, len sa prispôsobiť.

Len Vás všetkých oddychujúcich prosím - v oddychových témach oddychujte.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

imino Pozri príspevok
Ale, uf, nezavidim... Dufam, ze ho coskoro najdete.

Uz sme ho nasli. Ma zasa novy nick - myslim Karas7 alebo tak nejako.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
misomiso Pozri príspevok
Uz sme ho nasli. Ma zasa novy nick - myslim Karas7 alebo tak nejako.
kuk sem: http://www.porada.sk/862437-post124.html
Toto je jeho príspevok.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mysimis Pozri príspevok
kuk sem: http://www.porada.sk/862437-post124.html
Toto je jeho príspevok.
Aj tak by ma zaujimalo, co ten Karas takeho napisal, ze ste ho vylucili. Musel to stihnut rychlo, mne jeho prispevky nejako unikli...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

misomiso Pozri príspevok
Aj tak by ma zaujimalo, co ten Karas takeho napisal, ze ste ho vylucili. Musel to stihnut rychlo, mne jeho prispevky nejako unikli...
buď rád, o nič si neprišiel
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

willma Pozri príspevok
buď rád, o nič si neprišiel
Ja len, ze ja som tu uz popisal vselico, vzhladom k celkovemu poctu clenov Porady odhadujem, ze som tu poriadne nastval viac ako 90.000 ludi, a stale som tu, zatial som dostal iba jednu zltu. To uz potom co tu musel ten Milan napisat?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina Pozri príspevok
majka že by?... som nevidiaca? Táto téma sa tu nerozoberá, len spomína to slovo, ale diskutuje sa o správaní, resp., vyjadrovaní ľudí ako takom za pomoci tej témy
Niéééééééé Evi , Ty si pre mňa veľmi čitateľná a viem, že Ti ide o to , aby bolo každému dopriate vyjadriť svoj názor.
Odkaz pre iných: nehladkám jej chrbát.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

misomiso Pozri príspevok
Ja len, ze ja som tu uz popisal vselico, vzhladom k celkovemu poctu clenov Porady odhadujem, ze som tu poriadne nastval viac ako 90.000 ludi, a stale som tu, zatial som dostal iba jednu zltu. To uz potom co tu musel ten Milan napisat?
ono je naštvať a naštvať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať