Zavrieť

Porady

Slimaky v zahrade.

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Naposledy upravil durisovad : 18.05.05 at 17:56
Usporiadat
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

ehm, nehovori sa tu o slimakoch? a odkedy ti maju mravenisko?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

beba13 Pozri príspevok
..a myslíš že sa nevrátia?to ti nezávidím tolke zbieranie
aj s kamarátmi
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Alebo s detickami.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

ja som ich včera pozbierala, nahádzala do vedra s vodou a keď začali vychádzať naliala som tam jar. Nič lepšie mi nenapadlo. Už nevychádzali. Nechala som to na záhrade, uvidím dnes, či mi neušli. Len neviem, kde to potom vylejem.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Do kompostu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Do kompostu by som vahala to vyhodit, mohli by mat v sebe vajicka, ktore nie su mrtve a vzniklo by tam nove hniezdo. Skor by som to vyliala do kanalizacie. Tam si mozno potkani na zbytkoch pochutia.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
No ja som nemyslel ihneď, ale keď už pekne smrdia, vtedy pochybujem, že by bolo ešte niečo živé
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
No a takto mi likvidujú tekvicu
DSC00768.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj nám likvidujú všetko.... a chodník máme ako keby vykreslený striebornými farbičkami, kade chodili..tade značili.... Solila som ich minule všetky na chodníku..cestou dole raz a cestou späť druhý raz..lebo ozaj už boli zvlečené zo slizu a plazili sa ďalej..ale potom už kapali.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

v cera , dnes som pozerala, ze to je katastrofa kolko je slimakou, to som este nevidela , to su tisice, mame kusok zeme pri morave, no nieco hrozne, teraz ako prší, tak su na paliciach poprilepovane,zeru paradajky, uhorky,skratka vsetko,to sa neda ani zniciť !ja to zberam do vedra, ale na druhy den je ich zase tak isto. ....
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
http://www.rastliny.net/index.php?op...=216&Itemid=82
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

A toto už niekto skúšal?
Parazitické hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita proti slimákom - http://www.biotomal.sk/index.php?opt...d=5&Itemid=246
Lebo už začínajú znova vyliezať A zatiaľ len solím ....
0 0
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

Okolo hriadky natiahni pás fólie šírky cca 10 cm a slimáky tam nepôjdu, lebo na fólii sa budú kĺzať.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ďakujem za radu, vyskúšam....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kúpiť mesurol a je po slimákoch, len ho dať napr. na viečka od zaváraninových pohárov, ráno ich tam nájdete a len pozbierate a vyhodíte. Overené, zaberá už roky
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Mozno ked ich mas 10 a vo foliaku, ale ja som toho mesurolu minul niekolko sackov a tych par co uhynie je zanedbatelne oproti tomu, co zostane. Nehovoriac o tom, ze sa hlasia ked prsi a granulky su sice "vodostale", ale dazd ich silne znehodnocuje. Tiez mam zistene, ze ked maju mlady salatik, alebo jahodky, ci ine delikatesy, na mesurol z vysoka kaslu. Toto moze zaberat, ked su hladne a nemaju nic lepsie...
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Vlani mi slimáky ničili úrodu - najskôr v skleníku šalát, reďkovku, ale najviac ma „boleli“ vlastné priesady papriky. Zbierať som nestačila – z dvoch strán máme chalupárov, čo nekosia záhrady. Soľ im spôsobila len „prezliekanie kabátov“. Popol bol účinný do najbližšieho poliatia.

Našla som radu, že slimáky likviduje pivo – podvečer rozlievam do viacerých nádob kelta do skleníka, pomedzi hriadky vonku. Zvedavosť nedá – o desiatej večer behám s lampášom po záhrade a oni fakt smerujú k pivu. Dvíha sa mi žalúdok, koľko ich je rozťahaných v tráve, ale aby som im cestu urýchlila, zbieram a nosím k „napájadlám“. Teším sa, koľko ráno zanesiem susedovým sliepkam.
Na druhý deň prekvapenie - zostali tam len slimáky, čo som od zlosti popučila a pár „ožranov“ utopených v pive. Zvyšok nočnej párty sa odplazil do denných skrýš. Neviem, či som neuhádla značku, ale skôr boli na vine PLYTKÉ nádobky. Nafučaná zbieram chabý úlovok do vedra a smerujem do susedov (ale už ani tie sliepky vôbec neletia k plotu, keď ma vidia).

Googlujem ďalej – nemajú radi prenikavú vôňu byliniek. Popchala som ku zvyšným papričkám tymián, oregano, mätu. Sliziaci sa ASI ožrali do straty čuchu, lebo zmizli ďalšie listy z paprík!
Smrdľavky vysadzám aj pomedzi tekvice, ktoré medzičasom zakvitli, ale obžrali mi aj tie spolu s cuketami atď...

Ďalšia rada – meď. Kúpili sme na šrotovisku za pár centov medené tesnenia pod výfuk V3S. Pikírujem do tých medených krúžkov zvyšok najdrobnejších priesad. Pár dní to vyzerá, že ich obchádzajú. Ale pliešky boli dosť tenké a po čase zhrdzaveli.

Vzdala som to a kúpila Mesurol. Zo skleníka som papriky vysadila von do čiernej fólie. Tie granulky aspoň aj pri polievaní a daždi zostali na fólii, uschnuté slimáky sa dali ľahko pozmetať.

Tento rok mám ZATIAĽ pokoj, ale i tak držím Mesurol v zálohe.

Pozdáva sa mi nápad s ohraničením záhonov plechovou obrubou v tvare obráteného U – vraj slimák nevie tadiaľ preliezť. NESKÚŠALI STE TO NIEKTO?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jopal Pozri príspevok
Ano, tak toto bolo vlastne zhrnutie celej tejto temy, prehlad ucinnosti "zarucenych babskych" rad ako sa zbavit slimakov. Sliepky ich sice likviduju, ale slimaky musia byt velmi male, tie velke obycajne uz nechcu. Nevyhoda sliepok je, ze popri slimakoch si da aj to, co slimaky, takze budeme mat sice menej slimakov, ale budeme aj zarucene bez urody. Ja opat vlastnu skusenost, pomaha na 100 % plieť, plieť a opať plieť. Nasledne noznice, noznice a noznice. Nicit si podu nejakou solou, ci mesurolom sa mi vidi dost neekologicke. Mohlo by este pomoct nehasene vapno (aj pode), ale co z toho, ze to zabera, len ked je sucho a oni robia najvacsiu skodu za mokreho pocasia.
Skúšal si Ferramol? Slimáky ho požerú a zaspia naveky. Ja so im ho dávala pár rokov a teraz slimáka nájdem na záhrade iba občas. Dnes náhodou jedného v šaláte. Tiež som ich mala neúrekom.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Nie neskusal, o tomto pocujem 1. krat. Ja som ich uspesne poriesil uvedenou metodou vyssie, ale vdaka za radu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V Rakousku slimáky lividují pomocí tzv. obecního kačera. Kachna plemene "indický běžec" totiž jako jedno z mála zvířat tyto slimáky zabíjí. Takového obecního kačera si prostě sousedé mezi sebou podle předem vypsaného itineráře na několik dní půjčí, starají se o něj a kačer jim za to likviduje slimáky na zahrádce.
www.csop.cz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať