Zavrieť

Porady

Slimaky v zahrade.

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, neviete niekto dobru radu, ako sa v zahrade zbavit slimakov bez ulity? Vyzieraju mi salaty, nestacim ich dosadzat. Zatial proti nim bojujem len tak, ze ich zbieram zo zeme, kazdy den ich nazbieram za lopatku, ale mnozia sa rychlejsie, ako ich stacim likvidovat.
Naposledy upravil durisovad : 18.05.05 at 17:56
Usporiadat
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Ano, tak toto bolo vlastne zhrnutie celej tejto temy, prehlad ucinnosti "zarucenych babskych" rad ako sa zbavit slimakov. Sliepky ich sice likviduju, ale slimaky musia byt velmi male, tie velke obycajne uz nechcu. Nevyhoda sliepok je, ze popri slimakoch si da aj to, co slimaky, takze budeme mat sice menej slimakov, ale budeme aj zarucene bez urody. Ja opat vlastnu skusenost, pomaha na 100 % plieť, plieť a opať plieť. Nasledne noznice, noznice a noznice. Nicit si podu nejakou solou, ci mesurolom sa mi vidi dost neekologicke. Mohlo by este pomoct nehasene vapno (aj pode), ale co z toho, ze to zabera, len ked je sucho a oni robia najvacsiu skodu za mokreho pocasia.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tak už ponúkajú aj u nás indické bežce " Bežce indické vo veku 1 až 4 týždne" Dajú sa kúpiť na voľno. Možno by mal niekto záujem ich chovať.
1 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Našu záhradu si vybrali za svoj domov jašterice a odvtedy je so slimákmi pokoj. Asi im zlikvidovali vajíčka, lebo slimák je pre jaštericu predsa len priveľký.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nevadí nech sa ožerú a vyspevujú do rána, mám takých dobrých susedov ktorým to doprajem No a takto dopadla ďalšia párty, môžem robiť guľáš a konečne som mal aj nejaké jahody ...
20140604_134555.jpg  
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

našťastie to nie môj problém, toto som pre vás okopírovala

citace: ... "Ahoj Anri, Koukal jsem na FUP a Igi tam píše, že česnek nemají rádi, no nevím, Těch pár slimějšů, co mi na zahradě zbylo, se na česneku shlukuje, přitom kopru, co je v česneku, si přitom ani nevšimne. Myslím si, že mechanismus chutí slimejše je podobný mechanismu chutí gravidní ženy :-)" ...

... a resumé ??? .... mno, prošel jsem mnohé netové diskuze, mluvil se spoustou zahrádkářů i pár odborníky, a jak to tak vypadá, chutě plzáků španělských jsou různé dle lokalit / rodových linií ... protože v některých oblastech se určité rostliny vůbec nedotknou, kdežto jinde se po té samé mohou umlátit ... :ethink: ... zatím to vypadá, že neexistuje žádný stoprocentní klíč pro určení, co jim vlastně jede a co ne (tedy krom některých jedovatých rostlin) ...... ono je totiž klidně možné, že vlivem křížení s místními druhy se jim (mimo dalších vlastností) mění aj chutě (/odolnost vůči některým látkám) ....... citace: "Plzák španělský (Arion vulgaris) se kříží s plzákem černým (Arion ater) za vzniku hybrida odolnějšího mrazu, který přežívá v severnějších oblastech." (zdroj: http://www.zoologie.upol.cz/invazni_eko ... nelsky.pdf ) ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Danko Toth
predam slimakov ktore prejdu 1meter za 3min cvicil som ich uz 2roki a bude mat uz dalsie male
daj si inzerát...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie je nad prekrásne susedské vzťahy ....si prehadzujú možno navzájom
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

hosta a slimáky
http://www.eurohosta.sk/hosta-odolnost-slimaci
1 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Chystam sa uz sem napisat dlhsiu dobu. Po mojom mnohorocnom marnom a neuspesnom boji, kedy som pri tych najvacsich invaziach "prestrihaval" po nociach tisicky slimakov sa mi zrejme konecne podarilo vyhrat. Ako? Tento rok som prvy krat na jesen pustil do zahrady obycajne domace sliepky. Pasli sa tam az do prvej vysadby (zjedli mi sice zo zaciatku aj zimny cesnak, ale potom som ho ohradil) a vysledok? ANI JEDEN SLIMAK.! Znie to neuveritelne, lebo sliepky chovam uz dlhe roky, ale vzdy som ich maval len na dvore. Nebolo sice ani toto vitazstvo uplne zadarmo, pretoze 3 ks mi zlikvidovala liska - vyriesene. Ale naozaj to stalo za to a na jesen ich pustam zase.
1 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
daj tam do nejakej misky pivo.. nám to pomohlo... slimáčiky pôjdu na neho.. :-)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som počula o škrupinách z vajca. Treba ich rozdrviť na menšie a dať okolo hriadky.Ale neviem či to funguje.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za rady, oprobujem aj pivo aj vajcove skrupiny.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Dakujem za rady, oprobujem aj pivo aj vajcove skrupiny.
Výborne zaberá MESUROL, býva to v záhr. potrebách a vypadá to ako boli kamienky do zapalovača také tenké valčeky. To dáš ako návnadu 5-10 ks kade chodia, kde je sliz. Velmi im to chutí, mám to vyskúšané. Alebo je už niečo iné, pýtaj sa na to.
Veľa zdaru a pekný večer želám
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Starý gazdovský recept. : Hriadku obsýpať dookola, hlavne kde sú ich cesty popolom a tam oni nejdú.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Rada je to iste vyborna, dakujem, ale kde v lete vziat popol? V zime som ho vysypala na zahradu, ale uz v peci nekurime. Vyuzijem to na buduci rok, par vedier popola si necham v pivnici.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Môj osvedčený trik je každého slimáka soliť. Prípadne osoliť riadok kade chodia.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, dobre, ale co ak sol poskodi rastliny?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Manual
Výborne zaberá MESUROL, býva to v záhr. potrebách a vypadá to ako boli kamienky do zapalovača také tenké valčeky. To dáš ako návnadu 5-10 ks kade chodia, kde je sliz. Velmi im to chutí, mám to vyskúšané. Alebo je už niečo iné, pýtaj sa na to.
Veľa zdaru a pekný večer želám
táto rada sa mi veľmi páči, ale nemala by sa volať ako živiť slimáčiky? Myslím to v dobrom........radšej nech papaju nejaku svoju dobrotu ako náš šalátik :O)
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

durisovad
No, dobre, ale co ak sol poskodi rastliny?
Slimáky predsa nebudeš soliť na rastlinách ale mimo nich!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať