Zavrieť

Porady

príspevok z ÚP!

chem si otvoriť malý obchodík s darčekovými predmetmi a žiadam o príspevok z úradu práce. neviete mi poradiť na čo všetko sa to dá použiť? ja budem v podstate potrebovať len pokladňu a nejaké tie police alebo skrinky.dá sa tam zahrnúť ešte nájomné(neviem či sa to dá aj na viac mesiacov) a čo ešte?
viete mi poradiť??
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aké typy účtovníctva poznáš, koľko % odvádza zamestnávateľ za zamestnanca na zdrav. poistenie, kde sa vybavuje živnosť, na akom úrade, koľko musíš odrobiť rokov na nárok na starobný dôchodok, aké spotrebné dane poznáš, aká je daň z príjmu... Už si všetko nepamätám. Možno doplní iný.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jednoduché podvojné, 10%, Obvodný úrad - odbor živnostenského podnikania, 10 rokov, DPH, lieh, tabak.., 19% ----prešla by som?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aljok
Aké typy účtovníctva poznáš, koľko % odvádza zamestnávateľ za zamestnanca na zdrav. poistenie, kde sa vybavuje živnosť, na akom úrade, koľko musíš odrobiť rokov na nárok na starobný dôchodok, aké spotrebné dane poznáš, aká je daň z príjmu... Už si všetko nepamätám. Možno doplní iný.
ermon, myslela som tým, že si nepamätám ďalšie otázky! Odpovede samozrejme viem. A Ty si prešla na jednotku.
0 0
bubatkom bubatkom

bubatkom je offline (nepripojený) bubatkom

prosim Vas nemate skusenosti s vypracovanim podnikatelskeho zameru na urad prace na pedikuru, manikuru? surne prosim.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tam sa dá dať /ale musí sa to dodržať/ úhrada nájmu /popredu, ja neviem na 1/2 roka/, nákup zariadenia-skrinky, police,prevádzkový materiál, lehátka, nákup počítača a príslušenstva.
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Ak chceš začať podnikať počkaj zo žiadosťou do 1. novembra, pretože potom sa ťa bude týkať zvýšenie prípspevku, kvôli zvyšovaniu celkovej ceny práce sa alikvotne zvyšuje aj príspevok myslím o nejakých 6 tis, SK. A príspevok je na nákup zariadenia pozri si stránku úradu práce a tam si nájde §49 príspevok na začatie podnikania dlhodobo nezamestnaných.
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Testy sú ľahké je tam len nejakých 10 otázok a týkajú sa toho čo sa preberalo na tom školení pred podaním žiadosti na začatie podnikania napr. aká je celková cena práce atď
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Na stránke úradu práce nájdeš štruktúru na napísanie podnikateľského zámeru
0 0
mihihi mihihi

mihihi je offline (nepripojený) mihihi

Ahoj! ja nemám skúsenosti z ÚP ale by som povedala,že majú iba reči.
Ja mám problém:Chcem podnikať v obchodíku s detským oblečením.Za chvílu mi končí materská tak špekulujem.Chcem Vás poprosiť poradte mi ako začať čo treba povybavovať všetko od základu budem Vám veľmi vďačná.Ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, pripojím sa aj ja. Mne pani na úrade pred 1,5 týždňom povedala, že žiadosť na príspevok si musím podať do konca marca s dátumom na ŽL - začiatok podnikania 1.5.. Tak som si rýchlo vybavila register, živnostenský list, včera som si ho bola zobrať, išla som sa ešte informovať za tou pani čo má príspevky na starosti a tá mi povedala, že sa to zmenilo, že živn.list musí byť s neskorším dátumom, lebo príspevky sa budú dávať z iného zdroja....tak teraz pôjdem zas na živnostenský, aby mi posunuli dátum. Ale vy píšete že ste boli na školení a na testoch, nemáte ešte žl? Lebo mne povedala, že k tej žiadosti o príspevok musím mať podnik.plán, čo si z toho chcem kupiť, kopiu žl, kopiu účtu podnikat.,.....Žiadosť o zabezpečenie pred podnikaním. Môžete mi prosím povedať koľko trvá také školenie a tie testy? díky
0 0
xsarahdi xsarahdi

xsarahdi je offline (nepripojený) xsarahdi

Nevie mi niekto povedat,ked som som bol zaevidovany na U.prace menej ako 4mesiace chybali mi nejake dni na to aby som dostal prispevok od UP no ja som si zalozil zivnost pred tymi styrmi mesiacmi. Teraz keby som chcel poziadat o prispevok musim byt zaevidovany znova styri mesiace alebo mi stacia tie dni do styroch mesiacov... ivanaas@azet.sk
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

xsarahdi Pozri príspevok
Nevie mi niekto povedat,ked som som bol zaevidovany na U.prace menej ako 4mesiace chybali mi nejake dni na to aby som dostal prispevok od UP no ja som si zalozil zivnost pred tymi styrmi mesiacmi. Teraz keby som chcel poziadat o prispevok musim byt zaevidovany znova styri mesiace alebo mi stacia tie dni do styroch mesiacov... ivanaas@azet.sk
Neviem preco si sa zbytocne ponahlal??? Nebolo ti dobre na UP??

Podla mna budes musiet byt na up zase 4 mesiace, ale to by si zase musel zrusit zivnost. Ten prispevok sa dava na samozamestanie, nie tomu kto uz zivnostinuikom je.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať