Zavrieť

Porady

Kedy je nárok na odpočet?

pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac
Pekný deň. Mám takýto prípad.
Faktúra od slov. prepr. spoločnosti: dátum dodania a vystavenia: 2.9.2008, došla 6.11.2008.
Teraz robím daňové priznanie za október, v ktorom období si môžem odpočítať DPH podľa § 51? Nasledujúci mesiac po zdaniteľnom období, čiže október, alebo v mesiaci, kedy sme mali doklad, čiže v novembri? Nie som si istá, či ju môžem dať do októbra. Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Klára2 Pozri príspevok
na fa sú dátumy : dát. vystavenia, dát. dodania služby (ten je 12.05.2009), dát. splatnosti, dát. platby. Dátum dodania služby chápem ako dátum vzniku daňovej povinnosti. Takých faktúr mám viac, konateľ sro veľmi často lieta.
Vznik daňovej povinnosti je dátum dodania služby to áno, ale podľa § 19, ak je platba prijatá predom /pred vznikom DP z dodania služby/ nastáva daňová povinnosť dňom prijatia platby a vtedy je aj nárok na jej odpočet.

§ 19
(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby

(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
0 0