Zavrieť

Porady

Usporiadat
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Danila Pozri príspevok
To sa ti ani nečudujem. Existuje predávajúci, kupujúci, dedič pri jednej nehnuteľnosti. Dokonca prijatá platba už zrejme bola aj použitá. A ty tu ešte stále točíš nezmysly, a hľadáš, ako už z ničoho urobiť pre seba niečo. Ospravedlňuje ťa len informácia o tom, čo uvádzaš v profile. Je to poľahčujúca okolnosť. Pretože s väčšou právnou zlátaninou som sa ešte nestretla.
Estew oprava predavajuca pisomne potvrdila prijatie sumy za predaj.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
hanelie Pozri príspevok
možno sa mýlim, ale mne tu vychádza jeden podstatný problém a to: kupujúci žiada od teba vrátenie peňazí, keďže ty si bol splnomocnený na odpredaj nehnuteľnosti - ostatné tak ako píše chobot - keďže dedičia napadli platnosť závetu - bude sa dediť zo zákona - určite dostaneš nejakú časť majetku, ale rozhodne sa budeš deliť s neopomenuteľnými dedičmi / deti poručiteľa

môj súkromný názor - dobrý právnik by vedel "vyslučkovať" vklad na kataster / najmä pokiaľ sú všetky zmluvy, splnomocnenie ap notársky overené
Kupujuci bude urcite ziadat ak bude uspesny vzniknutu skodu. Tri roky nevie s bytom nic robyt a mohol ho prenajimat. ALE on mna zaujima len potial, ze ci som ja touto zmluvou viazany, beruc od toho ze som vystupoval ako solnomocnenec. Berme ze predavajuca nemala splnomocnenca. Nasledky aj tak znasa ona, ale to je snad jasne.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Danila Pozri príspevok
To sa ti ani nečudujem. Existuje predávajúci, kupujúci, dedič pri jednej nehnuteľnosti. Dokonca prijatá platba už zrejme bola aj použitá. A ty tu ešte stále točíš nezmysly, a hľadáš, ako už z ničoho urobiť pre seba niečo. Ospravedlňuje ťa len informácia o tom, čo uvádzaš v profile. Je to poľahčujúca okolnosť. Pretože s väčšou právnou zlátaninou som sa ešte nestretla.
Inac ak som dobre pochopil, tak zmluva je platna a kupujuci je vlasnikom bytu? Ja si tiez myslim, ze ZIALBOHU je, alebo som zle pochopil ak ano tak prepac, rto bude ten moj profil. Ale co uz!!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
následky sa budú odvíjať od porušenia resp. nedodržania zmluvy, ktorú si ty ako splnomocnenec podpísal
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
hanelie Pozri príspevok
následky sa budú odvíjať od porušenia resp. nedodržania zmluvy, ktorú si ty ako splnomocnenec podpísal
Zmluva bola dodrzana, kupna zmluva vyplatena. Byt okupuju zakonni dedicia.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
V case uzavretia zmluvy bol v byte najom,ca, ale tato skutocnost bola v zmluve osetrena. Po smrt predavajucej zakonni dedicia najomcu z bytu jednoducho vyhodili.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
V case uzavretia zmluvy bol v byte najom,ca, ale tato skutocnost bola v zmluve osetrena. Po smrt predavajucej zakonni dedicia najomcu z bytu jednoducho vyhodili.
sme právny štát - a svojprávny človek by si iste uplatnil svoje práva a nečakal, že " veď to nejako dopadne" / na margo kupujúceho, vyčkávajúceho na dovolanie sa svojich práv


Ja sa len pytam, su dedicia viazani touto zmluvou
ako sa tento problém dotýka teba?
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
hanelie Pozri príspevok
sme právny štát - a svojprávny človek by si iste uplatnil svoje práva a nečakal, že " veď to nejako dopadne" / na margo kupujúceho, vyčkávajúceho na dovolanie sa svojich práv



ako sa tento problém dotýka teba?
Mna sa to dotyka. V dedicskom spore ktory prebieha na sude moze byt ; ze bud sud uzna zavet a vydedenie a potom budem univerzalnym dedicom JA. V tom pripade budem vlastnikom predanej nehnutelnosti, ktora bola predana ale k prevodu na sprave katastra nedoslo. Z toho budu vyplyvat pre mna nejake prava a povinnosti a preto ta prapovodna otazka ci Je dedic viazany zmluvou porucitela, ktoru ucinil za svojho zivota. Zrejme bud budem musiet byt prenechat tomu co ho kupil, alebo vratit kupnu cenu. Druha moznost, ze sud vynesie rozsudok ze aj JA so dedic/zavetny/ aj DETI su dedicia, pokial sud neuzna vydedenie. V tomto pripade dedime aj ja aj deti. Ale moze byt ze sud uzna argumenty deti a neuzna zavet a vydedenie za platne a tu ja uz utrerm hubu. To mna uz nebude zaujimat ako bude. Ale zo skodoradosti by som bol na strane kupujuceho, aby byt ziskal. Lebo na Slovensku niet vascej radosti ako je skodoradost. Takze vculbud mudra.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ale zo skodoradosti by som bol na strane kupujuceho, aby byt ziskal. Lebo na Slovensku niet vascej radosti ako je skodoradost. Takze vculbud mudra.
vážne si ma rozosmial ďakujem,
ale k veci: odporúčam preštudovať: O Z siedma časť DEDENIE - najmä to o neopomenuteľných dedičoch -
môj súkromný názor: tak či tak najviac utrpíš ty - prihliadnúc na tvoj výrok o škodoradosti
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VANUSKA Pozri príspevok
Peniaze boli predavajucej kupujucim vyplatene o com je pisomne potvrdenie. V com nie je logiga ? Pani sa rozhodla svoj byt ktory nepouzivala predat, a potom neskor sa rozhodla spisat zavet a vydedit zakonnych dedicov. V com je problem. Jej slobodna vola.
TAkže teraz už asi chápem - ona vydedila dedičov z ostatného majetku. Stále som bol v tom, že predmetom vydedenia bol ten konkrétny byt, ktorý cez teba predala.

VANUSKA Pozri príspevok
Bola si vedoma ze byt predala, takze tento uz nebol predmetom dedicstva, aspon si to myslela, ale kedze nebola na katastri prevedena zmena tak bola stale jeho majitelkou. Ja som sa prteto pytal ci su dedicia viazani touto zmluvou, alebo nie. Pokial nie co ja si myslim ze su, tak potom je tu neopravnene obohatenie, ktore predstavuje kupnu cenu za byt zaplatenu kupujucim.
Našiel som ti jeden prípad na internete:

http://www.trh.sk/nehnutelnosti/pora...ladove-konanie

kde je podobný problém. Z popisu ni je jednoznačné riešenie, raz sa autor odvoláva, že dedičia nie sú viazaní zmluvou, neskôr však píše, že by mali akceptovať vôľu poručiteľa.

V každom prípade by však ten kupujúci mal uplatniť svoj nárok na byt na základe kúpnej zmluvy na súde, kde dedičia napadli závet a nie pasívne čakať na výsledok konania o dedičstve, pretože ak svoj nárok neuplatní, súd nebude brať ohľad na nejakú kúpnu zmluvu (pretože o nej nebude mať vedomosť) a nehnuteľnosť prisúdi zdediť dedičom (či už potomkom alebo tebe).

Ak by súd neuznal právo kupujúceho a byt by nezískal, ťahal by za kratší koniec, lebo by fakticky nemal od koho zaplatenú cenu vymáhať. On zaplatil za niečo, čo ešte nemal.
Naposledy upravil Chobot : 17.11.08 at 09:50
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VANUSKA Pozri príspevok
Inac ak som dobre pochopil, tak zmluva je platna a kupujuci je vlasnikom bytu? Ja si tiez myslim, ze ZIALBOHU je, alebo som zle pochopil ak ano tak prepac, rto bude ten moj profil. Ale co uz!!
Nie, pokiaľ kupujúci nie je zapísaný v LV, tak dovtedy nie je vlastníkom bytu. U hnuteľných vecí vlastníctvo vzniká odovzdaním veci, ale u nehnuteľných nastáva vlastníctvo až zápisom do katastra. Samotná zmluva nezakladá vlastníctvo.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Chobot Pozri príspevok
Nie, pokiaľ kupujúci nie je zapísaný v LV, tak dovtedy nie je vlastníkom bytu. U hnuteľných vecí vlastníctvo vzniká odovzdaním veci, ale u nehnuteľných nastáva vlastníctvo až zápisom do katastra. Samotná zmluva nezakladá vlastníctvo.
Dakujem za odpoved. No a to je ten problem. Z clanku nie je jednoznacna odpoved.A odpovede sa roznia. My to tu urcite nevyriesime, ale aj tak dakujem za radu. Urcite som viac v obraze.Vela otazok je v tomto priapade nejasnych a urcite to bude fuska dotiahnut do konca. Nie zo vsetkym suhlasim ale to je velmi obsiahly problem. Hladam jeden judikat potom sa ozvem a ten je o n iecom inom. Rozsudok NS kde sa hovori ze takato zmluva je platna a aj ucinna.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Chobot Pozri príspevok
Nie, pokiaľ kupujúci nie je zapísaný v LV, tak dovtedy nie je vlastníkom bytu. U hnuteľných vecí vlastníctvo vzniká odovzdaním veci, ale u nehnuteľných nastáva vlastníctvo až zápisom do katastra. Samotná zmluva nezakladá vlastníctvo.
No nasiel som nieco, je to nasledovne " ...Podla sucastnej platnej upravy na ucinnost zmluvy o prevode vlastnickeho prava k nehnurelnostiam sa nevyzaduje ziadne rozhodnutie spravneho alebo ineho organu. Rozhodnutie, ktorym sa vklad povoluje, nie je rozhodnutim, ktorym sa zmluva v zmysle paragrafu 47 ods.1 OZ nadibudla ucinnost, pretoze takato zmluva musi byt ucinna najneskor v case podania navrhu na vklad do katastra a tozo zretelom na konstitutivne/pravotvorne/ ucinky vkladu.Rozhodnutie o povoleni vkladu nema teda ziaden vplyv na ucinnost zmluvy a preto sa v tychto pripadoch neuplatnuje ani ust. parag. 47/2Z. Ustanovenie parag.48 OZ jasne vymedzuje za akych podmienok mozno od zmluvy ostupit, ktora bola platne a ucinne uzavreta. JUDr. Milan LALIK sudca NS SR
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

VANUSKA Pozri príspevok
Neviem preco by to bola zlatanina. Je to realita. Ale mozno mas pravdu. Takze este raz. Pani XYZ v IX/2005 mna poverila overenou plnou mocou/generalnou/ aby som v jej zastupeni uzavrel kupnu zmluvu na predaj jej nehnutelnosti. Ja som na zaklade tejto plnej moci ako splnomocnenec uzatvoril s kupujucim kupnu/predajnu/ zmluvu. Zmluvna cena bola kupujucim vyplatena a priamo predavAJUCI TO PISOMNE POTVRDIL. V I/2006 pani XYZ spisala zavet a vydedenie/jedna listina/ Na zaklade tejtosom sa ja mal stat univerzalnym dedicom. Pred notarom to zakonni dedicia napadli a boli ako menej pravdepodobni dedicia odkazani, aby podali zalobu co aj ucinili. Spor esre nie je ukonceny. Kupujuci v IV/2006 podal ako ucastik na Spravu katastra navr n avklad nehnutelnosti, ktoru kupil v X/2005. Navrh bol prijaty, ale konanie bolo prerusene. Ja sa len pytam, su dedicia viazani touto zmluvou alebo nie a preco ANO a preco NIE. Co je na tom zlatanina.
VANUSKA Pozri príspevok
Ma niekto s tymto skusenosti?
VANUSKA Pozri príspevok
No to je jeho problem, ja nezastupujem jeho zaujmy, mne by urcite vyhovovalo keby kataster byr napisal na mna ako zavetneho dedica. Aj by sin mu vyoplatil co za byt dal.
VANUSKA Pozri príspevok
Inac ak som dobre pochopil, tak zmluva je platna a kupujuci je vlasnikom bytu? Ja si tiez myslim, ze ZIALBOHU je, alebo som zle pochopil ak ano tak prepac, rto bude ten moj profil. Ale co uz!!

Asi nie som v obraze,prečo práve teba splnomocnila.
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

hanelie Pozri príspevok
následky sa budú odvíjať od porušenia resp. nedodržania zmluvy, ktorú si ty ako splnomocnenec podpísal
VANUSKA Pozri príspevok
Zmluva bola dodrzana, kupna zmluva vyplatena. Byt okupuju zakonni dedicia.
VANUSKA Pozri príspevok
V case uzavretia zmluvy bol v byte najom,ca, ale tato skutocnost bola v zmluve osetrena. Po smrt predavajucej zakonni dedicia najomcu z bytu jednoducho vyhodili.
Najprv teda keby tie termity boli jednotné.
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

VANUSKA Pozri príspevok
Mna sa to dotyka. V dedicskom spore ktory prebieha na sude moze byt ;

A/ ze bud sud uzna zavet a vydedenie a potom budem univerzalnym dedicom JA. V tom pripade budem vlastnikom predanej nehnutelnosti, ktora bola predana ale k prevodu na sprave katastra nedoslo. Z toho budu vyplyvat pre mna nejake prava a povinnosti a preto ta prapovodna otazka ci Je dedic viazany zmluvou porucitela, ktoru ucinil za svojho zivota. Zrejme bud budem musiet byt prenechat tomu co ho kupil, alebo vratit kupnu cenu.

B/ Druha moznost, ze sud vynesie rozsudok ze aj JA so dedic/zavetny/ aj DETI su dedicia, pokial sud neuzna vydedenie. V tomto pripade dedime aj ja aj deti.

C/ Ale moze byt ze sud uzna argumenty deti a neuzna zavet a vydedenie za platne a tu ja uz utrerm hubu.

D/ To mna uz nebude zaujimat ako bude. Ale zo skodoradosti by som bol na strane kupujuceho, aby byt ziskal. Lebo na Slovensku niet vascej radosti ako je skodoradost. Takze vculbud mudra.
A/ nedostaneš nič,ale máš D/

B/ Asi by si bol spoludedič iba ostatného (okrem bytu) - ale ešte dobré

C/ nedostaneš nič,ale máš D/
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

Chobot Pozri príspevok
Nie, pokiaľ kupujúci nie je zapísaný v LV, tak dovtedy nie je vlastníkom bytu. U hnuteľných vecí vlastníctvo vzniká odovzdaním veci, ale u nehnuteľných nastáva vlastníctvo až zápisom do katastra. Samotná zmluva nezakladá vlastníctvo.
A ja som si doteraz myslel,že povolením vkladu.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
mikačok Pozri príspevok
A/ nedostaneš nič,ale máš D/

B/ Asi by si bol spoludedič iba ostatného (okrem bytu) - ale ešte dobré

C/ nedostaneš nič,ale máš D/
Ked uz mne skapala koza tak susedovi nech skapu OBE !!! Na Slovensku je to tak.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
mikačok Pozri príspevok

Asi nie som v obraze,prečo práve teba splnomocnila.
Pekny, mlady, mudry a nic za to necakajuci sarmanty mladik.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
mikačok Pozri príspevok
A/ nedostaneš nič,ale máš D/

B/ Asi by si bol spoludedič iba ostatného (okrem bytu) - ale ešte dobré

C/ nedostaneš nič,ale máš D/
Pokial A/ tak vsetko a som za vodou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať