Zavrieť

Porady

Usporiadat
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

VANUSKA Pozri príspevok
Pekny, mlady, mudry a nic za to necakajuci sarmanty mladik.
Ďakujem za poklonu.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
mikačok Pozri príspevok
Ďakujem za poklonu.
To je len tak na odlahcenie temy. To nie je podstatne, v tomto pripade.Pani mohla splnomocnit aj ine osoby zo svojho okolia pokial su tieto sposobile na pravne ukony, ale to ostatne plati!!!
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

VANUSKA Pozri príspevok
To je len tak na odlahcenie temy. To nie je podstatne, v tomto pripade.Pani mohla splnomocnit aj ine osoby zo svojho okolia pokial su tieto sposobile na pravne ukony, ale to ostatne plati!!!
Pre mňa osobne je úplne JEDNO, aké bude rozhodnutie súdu.
Bez prečítania podkladov sú moje odhady nepresnejšie (ako keby som príslušné dokl. prečítal) .
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Danila Pozri príspevok
To sa ti ani nečudujem. Existuje predávajúci, kupujúci, dedič pri jednej nehnuteľnosti. Dokonca prijatá platba už zrejme bola aj použitá. A ty tu ešte stále točíš nezmysly, a hľadáš, ako už z ničoho urobiť pre seba niečo. Ospravedlňuje ťa len informácia o tom, čo uvádzaš v profile. Je to poľahčujúca okolnosť. Pretože s väčšou právnou zlátaninou som sa ešte nestretla.
Tu trojnasobne plati, dvakrat meraj a raz strihaj. Ale budem rad ked mi poradis. Chobot mal snahu a nekrutil nos nad profilom.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

mikačok Pozri príspevok
A ja som si doteraz myslel,že povolením vkladu.
Kúpna zmluva je prvý krok k odpredaju bytu. Druhý krok je predloženie návrhu na vklad, t.j. na zapísanie zmluvy na správe katastra. Tretí krok je ten , že správa katastra v zmysle katastrálneho zákona preverí, či táto zmluva spĺňa kritériá na zavkladovanie zmluvy. Ak áno, tak nič nebráni tomu, aby zmluva bola zapísaná a bol správou katastra vydaný list vlastníctva, ktorý je preukázateľný listinný dôkaz o vlastníctve. Až potom kupujúci, keď má v hrsti LV, vtedy vie, že vlastní byt v tomto prípade, vyplatí predávajúcemu v zmysle zmluvy dohodnuté peniaze za byt. Čo som čítala, tak táto zmluva asi leží na SK, na niečo čaká, čo bráni SK na zavkladovanie, peniaze už boli vyplatené za nič, zatiaľ. Nie je mi jasná situácia z tých príspevkov, ale keďže je prerušené konanie na vklad zmluvy, musí v tom byť nejaká príčina-dôvod. Kúpna zmluva a jej dotiahnutie na správe katastra, aby bola zavkladovaná je jeden problém. Druhým problémom je závet. Aby bol závet platný, tiež musí spĺňať zákonne podmienky. Ak som zle pochopila tento prípad, opravte ma prosím.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

VANUSKA Pozri príspevok
Ma niekto s tymto skusenosti?
Nemám s tým skúsenosti. Radím Ti, aby si sa spojila s odborníkom, notárom, predložila mu závet a povedala svoje podrobnosti k tejto veci.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
branislavp Pozri príspevok
Nemám s tým skúsenosti. Radím Ti, aby si sa spojila s odborníkom, notárom, predložila mu závet a povedala svoje podrobnosti k tejto veci.
Mas pravdu viac hlav viac kapusty. Vdaka za zaujem
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
branislavp Pozri príspevok
Kúpna zmluva je prvý krok k odpredaju bytu. Druhý krok je predloženie návrhu na vklad, t.j. na zapísanie zmluvy na správe katastra. Tretí krok je ten , že správa katastra v zmysle katastrálneho zákona preverí, či táto zmluva spĺňa kritériá na zavkladovanie zmluvy. Ak áno, tak nič nebráni tomu, aby zmluva bola zapísaná a bol správou katastra vydaný list vlastníctva, ktorý je preukázateľný listinný dôkaz o vlastníctve. Až potom kupujúci, keď má v hrsti LV, vtedy vie, že vlastní byt v tomto prípade, vyplatí predávajúcemu v zmysle zmluvy dohodnuté peniaze za byt. Čo som čítala, tak táto zmluva asi leží na SK, na niečo čaká, čo bráni SK na zavkladovanie, peniaze už boli vyplatené za nič, zatiaľ. Nie je mi jasná situácia z tých príspevkov, ale keďže je prerušené konanie na vklad zmluvy, musí v tom byť nejaká príčina-dôvod. Kúpna zmluva a jej dotiahnutie na správe katastra, aby bola zavkladovaná je jeden problém. Druhým problémom je závet. Aby bol závet platný, tiež musí spĺňať zákonne podmienky. Ak som zle pochopila tento prípad, opravte ma prosím.
Vdaka za zaujem. To vsetko je pravda, ale nie je take jednoduche.
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

VANUSKA Pozri príspevok
Vdaka za zaujem. To vsetko je pravda, ale nie je take jednoduche.

A predstav si aké to máme zložité my (poradiť ti ),čo sme nevideli ani riadok a dosť podstatné informácie púšťaš po častiach - bez nich ti rozumne neporadí nikto ani v tej druhej téme.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
mikačok Pozri príspevok
A predstav si aké to máme zložité my (poradiť ti ),čo sme nevideli ani riadok a dosť podstatné informácie púšťaš po častiach - bez nich ti rozumne neporadí nikto ani v tej druhej téme.
Ja si vysoko vazim kazdeho prispievatela, avsak tu som potreboval kvalifikovanu pomoc, nakolko je tost komlikovany pripad, pokial to sledujes. Kvalifikovane sa k veci vyjadroval CHOBOT a tie ostatne otazky boli nic neriesacie. Ja mam problem s tym ze ci je dedic viazany zmluvou porucitela, ktoru platne uzavrel, avsak navrh na vklad do katastra bol na spravu katastra zaslany az po smrti predavajuceho/porucitela/. Jeden tvrdi, ze ano a druhy tvrdi ze nie. V tomto ja nepotrebujem ze co si kto o tom probleme mysli, ale fundovanu odpoved opretu o konkretne ustanovenie, rozsudok, prejudikat a pod. Ale vazim si kazdy aj nazor aj ked mi to sotva pomoze. Ale ved pokial nejde o zivot tak nejde o nic.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

VANUSKA Pozri príspevok
V tomto ja nepotrebujem ze co si kto o tom probleme mysli, ale fundovanu odpoved opretu o konkretne ustanovenie, rozsudok, prejudikat a pod.
Odporúčam obrátiť sa s požiadavkou o kvalifikovanú a fundovanú odpoveď na právnika vo vašom okolí.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
George Michael Pozri príspevok
Odporúčam obrátiť sa s požiadavkou o kvalifikovanú a fundovanú odpoveď na právnika vo vašom okolí.
Bol som a vysledokdvaja pravnici a tri pravne nazory.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VANUSKA Pozri príspevok
Bol som a vysledokdvaja pravnici a tri pravne nazory.
Po skončení súdu daj vedieť, ako tento rozhodol. Či prikázal zapísať vklad, alebo nie.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Chobot Pozri príspevok
Po skončení súdu daj vedieť, ako tento rozhodol. Či prikázal zapísať vklad, alebo nie.
Samozrejme ze sa ozvem vdaka
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

VANUSKA Pozri príspevok
Bol som a vysledokdvaja pravnici a tri pravne nazory.
Tak asi je to poriadne zamotaný prípad. Ale aj tak Ti doporučujem, vyhľadať aj ďalšieho právnika, ak je to z Tvojej strany možné. Ale, aby to bol právnik skúsený, ktorý má dlhoročné skúsenosti v tejto konkrétnej záležitosti, čo sa týka Tvojho prípadu.
Na Tvoju tému iba toľko, že samozrejme aj závet a vydedenie sa dá napadnúť. Vždy platí, keď nie je žalobca, nie je ani sudca. V Tvojom prípade žalobca je , takže to musí riešiť sudca.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať