Zavrieť

Porady

preddavok na daň

ak s.r.o-čka, bude mať za rok 2008 napr. zisk od 50000 do 500000 sk, musí zaplatiť daň do 31.03.2009, ale zároveň do tohto termínu zaplatiť preddavok na daň vo výške 1/4 dane za rok 2008?
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

azla Pozri príspevok
Svojim príspevkom som chcela povedať, iba toľko....

Poučenie na vyplňanie ...., a vyplňanie DP na stránke drsr (kde kontrolu zabezpečeuje nejaký soft ) by mali byť v súlade so zákonom, podľa ktorého sa máme riadiť pri výpočte preddavkov na daň.
Rozumela som. A keď to tak nie je ako by to malo byť, tak to my dańoví poplatníci máme riešiť za tých, čo to majú v pracovnej náplni? Prečo? Ja odmietam.
__________________
Katija
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katija Pozri príspevok
A ty si nemyslíš, že za to, čo je v poučaniach by mal mať niekto zodpovednosť? Prečo by som ju mala na seba brať ja? A ešte aj opravovať chyby. Ja si počkám, že či to kompetentní niekedy opravia a tým sa priznajú, že tam mali chybu.
Mali by sme ukončiť našu debatu. Ťažko už niečo nové k tomu povieme. Myslím si, že ja nepresvedčím teba a ty zase mňa. Ale čo už s nami, keď máme vlastné názory.
__________________
Katija
Máš pravdu, ja si myslím, že nesieme zodpovednosť zo zákona a nie z poučenia a beriem to tak, že poučenie nemôže obsiahnuť všetko, ale tým, že uviedli §42 od. 6, tak znamená, že tam patrí aj § 42 ods.5 Takže ja to za chybu nepovažujem , len za nemožnosť od softu vypočítať všetko za nás ....

P.s. Na záver sa Ti priznám, že poučenie čítam v mimoriadnych prípadoch ako doplnok, ale idem po riadkoch a opakujem si tam uvedené paragrafy
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

evina Pozri príspevok
Máš pravdu, ja si myslím, že nesieme zodpovednosť zo zákona a nie z poučenia a beriem to tak, že poučenie nemôže obsiahnuť všetko, ale tým, že uviedli §42 od. 6, tak znamená, že tam patrí aj § 42 ods.5 Takže ja to za chybu nepovažujem , len za nemožnosť od softu vypočítať všetko za nás ....

P.s. Na záver sa Ti priznám, že poučenie čítam v mimoriadnych prípadoch ako doplnok, ale idem po riadkoch a opakujem si tam uvedené paragrafy
Uź som nechcela, ale musím.
Ešte raz, soft by to zvládol keby ho tak napísali a do poučenia by možno nikoho ani nenapadlo pozerať. Ostalo by neodhalené, že tam odsek 5 nespomínajú
Ak mal byť odsek 5 zohľadnený pri výpočte riadku 910 a v poučení a softe nie je, ja to za chybu pokladám a na vine sú konkrétni, nezodpovední zodpovední ľudia. Howgh.
Idem si obliecť palčáky a odpojiť internet, nech už sem nevypisujem.
__________________
Katija
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katija Pozri príspevok
Uź som nechcela, ale musím.
Ešte raz, soft by to zvládol keby ho tak napísali a do poučenia by možno nikoho ani nenapadlo pozerať. Ostalo by neodhalené, že tam odsek 5 nespomínajú
Ak mal byť odsek 5 zohľadnený pri výpočte riadku 910 a v poučení a softe nie je, ja to za chybu pokladám a na vine sú konkrétni, nezodpovední zodpovední ľudia. Howgh.
Idem si obliecť palčáky a odpojiť internet, nech už sem nevypisujem.
__________________
Katija

asi sú môjho názoru, že je tam zohľadnený .....

Ale howg za debatou..... len prosím Vás plaťte preddavky v správnej výške a v správnych termínoch
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

... už len na záver ...
Alušik položila otázku v príspevku č. 78 a už je príspevok č. 106.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

azla Pozri príspevok
... už len na záver ...
Alušik položila otázku v príspevku č. 78 a už je príspevok č. 106.
My sa netrochárime predsa ako iní ....
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla


Mám rada diskusie, lebo v nich odznejú rôzne názory na nejakú situáciu a tie rôzne názory niekedy prispejú k tomu, že sa na danú situáciu pozriem aj z tej druhej strany, z ktorej som to dovtedy neanalyzovala.
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Dobry den,
prosim vas o pomoc - S.r.o. : v roku 2008 sme postupne platili 1/4 preddavky z danovej povinnosti: 122810,- t.j. 30.703,- . Teraz do 31.3. by sme mali zaplatit este raz /30.703,-/.. no danova povinnost za rok 2008 je 107.500,- .. t.j. 4x30.703,- je 122.812,- - viac akú povinnost máme za daný rok. Chcem sa opýtat ako dalej postupovať? zaplatím ešte preddavok vo výške 30.703,- do 31.3.2009? V danovom priznaní poziadam o vrátenie preplatku 15.312,-? Dalej platím preddavky do 30.6.,30.9.,31.12 vo výške 26.875,-?
dakujem
Naposledy upravil nina100 : 16.03.09 at 08:15
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Preddavok za I.Q. 2009 platíte ešte podľa poslednej známej daňovej povinnosti (30.703; prepočítané na Eura).
Ďalšie preddavky platíte potom do 30.6, 30.9, 31.12 ....26875,- (prepočítať na Eurá)
Preplatok na dani 15.312,- môžete požiadať o vrátenie, alebo použiť na ďalšie preddavky.
(Ak požiadate, preplatok by ste mali začiatkom mája späť)
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Azla - dakujem veľmi pekne za pomoc
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

s.r.o. platila doteraz štvrťročné preddavky. Za rok 2008 vyšla daň nad 500000,- Sk. V akých termínoch sa musia platiť mesačné preddavky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

osh Pozri príspevok
s.r.o. platila doteraz štvrťročné preddavky. Za rok 2008 vyšla daň nad 500000,- Sk. V akých termínoch sa musia platiť mesačné preddavky?
§ 42
Platenie preddavkov na daň
(1) Daňovník, ktorého daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie vypočítaná podľa odseku 6 presiahla 500 000 Sk 16 596, 96 eura, je povinný platiť, počnúc prvým mesiacom nasledujúceho zdaňovacieho obdobia, mesačné preddavky na daň vo výške 1/12 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, a to vždy do konca príslušného mesiaca. Daňovník vyrovná celoročnú daň v lehote na podanie daňového priznania.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

osh Pozri príspevok
s.r.o. platila doteraz štvrťročné preddavky. Za rok 2008 vyšla daň nad 500000,- Sk. V akých termínoch sa musia platiť mesačné preddavky?
K 31.3.2009 zaplatíte preddavok vo výške, ktorý ste platili v roku 2007. Do 30.4.2009 doplatíte rozdiel medzi týmto preddavkom a vypočítanými mesačným preddavkami za január - marec, plus zaplatíte preddavok za apríl 2009 a ďalej mesačne až do 31.03.2010.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

evina Pozri príspevok
Podľa zákona nie, po dohode so správcom áno. Zákon hovorí:

34 Platenie preddavkov na daň
1/ Preddavky na daň v priebehu preddavkového obdobia platí daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 50 000 Sk, pričom preddavkové obdobie je obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie do posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania v nasledujúcom zdaňovacom období. Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

Ahojte, ked som si citala zakon a celu vasu debatu, tak mi vychadza, ze som postupovala spravne, ale uz si nie som ista. Skusite na to prosim hodit ockom?
Firma vznikla v 2006 a vysla jej hned strata.
Potom mala v 2007 zisk, ale dan vysla vdaka umorovaniu casti straty z r.2006 do 500 Sk, cize sa nevyrubila ani neplatila (uviedla sa iba zrazkova dan v DP na riadku 830 aby bol evidovany preplatok)
V roku 2008 sa bude umorovat zvysok straty z 2006 a tym padom vychadza dan aj po odpocitani zrazkovej dane (z 2006 a 2007) na necelych 17000 Sk. Cize ak som si spravne vysvetlila zakon ani tentokrat este nevyplyva firme platit preddavky na dan alebo predsa?
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Dakujem Evina. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať