Zavrieť

Porady

kancelária v zahraničí

Zdravím všetkých,vie mi prosím niekto poradiť?
Môže mať slovenská firma, ktorá ma rakúskeho konateľa (sídlo firmy je samozrejme na Slovensku) kanceláriu prenajatú v Rakúsku? Zamestnanci budú Rakúšania a bývať a pracovať budú v Rakúsku. Ale všetko je to pod hlavičkou slovenskej firmy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Všetko je možné ale doporučujem naštudovať zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia SR - Rakúsko - hrozí vznik stálej prevádzkárne a zdanenie v Rakúsku a podľa rezidencie spájanie daňových povinností.

    To len pre opatrnosť - nemám skúsenosti so stálou prevádzkárňou v Rakúsku, ale na Slovensku by to tak bolo.

    anturia je offline (nepripojený) anturia

    budúca možno účtovníčka anturia
    a kde by som si toto všetko mohla naštudovať? je to niekde konkrétne?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Na toto by som skúsila (daňového poradcu - blbosť) - skús rovno daňové riaditeľstvo - majú tam odbor, ktorý sa zaoberá dvojitým zdanením - ale neviem, či sa ti budú venovať, keď budeš mať otázku na vznik stálej prevádzkárne v Rakúsku - ale odporúčam to ako prvý pokus.

    Následne skús www.zbierka.sk - či tam nenájdeš znenie zmlúv, možno sú zavesené aj na stránkach www.drsr.sk alebo www.finance.gov.sk - opravte ma poraďáci, alebo doplňte.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já by som svoj problém napísala listom a zaslala na DÚ . Takto by som mala aj písomnú odpoveď v ruke , s ktorou by som mohla v budúcnosti v prípade vyskytnutého problému sa brániť . Určite nezabúdaj aj na písomnú formu .

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ako nápad dobré, ale ja si myslím, že je problém s rakúskym zákonom. Vznikom stálej prevádzkárne vzniknú povinnosti vyplývajúce z rakúskych predpisov. Naši môžu dať vysvetlenie atď. iba k slovenskému zákonu, preto je to také problematické.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    AVO
    Ako nápad dobré, ale ja si myslím, že je problém s rakúskym zákonom. Vznikom stálej prevádzkárne vzniknú povinnosti vyplývajúce z rakúskych predpisov. Naši môžu dať vysvetlenie atď. iba k slovenskému zákonu, preto je to také problematické.
    AVO ak chce niekto zmýšľať týmto smerom so zriadením prevádzkarne v Rakúsku , tak musí vynaložiť podľa mňa všetko preto , aby to bolo zákonne v poriadku . Myslím tým informovať sa aj v Rakúsku a tiež písomne , cez prekladateľa a právnika .

    Asi pozerám cez ružové okuliare , že ????

    kancelária v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.