Zavrieť

Porady

Prevzatie záväzku

Môže mi niekto poradiť ? Mám nasledovnú otázku .
Firma A má záväzok vôči firme B. Jediný konateľ firmy A je zároveň SZČO a je ochotný prevziať záväzok voči firme B na seba ako SZČO.
Vzhľadom na to, že firma A ide do likvidácie akým spôsobom môže preisť
záväzok z firmy A na SZČO.
Za rady ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nik sa neozval? Tak to skúsim, ale nebude to úplná odpoveď. Prevod medzi FO a PO je možný bez problémov. Pozri § 531 a nasl. a 533 a nasl.. Občianskeho zákonníka. Dáva dve možnosti a to prevzatie dlhu a pristúpenie k záväzku. Je potrebné spraviť zmluvu, dohodu a riadiť sa presne podľa bodov uvádzaných v spomínaných §§.

    Nedaj sa pomýliť. Občiansky zákoník je v plnej miere aplikovateľný. Už na porade zaznelo aj niečo iné, tak to len na okraj.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 27.05.05 at 08:56 Dôvod: Doplnenie.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    súhlasím s AVOM, dlh môžeš prevziať aj za menšiu sumu, ako je v skutočnosti záväzok. Záleží hlavne na zmluve.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    A nemôžeš sa s tou firmou B dohodnúť na postúpení pohľadávky? V tom prípade by bola

    firma B - postupca
    SZČO - postupník
    firma A - dlžník

    Zmluvu by uzatvorila firma B a SZČO a dlžníkovi by sa iba poslalo oznámenie o postúpení pohľadávky. Niekde na porade som už prilepila aj vzor zmluvy o postupe pohľadávky, skús pozrieť. Pa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.