Zavrieť

Porady

Chyba advokata a nasledna exekucia

Moj kamarat bol odsudeny na zaplatenie sumy 65tis USD. Proti rozsudku sa odvolal s tym, ze s uspechom velmi nepocital a peniaze mal uz pripravene na ucte, aby ich po pripadnom zamietnuti mohol co najrychlejsie zaplatit. Odvolanie bolo nakoniec zamietnute a oznamenie o zamietnuti bolo odoslane jeho advokatke, ktora mala od neho splnomocnenie. Ta mu ho vsak z nejakeho dovodu neposunula v termine, takze kamarat bol nakoniec exekvovany. Zvlastne na celom pripade bolo to, ze po dobu cca 2 mesiacov pred exekuciou sa jej kamarat vobec nemohol dovolat. Aj sa mi na to stazoval. O exekucii sa dozvedel po navrate z kratkej dovolenky, kedy zistil, ze ma zablokovane vsetky bankove ucty.

Cela exekucia bola uplne zbytocna, lebo, ako som uz napisal vyssie, peniaze mal prirpavene. Skoda, ktoru mu tymto advokatka sposobila, vycislil na 270 tis.

Kamarat sa to pokusil riesit s nou maximalne podobrotky. Chcel sa dohodnut na postupe, ktory by umoznil tuto skodu preplatit z jej poistky. Ona sa, samozrejme, postavila k tomuto odmietavo a zacala sa mu vyhrazat, ze mu vycisli vsetky pravne ukony za posledne 3 roky, ktore v suvislosti s celym procesom vykonala, na 300tis. Po tomto kamarat "pustil do gati" a nie som si isty, ci sa odhodla k nejakej protiakcii. Nmal vsak s nou ziadnu zmluvu, spor mu prehrala na celej ciare, takze sa mi nechce verit, ze by si dodatocne mohla vymysliet nejake poplatky. Podla mojho nazoru sa jedna o jasny pokus o zastrasenie. Inu moznost totizto nema.

Chcem sa spytat, nakolko realne u jej vyhrazky a ake sance ma kamarat uspiet, ci uz so staznostou na Slovensku advokatsku komoru, ale s podanim na sud. Som toho nazoru, ze tuto advokatku je potrebne reportovat s moznym dosledkom odobratia licencie, lebo sa jednalo o tazke pochybenie, pricom si nie je ochotna priznat ani stipku viny. Aspon tak mi to kamarat prezentoval. Nanajvys podozrive je aj jej spravanie v case dorucenia odvolania, kedy sa ju kamarat neuspesne opakovane pokusal kontaktovat. Dokonca sa mi raz aj stazoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Ake sance ma by som na jeho mieste zistil nasledovne: ofotil by som si relevantne materialy s tym, ze vsetky mena by boli vymazane/pozmenene (aj jeho vlastne), zasiel by som za inym pravnikom/pravnikmi, hoci aj v inom meste, vysvetlil by som mu preco sa nepredstavim a poziadal by som ho po precitani dokladov a ustnom vysvetleni o odpoved na tvoju otazku - ake sance ma na uspech.

    Chyba advokata a nasledna exekucia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.