Zavrieť

Porady

Je v sucastnosti mozne podat danove priznanie cez internet?

Zdravim,

Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet?
A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie?

Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kennard Pozri príspevok
    Zdravim,

    Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet? AK máš certifikovaný elektornický podpis tak áno.
    A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie? Na túto otázku nie je možné odpovedať jendnoznačne. Je to závislé od toho, v akom rozsahu budeš mať účtovníctvo, čo očakávaš od účtovníka .....

    Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik? Detto ako prvá otázka.

    Dakujem.

    K tej cene prác účtovníka ti pripojím pár linkov na študovanie:

    http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...ok-2009-a.html
    http://www.porada.sk/t71171-cennik-u...ok-2008-a.html
    http://www.porada.sk/t83665-cennik-u...od-2009-a.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kennard Pozri príspevok
    Zdravim,

    Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet?
    A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie?

    Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik?

    Dakujem.
    Nerozumiem tvojim otázkam. Myslíš, že keď to podáš cez internet "sa to urobí samo" a účtovníka k vyplneniu DP a RZZP nebudeš potrebovať ?

    Kennard je offline (nepripojený) Kennard

    Kennard
    Veronika,
    nie nemyslim si ze sa to urobi samo, len sa snazim ziskat co najviac informacii v problematike v ktorej som novacik. Mam dvojite obcianstvo a v tej "druhej" krajine robim danove priznanie iba cez internet lebo je to rychlejsie a zadarmo.
    Preto som sa pytal ci sa to da urobit aj tu na SK.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kennard Pozri príspevok
    Veronika,
    nie nemyslim si ze sa to urobi samo, len sa snazim ziskat co najviac informacii v problematike v ktorej som novacik. Mam dvojite obcianstvo a v tej "druhej" krajine robim danove priznanie iba cez internet lebo je to rychlejsie a zadarmo.
    Preto som sa pytal ci sa to da urobit aj tu na SK.
    Opäť nerozumiem. Tlačivá daňového priznania aj ročného zúčtovania zdr.poistenia môžeš vyplniť na stránke daňového riaditelstva alebo prísl. zdr.poisťovne. Vytlačíš ich a pošleš poštou. Ale bez znalosti zákonov to správne neurobíš. Na PORADe nájdeš množstvo informácii, ale niekedy je lacnejšie zaplatiť účtovníčku ako pokutu z neznalosti zákona DU alebo ZP.

    Kennard je offline (nepripojený) Kennard

    Kennard
    To je pravdepodobne sposob aky pouzijem- myslel som ze to zvladnem aj sam ale ako si spravne napisala lacnejsie a menej stresujuce bude dat to uctovnikovi nech to urobi za mna.

    Je v sucastnosti mozne podat danove priznanie cez internet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.