Zavrieť

Porady

Zmluva externej účtovníčky

Môže niekto prilepiť zmluvu, ktorá sa uzatvára medzi SZČO-účtovníčkou a jednotlivými klientami?
Usporiadat
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

To čo spomínaš aladin , nie je vôbec predmetom ručenia účtovníka-ekonóma.Môžeš poradiť , povedať plusy a mínusy a ostatné je už vec podnikateľa.Ak sa rozhodne nesprávne nie je to tvoja vina. Jedine , že by si to zle zaúčtoval alebo zdanil.
Určite bude ťažké dokazovať prípadné chyby a tiež si to neviem celkom predstaviť . Sú to zbytočne vyhodené peniaze za poistenie, pretože ak človek účtuje pre malé firmy tá pokuta sa až tak vysoko nevyšplhá.Ale stačí aby sa účtovala jedna firma s 20 mil. obratom a tam sa môže pri jednej chybičke pokuta šplhať aj vyššie. Ale pre lepší spánok si poistku platím, myslím si že sú to zbytočne vyhodené peniaze a tiež si neviem predstaviť to dokazovanie, ale človek nikdy nevie. Už by sa mohol niekto ozvať čo už poistku čerpal.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

heket
To čo spomínaš aladin , nie je vôbec predmetom ručenia .
neviem presne na ktorú vec si myslel.... pisal som tam viac... ale ak mam v zmluve napisane napr. zasielanie a vyplnanie prehladov , výkazov a ked za to platí... tak ked su s tým nejaké problemy tak je samozrejme že je to na mne.... podla mna...
pokial je to vec ako s tým rabatom...tak prave to vravím že od takých vcí davam ruky preč... niektorí si myslia že maju vsetkú mudrosť sveta... a oni to dokažu ... resp že oni to naozaj urobili.... (prac.cesty) no zabudaju na to že dokazne bremeno je na danovnikovi....
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

súhlasím /vyznelo to najprv trochu inak/.Ale nikomu sa nechce ozvať kto čerpal poistku.Alebo nikto?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja som poistená v Generali a odkedy som poistená lepšie spávam. Pred časom mi klient zabudol dať odberateľskú faktúru a po pol roku sme dávali dodatočné DP k DPH. Vyfasoval 20 % zvýšenie dane, tak som "opáčila" poisťovňu . Najprv sa mykali, chceli ma presvedčiť, že to nie je predmetom zmluvy, ale po pár vysvetľujúcich telefonátoch to preplatili. Moju 10 % spoluúčasť zobral na seba klient a za tých zvyšných 90 % mi dokonca aj poďakoval. Neviem ako je to v Generali teraz, ale v čase keď som uzatvárala zmluvu, doložila som iba ŽL a poistné mi vypočítali podľa výšky poistnej sumy. Na 2 mil. platím necelých 9 tis. ročne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať