Zavrieť

Porady

Kniha záväzkov

Chcela by som Vás požiadať o radu pri vedení záväzkov v ALFE .

Dá sa vôbec v knihe záväzkov vykonať automatické prečíslovanie ? jedná sa mi hlavne o to , že keď zabudnem zaevidovať nejakú faktúru tak spätne to neviem urobiť / dátumy ano/ ale potom mi nesedí chronologické číslovanie záväzkov.
Taktiež ak si zoradím záväzky podľa interného čísla tak mi nejdú zaradom , neviem prísť na to na základe čoho resp.ktorých dátumov si program vyberá nasledovné číslo ?

A ešte raz k zálohovým faktúram evidovať ich v knihe záväzkov pod iným číselným radom alebo až došlú faktúru?


Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    IVEB
    Chcela by som Vás požiadať o radu pri vedení záväzkov v ALFE .

    Dá sa vôbec v knihe záväzkov vykonať automatické prečíslovanie ? jedná sa mi hlavne o to , že keď zabudnem zaevidovať nejakú faktúru tak spätne to neviem urobiť / dátumy ano/ ale potom mi nesedí chronologické číslovanie záväzkov.
    Taktiež ak si zoradím záväzky podľa interného čísla tak mi nejdú zaradom , neviem prísť na to na základe čoho resp.ktorých dátumov si program vyberá nasledovné číslo ?

    A ešte raz k zálohovým faktúram evidovať ich v knihe záväzkov pod iným číselným radom alebo až došlú faktúru?


    Vďaka.
    V Alfe sa kniha záväzkov prečíslovať automatický nedá. Táto služba je len v peňažnom denníku. Ak sa sekneš tak prečíslovať len ručne alebo dorobiť faktúru s "a" ale neviem čo na to daňovník.

    podľa mňa to je najlepšie riešenie pre zálohy si vytvoriť číselný rád.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja som tiež dával čísla napr. 25001a, ale pri kontrole sa do toho tak obuli a podozrievali, či sme náhodou nevystavili aj ďalšie takéto faktúry a nemáme ich zaevidované. Od tej doby nepíšem žiadne "áčka" . A argument, že sme to chceli mať chronologicky zoradené ich vôbec nezaujímal.
    Pekný deň...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Príspevok smeroval k dodávateľským faktúram.....nemám uvedený soft a stane sa, že výnimočne dodám DF. Ak ju chcem mať dátumovo v poradí, zapíšem ju napr. za č. 100 ako 100 O1 . Kontroly boli, nevytýkali.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Paula
    Príspevok smeroval k dodávateľským faktúram.....nemám uvedený soft a stane sa, že výnimočne dodám DF. Ak ju chcem mať dátumovo v poradí, zapíšem ju napr. za č. 100 ako 100 O1 . Kontroly boli, nevytýkali.
    Ano, ano, nejak som to prehliadol ale za OF nám kontrola za "áčka" vynadala.

    aktark je offline (nepripojený) aktark

    aktark
    Označovať účtovné doklady a teda aj externé účtovné doklady - dodávateľské faktúry svojim interným číslom môže účtovná jednotka ako sama chce, ale pritom musí byť dodržaná zásada, že účtovníctvo je okrem iného úplné. To si treba zabezpečiť tým, že si zostavíte súbor znakov a symbolov, ktoré v účtovníctve na označovanie svojich dokladov používate a tie musia mať logickú postupnosť. Najbežnejšie sú to čísla, ale môžu sa aj iné znaky k tomu používať. Hlavne treba dokázať, že je to Vami zvolené postupné označovanie kvôli úplnosti účtovníctva. Zvlášť dôležitá je postupnosť na pohľadávkach resp. príjmoch účtovnej jednotky. Ale toto všetko je vlastne v ZoÚ uvedené a na nejakom číslovaní podľa svojich predstáv nemôže účtovnej jednotke nijaký kontrolór niečo nakazovať.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    UCET
    V Alfe sa kniha záväzkov prečíslovať automatický nedá. Táto služba je len v peňažnom denníku. Ak sa sekneš tak prečíslovať len ručne alebo dorobiť faktúru s "a" ale neviem čo na to daňovník.

    podľa mňa to je najlepšie riešenie pre zálohy si vytvoriť číselný rád.

    Vďaka za odpoveď , takže podľa tvojho názoru zálohové faktúry treba evidovať v knike záväzkov pod iným číselným radom ako došlé faktúry, ale potom ako eviduješ úhradu ? Myslím to tak, že zálohovú faktúru uhradím bankou a v PD si vyberiem Zál.faktúru a zapíšem úhradu a čo potom s došlou faktúrou? Úhradu zaevidujem ručne ?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    IVEB
    Vďaka za odpoveď , takže podľa tvojho názoru zálohové faktúry treba evidovať v knike záväzkov pod iným číselným radom ako došlé faktúry, ale potom ako eviduješ úhradu ? Myslím to tak, že zálohovú faktúru uhradím bankou a v PD si vyberiem Zál.faktúru a zapíšem úhradu a čo potom s došlou faktúrou? Úhradu zaevidujem ručne ?
    áno, ručne... pôjdeš na danú faktúru, stlačíš oprav, a dole v okienku máš úhrady.. tam zadáš kedy to bolo uhradné, ako.. či bankou alebo pokladňou a číslo dokladu, dáš ok..a je to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.