Zavrieť

Porady

pracovna pohoda...

Ahojte poradaci, dostala som fa v zneni: fakturujeme vas za náklady na zabezpecenie pacovnej pohody....nieco take vidim prvykrat a neviem co s tym, bude mi vediet niekto poradit, ako to zauctovat? dakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Aj ja chcem pracovnú pohodu: dve mulatky s palmovými listami aby ma ovievali, drink do pravej ruky a masáž chrbta k tomu.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

dobre sa bavite???? :-)))) aj ja by som sa bavila, len ma trochu brzdi fakt, ze akciovka, od ktorej mam tu fa nie je ziaden zaciatocnik, funguje od socializmu, a zjavne nie sme prvy, ktorym fakturuju pracovnu pohodu :-) idem tam zavolat, dam vediet ako som dopadla
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Tak to som naozaj zvedava... Fakt to cele vyzera ako vtip.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Hoci nemám dnes najlepší deň, schuti som sa na tom zasmiala (tamara prepáč, viem, že Tebe moc do smiechu nie je). Takže faktúrovať sa dá ozaj všeličo. Pripomenulo mi to, keď Janko vymámil od rodičov peniažky na sínus. Daj vedieť ako to dopadlo!
Naposledy upravil Evanka : 07.06.05 at 13:16
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

no, tak som tam teda volala a jediny kompetentny k tomu tam bol taky pan, ktorému účtovníctvo zjavne vela nehovori, lebo hned na mna spustil, ze co sa mi nepaci, ze oni to tak aj ostatnym fakturuju a nikto nema ziadne pripomienky a ze on mi to prerobit nevie a ze s mojim sefom /ktorý žije v predstave, ze účtovníctvo je len o tom, ze raz za mesiac sa urobi DPH/ sa na tom samozrejme bez problemov dohodol....tak som to povedala sefovej zene, ktorá je trochu viac akčnejsia ako on a ta mi v uplnej pohode povedala, ze aby som tu fakturu nezaevidovala, ze ona ju zaplati zo svojich sukromnych penazi a ze sa tym nemam viac zatazovat.....no nie je mi sveta zit? :-)))
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

teda s napatim som od rana cakala, ze ako to skonci, ale taketo vyuzlenie problemu som necakala. a nepovedali ti, ze aspon o co ide? okrem, "pohoda kamo"?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

tamara
no, tak som tam teda volala a jediny kompetentny k tomu tam bol taky pan, ktorému účtovníctvo zjavne vela nehovori, lebo hned na mna spustil, ze co sa mi nepaci, ze oni to tak aj ostatnym fakturuju a nikto nema ziadne pripomienky a ze on mi to prerobit nevie a ze s mojim sefom /ktorý žije v predstave, ze účtovníctvo je len o tom, ze raz za mesiac sa urobi DPH/ sa na tom samozrejme bez problemov dohodol....tak som to povedala sefovej zene, ktorá je trochu viac akčnejsia ako on a ta mi v uplnej pohode povedala, ze aby som tu fakturu nezaevidovala, ze ona ju zaplati zo svojich sukromnych penazi a ze sa tym nemam viac zatazovat.....no nie je mi sveta zit? :-)))
To Ti je sveta žiť. Najradšej zo všetkého mám argumenty typu- aj ostatným to tak a nikto nemá pripomienky -. Takže šefova žena zabezpečila pohodu na pracovisku
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Môže sa fakturovať iba to, čo má podnikateľ v živnostenskom liste alebo koncesii. V živnostenskom zákone som nikde nenašla živnosť tvorenie pohody. Ak je to elektrika v prenajatých priestoroch, ozaj nieje problém, ako tu už ktosi napísal, služba spojená s prenájmom podľa zmluvy... Takto to fakturujem už roky bez problémov.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ono ide o to, ze mi od nich beriem elektrinu aj vodu, ale oni nam to nemozu fakturovat, lebo že vraj na to nemajú nejake zmluvy, a ze s tym je vela roboty, tak kazdemu fakturuju pracovnu pohodu...ale dedulo mi slubil, ze sa tych ostatnych /ktorí k tomu nemaju ziadne pripomenky/ opyta ako to účtuju a ze mi zavola....no tak som sakra zvedava....a clovek by si myslel, ze uz ho v tomto povolani nemoze nic prekvapit :-))))
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
čo tak opýtať sa na DU (s priložením kópie faktúry nech sa aj tam pobavia) či je pracovná pohoda daňovo uznateľný náklad? A akosi som nepostrehla - je to s DPH či bez?
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

jasnacka, ze s DPH, nech je sranda dokonala..... :-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jednoducho, hocikto také nemá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať