Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ak by niekomu pomohla pomocná tabuľka pre výpočet riadkov B26, B28 v tlačive B alebo pre tých, ktorý vypĺňajú tlačivá S alebo X, ak sa jedná aj o samoplatiteľov. Tabuľku si môžete upraviť podľa svojich potrieb.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

tamara Pozri príspevok
dobrý deň, mám otázočku :

1-3/08 zamestnanec, VZ 45.297
4-10/08 evidovaný na úrade práce
11-12/08 SZČO, základ dane 23.616

celkový základ dane z DP 39.220

RZZP si robí sám,podáva tlačivo typ S. SA, SB? k tomu doloží doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa? a výpis z DP? doklad o zaplatených preddavkoch?

prosím o odobrenie, prípadne opravenie, ďakujem

posúvam
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Ahojte poraďáci. Potrebujem poradiť. Stiahla som si z www.rzzp program 602xml na elektronické vypĺňanie formulárov rzzp, ale kde si stiahnem tlačivá v správnom formáte na elektornické vyplnenie? Na uvedenej stránke mi to dovolí vypĺňať priamo, ale nie stiahnuť si to na usb kľúč - potrebujem to do iného PC. Som v tom začiatočník. Vie niekto poradiť? Ďakujem. R.
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Milka2 Pozri príspevok
Blankake:nemozem ti to nejako poslat, pomohlo by mi to asi viac, ako len takto
DALO BY SA?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

tamara Pozri príspevok
dobrý deň, mám otázočku :

1-3/08 zamestnanec, VZ 45.297
4-10/08 evidovaný na úrade práce
11-12/08 SZČO, základ dane 23.616

celkový základ dane z DP 39.220

RZZP si robí sám,podáva tlačivo typ S. SA, SB? k tomu doloží doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa? a výpis z DP? doklad o zaplatených preddavkoch?

prosím o odobrenie, prípadne opravenie, ďakujem
Podáva tlačivo X, XA,XB a doloží len doklad o výške príjmu.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Jana Motyčková Pozri príspevok
Prečo máś B031 nulu? Máš niečo v II.oddiele XB?
B31 má byť 4737, (B09-B13)
B32 4737
B33 72900
B35 72900
....
B46 72900
...
ano mala som pocet dni SZCO ale odstranila som to z II.oddielu XB ale aj tak mi stale vychadza ten preplatok...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak napíš všetko čo máš v XB - ťažko povedať, kde máš chybu, keď neviem, čo tam máš napísané (B31-B46 máš ako som napísala? A pozrela si si tú prílohu, čo som Ti odporučila?)
Naposledy upravil Jana Motyčková : 16.06.09 at 12:20
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Majka Pozri príspevok
nie nie to on nevykonava pracu konatela na dohodu, len rozne projekty,prace ked nieco treba spravit pripadne vycestovat na obchodne stretnutie a pod....
moj nervy no nech zacnem este riesit to ci mal platit z dohody poistne.... idem zavolat dalsej mzdarke...ako ekby toho bolo malo....
ale my mame aj v incych firmach konatelov kt. maju dohodu o vyk.prace....
Konateľ môže mať dohodu na nejaké iné práce a z tej ZP neplatí. Ale spoločník s.r.o. na dohodu vo svojej spoločnosti je považovaný za zamestnanca pre ZP:
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

dakujem velmi pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

tamara Pozri príspevok
dobrý deň, mám otázočku :

1-3/08 zamestnanec, VZ 45.297
4-10/08 evidovaný na úrade práce
11-12/08 SZČO, základ dane 23.616

celkový základ dane z DP 39.220

RZZP si robí sám,podáva tlačivo typ S. SA, SB? k tomu doloží doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa? a výpis z DP? doklad o zaplatených preddavkoch?

prosím o odobrenie, prípadne opravenie, ďakujem
Môže urobiť S+SA+SB, priloží doklad od zamestnávateľa inak nič. Prípadne ak predtým nedokladoval ÚP tak potvrdenie, že tam bol evidovaný.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak mi vyšla suma nedoplatku, taká ako som si ručne narátala, že podľa mňa nemám uhradené, tak by to malo byť dobre? V r. 67 má byť ak vyšlo platiť menej ako z minima minimum 41,37? To bude platiť až do 30.6.2010?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka Pozri príspevok
ano mala som pocet dni SZCO ale odstranila som to z II.oddielu XB ale aj tak mi stale vychadza ten preplatok...

v r. B36 ma byt nieco? MOZNO TAM BUDE PROBLEM...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

B36 má byť - koľko dní je SZČO.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, keď SZČO platil v roku 2008 preddavky vyššie ako mal predpísané, v r.26 sa uvádza suma predpísaných alebo skutočne uhrádzaných? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, keď SZČO platil v roku 2008 preddavky vyššie ako mal predpísané, v r.26 sa uvádza suma predpísaných alebo skutočne uhrádzaných? Ďakujem.
VšZP trvá na predpísaných a o vrátenie rozdielu treba požiadať listom ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu, nie cez RZZP
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
VšZP trvá na predpísaných a o vrátenie rozdielu treba požiadať listom ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu, nie cez RZZP
Na školení nám bolo povedané, skutočne zaplatené, VŠZP pýta zaplatené ako malo byť... mám hádam prepísať všetky RZZP, ktorých sa to týka?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Iwett Pozri príspevok
Na školení nám bolo povedané, skutočne zaplatené, VŠZP pýta zaplatené ako malo byť... mám hádam prepísať všetky RZZP, ktorých sa to týka?
ja by som nehala tie skutocne zaplatene....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Na školení nám bolo povedané, skutočne zaplatené, VŠZP pýta zaplatené ako malo byť... mám hádam prepísať všetky RZZP, ktorých sa to týka?
zavolaj si do vašej pobočky - radšej ich prepísať teraz, ako byť "blbá účtovníčka" pred klientami, ak ich začnú vyzývať na opravu. A možno si to vo VšZP opravia sami, ako im to bude pasovať, nebol by to prvý ani posledný prípad ....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Reny Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Potrebujem poradiť. Stiahla som si z www.rzzp program 602xml na elektronické vypĺňanie formulárov rzzp, ale kde si stiahnem tlačivá v správnom formáte na elektornické vyplnenie? Na uvedenej stránke mi to dovolí vypĺňať priamo, ale nie stiahnuť si to na usb kľúč - potrebujem to do iného PC. Som v tom začiatočník. Vie niekto poradiť? Ďakujem. R.
Po vyplnení si to môžeš dať uložiť vo formáte PDF (exportovať do PDF) a potom už len hotové vytlačiť. Alebo potrebuješ len prázdne tlačivá, ktoré budeš vypĺňať ručne?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Milka2 Pozri príspevok
DALO BY SA?
Milka, neviem Ti s tým poradiť, keď neviem, akú sumu si si uplatnila v DP. Koľko si spolu zaplatila do zdravotnej v r. 2008 + nedoplatok?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať