Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

OK.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Muška Pozri príspevok
Len neviem ako to máš v DP, lebo to je podstatné.

Lebo v § 6 sa to píše:
brutto príjem mínus 40 % výdavky mínus uhradené poistné za daný rok a to je základ pre daň.

Ale keďže si to dal do § 8, tak neviem čo si dal ako výdavok či 40 % a či aj uhradené poistné teda aj RZZP.
Muška, pri príjmoch podľa § 8 - okrem príležitostných príjmov z polnohosp. výroby - nie je možné uplatniť paušálne výdavky

(2) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhom príjmu uvedeným v odseku 1 vyššie ako príjem, na rozdiel sa neprihliada.
Naposledy upravil veronikasad : 17.06.09 at 22:41
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Prosím o radu, aké tlačivo Vám použ. Bol zamestnancom do 31.7.2008 a potom bol vedený na úrade práce-lebo poberal podporu. Teraz si musí urobiť RZZP sám. Teda nemusel by, keby nemal aspoň raz vyšší príjem ako tých 56283sk alebo stále mal 56283 a viace. Ale zamestnanec mal iba raz za rok viacej ako 56 283. Aké tlačivo prosím musím vybrať? ďakujem zuzula
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Jana Motyčková Pozri príspevok
Môže urobiť S+SA+SB, priloží doklad od zamestnávateľa inak nič. Prípadne ak predtým nedokladoval ÚP tak potvrdenie, že tam bol evidovaný.
1-3/08 zamestnanec, 1x mal VZ 70 000,-sk
4-12/08 evidovaný na úrade práce bez žiadneho iného príjmu


aké tlačivo prosím vybrať? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

infoziadatel Pozri príspevok
1-3/08 zamestnanec, 1x mal VZ 70 000,-sk
4-12/08 evidovaný na úrade práce bez žiadneho iného príjmu


aké tlačivo prosím vybrať? ďakujem
nebolo v tom príjme nad 56 tis. odstupné ? Odstupné nevstupuje do VZ a nemusel by robiť RZZP.
0 0
Mel1001 Mel1001

Mel1001 je offline (nepripojený) Mel1001

Ahojte, mame zamestnanca kt. podnikal v roku 2008 aj na zivnost, a zaroven bol u nas zamestnany. u nas nemal kolísavé príjmy.má podat RZZP typ B?ale on si sám neplatil poistné na zdravotné poistenie....platili sme mu len my ako firma!
Dakujem
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Musí podať typ S a vyplniť SA (podľa dokladu od zamestnávateľa) a SB (podľa príjmov zo živnosti).
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Mel1001 Pozri príspevok
Ahojte, mame zamestnanca kt. podnikal v roku 2008 aj na zivnost, a zaroven bol u nas zamestnany. u nas nemal kolísavé príjmy.má podat RZZP typ B?ale on si sám neplatil poistné na zdravotné poistenie....platili sme mu len my ako firma!
Dakujem
Ja by som možno uvažovala aj o tlačive "X", podľa výšky vymer. základu. (viď. príspevok č. 866)
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Mám takú otázočku...
Príklad..
Mám príjem zo sprostredkovania, ktorá nie je živnosťou a príjem zo zamestnania celý rok cca 180000...
mám použiť tlačivo SA a SD?....
Pani na zdravotnej poisťovne mi povedala, že tlačivo SB?..aj ked nie som prihlásená ako szčo?...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Mel1001 Pozri príspevok
Ahojte, mame zamestnanca kt. podnikal v roku 2008 aj na zivnost, a zaroven bol u nas zamestnany. u nas nemal kolísavé príjmy.má podat RZZP typ B?ale on si sám neplatil poistné na zdravotné poistenie....platili sme mu len my ako firma!
Dakujem
Tlačivko S...
SA - zamestnanec
SB - szčo...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

UBIKA25 Pozri príspevok
Mám takú otázočku...
Príklad..
Mám príjem zo sprostredkovania, ktorá nie je živnosťou a príjem zo zamestnania celý rok cca 180000...
mám použiť tlačivo SA a SD?....
Pani na zdravotnej poisťovne mi povedala, že tlačivo SB?..aj ked nie som prihlásená ako szčo?...
len som sa trosku predbehla ...HM
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

moja otazocka .. ked mi vyjde nedoplatok u zamestnavatela, musim mu to potom oznamit na tlacive oznamenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnavatela ?

dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Oznamuje sa nedoplatok/ preplatok 3€ a viac.
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

a este ake doklady sa prikkladaju k RZZP .. cele danove priznanie ?

dakujem
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

madlenak Pozri príspevok
moja otazocka .. ked mi vyjde nedoplatok u zamestnavatela, musim mu to potom oznamit na tlacive oznamenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnavatela ?

dakujem
ja som mala aj takych klientov,od ktorých zamestávatelia žiadali oznamenie vždy,aj ked bol nedoplatok 0! Tak to teraz vypisujem kazdemu,kto ma prijmy zo zamestania a robim mu RZZP!
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

žiadne iné doklady sa neprikladajú, len ak by mal príjmy aj zo zamestnania.žiadne DP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

UBIKA25 Pozri príspevok
Mám takú otázočku...
Príklad..
Mám príjem zo sprostredkovania, ktorá nie je živnosťou a príjem zo zamestnania celý rok cca 180000...
mám použiť tlačivo SA a SD?....
Pani na zdravotnej poisťovne mi povedala, že tlačivo SB?..aj ked nie som prihlásená ako szčo?...
Sprostredkovatelia DDS a stavebného sporenia sú pre ZP považovaní za SZČO (viď §11 ods.4 písm. e). V takom prípade sa bolo treba prihlásiť ako SZČO a urobí sa S+SA+SB. Inak S+SA+SD.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ak má niekto živnosť popri zamestnaní musí si platiť preddavky na ZP?
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

mal som prijmy zo zamestnania a popri tom 3 dohody a jeden autorsky honorar
0 0
cece cece

cece je offline (nepripojený) cece

Ak zamestnancovi do dnešného dňa nebola vyplatená mzda budem ju uvádzať na doklade o príjme k RZZP? Mesačné výkazy do poisťovne boli odovzdané. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať