Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

petra.foltanova Pozri príspevok
Dobre ranko...

druhy den sedim pri tlacive RZZP a neviem s nimi pohnut... mam trosku komplikovanejsi pripad, preto som sa rozhodla poprosit o pomoc tu..

1.1.08-31.1.08 - SZCO aj zamestnanec
1.2.08-11.5.08 - urad prace (SZCO uz nie, zivnost bola ukoncena)
12.5.08-31.12.08 - len zamestnanec

Je mi jasne, ze potrebujem tlacivo S - SA a SB... no nie je mi jasne, kde mam uviest to obdobie, kedy bola evidovana na urade prace...
Podľa výšky vymer. základu vypisuješ S + SA + SB alebo X + XA + XB.
Obdobie evidencie na úrade práce uvádzaš len v poznámkach
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

veronikasad Pozri príspevok
Podľa výšky vymer. základu vypisuješ S + SA + SB alebo X + XA + XB.
Obdobie evidencie na úrade práce uvádzaš len v poznámkach

Je to urcite S a prislusne listy... dakujem pekne za radu
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
petra.foltanova - srdečná vďaka
0 0
Brkov Brkov

Brkov je offline (nepripojený) Brkov

petra.foltanova Pozri príspevok
mne tlacivo neslo nacitat v 602XML vobec...skuste preinstalovat tento soft, mozno potom...
.
"neslo" -takže teraz vám už načítať ide a zobrazuje sa správne?
0 0
aksalka aksalka

aksalka je offline (nepripojený) aksalka

Pekny deň prajem

Chcem sa spýtať ak som mala v roku 2008 dvoch zamestnavateľov a medzi nimi som 14 dni bola nezamestnaná aké tlačivo mám vypísať?,
Ďakujem

Na základe akého tlačiva sa robí RZZP a ak som počas roka mala dvoch zamestnavateľov za každého tlačivo vypisujem zvlášť?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak si v žiadnom mesiaci nemala VZ vyšší ako 56283 Sk, RZZP robiť nemusíš. Inak RZZP robíš na S+SA+SA. Na každé SA zapíšeš jedného zamestnávateľa, na S budú súčty a všeobecné info. Dobu na ÚP tam neuvádzaš, prípadne uvedieš do osobitných záznamov.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ďakujem, Muška, si zlatá. Ešte sa spýtam, do základ dane sa počíta príjem, aj keď nerobil účto a vo výpise z DP uvádza daňový základ nulu? Na DU mi do výpisu kázala napísať 4 mesiace prevádzkovania činnosti, aj keď v septembri to robilo len 6 dní. Ty si dala 3 mesiace. Nebude to vadiť? Ozvi sa ešte. Vďaka.
Keď sa do DZ dáva príjem, potom v tomto roku sa mu oplatí radšej podať DP z DzP a daňový základ bude menší po odpočítaní výdavkov ako zarátať celý príjem. Nemôžem ako ZD dať nulu?
Naposledy upravil Príroda : 21.06.09 at 11:41
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Príroda Pozri príspevok
Ešte sa spýtam, do základ dane sa počíta príjem, aj keď nerobil účto a vo výpise z DP uvádza daňový základ nulu?
Keďže nerobil účto, tak ja by som dala brutto príjem, keďže je prihlásený ako SZČO - a z toho mu vyplýva podať RZZP. Veď s tým nič nepokazí, výsledok je nula.

Príroda Pozri príspevok
Na DU mi do výpisu kázala napísať 4 mesiace prevádzkovania činnosti, aj keď v septembri to robilo len 6 dní. Ty si dala 3 mesiace. Nebude to vadiť? Ozvi sa ešte. Vďaka
...a čo mu DU vypisovalo??

Príroda Pozri príspevok
Ty si dala 3 mesiace.
3 mesiace je správne, lebo v poučení je:
"Uvádza sa počet kal.mesiacov prevádzkovania SZČO v r. 2008. Na kalendárny mesiac, v ktorého priebehu sa začala vykonávať SZČO po prvom dni v tomto mesiaci sa neprihliada."
Takže na september sa neprihliada.
0 0
asmodina asmodina

asmodina je offline (nepripojený) asmodina

Ahojte poraďáci!

čítala som tu o RZZP veľa ale predsa sa len musím uistiť. Dvaja kamaráti mi doniesli podklady k RZZP.
Prvý bol zamestnanec od 01.01 - 15.08. a potom SZČO. Podľa výšky príjmov však RZZP ako zamestnanec nepotrebuje. Mám aj napriek tomu vypĺňať S,SA,SB. Mimochodom nedoniesol mi potvrdenie od zamestnávateľa.
Druhý kamarát to má zase opačne .... od 01.01-12.06. bol SZČO a potom zamestnanec. Príjmy ako zamestnanec zase nevyžadujú RZZP. Aj tu mám vyplniť S, SA, SB. A znova problém lebo nemá potvrdnie od zamestnávateľa.
Ako to mám riešiť?
Ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

asmodina Pozri príspevok
Ahojte poraďáci!

čítala som tu o RZZP veľa ale predsa sa len musím uistiť. Dvaja kamaráti mi doniesli podklady k RZZP.
Prvý bol zamestnanec od 01.01 - 15.08. a potom SZČO. Podľa výšky príjmov však RZZP ako zamestnanec nepotrebuje. Mám aj napriek tomu vypĺňať S,SA,SB. Mimochodom nedoniesol mi potvrdenie od zamestnávateľa.
Druhý kamarát to má zase opačne .... od 01.01-12.06. bol SZČO a potom zamestnanec. Príjmy ako zamestnanec zase nevyžadujú RZZP. Aj tu mám vyplniť S, SA, SB. A znova problém lebo nemá potvrdnie od zamestnávateľa.
Ako to mám riešiť?
Ďakujem.
Samozrejme , že musia robiť RZZP.
Ak čo i len jeden deň v roku boli SZČO /aj keby bez príjmu/ sú povinní urobiť RZZP.
Zamestnávateľov musia požiadať o podklady.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

asmodina Pozri príspevok
Aj tu mám vyplniť S, SA, SB.
tlačivo S, SA, SB- ak úhrnný vymeriavací základ zo všetkých činností bol najmenej 97200 Sk.
tlačivo X, XA, XB - úhrnný vymeriavací základ zo všetkých činností bol nižší 97200 Sk.
0 0
asmodina asmodina

asmodina je offline (nepripojený) asmodina

Ďakujem krásne .... veľmi mi ti pomohlo.
0 0
JulcoZulco JulcoZulco

JulcoZulco je offline (nepripojený) JulcoZulco

ahojte, necital som vsetky prispevky, ale moja otazka je - kedze som minuly rok bol aj samoplatca, musim si robiz RZZP sam, LENZE podal som pisomnu ziadost mojmu byvalemu zamestnavatelovi o vystavenie potvrdenia pre vyplnenie RZZP (poslane doporucene postou - mam podaci listok) este 1.juna a doteraz mi to nevystavili . Ja som zufaly, lebo ani po telefonickej opakovanej ziadosti sa mi potvrdenia nedostalo. Kam sa s tym mozem obratit? Ved termin je do konca juna, kua .. Odovodnili mi to tym, ze s tym nemaju skusenosti a nevedia, co maju robit, LOL! Co mam pls robit, kam obratit so staznostou, prip.ziadostou o odklad?

Thanks!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Julco a prečo si myslíš , že ako samoplatca si musíš robiť RZZP?
Mal si počas doby samoplatiteľa príjem??
Bol si SZČO??
Mal si v zamestnaní kolísavý príjem?
0 0
JulcoZulco JulcoZulco

JulcoZulco je offline (nepripojený) JulcoZulco

Muška Pozri príspevok
Julco a prečo si myslíš , že ako samoplatca si musíš robiť RZZP?
Mal si počas doby samoplatiteľa príjem??
Bol si SZČO??
Mal si v zamestnaní kolísavý príjem?

hmm, nemusiiim?? som myslel.. no takto.. rozpisem.. januar-marec som bol samoplatca. marec-jun zamestnany. jul-august samoplatca a september - december zamestnany a pocas celeho roka (teda aj ako samoplatca) som mal prijem z prenajmu nehnutelnosti, co som aj zdanil v danovom priznani..

v zamestnani som ale kolisavy prijem nemal, nebol som ani SZCO..

ja som si skusal vyplnat aj pomocku na rzzp.sk, ale vzhladom na to, co som uviedol, neexistuje adekvatne tlacivo, lol :P..

treba ci netreba mi? vdaka za radu..
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

RZZP za r.2008 nepodávaš.
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

muphee Pozri príspevok
Ahojte! Mám takú otázku, že ak niekto sa považoval celý rok za SZČO, do júla platil 1140,- a od júla 1134,- tak aké tlačivo má vyplniť? Do r. 26 pôjde suma 13644,-? Ďakujem vopred!
Táto otázka zaujíma aj mňa. Vypĺňa sa tlačivo B. Do r. 26 za vypĺňajú preddavky za rok 2008 zaplatené do podania priznania. Ak niekto omylom uhradil jeden mesiac vyššiu sumu, ako je stanovený preddavok (napr. namiesto 1.134,- sumu 2.686.-), zahŕňa sa táto suma do výšky preddavku, alebo musí podať zvlášť žiadosť o vrátenie preplatku? Ja som to riešila tak, že som sumu uviedla na riadku B26, čím mi vznikol ma riadku B57 preplatok 1.552,-. Ten som si následne uplatnila vo VIII. oddiely v rámci kompenzácie s budúcimi preddavkami na poistnom. Neviem, či som správne uvažovala, prosím poraďte mi.
Ďakujem..:-)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

na základe čoho vypíšem v tlačive SA - r. A07-poistné za zamestnávateľa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
na základe čoho vypíšem v tlačive SA - r. A07-poistné za zamestnávateľa?
Na základe udajov v odd. III. Dokladu o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2008
0 0
JulcoZulco JulcoZulco

JulcoZulco je offline (nepripojený) JulcoZulco

Aluš Pozri príspevok
RZZP za r.2008 nepodávaš.
aspon o starost menej )).. to som sa dozvedel potom v pravy cas .. vdaka moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať