Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Prajem Vám všetkým pekný deň.Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve a chcem sa spýtať. Mám živnosť od apríla 2008 a zároveň som zamestnaný mám vyplniť tlačivo SA a SB v RZZP 2008?. Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Brat bol v Anglicku pol roka, ale v SR bol dobrovoľne nezamestnaný., platil si odvody do ZP. Potom si založil živnosť. Za SZČO má podať RZZP.
Ale čo s Anglickom a dobrovoľnosťou, tam sa vypíše tlačivo SC a aký príjem uviesť? Skúste poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikula Pozri príspevok
Brat bol v Anglicku pol roka, ale v SR bol dobrovoľne nezamestnaný., platil si odvody do ZP. Potom si založil živnosť. Za SZČO má podať RZZP.
Ale čo s Anglickom a dobrovoľnosťou, tam sa vypíše tlačivo SC a aký príjem uviesť? Skúste poradiť?
Pokial nebol v Anglicku ako zamestnanec /v tom prípade by na Slovensku nebol samoplatitel ale musel by sa odhlásiť z poistenia/, obdobie samoplatitela uvádza v RZZP - vyplňa tlačivo SC
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Príjem zo zahraničia sa v RZZP neuvádza. Podá typ SB a ako samoplatiteľ typ SC
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuta Pozri príspevok
Príjem zo zahraničia sa v RZZP neuvádza. Podá typ SB a ako samoplatiteľ typ SC
súhlasím, len dodam, že ak bol v Anglicku ako zamestnanec, mal by si to dať do poriadku v zdr.poisťovni. Na Slovensku nemôže byť samoplatitel.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dnes je nova verzia Olympu od Krosu. Maju uz zakomponovane aj nove tlaciva na RZZP 2008. Potrebujem vsak prazdne. Ma stranke MZ SR som ich nenasla, ma www.rzzp.sk tiez nie. Ak mate, neviete ich pripojit, prip. pridat do dokumentov? Dakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Lianka Pozri príspevok
Dnes je nova verzia Olympu od Krosu. Maju uz zakomponovane aj nove tlaciva na RZZP 2008. Potrebujem vsak prazdne. Ma stranke MZ SR som ich nenasla, ma www.rzzp.sk tiez nie. Ak mate, neviete ich pripojit, prip. pridat do dokumentov? Dakujem.
pozri príspevok 60, tam si to stiahni
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

Dobry den,
uz su tlaciva oficialne? Nakolko som to nikde nenasla. Tlaciva z prispevku 60 sa mozu pouzivat?
Potrebujem to vediet co najskor, aby som mohla zaslat zamestnancom mail - nech mi to konecne davaju dokopy.

Vopred dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

áno, môžeš ich použiť
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

ahojte. sestre bola do mája 2008 zamestnaná v číne potom bola v júni zamestnaná v anglicku a od septembra na slovensku,musí si robiť RZZP sama alebo jej ho urobí zamestnávateľ?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

macilaci Pozri príspevok
ahojte. sestre bola do mája 2008 zamestnaná v číne potom bola v júni zamestnaná v anglicku a od septembra na slovensku,musí si robiť RZZP sama alebo jej ho urobí zamestnávateľ?
Príjmy z číny a anglicka sa do RZZP neuvádzajú. Predpokladám, že tam bola podľa ich zákonov i poistená.
Ak je stále zamestnaná u toho istého zamestnávateľa ako v roku 2008, tak môže do 15.05.2009 požiadať svojho zamestnávateľa o RZZP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

grammatika Pozri príspevok
Príjmy z číny a anglicka sa do RZZP neuvádzajú. Predpokladám, že tam bola podľa ich zákonov i poistená.
Ak je stále zamestnaná u toho istého zamestnávateľa ako v roku 2008, tak môže do 15.05.2009 požiadať svojho zamestnávateľa o RZZP.
Ak ale nemala tzv. kolísavé príjmy, ( aspoň v jednom mesiaci viac ako max. VZ) tak o RZ požiadať nemusí.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

grammatika Pozri príspevok
Príjmy z číny a anglicka sa do RZZP neuvádzajú. Predpokladám, že tam bola podľa ich zákonov i poistená.
Ak je stále zamestnaná u toho istého zamestnávateľa ako v roku 2008, tak môže do 15.05.2009 požiadať svojho zamestnávateľa o RZZP.
ešte som zabudla, že na slovensku mala aj dohody. ráta sa to? max. VZ nedosiahla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

macilaci Pozri príspevok
ešte som zabudla, že na slovensku mala aj dohody. ráta sa to? max. VZ nedosiahla.
Nie, dohody do RZ nerátame.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

dakujem za rýchlu radu
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Jana Motyčková Pozri príspevok
Podľa najnovších informácií, je predpoklad, že vyhláška vyjde až okolo 15.5. Predpokladám, že oproti pripomienkovému konaniu sa potvrdenie meniť nebude, môžte použiť priložené tlačivá (odstránila som vzor a číslovanie strán).
Ďalej nekomentujem.
A my máme všetko stíhať načas
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

A dokedy musí podať RZZP SZČO - do konca mája 2009?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do 30.6.2009
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať