Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janulkajurczak Pozri príspevok
3. Výdavky o kt. si znížil základ dane - aj nedoplatok uhradeny?
4. kam zahrniem vrátený preddavok potom?

dakujem pekne
3. áno ak ho má v nákladoch r.2008
4. opäť ako sa zdanil - ak ide o vrátený preddavok za rok 2008 ponížila sa o túto sumu suma poistného a tak sa to beria aj v RZZP. Ak ide o vrátený preddavok za minulé roky, ten je zdaniteľným príjmom.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím, aké tlačivá použijem ak som bol v roku 2008 SZČO aj nezamestnaný/ evidovaný na UP/? Ďakujem
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Chcem sa opýtať, ak živnosť sa začala vykonávať v polovici novembra 2008 v liste SB položka B41 sa uvedie 2 mesiace?

A ešte ak od januára 2008 do apríla 2008 pracoval v Anglicku (tento príjem sa nebude počítať), potom sa zaevidoval na ÚP, dostával podporu, okrem toho nemal iný príjem. Od novembra je SZČO. Vypíše sa iba S a list SB. V S v III. oddieli sa uvedie počet dní od apríla do novembra, čo bol na UP. Chápem to správne?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

dopravca Pozri príspevok
Prosím, aké tlačivá použijem ak som bol v roku 2008 SZČO aj nezamestnaný/ evidovaný na UP/? Ďakujem
B .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nikula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ak živnosť sa začala vykonávať v polovici novembra 2008 v liste SB položka B41 sa uvedie 2 mesiace?

A ešte ak od januára 2008 do apríla 2008 pracoval v Anglicku (tento príjem sa nebude počítať), potom sa zaevidoval na ÚP, dostával podporu, okrem toho nemal iný príjem. Od novembra je SZČO. Vypíše sa iba S a list SB. V S v III. oddieli sa uvedie počet dní od apríla do novembra, čo bol na UP. Chápem to správne?
B41: 1 - na mesiac, kedy začal podnikať po prvom dni v mesiaci sa neprihliada.
Nie tlačivo S ale tlačivo B.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Ak je poistné za december 2008 platené 3.1.2009, nezapočítava sa do roku 2008? Akurát toto poistné mi vychádza ako nedoplatok.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

do r.B26 sa uvádza úhrn preddavkov na poistne,ktore poistenec zaplatil ako SZCO za rok 2008 najneskor v den podania rocneho zuctovania. Ak boli preddavky zaplatene v EUR,suma zaplatenych preddavkov v EUR sa prepocita konv. kurzom a zaokruhluje sa na cele SK nadol.
do r. B28 sa uvádza suma vydavkov na poistne, ktore si SZCO uplatnil pri vypocte zakladu dane a boli zaplatene pocas roka 2008 /teda od 1.1.-31.12.2008/
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Isabel Pozri príspevok
Fronco, ved to citam a ty si to tu aj prilepil...

... Zamestnávateľ je povinný oznámiť ostatným platiteľom za poistenca...

ale nikde v tomto odseku sa nepíše, že to dovtedy oznamuje zamestnancovi, zamestnancovi sa to podľa mňa má oznámiť do 30.6.2009.

Súhlasíte so mnou viacerí?
ok, dakujem za upozornenie, je to tak sko pises, hladala som novelu, kde to bolo zmenené a nenašla som :-((
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

SZCO od 1.1.-31.10.2008,potom pozastavena zivnost na 3 roky a od 1.11.2008 vedena na urade prace. Pouzijem tlacivo B? A iba v oddieli VI. uvediem dni obdobia kedy nebol poistencom statu,čize 1-10 s min. zakladom 8100 Sk?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

chudaska Pozri príspevok
SZCO od 1.1.-31.10.2008,potom pozastavena zivnost na 3 roky a od 1.11.2008 vedena na urade prace. Pouzijem tlacivo B? A iba v oddieli VI. uvediem dni obdobia kedy nebol poistencom statu,čize 1-10 s min. zakladom 8100 Sk?
áno
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

prosím vás SZČO - paušálna daň´použije ktoré tlačivo RZZP?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

MartinkoK Pozri príspevok
prosím vás SZČO - paušálna daň´použije ktoré tlačivo RZZP?
B
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jozef Mihál Pozri príspevok
Isabel má pravdu, ja som si to takisto neuvedomil, nakoľko ide o jednu zo zmien v novele platnej k 1.1.2009.

Do roku 2008 platilo, že zamestnávateľ musel zamestnancovi oznámiť jeho nedoplatok/preplatok ak bol aspoň 100 Sk, do 31.8.

Od roku 2009 platí, že zamestnávateľ musí zamestnancovi oznámiť jeho nedoplatok/preplatok ak je aspoň 3 €, do 30.6.

Isabel vďaka za upozornenie.
Aj ja sa Isabel ospravedlnujem, ale je to naozaj hlupa zmena, neurobili chybu v datume, ved ked je zamestnavatel povinny odovzdat RZZP za r. 2008 do 30.6.09 (a naozaj z nejakeho dovodu to urobi na poslednu chvilu) nemusi to predsa stihnut hned oznamit zamestnancovi.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Fronco Pozri príspevok
ok, dakujem za upozornenie, je to tak sko pises, hladala som novelu, kde to bolo zmenené a nenašla som :-((
Nešlo o zmenu, toto znenie som našla aj v r.2006 - ale doteraz si to evidentne nikto nevšimol.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Dobrý večer,
neviete náhodou aké tlačivo mám vyplniť ak od 15.1.08 som SZČO ale zároveň som poberala rodičovský príspevok(čiže som bola poistencom štátu). Je to tlačivo typ S s listom SB?
Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo B.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Andyke Pozri príspevok
Tlačivo B.
Ahoj, neviem ci sa nieco zmenilo od posledneho RZZP, ale ja som tiez som tiez na rodicovskom a zaroven SZCO. Pretoze som mala nizske prijmy vyplnovala som X+XB+XC. Ak bol moj prijem vyssi ako 64332,- a uhrn vym.zakladov podla §13 odst. 1-7 bol viac ako 97200 Sk, tak by som podla pomocky na www.rzzp.sk mala pouzit S+SB+SC.
Naposledy upravil nika.sum : 23.05.09 at 04:06
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Poprosím aj ja o vysvetlenie: Konateľ a jediný spoločník s. r. o., v nej je zamestnaný ako pracovník (na pracovnú zmluvu), odmenu konateľa nepoberá, len podiel na zisku. V roku 2008 to bolo cca 200.000.- SK. Prosím o vysvetlenie, na akom tlačive podáva priznanie a do ktorej kolónky sa vpisuje odmena konateľa. Ďakujem pekne múdrejším, ja som zatiaľ robila rzzp len bežným FO, takže v tomto som si nie istá.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gabhus Pozri príspevok
Poprosím aj ja o vysvetlenie: Konateľ a jediný spoločník s. r. o., v nej je zamestnaný ako pracovník (na pracovnú zmluvu), odmenu konateľa nepoberá, len podiel na zisku. V roku 2008 to bolo cca 200.000.- SK. Prosím o vysvetlenie, na akom tlačive podáva priznanie a do ktorej kolónky sa vpisuje odmena konateľa. Ďakujem pekne múdrejším, ja som zatiaľ robila rzzp len bežným FO, takže v tomto som si nie istá.
zo zisku sa ZP neplatí.
Inak závisí od výšky príjmu v PP, či treba robiť RZZP.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, neviem ci sa nieco zmenilo od posledneho RZZP, ale ja som tiez som tiez na rodicovskom a zaroven SZCO. Pretoze som mala nizske prijmy vyplnovala som X+XB+XC. Ak bol moj prijem vyssi ako 64332,- a uhrn vym.zakladov podla §13 odst. 1-7 bol viac ako 97200 Sk, tak by som podla pomocky na www.rzzp.sk mala pouzit S+SB+SC.
V uvedenom prípade sa má použiť tlačivo B.

Poistenec je len SZČO, nie je samoplatiteľ. Preto nie je dôvod na použitie tlačiva X,XB,XC či S,SB,SC.

Upozorňujem, že pomôcka na výber tlačiva na www.rzzp.sk nie je dobrá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať