Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Price Pozri príspevok
MAM PROSBU, NEMOHLI BY STE SEM PRILEPIT UZ FORMULAR/TLACIVO ZIADOSTI O RZZP ZA ROK 2008 ???? Neviem nikde najst aktulanu ziadost. DAKUJEM!!!
Ani nemôžeš nájsť, vyhláška s tlačivami pre RZZP za rok 2008 ešte nebola zverejnená v ZZ. Pripájam návrh vyhlášky. Pokiaľ viem Žiadosť je odporúčaným tlačivom, takže približne by mala vyzerať ako je uvedené v návrhu vyhlášky.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

ivka70 Pozri príspevok
Ak hrubu mzdu mal kazdy mesiac vyssiu ako tato suma, nepodava RZZP.

Ak co len jeden mesiac mal nizsiu a aspon jeden mesiac vyssiu, musi podat.
lenkage Pozri príspevok
nie, ivka, ak prekročí VZ 56283,--, tak vtedy musí podať RZZP NIE

ivka70 má pravdu, ak zamestnanec kazdý mesiac prekročil započítateľný príjem vo výške 56 283 Sk, nemusí podať RZZP, pretože fakticky kazdý mesiac zaplatil poistné na zdravotné poistenie z maximálneho VZ, ak by však čo len jeden mesiac klesol s príjmom pod 56 283 Sk, vtedy mu vznikne povinosť RZZP vykonať
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Ak bol zamestnanec v r. 2008 zamestnaný v ČR , potom nezamestnaný a teraz zamestnaný tak podáva RZZP?
Príjem neprekročil ani jeden mesiac 30 000,- SK

Ake tlačivo vyplňa SZČO a zaroveň poberateľ výsluhového dôchodku? B?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

kkllc Pozri príspevok
1.Ak bol zamestnanec v r. 2008 zamestnaný v ČR , potom nezamestnaný a teraz zamestnaný tak podáva RZZP?
Príjem neprekročil ani jeden mesiac 30 000,- SK

2. Ake tlačivo vyplňa SZČO a zaroveň poberateľ výsluhového dôchodku? B?
1. nepodáva
2. B
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dobrý, mám takú otázočku. Od 31.12.2007 do 30.6.2008 som mala pozastavenú živnosť, ktorá bola potom v ten den aj ukončená. Celý rok 2008 som zamestnaná. Musím podávať RZZP ak áno tlačivo B? Dakujem
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ak v roku 2008 bola prerušená živnosť od 03.03.2008 a od 01.03.2008 vznikol pracovný pomer podáva sa RZZP na tlačivách S SA+SB? Ako sa vyplňa tlačivo SB pri prerušení živnosti.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Dobrý, mám takú otázočku. Od 31.12.2007 do 30.6.2008 som mala pozastavenú živnosť, ktorá bola potom v ten den aj ukončená. Celý rok 2008 som zamestnaná. Musím podávať RZZP ak áno tlačivo B? Dakujem
za SZČO nemusí podávať - nevznikla medzera medzi prerušením a ukončením

ak by bola SZČO čo len deň aktívna podáva sa v kombinácii so ZC typ: S, SA, SB
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ester plus Pozri príspevok
Ak v roku 2008 bola prerušená živnosť od 03.03.2008 a od 01.03.2008 vznikol pracovný pomer podáva sa RZZP na tlačivách S SA+SB? Ako sa vyplňa tlačivo SB pri prerušení živnosti.
Ak bol úhrn VZ zo zamestnania plus SZČO aspoň 97200, tak S,SA,SB, v SB bude SZČO do 2.3.08 (resp.3.3.08).
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Vo firme budem robiť RZZP zamestnancom.
1. Máme zamestnancov, ktorí v roku 2008 ukončili u nás PP. Títo ma môžu požiadať len o tlačivo o výške príjmov a preddavkov za rok 2008. Sama iniciatívne im ho neposielam?
2. Máme zamestnancov, ktorí k nám nastúpili v roku 2008. V našej firme neprekročili príjem cca 56 tis. Mám ich vyzvať aby mi predložili potvrdenie o príjmoch a preddavkoch od bývalých zamestnávateľov alebo je to len na základe ich žiadosti.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Práve som bola na školení a tam bolo hovorené, že ak SZČO mal prerušenú živnosť CELÝ ROK 2008 tak nemusí podávať RZZP ako SZČO. Ale ak ju nemal celý rok prerušenú i napriek tomu že nemal žiadne príjmy tak musí robiť RZZP ako SZČO-teda tlačivá S.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte,

Mam otazocku. Zamestnanec bol do 20.05.2008 studentom VS (popri skole mal brigadu - DoVP). Od 21.05.2008-31.05.2008 bol samoplatitelom a od 01.06.2008 je zamestnancom nasej firmy, ani jeden mesiac jeho hruba mzda neprekrocila 56 283 Sk.
Je povinny podat RZZP sam alebo mu ho moze urobit zamestnavatel. Ake tlacivo?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie je povinný.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ester plus Pozri príspevok
Vo firme budem robiť RZZP zamestnancom.
1. Máme zamestnancov, ktorí v roku 2008 ukončili u nás PP. Títo ma môžu požiadať len o tlačivo o výške príjmov a preddavkov za rok 2008. Sama iniciatívne im ho neposielam?
2. Máme zamestnancov, ktorí k nám nastúpili v roku 2008. V našej firme neprekročili príjem cca 56 tis. Mám ich vyzvať aby mi predložili potvrdenie o príjmoch a preddavkoch od bývalých zamestnávateľov alebo je to len na základe ich žiadosti.
posúvam
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. len ak si požiadajú
2. Ak si požiadajú o vykonanie RZZP, musia doložit doklady o výške príjmu a preddavkov od všetkých ostatných zamestnávateľov
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc.
Máme u nás vo firme zamestnankyňu ktorá poberá invalidný dôchodok
poberala ho celý rok 2008 a bola u nás tak isto zamestnaná celý
rok zarobyla u nás hrubý príjem 96.820,- Sk musím jej urobiť
ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a ak áno tak aké tlačivo treba použiť???

A ešte jedna otázka ako je to zo študentami pracuje u nás dievča na brigádnickú prácu študenta dohodu zarobila u nás hrubý príjem 28.600,- Sk
treba urobiť ročné zúčtovanie??????

Vďaka pekne všetkým za odpoveď príjemný den praje Silvia
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V oboch prípadoch nie.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc a prajem pekný den Silvia


Porada je super vecccccccccc
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Terminy a tabuľka pre použitie správneho typu tlačiva

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...E1dzka%20firmy

Legislatívne je RZ upravené:

* Zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení v znení neskorších predpisov
* Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 239/2006 zo dňa 4. apríla 2006 v znení neskorších predpisov
0 0
Santal11 Santal11

Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

Dobry den,
viem, ze je na to este skoro, ale kolegovia, co su v zahranici ma s tym dost otravuju,
Zamestnanec v roku 2008 mal kolisave prijmy - musi si vykonat RZZP. Od septembra je na dlhodobom neplatenom volne, z neplateného voľna by sa mal vrátiť v priebehu jula 2009.
Mozem mu ako zamestnavatel vykonat RZZP, a ake tlacivo mam pouzit? Vopred dakujem
0 0
armaturka armaturka

armaturka je offline (nepripojený) armaturka

SAIVI Pozri príspevok
Terminy a tabuľka pre použitie správneho typu tlačiva

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...E1dzka%20firmy

Legislatívne je RZ upravené:

* Zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení v znení neskorších predpisov
* Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 239/2006 zo dňa 4. apríla 2006 v znení neskorších predpisov
Saivi, legislatívne je toto všekto O.K., no Vyhláška platná pre RZZP za rok 2008 je zatiaľ K.O.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať