Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Predpokladám, že okrem stanovených termínov už sú schválené aj výšky pokút. Čo tam po tom, že tlačivá ešte nie sú. Do 15. mája treba potvrdenie vystaviť a hotovo. Ak dobre počítam, máme na to ešte 8 (slovom osem!!!) pracovných dní.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

abel Pozri príspevok
Predpokladám, že okrem stanovených termínov už sú schválené aj výšky pokút. Čo tam po tom, že tlačivá ešte nie sú. Do 15. mája treba potvrdenie vystaviť a hotovo. Ak dobre počítam, máme na to ešte 8 (slovom osem!!!) pracovných dní.
Neboj, KROS to stíha, od 11.5. bude nová verzia 9.21, kde budú aj tlačivá - Žiadosť o vykonanie RZZP a Doklado o výške príjmu ...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

O seba nemám obavy, ani o KROS, len sa mi hlúpo vysvetľuje zamestnancom, že ak chcú potvrdenie, musia ma oň požiadať, a potom im poviem, že ešte nie sú tlačivá
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Zamestnanec obdržal od zamestnávateľa tlačivo žiadosť o vykonanie RZZP k vyplneniu.Tento zamestnanec bol zamestnaný u 2 zamestnávateľov po sebe a medzitým evidovaný na úrade práce.Nemal kolísavý príjem.Podľa toho asi nemá povinnosť vykonať RZZP.Môže žiadosť od zamestnávateľa ignorovať?Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martin1998 Pozri príspevok
Zamestnanec obdržal od zamestnávateľa tlačivo žiadosť o vykonanie RZZP k vyplneniu.Tento zamestnanec bol zamestnaný u 2 zamestnávateľov po sebe a medzitým evidovaný na úrade práce.Nemal kolísavý príjem.Podľa toho asi nemá povinnosť vykonať RZZP.Môže žiadosť od zamestnávateľa ignorovať?Ďakujem
Áno, nemá povinnosť RZZP.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Neboj, KROS to stíha, od 11.5. bude nová verzia 9.21, kde budú aj tlačivá - Žiadosť o vykonanie RZZP a Doklado o výške príjmu ...
A keď dovtedy nebude v Zbierke zákonov???
Verím, že v KROS-e sú šikovní, no keď pánboh nechce, ani motyka nevystrelí!
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, mám taký problém, zajtra idem na dovolenku a potrebujem poslať bývalým zamestnancom doklady o výške príjmu.Viem že v zbierke zatiaľ vyhláška s tlačivami nevyšla.Ide mi len o to,že keď ma požiadajú bývalí zamestnanci o tento doklad tak ja tu nebudem.Preto som to chcela urobiť dopredu.Čo by ste mi poradili?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte, mám taký problém, zajtra idem na dovolenku a potrebujem poslať bývalým zamestnancom doklady o výške príjmu.Viem že v zbierke zatiaľ vyhláška s tlačivami nevyšla.Ide mi len o to,že keď ma požiadajú bývalí zamestnanci o tento doklad tak ja tu nebudem.Preto som to chcela urobiť dopredu.Čo by ste mi poradili?
Zatiaľ by som to urobila na staré tlačivo s tým, že ak budú nové, tak niekoho vo firme požiadaš, aby to podľa starých prepísal už na nové tlačivo.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte, mám taký problém, zajtra idem na dovolenku a potrebujem poslať bývalým zamestnancom doklady o výške príjmu.Viem že v zbierke zatiaľ vyhláška s tlačivami nevyšla.Ide mi len o to,že keď ma požiadajú bývalí zamestnanci o tento doklad tak ja tu nebudem.Preto som to chcela urobiť dopredu.Čo by ste mi poradili?
Ja budem mať ten istý problém a k tomu som prechádzala na nový mzdový program, takže starý program mi už nedá , v novom to nemám a od 12.6. do zač. júla budem na dovolenke. Tiež ešte neviem, ako to poriešim.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Ja budem mať ten istý problém a k tomu som prechádzala na nový mzdový program, takže starý program mi už nedá , v novom to nemám a od 12.6. do zač. júla budem na dovolenke. Tiež ešte neviem, ako to poriešim.
Evička, tak vykonáš RZZP do 12.6.09, namiesto do 30.06.09.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mzdarka renca Pozri príspevok
Evička, tak vykonáš RZZP do 12.6.09, namiesto do 30.06.09.
Šak hej, len si to musím naštudovať, urobiť ručne .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Šak hej, len si to musím naštudovať, urobiť ručne .
Nemusíš nič robiť ručne, ak to bude aktuálne, tak ťa potom navigujem. Ale myslím si, že ten soft, ktorý máš, tak oni to v novej verzií budu mať. Sú šikovný.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mzdarka renca Pozri príspevok
Nemusíš nič robiť ručne, ak to bude aktuálne, tak ťa potom navigujem. Ale myslím si, že ten soft, ktorý máš, tak oni to v novej verzií budu mať. Sú šikovný.
Reni, nepochopila si. Celý minulý rok som robila v Packete-ten už mi údaje nedá, od nového roku robím v Houre a tam za minulý rok údaje nemám. Určite sa ozvem, díky za ochotu.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

ďakujem,len nemôžem to dať nikomu prepísať,lebo nikto okrem mňa nemôže vidieť sumy na dokladoch;-(
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SILVIA54 Pozri príspevok
ďakujem,len nemôžem to dať nikomu prepísať,lebo nikto okrem mňa nemôže vidieť sumy na dokladoch;-(
pozri príspevok č.22 a otvor si to, čo tam dal fronco a od strany 46 je tam to, čo potrebuješ.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Práve som sa na tie vzory chcela opýtať.Môžem ich použiť?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SILVIA54 Pozri príspevok
Práve som sa na tie vzory chcela opýtať.Môžem ich použiť?
ja by som ich na tvojom mieste použila, máš inú možnosť?
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Práveže nemám;-( ďakujem pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa najnovších informácií, je predpoklad, že vyhláška vyjde až okolo 15.5. Predpokladám, že oproti pripomienkovému konaniu sa potvrdenie meniť nebude, môžte použiť priložené tlačivá (odstránila som vzor a číslovanie strán).
Ďalej nekomentujem.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem veľmi ste mi pomohli
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať