Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

milkami Pozri príspevok
Ahoj, poraď kto vieš, prosím. Dcéra mala prerušenú živnosť od 24.júla 2008, potom bola samoplatiteľ. Vzhľadom k tomu, že má príjmy zo zahraničia, má posunutý termín na podanie daňového priznania z príjmov do konca septembra. Má 1 nevyplatenú pohľadávku, ktorú jej musím prirátať k príjmom roku 2008 ako pri ukončení živnosti. Mám ju započítať aj do príjmov pri RZZP? Ďakujem!
Ak v roku 2008 viedla účtovníctvo, tak pohľadávku zaúčtuješ priamo v PD v uzávierkových operáciach, ak mala paušálne výdavky, tak o pohľadávky upravíš ZD priamo v DP a samozrejme, že Ti vstupuje aj do RZZP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

domacnost Pozri príspevok

Ešte sa chcem spýtať na seba. V r.2008 som od 1-6/08 bola zamestnaná, môj príjem za toto obdobie nedosiahol ani v jednom mesiaci 56 283,00. OD 1.7.-14.10.2008 som bola evidovaná na úrade práce, kde poistenie za mňa platil štát. Popri úradu práce som mala príjem z dohody o vykonaní práce mesačne 1500,- SKK. Od 15.10.2008 - 31.12.2008 som nastúpila znova spať k bývalému zamestnávateľovi , ale môj príjem tiež nepresiahol ani v jednom mesiaci výšku 56 283,00. Mám povinnosť robiť RZZP? Ak áno, som povinná si RZZP urobiť sama alebo mi ho môže zamestnávateľ urobiť? Ja si myslím, že mi nevzniká povinnosť, len mi to prosím odobrite.
nie, netreba RZZP
domacnost Pozri príspevok
A ešte si chcem overiť môjho brata. Od 1.1.2008 do 17.4.2008 - bol evidovaný na úrade práce, za toto obdobie za neho platil štát. od 18.4.2008 do 28.4.2008, si neplatil poistné a bol čo??? pravdepodobne tiež samoplatiteľ na preddavky. Od 29.4.2008 - 30.9.2008 bol samoplatiteľ, kde odvádzal poistné vo výške 751 SK. Od 1.10.2008 - 2.11.2008 si neplatil poistné a tu tiež....bol čo??? na preddavky. Od 3.11.2008 nastúpil do zamestnania, jeho príjem za mesiace nepresiahol výšku 56 283,00.
Má povinnosť podať RZZP? Ak áno, musí mu ho urobiť zamestnávateľ alebo si ho musí podať sám? Môj názor je, že má povinnosť si podať RZZP a musí si ho podať sám, zamestnávateľ mu ho nemôže urobiť. Prosím odobrite mi to, ďakujem.
..v texte
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Muška aj ostatní, zdravím! Má Zmluvu o sprostredkovaní aj OSVEDČENIE o zápise do registra sprostredkovateľov poistenia a tiež je zapísaný v registri sprostredkovateľov vedenou Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom. Je nahlásený aj na DU, má riadne pridelené DIČ- nedával DP z DzP pre malý príjem v r.2008 / podal vyhlásenie na DÚ, že nie je povinný dávať DP z DzP a akceptovali to/a tiež je nahlásený aj v ZP. Prosím Vás o radu, či som správne vyplnila ročné zúčtovanie v otázke č.1010. Veľmi čakám na odpoveď. Vďaka.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Príroda,
Od ktorého dátumu je prihlásený ako SZČO na ZP?

Akú sumu prijal?
Naposledy upravil Muška : 20.06.09 at 16:10
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zápis do registra na osvedčení je 25.9.2008 a do ZP bol prihlásený v októbri, presný dátum neviem. Jeho príjem v r. 2008 bol 2610 sk. Nerobil žiadne účto ani nič a na DU len oznámil ako som písala. Opýtam sa ešte raz, už som so domotala.
B24 - 25.9.-31,12 2008
B25 - 98
B26 - B29 - 0
B31 -25.9.-.31.12
dôvod - A
B35 - áno
B36 -0
V. oddiel, neviem, či vyplniť, lebo potom mi vyjde nedoplatok 2402 sk- 79,73 €, zdá sa mi to nezmyselné
B41 - B42
september 6 dní 1072 sk
oktober 31 dní 5361sk
november 31 - 5361
december 31 - 5361

Spolu 98 dní 17155 sk

B52 - 17155
B53 - 17155
B55 - 2402
Nie je mi jasné, keď dával na ZP aj potvrdenie, že je študent VŠ-denné študium, či za neho ZP platí štát, ale je tam uvedené v V.oddiele, okrem dní obdobia v p.31

Poraďte prosím, ako to mám vlastne vyplniť. Ozvi sa , Muška, vopred ďakujem.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Muška Pozri príspevok
..teraz vidím, prečo Ti Veronika , tak odpovedala.
Na jej otázku , aký príjem mal pred odmenou a po.... si odpovedala, že v každom mesiaci presiahol príjem 72000, tzn., že celý rok mal každý mesiac nad 72000,- Sk - január až december 2008.
Či??
No, máš pravdu kopla som sa v slovíčku. Tak to upresním: od 1--9/08 každý mesiac nad 72 000,00 a od 10 - 12/08 presne 45 179,00. Ešte raz sa omlúvam a mrzí ma to. Len chcem vedieť, či teda je povinnosť urobiť RZZP ako zamestnávateľ vo mzde.


Muška Pozri príspevok
nie, netreba RZZP

..v texte
ďakujem za odpoved k môjmu prípadu.

A odpoved k bratovi, od 18.4.-28.4.2008 a od 1.10.2008 - 2.11.2008 nebol nikde na úrade evidovaný a nebol ani samoplatiteľ.

Ďakujem.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Pekný večer ! Klient od 1.1.do 30.6.2008 mal pozastavený živnosť. Od 1.1. do 31.1.2008 bol prihlásený na UP. Od 1.2. do 31.12.2008 bol zamestnancom. k 30,6,2008 aj zrušil živnosť. Ako zmastnanec mal príjem okola 10000 sk mesačne. Je povinný podať RZZP za rok 2008 ? Podľa mňa nie a podľa Vás?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

domacnost Pozri príspevok
No, máš pravdu kopla som sa v slovíčku. Tak to upresním: od 1--9/08 každý mesiac nad 72 000,00 a od 10 - 12/08 presne 45 179,00. Ešte raz sa omlúvam a mrzí ma to. Len chcem vedieť, či teda je povinnosť urobiť RZZP ako zamestnávateľ vo mzde.
.
Keďže bol celý rok iba zamestnancom, nebol ani jeden deň samoplatiteľom ani SZČO, tak môže požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZZP.
domacnost Pozri príspevok

A odpoved k bratovi, od 18.4.-28.4.2008 a od 1.10.2008 - 2.11.2008 nebol nikde na úrade evidovaný a nebol ani samoplatiteľ.

Ďakujem.
Brat nemohol byť NIKDE. Ak nebol zamestnanec, SZČO, na Úrade práce, poistený v zahraničí, tak bol aj v týchto dátumoch samoplatiteľ. /Len si asi nesplnil povinnosť prihlásenia do ZP/. Ak bol teda brat v tomto období tiež samoplatiteľ, tak podľa predchádzajúcich informácii nemusí robiť RZZP, len by si mal ísť doriešiť do ZP čo bol v tom období.
Naposledy upravil Muška : 20.06.09 at 19:07
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Príroda

Tlačivo B

III.oddiel
B24 - 25.9.-31,12 2008
B25 - 98
B26 a B 28 - 0
B27 - 2610
B29 - 1220

IV. oddiel
B31 -25.9.-.31.12
dôvod - A
B33 - 1220
B34 - 17156
B35 - áno
B36 - 1220

V. oddiel,
nuly

VI. oddiel
B41 - B42
nuly

VII. oddiel
nuly

IX. oddiel
B61 - 2610
B62 - 3
B63 - 407
B64 - 14
B65 - 57
B66 - 1,89
B67 - nula

Nič neplatí.
Naposledy upravil Muška : 20.06.09 at 19:10
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Ahojte, doteraz som si stale robil RZZP sam, aj bratovi a mame...Vsetci sme SZCO.. Doteraz to bolo jednoduche, lebo nikto z nas nemarodoval...
No tento rok to vyzera na problematickejsie, tak vas chcem poprosit o radu..
V roku 2008 par dni v novembri aj decembri... Prosim vas, kde sa toto obdobie zadava??? Do ODDIELU IV? od.... do... A čo uvediem ako dovod??? A ktore kolonky poto este musim tiez vyplnit???
DAKUJEM, velmi mi pomozete ;-)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

hudyvin Pozri príspevok
Ahojte, doteraz som si stale robil RZZP sam, aj bratovi a mame...Vsetci sme SZCO.. Doteraz to bolo jednoduche, lebo nikto z nas nemarodoval...
No tento rok to vyzera na problematickejsie, tak vas chcem poprosit o radu..
V roku 2008 par dni v novembri aj decembri... Prosim vas, kde sa toto obdobie zadava??? Do ODDIELU IV? od.... do... A čo uvediem ako dovod??? A ktore kolonky poto este musim tiez vyplnit???
DAKUJEM, velmi mi pomozete ;-)
Do oddielu V. píšeš počet KALENDÁRNYCH DNÍ , ktoré si bol PN
Ak Tvoj vymeriavací základ v r. B29 je nižší ako je minimálny, tak vyplníš aj tabuľku v oddiel V. a budeš mať preplatok, ale ak Tvoj VZ je vyšší ako minimálny VZ, tak tabuľku oddiel V. nevypĺňaj - vtedy Ti PN neovplyvní Tvoje RZZP.

K RZZP prikladáš doklad zo SP , že ste poberali dávky a odkedy dokedy.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V.oddiel vyplníš počet dní PN v prísl. mesiacoch a v oddieli VI. krátiš dni SZČO o dni PN-ky aj minim. základy krátiš.
Oddiel IV. nevyplňuješ
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Takze oddiel IV nevyplnam... No teda, som sa natrapil s tym... Mylsim, ze tomu rozumiem... Aj mi to tak vychadza... Horsie je to ale s mamou, ta je od 29.8. na dochodku uz... Dovtedy bola SZCO a medzi tým aj na marodke... Snad mi nenarastu rohy z toho :-( A nas nezavru :-O Ze daco zle bude...
To normalka tlacivo B tiez pouzijem? A v oddiely III. napisem ze szco len od 1.1.2008 do 28.8.2008??? A dalej co ano a co nie?
A ozaj, kedy sa ten oddiel IV vyplna?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

hudyvin Pozri príspevok
Takze oddiel IV nevyplnam... No teda, som sa natrapil s tym... Mylsim, ze tomu rozumiem... Aj mi to tak vychadza... Horsie je to ale s mamou, ta je od 29.8. na dochodku uz... Dovtedy bola SZCO a medzi tým aj na marodke... Snad mi nenarastu rohy z toho :-( A nas nezavru :-O Ze daco zle bude...
To normalka tlacivo B tiez pouzijem? A v oddiely III. napisem ze szco len od 1.1.2008 do 28.8.2008??? áno
A dalej co ano a co nie? presne ako u Teba, PN - počet KALENDÁRNYCH DNÍ...a oddiel VI. iba keď to má význam, t.j. podľa riadku B29
A ozaj, kedy sa ten oddiel IV vyplna?
Oddiel IV. sa vyplňa iba ak si SÚČASNE SZČO aj poistenec štátu a to:
študent, dôchodca, rodičovský, vo väzbe,....atd.

..a mama
Keďže súčasne nebola SZČO aj dôchodca, tak nevyplňuješ ani u nej oddiel IV.
Ale presne ako u Teba
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Muška Pozri príspevok
Oddiel IV. sa vyplňa iba ak si SÚČASNE SZČO aj poistenec štátu a to:
študent, dôchodca, rodičovský, vo väzbe,....atd.

..a mama
Keďže súčasne nebola SZČO aj dôchodca, tak nevyplňuješ ani u nej oddiel IV.
Ale presne ako u Teba
DAKUJEEEEM MUSKA :-) Si mi veeeelmi pomohla ;-)
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

Dobre ranko...

druhy den sedim pri tlacive RZZP a neviem s nimi pohnut... mam trosku komplikovanejsi pripad, preto som sa rozhodla poprosit o pomoc tu..

1.1.08-31.1.08 - SZCO aj zamestnanec
1.2.08-11.5.08 - urad prace (SZCO uz nie, zivnost bola ukoncena)
12.5.08-31.12.08 - len zamestnanec

Je mi jasne, ze potrebujem tlacivo S - SA a SB... no nie je mi jasne, kde mam uviest to obdobie, kedy bola evidovana na urade prace...
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás, ak samoplatiteľ - SZČO - nemá v roku 2008 nijaký príjem (pozastavená činnosť - prijem nulový)....nemusí podávať RZZP..... Správne? Ďakujem
0 0
Brkov Brkov

Brkov je offline (nepripojený) Brkov

Čo vypĺňate tlačivo Typ S (153.zfo z http://portal.gov.sk/...) pomocou 602XML Filler -zobrazuje sa vám to tlačivo správne?
.
Mne to na druhej strane rozhodilo IX.ODDIEL -dátum hodilo na ďalšiu stranu (viď prílohu).
.
Ako ste to vyriešili?
Typ_S-153_zfo.jpg  
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

andrea Pozri príspevok
Prosím Vás, ak samoplatiteľ - SZČO - nemá v roku 2008 nijaký príjem (pozastavená činnosť - prijem nulový)....nemusí podávať RZZP..... Správne? Ďakujem

ak je zivnost pozastavena a ine podmienky podania RZZP nesplnate, netreba podavat RZZP
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

Brkov Pozri príspevok
Čo vypĺňate tlačivo Typ S (153.zfo z ...) pomocou 602XML Filler -zobrazuje sa vám to tlačivo správne?
.
Mne to na druhej strane rozhodilo IX.ODDIEL -dátum hodilo na ďalšiu stranu (viď prílohu).
.
Ako ste to vyriešili?
mne tlacivo neslo nacitat v 602XML vobec...skuste preinstalovat tento soft, mozno potom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať