Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
great.zv Pozri príspevok
zdravím všetkých, chcem poprosiť o radu.
- viac zamestnávateľov SA
- dobrovoľne nezamestnaný SC
ale mal ešte aj príjmy ako finančný poradca, na ZP nebol nahlásený ako SZČO, ale mal pridelené DIČ. sú tieto príjmy na účely RZZP 2008 považované za príjmy podľa § 6?
Ďakujem
Ako príjmy fin. poradcu zdanil v daňovom priznaní?

Ak ich zaradil pod príjmy podľa § 6 (čo by aj mal), tak ich musí priznať aj v RZZP.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Môžte mi niekto vysvetliť takúto vec? SZČO si platil v roku sumu na zdr.poistné 1064,- a mal si 1134,-.Robím mu ročné zúčt.zdr.poistného a logicky som si vysvetlila,že mu výjde nedoplatok 840,- Sk.Program,ktorý mám stiahnutý mi tam dal 0.
Je to správne?
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

dobry den, prosim o radu. Kde by som zohnala tlacivo RZZP. daju mi ho aj v zdravotnej poistovni? Dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mirkab14 Pozri príspevok
Môžte mi niekto vysvetliť takúto vec? SZČO si platil v roku sumu na zdr.poistné 1064,- a mal si 1134,-.Robím mu ročné zúčt.zdr.poistného a logicky som si vysvetlila,že mu výjde nedoplatok 840,- Sk.Program,ktorý mám stiahnutý mi tam dal 0.
Je to správne?
Ak vypĺňate tlačivo B, tak nulový nedoplatok zrejme nebude v poriadku.

Pravdepodobne ste zle vyplnili údaj o minimálnom vymeriavacom základe.

Alebo máte program ešte z minulého roka?
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ako príjmy fin. poradcu zdanil v daňovom priznaní?

Ak ich zaradil pod príjmy podľa § 6 (čo by aj mal), tak ich musí priznať aj v RZZP.
ďakujem za odpoveď, áno aj to zdanené bolo (to viem len zo šmiráku lebo som nerobila DP) v DP je zahrnutý ČZD - príjmy-40%paušálne výdavky. ale som niekde čítala info, že pokiaľ nebol nahlásený na ZP ako SZČO, v tom prípade je pre RZZP "aktuálny" príjem a nie ČZD. je to tak?
ešte raz ďakujem
0 0
Tatiana19 Tatiana19

Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

ďakujem, presne tak mi to vyšlo, len som si nebola istá, pekný deň
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

mirkab14 Pozri príspevok
Môžte mi niekto vysvetliť takúto vec? SZČO si platil v roku sumu na zdr.poistné 1064,- a mal si 1134,-.Robím mu ročné zúčt.zdr.poistného a logicky som si vysvetlila,že mu výjde nedoplatok 840,- Sk.Program,ktorý mám stiahnutý mi tam dal 0.
Je to správne?
Problém bude asi v tom čo si dala do riadku 26. Ako som zistila, poisťovne tam dávajú sumu podľa predpisu ktorú mal zaplatiť takže 13 608 Sk. Ale pri takomto posupe potom nemôže byť výsledok nedoplatok.
Aj keď niekto zaplatil viac tak na riadok 26 dávajú sumu podľa predpisu 13608 Sk. A preplatok rovnako nebude.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Ester plus Pozri príspevok
Problém bude asi v tom čo si dala do riadku 26. Ako som zistila, poisťovne tam dávajú sumu podľa predpisu ktorú mal zaplatiť takže 13 608 Sk. Ale pri takomto posupe potom nemôže byť výsledok nedoplatok.
Aj keď niekto zaplatil viac tak na riadok 26 dávajú sumu podľa predpisu 13608 Sk. A preplatok rovnako nebude.
Tak aby to bolo správne do r. 26 dám,kolko som zaplatila a do r.28 predpis 13 608,-? Iba tak potom vychádza nedoplatok. Ďakujem
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bambino87 Pozri príspevok
dobry den, prosim o radu. Kde by som zohnala tlacivo RZZP. daju mi ho aj v zdravotnej poistovni? Dakujem
V poisťovni, alebo na stránkach poisťovní si môžeš stiahnuť, napr.:
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=623

...úplne dole "Dokumenty na stiahnutie"
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Dakujem, a este sa chcem uistit, pokial bol poistenec SZCO cely rok, vyplna typ B?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Áno.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

velmi pekne dakujem
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Aby bolo RZZP správne do r. 26 dám,kolko som zaplatila a do r.28 predpis 13 608,-? Iba tak potom vychádza nedoplatok,ktorý vznikol nesprávnym platením. Ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mirkab14 Pozri príspevok
do r.28 predpis 13 608,-?
klikni:
http://blogy.etrend.sk/mihalblog/dan...7./169993.html
klikni:
http://www.porada.sk/1081534-post99.html
0 0
mariapreto1 mariapreto1

mariapreto1 je offline (nepripojený) mariapreto1

prosím o pomoc:1. od1.1.08-30.6.08 pracoval v zahraničí/ako zamestnanec/, od1.7.-31.12.08 SZČO aké tlačivo použiť a čo dokladovať?
2. externé štúdium na strednej škole- 7.a 8.08 zamestnaný -príjem ČZD:63 300,- Sk, od 1.9.-31.12.08 aj SZČO -základ 53 764,- Sk /má podávač RZZP? ste dobrí...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mariapreto1 Pozri príspevok
prosím o pomoc:1. od1.1.08-30.6.08 pracoval v zahraničí/ako zamestnanec/, od1.7.-31.12.08 SZČO aké tlačivo použiť a čo dokladovať?
2. externé štúdium na strednej škole- 7.a 8.08 zamestnaný -príjem ČZD:63 300,- Sk, od 1.9.-31.12.08 aj SZČO -základ 53 764,- Sk /má podávač RZZP? ste dobrí...
1. Tlačivo B. Predpokladám, že keď pracoval v zahraničí , tak bol odhlásený zo ZP u nás a v zahraničí bol poistený. Zahraničný príjem neuvádza.

2. Tlačivo S, SA /zamestnanie/, SB /SZČO/, SC/samoplatiteľ
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Muška, máš sukromnu správu... ;-)
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Ahojte, mam este predsa len otazocku...
Do odd V sa píšu len dni PN (nemocenské), či aj to, keď bol (brat) na očr (ošetrovné) s dcerou??? Aj za to obdobie platí za občana poistenie štát???
ĎAKUJEM ;-)
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

A ešte som sa vas chcel milý poraďaci opýtať, ako je to ak osoba szčo je na výsluhovou dôchodku? Poistne neplatil, ani si nič neodpisoval... V odd. IV. je od 1.1.08 do 31.12.08 a dovod "B"???
Ked som to tak zadal a do odd. VI. same O (nuly ;-) ), tak mi aj tak ten "mudry program vyratal nedoplatok :-( To by tak ale nemalo byt... :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať