Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva zamestnanca i v deň podania žiadosti na RZZP od zamestnanaca a zamestnával ho i v roku 2008 ako posledny, musí vykonať zamestnancovi RZZP, vtedy ako ho teda o to požiada do 30.05.2009 a zároveň zamestnanec nemohol:
- byť ani jeden deň SZČO
-ani jeden deň samoplatiteľ
a ani nepoberal zdaniteľné príjmy podľa §6 (zákon o dani z príjmov),s určitými výnimkami....
To, že si robol sám DP nemá žiaden súvis s RZZP. Dohody sa do RZZP nezapočítavajú, príspevok 95 v tejto téme.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Dobry den,
student VS od 1.1.2008 do 30.6.2008./ ukončenie studia /. Potom zamestnaný do konca roka 2008. Jeho celkovy prijem za 7 - 12/2008 bol 160000,- Sk.
Musi, alebo moze poziadat zamestnavatela o vykonanie RZ ZP?
Ak len moze, oplati sa mu to? Bude mat vratene poistne, alebo je to len zbytocna robota pre mzdarku?
Dakujem
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
mam otázočku, mame zamestnanca ktorý má povinnosť podať si RZZP avšak mal príjmy z predaja medu, ktoré si zahrnul do daňového priznania, predaj medu nevykonával ako SZČO, môžem mu vykonať RZZP alebo si ho musi urobiť sám ?
Ďakujem.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Nie, nemal prijem ani v jednom mesiaci vyssi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AnitaMartinska Pozri príspevok
Nie, nemal prijem ani v jednom mesiaci vyssi.
nemusí podávať RZZP
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Ahojte. Niekto to už počul? dostala som to mailom od brata, on bol v tej poistovni.



Poistenci EZP nepodávajú za rok 2008 ročné zúčtovanie
Včera prezident podpísal novelu zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Súčasťou tejto novely je aj zmena zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení. V tomto zákone sa § 31d dopĺňa odsekom 4, ktorý znie:
„(4) Ročné zúčtovanie poistného nevykonávajú poistenci zdravotnej poisťovne za rok, v ktorom jej zanikla platnosť povolenia z iného dôvodu ako pre zrušenie povolenia. Preddavky na poistné, ktoré mali byť zaplatené za rozhodujúce obdobie, sa pokladajú za poistné podľa tohto zákona.".
Táto účelová zmena urobená na poslednú chvíľu znamená, že 128 000 poistencov, poistených vlani v Európskej zdravotnej poisťovni, nebude musieť (a naopak ani nebudú môcť) vykonať za rok 2008 ročné zúčtovanie. Nebudú tak musieť za rok 2008 doplácať nedoplatky. Naopak, ak by im vychádzali preplatky, nemajú na ne nárok.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

veronikasad Pozri príspevok
nemusí podávať RZZP

A ak by poziadal, tak sa mu nieco vrati?
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

veronikasad Pozri príspevok
DP nemá žiadny súvis s RZZP. Príjem z dohody sa u zamestnanca nezapočítava do RZZP, netreba prikladať žiadne potvrdenia
Ďakujem pekne obom - veronikasad aj grammatika - za potvrdenie môjho názoru, len netuším, ako o tom presvedčiť mzdárku, ktorá viaže RZZP na RZD takže asi človeku neostane iné, len si to RZZP urobiť napokon sám....
Naposledy upravil Luba : 18.05.09 at 09:07
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
mam otázočku, mame zamestnanca ktorý má povinnosť podať si RZZP avšak mal príjmy z predaja medu, ktoré si zahrnul do daňového priznania, predaj medu nevykonával ako SZČO, môžem mu vykonať RZZP alebo si ho musi urobiť sám ?
Ďakujem.
A ten predaj medu mal v daňovom priznaní uvedený v § 8? Ak áno, tak potom tento príjem nevstupuje do ročného zúčtovania ZP. Ročné zúčtovanie mu urobíte ako zamestnávateľ, keď mal inak už len príjmy zo zamestnania.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Zamestnanec od 02/08 s kolísavým príjmom bol v januári samoplatca v ZP. Robí mu rzzp zamestnávateľ? Ď.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

kira Pozri príspevok
Zamestnanec od 02/08 s kolísavým príjmom bol v januári samoplatca v ZP. Robí mu rzzp zamestnávateľ? Ď.
Nie, RZZP si musí urobiť sám
0 0
katka1605 katka1605

katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

Dobrý večer, prosím o radu aké tlačivá použiť v týchto 2 prípadoch:

1. 1/2008 zamestnanec v pracovnom pomere (príjem nepresiahol pož.hranicu), od 2/08 do 10/08 poberateľka materského, od 10-11/08 poberateľka rodičovského príspevku (všetko stále v pracovnom pomere). Je povinnosť podať RZZP? Ak áno na akom tlačive?

2. SZČO od 1.1.08-25.11.08 (od tohto dátumu živnosť dočasne pozastavená) + poberateľ predčasného starobného dôchodku po celý rok 2008. Príjmy SZČO za celý rok cca 280.000,- Skk, dôchodok 97.158,- Skk (neviem či aj ten sa k tomu započítavá). V odvodoch do poistovne sa mu menila sadzba (2 mesiace platil inú sadzbu ako zvyšných 9 mesiacov, kým dočasne nepozastavil živnosť). Prosím na akých tlačivách sa to má podať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1, Nie je povinnosť vykonať RZZP, ak by ho podala zo športu, tak tlačivo A.

2. Stal sa osobou so zdravotným postihnutím (invalidom)? Ak áno, tlačivo X, list XB.

Ak nie, tlačivo B.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
macilaci Pozri príspevok
Ahojte. Niekto to už počul? dostala som to mailom od brata, on bol v tej poistovni.



Poistenci EZP nepodávajú za rok 2008 ročné zúčtovanie
Včera prezident podpísal novelu zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Súčasťou tejto novely je aj zmena zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení. V tomto zákone sa § 31d dopĺňa odsekom 4, ktorý znie:
„(4) Ročné zúčtovanie poistného nevykonávajú poistenci zdravotnej poisťovne za rok, v ktorom jej zanikla platnosť povolenia z iného dôvodu ako pre zrušenie povolenia. Preddavky na poistné, ktoré mali byť zaplatené za rozhodujúce obdobie, sa pokladajú za poistné podľa tohto zákona.".
Táto účelová zmena urobená na poslednú chvíľu znamená, že 128 000 poistencov, poistených vlani v Európskej zdravotnej poisťovni, nebude musieť (a naopak ani nebudú môcť) vykonať za rok 2008 ročné zúčtovanie. Nebudú tak musieť za rok 2008 doplácať nedoplatky. Naopak, ak by im vychádzali preplatky, nemajú na ne nárok.
Veľmi by ma potešilo, keby citácie z mojich článkov boli citované tak, žeby sa uviedol aj zdroj.

Napr. takto:

http://blogy.etrend.sk/mihalblog/tyz...09/167664.html

K problému - je to tak, poistenci bývalej EZP nepodávajú RZ za rok 2008.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

p.Mihal, urcite Vas nechcel autor prispevku vynechat ako zdroj :-) (ja osobne ked vidim niekde ze je prispevok od Vas mam istotu ze je to spravne), ale bol to preposlany mail od brata, ktory zial nevie ze vy ste osobnost. :-) :-)

A mimo temy - potesilo ma Vase meno na istych papieroch co boli hadzane do schranok, mate moj hlas.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ďakujem za hlas,

a to s tým zdrojom bol pokus o postupné vychovávanie obyvateľov Slovenska, že je slušné pri citácií nejakého textu z internetu zalinkovať zdroj, skúste to bratovi odkázať spolu s poďakovaním, že číta môj blog na eTRENDe.
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Dobry den,
kedze sme si nie celkom iste / s kolegynou /, prosim poradit.
Od 1.1.2008 do 31.5.2008 student VS / bez prijmu /
Od 1.6.2008 do 31.12.2008 pracovný pomer - príjem 126000,- / kazdy mesiac 18000,- Sk /
Od 1.9.2008 do 31.12 2008 student doktorandského studia

Aké tlacivo pouzit pre RZ ZP ?Bude mat preplatok z RZ ZP?
Dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ďakujem za hlas,

a to s tým zdrojom bol pokus o postupné vychovávanie obyvateľov Slovenska, že je slušné pri citácií nejakého textu z internetu zalinkovať zdroj, skúste to bratovi odkázať spolu s poďakovaním, že číta môj blog na eTRENDe.
len aby ste vedeli, to nebol moj brat a ani ja som nebola autorom prispevku, len som to chcela odlahcit. Urcite si to autor precital. Prajem pekny den a vopred dakujem za vsetky dobre rady co davate.
0 0
katka1605 katka1605

katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

Jozef Mihál Pozri príspevok
1, Nie je povinnosť vykonať RZZP, ak by ho podala zo športu, tak tlačivo A.

2. Stal sa osobou so zdravotným postihnutím (invalidom)? Ak áno, tlačivo X, list XB.

Ak nie, tlačivo B.
ĎAKUJEEEM ZA ODPOVEĎ.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ešte podotknem, aj napriek tomu, čo som napísala, že ja u doktoranta (SZČO) použijem tlačivo X, pretože v S nie sú uvedené obdobia, kedy za neho platil štát (doktorant, študent VŠ).
Naposledy upravil grammatika : 19.05.09 at 09:40 Dôvod: doplnenie slovíčko -SZČO
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať