Zavrieť

Porady

Rakovina zlcnika

Dobry vecer,
moja mamina ma 55 rokov.
Nemala ziadne zdravotne problemy...prislo to az tento piatok vecer.
Prisla z prace domov,navecerala sa a do rana mala zlcnikovy zachvat-vracala celu noc,mala teplotu,zimnicu...Bolo to take zle,ze sme museli zavolat pohotovost.
Nechali si ju v nemocnici,spravili vsetky mozne vysetrenia a na treti den jej oznamili,ze ma rakovinu zlcnika...!
Mozete ma nejako upokojit-je to mozne vyliecit alebo aspon predlzit zivot co najdlhsie?
Co by mala robit a co nie?Poradte!!
Preco prave nasa mamina...?
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aloe vera gel som pila istý čas, aj som dosť zainvestovala (kúpila som toho naraz asi za 7 tis. Sk), ale môj lekár mi povedal, že sú to vyhodené peniaze, že okrem CHT mi nič nepômôže, ale že ak chcem, nech to pijem. Lenže mala som silné hnačky (asi z rádioterapie) a vraj niekto ich môže mať aj z Aloe. Tak som to nechala a keď po skončení liečby (tej prvej v r. 2007) som to chcela piť ďalej, zistila som, že to práve exlo. Čo mám skúsenost, zatiaľ mi všetci lekári tvrdia, že nemám vyhadzovať peniaze za sirupy, lieky, čo ponúkajú za ťažké peniaze a že v nemocnici dostávam všetko čo potrebujem. Takže ja okrem liekov od lekára neužívam žiadne iné.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

rado sa stalo

Drzim palce mamicke ja tebe a so mnou urcite aj vela poradakov tak dufam ze znasobime pozitivnu energiu.



Pa
0 0
soltera7 soltera7

soltera7 je offline (nepripojený) soltera7

velmi pekne dakujem za informacie..zapasim s podobnymi problemami,nemam kamene ale reagujem tzv. zlcnikovou migrenou...mate s tym skusenost? alebo dobru radu?
hladam etikoterapeuta v blizkosti Košic...nepoznate?..

...dakovala som BUCHAčOVI za clanok z 22. 5. ;o))))..len aby ste vedeli
Naposledy upravil soltera7 : 15.07.09 at 09:58 Dôvod: som tu nova a nevyznam sa ;o)
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Ahojte,prave sme prisli z nemocnice od maminy=po operacii sa ma dobre,vsetko je v poriadku...Je tam este na pozorovani.
Vsetci tvrdia=lekari,sestricky ,ze su uprimne prekvapeni ako to dobre znasa.Bola to narocna operacia.Dnes je uz bez pristrojov...
Dakujeme za energiu...
..
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Ahojte...
dlhsie som sa neozvala..
Mamina sa ma dobre,ako po operacii..
Mysleli sme,ze po operacii nebude chemoterapia potrebna,ale lekar jej to odporucil...Takze je objednana na august.
Mozete mi poradit,ako to prebieha prvykrat v onkologogickej ambulancii?
Dakujem a vsetkym prajem vela zdravicka...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahoj, poslala som Ti ss, urcite sa ozvi. Pozdravujem mamku.
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

michalina7 Pozri príspevok
Ahojte...
dlhsie som sa neozvala..
Mamina sa ma dobre,ako po operacii..
Mysleli sme,ze po operacii nebude chemoterapia potrebna,ale lekar jej to odporucil...Takze je objednana na august.
Mozete mi poradit,ako to prebieha prvykrat v onkologogickej ambulancii?
Dakujem a vsetkym prajem vela zdravicka...
Odporúčam po chemoterapii hlavne vypiť veľa vody, aspoň dva litre, to zmierni jej negatívne účinky. Tak to odprúčali i môjmu otcovi, keď bral chemoterapiu a pomohlo to.
0 0
michalina7 michalina7

michalina7 je offline (nepripojený) michalina7

Ahojte vsetci,ahoj Jarka..
chcela by som vas vsetkych poprosit o nazor na Dr.Jurkovica a jeho metabolicku liecbu,vit.c,b12,b17...
Naozaj je to take ucinne?Naozaj je to riadna nahrada za chemo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
michalina7 Pozri príspevok
Ahojte...
dlhsie som sa neozvala..
Mamina sa ma dobre,ako po operacii..
Mysleli sme,ze po operacii nebude chemoterapia potrebna,ale lekar jej to odporucil...Takze je objednana na august.
Mozete mi poradit,ako to prebieha prvykrat v onkologogickej ambulancii?
Dakujem a vsetkym prajem vela zdravicka...
Zvykne sa tomu hovoriť tzv. predstavenie ...

Je to ambulancia , kde sa zíde aj viac lekárov / nie je vždy pravidlom / a na základe chorobopisu sa určí ďaľší postup liečenia ...
Prídeš , oboznámia Ťa / mamu / so stavom , keď nebudete niečomu rozumieť , pýtaj sa ...Odpoveď väčšinou v dnešnej dobe dostaneš .


Na základe vyšetrenia bude mama odoslaná do príslušnej ordinácie , kde jej už naordinujú konkrétnu liečbu , medikamenty ...

Chemoterapiu bude môcť dostávať buď ako hospitalizovaný pacient , to je na dobu vybratia dávky ...pohybuje sa to od 2 - 5 dní s určitými časovými odstupmi medzi jednotlivými dávkami .
Tieto sú nutné na regeneráciu orgnizmu a rozpätie závisí aj od medikamentu a jej " sily " ... Môj prípad ...3 týždne
Pri hospitalizácii na tomto oddelení doporučujem časté návštevy z psychocholgických príčin ...

Druhá varianta je ambulantná , t.z. mama príde , zaplikujú jej terapiu a ide po tejto domov ...Táto je humánnejšia , oveľa lepšia ...

Obe varianty , aby mali účinok , obsahujú nimimálne 6 dávok / aspoň tak viem ../

P.s.:
Moja dg bola síce iná , ale tieto poznatky - osobné - sú z http://www.vou.sk/
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ja by som tiež rada požiadala o pomoc. Mám chorú švagrinú, začiatkom júla jej na CT objavili nádor v maternici a metastázy na pečeni a pankrease. Nádor aj s 2 polypmi jej vybrali spolu s maternicou-našťastie bol nezhubný v Onk. ústave v Košiciach. Pankreas a pečeň ostali zasiahnuté a nasledovali vyšetrenia a nakoniec operácia vo FN v Košiciach, kde jej prepojili neviem presne čo do čriev. Samozrejme nemohla nič jesť aj 3 týždne po operácii a vyzeralo to na ďalšiu operáciu tenk. čreva na spriechodnenie potravy, ale nejak sa črevá zobudili, tak jej unikla a o týždeň išla do domácej liečby. A tu nastal veľký problém. V nemocnici bola na výživách a asi dvakrát dostala vývar, ktorý nevyvracala a doma výživy nie sú a mimo kuracieho a hovädzieho vývaru bez cestovín všetko vyvracia. Chcela by som vás poprosiť, ak ste niekto riešili podobný problém so stravovaním, či by ste neporadili. Už viac dni prechádzam poradu, googlujem, hľadám- veľmi sa mi pozdáva špargľa, len neviem ako by zvládla tie 4 lyžice. V šetkým chorým prajem veľa zdravia a síl bojovať, pretože prvýkrát vidím tie zmeny, čo táto choroba robí s pacientom a celou rodinou.
Naposledy upravil pohodička : 17.09.09 at 19:45
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

výživy by mal predpísať obvodný lekár na doporučenie onkologa.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

BXLmiami Pozri príspevok
výživy by mal predpísať obvodný lekár na doporučenie onkologa.
je to smutne, že takuto informaciu nevie poskytnuť pacientovi hned jeho lekar,
Naposledy upravil Darina1234 : 17.09.09 at 19:15
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ono je to trochu komplikované, lebo ona ´je u syna v inom meste ako má obvodného lekára (doma je ešte len od piatku), ale u onkologičky ju bol prihlásiť v pondelok v He. Neviem či sa na to opytal. Ale ten rozdiel nemocnica s výživami a doma (ja som ju videla v utorok a predtým v nemocnici pred dvoma týždňami)) s vyvracaním skoro všetkého je hrozný. To je úplne iný človek. Pritom nevie, že tá diagnóza je taká hrozná. Lekári jej to nepovedali, lebo týždeň predtým ako jej to CT diagnostikovalo, našla ráno v posteli mrtvého zdravého manžela, tak sa im zdalo, že toho stresu má dosť. Je to krutý príbeh manželského páru, ktorý by mohol svojím životom byť príkladom mnohým.
Naposledy upravil pohodička : 17.09.09 at 20:07
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pohodička Pozri príspevok
Ja by som tiež rada požiadala o pomoc. Mám chorú švagrinú, začiatkom júla jej na CT objavili nádor v maternici a metastázy na pečeni a pankrease. Nádor aj s 2 polypmi jej vybrali spolu s maternicou-našťastie bol nezhubný v Onk. ústave v Košiciach. Pankreas a pečeň ostali zasiahnuté a nasledovali vyšetrenia a nakoniec operácia vo FN v Košiciach, kde jej prepojili neviem presne čo do čriev. Samozrejme nemohla nič jesť aj 3 týždne po operácii a vyzeralo to na ďalšiu operáciu tenk. čreva na spriechodnenie potravy, ale nejak sa črevá zobudili, tak jej unikla a o týždeň išla do domácej liečby. A tu nastal veľký problém. V nemocnici bola na výživách a asi dvakrát dostala vývar, ktorý nevyvracala a doma výživy nie sú a mimo kuracieho a hovädzieho vývaru bez cestovín všetko vyvracia. Chcela by som vás poprosiť, ak ste niekto riešili podobný problém so stravovaním, či by ste neporadili. Už viac dni prechádzam poradu, googlujem, hľadám- veľmi sa mi pozdáva brokolica, len neviem ako by zvládla tie 4 lyžice. V šetkým chorým prajem veľa zdravia a síl bojovať, pretože prvýkrát vidím tie zmeny, čo táto choroba robí s pacientom a celou rodinou.
Onkologické ochorenie je systémové ochorenie
s poruchami energetického výdaja na podklade zmeneného
metabolizmu cukrov, tukov i bielkovín. Zmeny
sa týkajú jednak metabolizmu nádoru, jednak metabolizmu
hostiteľa. Predovšetkým metabolické zmeny
u onkologicky chorého sú zmeny spotreby glukózy,
jej periférnej utilizácie, proteosyntézy, straty kostrovej
svaloviny, obratu aminokyselín a lipolýzy. Sú príčinou
zníženého príjmu potravy, ale spoločne s chirurgickými,
rádioterapeutickými a chemoterapeutickými liečebnými
postupmi, i zvýšeného rozvoja nežiaducich komplikácií
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=3763

onkologický pankreas a strava
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

metastázy pečene pankreas dieta
http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...+dieta&spell=1

Keďže sa nedá presne špecifikovať , o čo všetko sa jedná a málokto si trúfne na diaľku takto ordinovať , takže sa pokús niečo medzitým si vybrať ...
Ešte skús poprehadzovať , doplniť nejaké výrazy - určite sa niečo nájde ...
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Výživové doplnky môže predpísať aj onkológ, nielen obvoďák. A hádam je to ešte lepšie, lebo predsa len má s tým skúsenosti. Z vlastnej skúsenosti - počas chemoterapie a tesne po nej som tiež nemohla jesť, začínala som čistou zeleninovou šťavou - dostať v obchodoch so zdravou výživou, väčších obchodných domoch a pod. Len treba preveriť na obale, či je to naozaj čistá šťava. Síce to nechutí, ale mne začas pomohla. No a pomohla mi aj sestrička u obvodnej keď mi povedala toto: "Ak chcete žiť, musíte jesť. Bez jedla neprežijete". Vtedy som to brala ako dosť netaktné, ale časom som zistila, že mala pravdu. Tak som jedla, vyvracala, zase jedla, zase vyvracala a asi po dvoch týždňoch sa to utriaslo. Dnes - po takmer 8 rokoch môžem pojesť aj klince. Tak len nech sa švagriná drží a nech si absolútne nepripúšťa, že to môže dopadnúť aj zle. Skoro všetko sa dá, keď sa chce. No a ešte jedno - treba jej dávať to, na čo má chuť. Ak na hrozno, bežať do obchoďáku hoci aj 40 km ďaleko a to hrozno priniesť. Ak na mäso, tak jej dať mäso, ak polievku, tak polievku, ak čokoládu, tak čokoládu. Je to ťažké, ale dá sa.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

pohodička Pozri príspevok
Ja by som tiež rada požiadala o pomoc. Mám chorú švagrinú, začiatkom júla jej na CT objavili nádor v maternici a metastázy na pečeni a pankrease. Nádor aj s 2 polypmi jej vybrali spolu s maternicou-našťastie bol nezhubný v Onk. ústave v Košiciach. Pankreas a pečeň ostali zasiahnuté a nasledovali vyšetrenia a nakoniec operácia vo FN v Košiciach, kde jej prepojili neviem presne čo do čriev. Samozrejme nemohla nič jesť aj 3 týždne po operácii a vyzeralo to na ďalšiu operáciu tenk. čreva na spriechodnenie potravy, ale nejak sa črevá zobudili, tak jej unikla a o týždeň išla do domácej liečby. A tu nastal veľký problém. V nemocnici bola na výživách a asi dvakrát dostala vývar, ktorý nevyvracala a doma výživy nie sú a mimo kuracieho a hovädzieho vývaru bez cestovín všetko vyvracia. Chcela by som vás poprosiť, ak ste niekto riešili podobný problém so stravovaním, či by ste neporadili. Už viac dni prechádzam poradu, googlujem, hľadám- veľmi sa mi pozdáva špargľa, len neviem ako by zvládla tie 4 lyžice. V šetkým chorým prajem veľa zdravia a síl bojovať, pretože prvýkrát vidím tie zmeny, čo táto choroba robí s pacientom a celou rodinou.
pohodička Pozri príspevok
Ono je to trochu komplikované, lebo ona ´je u syna v inom meste ako má obvodného lekára (doma je ešte len od piatku), ale u onkologičky ju bol prihlásiť v pondelok v He. Neviem či sa na to opytal. Ale ten rozdiel nemocnica s výživami a doma (ja som ju videla v utorok a predtým v nemocnici pred dvoma týždňami)) s vyvracaním skoro všetkého je hrozný. To je úplne iný človek. Pritom nevie, že tá diagnóza je taká hrozná. Lekári jej to nepovedali, lebo týždeň predtým ako jej to CT diagnostikovalo, našla ráno v posteli mrtvého zdravého manžela, tak sa im zdalo, že toho stresu má dosť. Je to krutý príbeh manželského páru, ktorý by mohol svojím životom byť príkladom mnohým.
Tvoja švagriná to má veľmi, veľmi ťažké, smrť manžela a hneď za tým ťažká choroba to sú velikánske stresy. Od vtedy ubehlo 1,5 mesiaca, ale jej psychika sa určite nevie vyrovnať s jedným aj s druhým, takže na liečbu pôsobí aj toto. Potrebuje útechu, a povzbudenie do ďalšieho života, aby vedela prečo žiť, aby sa neopúšťala. A čo sa týka stravy, pokiaľ nič neudrží v sebe, ešte existuje NUTRIDRINK - pre takýchto ľudí. Je to komplexná výživa aj na doma - sú to také fľaštičky 0,5L - sú rôzne príchute, pije sa aj cez slamku. Dajte si ich predpísať lekárom, prípadne gastroenterológom.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Veľmi pekne Vám ďakujem za povzbudenie. Ste zlatí. Všetký príspevky dám jej synovi, aby ich to posilnilo v boji s touto pliagou ľudstva. Veľmi si to vážim, že si dávate takú námahu. Všetkým prajem veľa zdravička. Príspevok od Gabhus som ihneď do mobilu prečítala švagrine (až na onkológa a chemoterapi). Jej odpoveď bola, aby som tie povzbudivé slová panej čo to na vlastnej koži zažilla prečítala deťom, lebo má pocit, že oni dvaja (myslela syna s nevestou) sú viac skeptickí ako ona. Veľmi všetkým ďakovala.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Nutridrink brala aj moja svokra po ožarovaní (maternica). Predpísal jej ho onkológ. Všade sa v lekárni naňho doplácalo, len vo Vojenskej nemocnici v Košiciach v lekárni bol zadarmo. Bolo to pred 2 rokmi.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

pohodička Pozri príspevok
Veľmi pekne Vám ďakujem za povzbudenie. Ste zlatí. Všetký príspevky dám jej synovi, aby ich to posilnilo v boji s touto pliagou ľudstva. Veľmi si to vážim, že si dávate takú námahu. Všetkým prajem veľa zdravička. Príspevok od Gabhus som ihneď do mobilu prečítala švagrine (až na onkológa a chemoterapi). Jej odpoveď bola, aby som tie povzbudivé slová panej čo to na vlastnej koži zažilla prečítala deťom, lebo má pocit, že oni dvaja (myslela syna s nevestou) sú viac skeptickí ako ona. Veľmi všetkým ďakovala.

V tomto prípade ich upozorni, že musia svoju mamu podržať. Najdôležitejšia je totiž pohoda a pozitívne myslenie.

Len tak mimochodom sledujem príbeh jednej panej na http://www.adenokarcinom-zaludku.cz/ a jej pozitívna energia a postoj k chorobe je práve to, ako je treba s touto pliagou bojovať.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

maja Pozri príspevok
Nutridrink brala aj moja svokra po ožarovaní (maternica). Predpísal jej ho onkológ. Všade sa v lekárni naňho doplácalo, len vo Vojenskej nemocnici v Košiciach v lekárni bol zadarmo. Bolo to pred 2 rokmi.
Záleží aj od diagnózy. Keď je problém s trávením môžu ho predpísať skôr. Maternica nemá taký vplyv na trávenie.

Samozrejme, že sa prikláňam skôr k normálnemu jedlu, lenže tu bol problém, že nič neudrží v sebe. Nutridrinku je málo a je výživný. A môže sa dokonca piť slamkou - to je ozaj minimálny pomalý prísun, čo by nemalo vyvolať zvracanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať