Zavrieť

Porady

Odchodné

Sociálna poisťovňa oznamuje,že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa považuje za vymeriavací základ zamestnanca.Platí to isté aj pre invalida nad 70%?
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Fronco Pozri príspevok
...myslím, že sa inak v SP vyspinkali :-))

Informácia Sociálnej poisťovne zo dňa 04.08.2009
Sociálna poisťovňa oznamuje zamestnávateľom, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa považuje za vymeriavací základ zamestnanca podľa § 138 ods. 1 písm. a) zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a zamestnávateľ platí a odvádza za zamestnanca a za zamestnávateľa z poskytnutej odmeny poistné na sociálne poistenie (ďalej len „poistné“). Odmena pri odchode do starobného dôchodku, zúčtovaná zamestnávateľom počnúc za výplatné obdobie júl 2009 a nasledujúce, je vymeriavací základ zamestnanca a zamestnávateľ platí a odvádza z nej poistné.

Informácia Sociálnej poisťovne zo dňa 20.01.2009
Vymeriavací základ zamestnanca je príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, a funkčný plat zamestnanca, ktorý je dočasne vyslaný na vykonávanie štátnej služby do cudziny, zamestnanca, ktorý vykonáva práce vo verejnom záujme v zahraničí, a zahraničného spravodajcu Slovenského rozhlasu a Slovenskej televízie určený v eurách pred jeho prepočtom platovým koeficientom alebo objektivizovaným platovým koeficientom.
Od 1. januára 2009 sa z § 138 ods. 2 zákona o sociálnom poistení vypúšťajú slová „odmeny pri odchode do starobného dôchodku“. Keďže peňažné plnenie poskytnuté zamestnancovi z titulu odchodu do starobného dôchodku vo forme odmeny nemá charakter príjmu zamestnanca za vykonanú prácu, odmena pri odchode do starobného dôchodku, poskytnutá zamestnancovi za obdobie od 1. januára 2009, nie je vymeriavací základ zamestnanca podľa § 138 ods. 1 zákona o sociálnom poistení, a preto sa z tejto odmeny neplatí a neodvádza poistné.

Pripomínam, že nedošlo k zmene zákona, ale len vyjadrenia Sociálnej poisťovne.
nemajú "chybu"........ale prečo ma to neprekvapuje?
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

Ked invalid na 70% da vypoved dohodou zamestnavatelovi, tak musi tam uviest že žiada o odchodné? Alebo to ziadat v samostatnej žiadosti? Alebo zamestnavatel ho automaticky vyplatí ? Ma este na nieco narok? Nejake odstupne?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
nemajú "chybu"........ale prečo ma to neprekvapuje?
No a tak teraz som z toho už úplne celá zjeleňovatá! A prosím si to polopatistiky vysvetliť. Odchodné ide do VZ alebo neide.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majja Pozri príspevok
Ked invalid na 70% da vypoved dohodou zamestnavatelovi, tak musi tam uviest že žiada o odchodné? Alebo to ziadat v samostatnej žiadosti? Alebo zamestnavatel ho automaticky vyplatí ? Ma este na nieco narok? Nejake odstupne?
Ak splňa podmienky nároku na odchodné, je povinnosťou zamestnávatela mu ho vyplatiť pri skončení prac. pomeru.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Sabadka Pozri príspevok
No a tak teraz som z toho už úplne celá zjeleňovatá! A prosím si to polopatistiky vysvetliť. Odchodné ide do VZ alebo neide.
odchodné podla §76ZP nejde pozri §138ods.2 zákona o SP
všetky iné odmeny, ktoré tam nie sú vymenované myslím ten §138ods.2 idú do VZ
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mzdarka renca Pozri príspevok
nemajú "chybu"........ale prečo ma to neprekvapuje?
nie len teba :-)
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Nutricia Pozri príspevok
odchodné podla §76ZP nejde pozri §138ods.2 zákona o SP
všetky iné odmeny, ktoré tam nie sú vymenované myslím ten §138ods.2 idú do VZ
Tie § mám naštudované, lenže keď SP používa "zvláštny" výkladový slovník tak je to ťažké.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

tak si vytlač to usmernenie a prilož si ho k výplatám a ked bude niekedy problém povieš aha ale toto ste si vymysleli vy.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Chcem upozorniť že:
Zákonom č 449/2008 z 30.10.2008, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 bol upravený § 138 ods. 2 - slová odmeny pri odchode do starobného dôchodku boli vypustené a v zmysle § 138 ods. 1 písm. a) sa považuje za VZ zamestnanca.
Podľa mňa nejde o príjem za vykonanú prácu a odmena pri odchode do starobného dôchodku by do VZ nemala ísť, ale o to sa mi teraz nejedná. Chcela som len upozorniť na zmenu, ktorú zrejme niektorí nepostrehli a zároveň by som rada vedela prečo je v zákone o sociálnom poistení prilepenom tu na porade farebne zvýraznená zmena v par. 138 s rovnakým znením raz červenou a raz zelenou farbou tzn. nič sa nemení. Alebo zle chápem?
Zo stránky porady:
(2) Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahŕňa odstupné, odchodné, cestovné náhrady, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, náhrada za služobnú pohotovosť, náhrada za pohotovosť, príplatok za pohotovosť, príspevky zo sociálneho fondu, príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie zamestnanca, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca, príjem zamestnanca v súvislosti s používaním motorového vozidla na služobné účely a súkromné účely, odmeny podľa osobitných predpisov v oblasti priemyselných práv, odmeny vyplácané pri pracovných jubileách a životných jubileách, odmeny pri odchode do starobného dôchodku odmeny pri odchode do starobného dôchodku a plnenia poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení okrem podielu na zisku vyplateného obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva, plnenia poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru a náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.51)
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mzdarka renca Pozri príspevok
ja to tak chápem, že odmena nie je odchodné, len stále nerozumiem jednému, veď vždy išli odmeny do VZ na SP, tak načo to tam ešte píšu?
No všetky odmeny nie, práve táto jedna "odmena pri odchode do dôchodku" do VZ nešla. No a túto odmenu napr. určuje zákon o štátnej službe, ten určuje zamestnávateľovi vyplatiť odchodné pri odchode do dôchodku a zároveň odmenu pri odchode do dôchodku. Možno práve túto odmenu mali v zákone o SP na mysli.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jankasm Pozri príspevok
No všetky odmeny nie, práve táto jedna "odmena pri odchode do dôchodku" do VZ nešla. No a túto odmenu napr. určuje zákon o štátnej službe, ten určuje zamestnávateľovi vyplatiť odchodné pri odchode do dôchodku a zároveň odmenu pri odchode do dôchodku. Možno práve túto odmenu mali v zákone o SP na mysli.
áno, tak to je
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Fronco Pozri príspevok
...myslím, že sa inak v SP vyspinkali :-))

Informácia Sociálnej poisťovne zo dňa 04.08.2009
Sociálna poisťovňa oznamuje zamestnávateľom, že odmena pri odchode do starobného dôchodku sa považuje za vymeriavací základ zamestnanca podľa § 138 ods. 1 písm. a) zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a zamestnávateľ platí a odvádza za zamestnanca a za zamestnávateľa z poskytnutej odmeny poistné na sociálne poistenie (ďalej len „poistné“). Odmena pri odchode do starobného dôchodku, zúčtovaná zamestnávateľom počnúc za výplatné obdobie júl 2009 a nasledujúce, je vymeriavací základ zamestnanca a zamestnávateľ platí a odvádza z nej poistné.

Informácia Sociálnej poisťovne zo dňa 20.01.2009
Vymeriavací základ zamestnanca je príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, a funkčný plat zamestnanca, ktorý je dočasne vyslaný na vykonávanie štátnej služby do cudziny, zamestnanca, ktorý vykonáva práce vo verejnom záujme v zahraničí, a zahraničného spravodajcu Slovenského rozhlasu a Slovenskej televízie určený v eurách pred jeho prepočtom platovým koeficientom alebo objektivizovaným platovým koeficientom.
Od 1. januára 2009 sa z § 138 ods. 2 zákona o sociálnom poistení vypúšťajú slová „odmeny pri odchode do starobného dôchodku“. Keďže peňažné plnenie poskytnuté zamestnancovi z titulu odchodu do starobného dôchodku vo forme odmeny nemá charakter príjmu zamestnanca za vykonanú prácu, odmena pri odchode do starobného dôchodku, poskytnutá zamestnancovi za obdobie od 1. januára 2009, nie je vymeriavací základ zamestnanca podľa § 138 ods. 1 zákona o sociálnom poistení, a preto sa z tejto odmeny neplatí a neodvádza poistné.

Pripomínam, že nedošlo k zmene zákona, ale len vyjadrenia Sociálnej poisťovne.
Vysvetlenie zo stránky SP:

[hore]Odmeny pri odchode do starobného dôchodku – prečo sme zmenili výklad?


24.08.2009 Od 1. januára 2009 bol zákonom č. 449/2008 Z. z. novelizovaný zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení. V § 138 ods. 2 zákona boli z okruhu príjmov, ktoré sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu zamestnanca, vylúčené odmeny pri odchode do starobného dôchodku. Napriek tomu Sociálna poisťovňa na svojej webovej stránke do augusta 2009 prezentovala stanovisko, že uvedený príjem netreba započítavať do vymeriavacieho základu na platenie sociálnych odvodov. K tomuto výkladu viedla Sociálnu poisťovňu skutočnosť, že nejde o plnenie poskytnuté zamestnancovi za vykonanú prácu.
Ministerstvo vo svojom oficiálnom stanovisku uviedlo, že výklad pojmu vymeriavací základ vo vzťahu k podmienke „príjem zamestnanca za vykonanú prácu“ je potrebné realizovať do praxe rozširujúcou metódou. Bez jej použitia by niektoré druhy príjmov nemohli byť kvalifikované ako vymeriavací základ. Na základe takéhoto prístupu ministerstvo potvrdilo názor, že odmena pri odchode do starobného dôchodku je vymeriavacím základom pre platenie sociálnych odvodov.
Po obdržaní tohto stanoviska Sociálna poisťovňa začala v aplikačnej praxi postupovať v jeho intenciách. Preto na jej webovej stránke došlo dňa 4. augusta 2009 k uverejneniu opačného výkladu, podľa ktorého odmeny pri odchode do starobného dôchodku treba započítavať do vymeriavacieho základu pre sociálne poistenie.
Skutočnosť, že Sociálna poisťovňa do augusta 2009 odporúčala nezahŕňať uvedené odmeny do vymeriavacieho základu, sa v žiadnom prípade negatívnym spôsobom nedotkla dôchodkových nárokov poistencov, ktorí požiadali o dôchodok od 1. januára 2009. U týchto poistencov je posledným rokom, z ktorého sa zohľadňujú príjmy pre sumu dôchodku, rok 2008.
Sociálna poisťovňa postup podľa stanoviska ministerstva uplatní spätne od 1. januára 2009. To znamená, že tí zamestnávatelia, ktorí v období od 1. januára 2009 takúto odmenu zamestnancovi poskytli, zahrnú ju do vymeriavacieho základu zamestnanca a zamestnávateľa, predložia príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne opravný výkaz poistného a príspevkov a doplatia rozdiel medzi pôvodne zaplateným poistným a poistným vykázaným v opravnom výkaze. Sociálna poisťovňa súčasne upozorňuje zamestnávateľov na skutočnosť, že odmena pri odchode do starobného dôchodku nie je odchodným podľa § 76 Zákonníka práce, ktoré ani po 1. januári 2009 nie je vymeriavacím základom zamestnanca a zamestnávateľa.
Sociálna poisťovňa sa zamestnancom a zamestnávateľom za vzniknuté nedorozumenie ospravedlňuje.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

To znamená, že tí zamestnávatelia, ktorí v období od 1. januára 2009 takúto odmenu zamestnancovi poskytli, zahrnú ju do vymeriavacieho základu zamestnanca a zamestnávateľa, predložia príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne opravný výkaz poistného a príspevkov a doplatia rozdiel medzi pôvodne zaplateným poistným a poistným vykázaným v opravnom výkaze.

Tak toto je sila, ešte si to budú spätne nárokovať a mzdárky aby opravovali a opravovali chybu, ktorú nespôsobili. Nemám slov. Nech si to skúsia pracovníci SP, lebo to nie je len SP, ale DÚ. Ak zamestnanec odišiel, čo je zrejmé, kto ho bude naháňať, aby vrátil poistné z tejto sumy?

Dopriala by som im aspoň mesiac praxe..........
0 0
tancok tancok

tancok je offline (nepripojený) tancok

ja sa tu tiez teraz na to kukam, co som tento rok vyplatila...:-)
myslim si, ze je to aj vec obhajoby a "dodatocne" dorobenych faktov...nedalo by sa to riesit tak, ze ak by som vyplatila tu "odmenu" v minulosti bez zaplatenych odvodov, dorobila by som mzdovy predpis so zamestnaneckou radou tak,
ze je to sucastou odchodneho vyplyvajuceho z § 76 ZP, nakolko je tam pisane, ze odchodne je najmenej vo vyske jedneho priemerneho mesacneho zarobku...

...a je fakt, ze teraz po X-mesiacoch nebudem nahanat nejakeho "dochodcu", aby mi doplatil odvody....hmmm?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tancok Pozri príspevok
ja sa tu tiez teraz na to kukam, co som tento rok vyplatila...:-)
myslim si, ze je to aj vec obhajoby a "dodatocne" dorobenych faktov...nedalo by sa to riesit tak, ze ak by som vyplatila tu "odmenu" v minulosti bez zaplatenych odvodov, dorobila by som mzdovy predpis so zamestnaneckou radou tak,
ze je to sucastou odchodneho vyplyvajuceho z § 76 ZP, nakolko je tam pisane, ze odchodne je najmenej vo vyske jedneho priemerneho mesacneho zarobku...

...a je fakt, ze teraz po X-mesiacoch nebudem nahanat nejakeho "dochodcu", aby mi doplatil odvody....hmmm?
Ak si vyplatila odchodné v zmysle § 76 ZP, tak to našťastie nejde do VZ na SP. Kuk ich výklad.

Sociálna poisťovňa súčasne upozorňuje zamestnávateľov na skutočnosť, že odmena pri odchode do starobného dôchodku nie je odchodným podľa § 76 Zákonníka práce, ktoré ani po 1. januári 2009 nie je vymeriavacím základom zamestnanca a zamestnávateľa.
0 0
tancok tancok

tancok je offline (nepripojený) tancok

ja viem...ale myslim, ze aj ta odmena by sa dala obhajit ako sucast odchodneho v zmysle ZP...nakolko je tam to slovicko "najmenej" jedneho priemerneho mesacneho platu...a ked to bude napisane v mzdovom predpise ako odmena, ktora je sucastou odchodneho...podpisanom kompetentnymi ludmi...???...vzdy sa da predsa spekulovat...ved aj oni to robia...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tancok Pozri príspevok
ja viem...ale myslim, ze aj ta odmena by sa dala obhajit ako sucast odchodneho v zmysle ZP...nakolko je tam to slovicko "najmenej" jedneho priemerneho mesacneho platu...a ked to bude napisane v mzdovom predpise ako odmena, ktora je sucastou odchodneho...podpisanom kompetentnymi ludmi...???...vzdy sa da predsa spekulovat...ved aj oni to robia...
áno, tiež by som to riešila v KZ s odchodným vo výške x násobku priemerného platu. Zamestnávateľ si môže ešte určiť aj podmienky, ako, komu a koľko. Napr., ak zamestnanec odpracoval v spoločnosti 10 rokov, tak 2.násobok, ak 15 rokov, tak 3. násobok......... Môžete si zvoliť aj iné kritéria, ušité na mieru u vás.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Odmena pri odchode do starobného dôchodku je vymeriavací základ zamestnanca podľa § 138 ods. 1 písm. a) zákona o sociálnom poistení od 1. januára 2009 ale odchodné poskytnuté zamestnávateľom podľa § 76 Zákonníka práce a podľa § 105a zákona o štátnej službe nie je odmena pri odchode do starobného dôchodku. Odchodné sa naďalej aj po 31. decembri 2008 nezahŕňa do vymeriavacieho základu zamestnanca podľa § 138 ods. 2 zákona o sociálnom poistení.

Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí podľa § 76 ods. 6 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení. Obdobná právna úprava o odchodnom je ustanovená aj v § 105a zákona č. 312/2001 Z. z. o štátnej službe v znení neskorších predpisov.

Podľa § 94 ods. 1 písm. d) zákona o štátnej službe štátnemu zamestnancovi možno poskytnúť odmenu pri prvom skončení štátnej služby po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, na starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok najviac v sume trojnásobku jeho posledného funkčného platu.
Zamestnávateľom vyplatená odmena pri príležitosti prvého skončenia štátnej služby po nadobudnutí nároku na starobný dôchodok podľa § 94 ods. 1 písm. d) zákona o štátnej službe štátnemu zamestnancovi v rozhodujúcom období trvania štátnej služby, má charakter odmeny pri odchode do starobného dôchodku a zahŕňa sa do vymeriavacieho základu zamestnanca.

Zamestnávateľ je povinný rozlišovať, ktorú formu peňažného plnenia v súvislosti s odchodom do starobného dôchodku zamestnancovi poskytne a vyplatí. Ak vyplatí odchodné podľa § 76 ods. 6 Zákonníka práce a podľa § 105a zákona o štátnej službe, takto poskytnuté peňažné plnenie sa nezahŕňa do vymeriavacieho základu zamestnanca. Ak zamestnávateľ vyplatí v súvislosti s odchodom do starobného dôchodku zamestnancovi odmenu podľa osobitného predpisu alebo podľa vlastného vnútorného predpisu, takto poskytnuté peňažné plnenie je vymeriavací základ zamestnanca.
Naposledy upravil Pepa : 02.09.09 at 10:24
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
tancok Pozri príspevok
ja sa tu tiez teraz na to kukam, co som tento rok vyplatila...:-)
myslim si, ze je to aj vec obhajoby a "dodatocne" dorobenych faktov...nedalo by sa to riesit tak, ze ak by som vyplatila tu "odmenu" v minulosti bez zaplatenych odvodov, dorobila by som mzdovy predpis so zamestnaneckou radou tak,
ze je to sucastou odchodneho vyplyvajuceho z § 76 ZP, nakolko je tam pisane, ze odchodne je najmenej vo vyske jedneho priemerneho mesacneho zarobku...

...a je fakt, ze teraz po X-mesiacoch nebudem nahanat nejakeho "dochodcu", aby mi doplatil odvody....hmmm?
Možno pomôže aj takéto riešenie: my máme odmenu pri prvom skončení PP po nároku na dôchodok zakotvenú v Smernici o odmenách pri pracovných a životných jubileách už 5 rokov. Túto odmenu sme vyplatili aj v máji tohoto roku. Tiež som sa zľakla, že to budem musieť doplácať, ale p. Mihál ma upokojil a upozornil, že jubilejné odmeny sa nezahŕňajú do VZ. Skúste so zástupcami zamestnancov vypracovať takúto smernicu samozrejme so spätnou účinnosťou.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pepa Pozri príspevok


Podľa § 94 ods. 1 písm. d) zákona o štátnej službe štátnemu zamestnancovi možno poskytnúť odmenu pri prvom skončení štátnej služby po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, na starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok najviac v sume trojnásobku jeho posledného funkčného platu.
Zamestnávateľom vyplatená odmena pri príležitosti prvého skončenia štátnej služby po nadobudnutí nároku na starobný dôchodok podľa § 94 ods. 1 písm. d) zákona o štátnej službe štátnemu zamestnancovi v rozhodujúcom období trvania štátnej služby, charakter odmeny pri odchode do starobného dôchodku a zahŕňa sa do vymeriavacieho základu zamestnanca.
Celé to je viac menej o zvýraznenom hore ..........

Ančika Pozri príspevok
Možno pomôže aj takéto riešenie: my máme odmenu pri prvom skončení PP po nároku na dôchodok zakotvenú v Smernici o odmenách pri pracovných a životných jubileách už 5 rokov. Túto odmenu sme vyplatili aj v máji tohoto roku. Tiež som sa zľakla, že to budem musieť doplácať, ale p. Mihál ma upokojil a upozornil, že jubilejné odmeny sa nezahŕňajú do VZ. Skúste so zástupcami zamestnancov vypracovať takúto smernicu samozrejme so spätnou účinnosťou.
Odmena pri prvom skončení PP, číže odchode do dôchodku - patrí do VZ
jubilejná odmena - dosiahne 50,60 .... rokov nepatrí do VZ.

2) Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahŕňa odstupné, odchodné, cestovné náhrady, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, náhrada za služobnú pohotovosť, náhrada za pohotovosť, príplatok za pohotovosť, príspevky zo sociálneho fondu, príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie zamestnanca, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca, príjem zamestnanca v súvislosti s používaním motorového vozidla na služobné účely a súkromné účely, odmeny podľa osobitných predpisov v oblasti priemyselných práv, odmeny vyplácané pri pracovných jubileách a životných jubileách, a plnenia poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení okrem podielu na zisku vyplateného obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva, plnenia poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru a náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.51)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať