Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2009

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ako vyplniť priznanie k DMV za rok 2009?
Aktualizované vo Finančnom spravodajcovi 12/2009, str. 478-484
Usporiadat
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Tlačivá na daň z motorových vozidiel sa nemenili? Ostávajú také ako boli v r. 2008, ďakujem.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno, tlačiva ostávajú tie isté.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Neviete niekto náhodou či bude treba znovu podávať nové tlačivo DzMV za rok 2009 ked sa nič nemenilo oproti minulému roku z dôvodu zmeny meny na eur-o?
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

azla Pozri príspevok
Áno, tlačiva ostávajú tie isté.
Ďakujem, idem na to, nech v januári sa nezbláznim .......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Daggmar Pozri príspevok
Neviete niekto náhodou či bude treba znovu podávať nové tlačivo DzMV za rok 2009 ked sa nič nemenilo oproti minulému roku z dôvodu zmeny meny na eur-o?
Termín na podanie DP DzMV je do 31.1. nasl. kal. roku a nesúvisí s eurom.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Ďakujem veronikasad.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Dnes boli zverejnené na stránke DR SR tieto materiály k DMV.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Skúsila som vyplniť DP k dani z MV 2009 na stránke DR SR. Pri tlači potvrdenia o podaní načítalo len celkový počet vozidiel a údaje o dani žiadne. Skúsila som vyplniť inak riadky v DP a zasa nič. Robím chybu ja, alebo je chyba na stránke DR SR ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jarka 1 Pozri príspevok
Skúsila som vyplniť DP k dani z MV 2009 na stránke DR SR. Pri tlači potvrdenia o podaní načítalo len celkový počet vozidiel a údaje o dani žiadne. Skúsila som vyplniť inak riadky v DP a zasa nič. Robím chybu ja, alebo je chyba na stránke DR SR ?
Bude to chyba na ich stránke. Tiež sa mi žiadne sumy do potvrdenia nepreniesli.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja na to nikdy nemám nervy, štve ma aj to, že sa to nedá uložiť. Človek sa natrápi a potom mu súbor zmizne alebo sa nevytlačí ako má. Radšej to vypíšem rukou.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Konateľ s.r.o. sa na účely vyplácanie cestovných náhrad považuje za zamestnanca.. T.z. že je daňovníkom podľa § 85 -2 a) alebo použijete 1 c)?
Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

veronikasad Pozri príspevok
Termín na podanie DP DzMV je do 31.1. nasl. kal. roku a nesúvisí s eurom.
Takze, teraz treba podavat DP kazdy rok, aj ked sa oproti predchadzajucemu nic nemenilo? Niekedy bolo treba len zaplatit, tak preto sa pytam.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

grammatika Pozri príspevok
Konateľ s.r.o. sa na účely vyplácanie cestovných náhrad považuje za zamestnanca.. T.z. že je daňovníkom podľa § 85 -2 a) alebo použijete 1 c)?
Ďakujem
Citát z materiálu DR SR z príspevku č. 8 v tejto téme:

15. Otázka:
Musí spoločnosť podať daňové priznanie za rok 2009 v prípade, ak konateľ spoločnosti používal svoje súkromné auto na služobné účely spoločnosti ?

Odpoveď:
Zamestnancom pre účely vyplácania cestovných náhrad podľa § 2 ods. 6 zákona č. 283/2002Z. z. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov sú osoby definované v § 1 ods. 1 a 2 citovaného zákona.
Na základe uvedeného, pre účely dane z motorových vozidiel za zamestnanca možno považovať osobu, ktorej patrí cestovná náhrada podľa zákona o cestovných náhradách. Ak medzi zamestnávateľom a osobou nie je uzatvorený pracovnoprávny vzťah a podľa zákona o cestovných náhradách sa táto osoba považuje za zamestnanca (napr. konateľ, spoločník spoločnosti, člen združenia a podobne), pre účely dane z motorových vozidiel je táto osoba zamestnancom. Spoločnosť ako daňovník / § 85 ods. 2 písm. a)/ je za vozidlo zamestnanca povinný do 1. februára 2010 podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2009 a zároveň zaplatiť daň resp. pomernú časť dane.
0 0
mimaxx mimaxx

mimaxx je offline (nepripojený) mimaxx

mila myska
Mam trosku problem s miestom danovej prislusnosti - spadam pod DU KE, ale vozidla su evidovane na prevadzke v TT. Podavat teda treba v Trnave? Dakujem za radu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Takze, teraz treba podavat DP kazdy rok, aj ked sa oproti predchadzajucemu nic nemenilo? Niekedy bolo treba len zaplatit, tak preto sa pytam.
Predtým sme platili vopred, pri odhlásení nám alikvótnu časť DÚ vrátil. Teraz platíme pozadu a to podľa priznania.
Ak to má byť "daň", potom terajší spôsob je správnejší.
Takže moja odpoveď je: áno, treba podávať každý rok, aj keď sa nič nezmenilo.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Rozalka Pozri príspevok
Predtým sme platili vopred, pri odhlásení nám alikvótnu časť DÚ vrátil. Teraz platíme pozadu a to podľa priznania.
Ak to má byť "daň", potom terajší spôsob je správnejší.
Takže moja odpoveď je: áno, treba podávať každý rok, aj keď sa nič nezmenilo.
ja s tym uplne suhlasim, je to tak spravne, len som chcela aby to tu jednoznacne niekto napisal, nech je to jasne aj pre neodbornikov. A vy ste naozaj odbornik, tak dakujem za vsetkych.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Rozalka Pozri príspevok
Predtým sme platili vopred, pri odhlásení nám alikvótnu časť DÚ vrátil. Teraz platíme pozadu a to podľa priznania.
Ak to má byť "daň", potom terajší spôsob je správnejší.
Takže moja odpoveď je: áno, treba podávať každý rok, aj keď sa nič nezmenilo.
Viete mi poradit, ktorý paragraf to výslovne prikazuje ? Neviem to nájsť a šéf to chce .... akosi sa mu nezdá, že treba podávať DP aj ked sa nič nemenilo. Dakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Daggmar Pozri príspevok
Viete mi poradit, ktorý paragraf to výslovne prikazuje ? Neviem to nájsť a šéf to chce .... akosi sa mu nezdá, že treba podávať DP aj ked sa nič nemenilo. Dakujem
§ 90
Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť


(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Daggmar Pozri príspevok
Viete mi poradit, ktorý paragraf to výslovne prikazuje ? Neviem to nájsť a šéf to chce .... akosi sa mu nezdá, že treba podávať DP aj ked sa nič nemenilo. Dakujem
Máš to aj v Poučení k vyplneniu DP DzMV, (priložené v úvodnom príspevku tejto témy):
Daňovník je povinný podať daňové priznanie (§ 90 zákona) za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Velmi pekne dakujem, nasla som to aj ja ... sorry )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať