Zavrieť

Porady

Aby sme nezabudli

truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V januári je toho veľa, aby sme na niečo nezabudli, pripíšte čo ešte všetko je potrebné urobiť
1/ zapísať pracovníkom zmenu zdravotnej poisťovne
2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
3/ priznanie k dani z motorových vozidiel
4/ nahlásiť fyzické osoby
5/ nový súhrnný výkaz DPH
6/ dať podpísať vyhlásenia zamestnancom
7/ žiadosti o ročné zúčtovanie dane a vydanie potvrdení / je to síce
až do 15.2., ale ja to našim zamestnancom robím už v januári
8/ inventarzácia/všetko/
9/ oznámenie daň.úradu o zmene mesač. plátcu /viď príspevok grammatika/
10/ poplatok za služby poskytované STV a SRo /viď príspevok grammatika/
11/Do 31.01.2010 ja ešte podávam Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaním s ním /viď member/
12/k 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu,
čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane)/viď promot maja/
13/štatistické výkazy... u nás do 8.1.2010 a 12.1.2010 .. ale tých je strašne veľa/promont maja/.
14/Urobiť zamestnancom s minimálnou mzdou Dohodu o zmene pracovnej zmluvy s novou minimálnou mzdou platnou od 1.1.2010, teda hodinová mzda 1,768 EUR (namiesto 1,698) a mesačná mzda 307,70 EUR (namiesto 295,50)./viď Laguna13/
15/ do 15.1.treba bankám oznámiť, či má alebo nemá mať firma overenú závierku auditorom-ochrana vkladov/od JM1968/
16/ak ak bola prijatá nejaká minimálna pomoc v 4Q/2009 tak treba do 31.1.2010 poslať oznámenie na MFSR o prijatí takejto minimálnej pomoci /Dana1/
17/ do 15.1.2010 zaslať na DÚ oznámenie o zrážkovej dani podľa § 43 ( mám na mysli napr. ods. 3 g) - príjem za prenájom nebytových priestorov u SVB a pod...) a takisto do 15.1.2010 túto daň odviesť./od Heni/
18/rezervy na dovolenky (okrem iného) od Gabi 03

Čo ešte?
Naposledy upravil truch : 09.01.10 at 15:22
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Kto podava tlacivo: Hlasenie o vzniku odpadu a nakladanim s nim
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Kvietocek Pozri príspevok
Bonzacky paragraf
Máš na mysli bod 4 v príspevku č. 1 tejto témy. Asi určite ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

promont maja Pozri príspevok
Túto povinnosť ( daň z motorových vozidiel) máš už uvedenú v príspevku č. 1, čiže máme duplicitne bod 3 a bod 13 ( na začiatku témy) ... ale nevadí, lepšie dvakrát ako nič.
Máš pravdu, už som to zmazala dík
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

promont maja Pozri príspevok
Toto ale nie je celkom tak... aj v prípade, ak nemá zamestnancov po celé zdaňovacie obdobie a svoju registráciu platcu dane zo závislej činnosti nezrušila, tak potom má povinnosť spracovať a následne odovzdať predmetné prehľady a hlásenie ( samozrejme s nulami).

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len "prehľad"),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

A môžte mi prosím poradiť aké je to tlačivo a kde ho mám odniesť?
ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvietocek Pozri príspevok
Kto podava tlacivo: Hlasenie o vzniku odpadu a nakladanim s nim
My posielame hlásenia 3 / sme firma vyrábajúca náterové hmoty / :

1/ Hlásenie o objeme výroby, dovozu, vývozu a reexportu /týka sa obalov
a odpadov z obalov/
kvartálne do 15.dňa po skončení kvartálu
na dve miesta - na OÚ životného prostredia a na recyklačný fond

2/ Hlásenie o vzniku odpadov a nakladaním s ním
1x ročne do 31.01. na OÚ živ.prostredia

3/ Hlásenie o obaloch uvedených na trh v SR a o plnení záväzných limitov
zhodnocovania a recyklácie obalov
do 15.2. na Ministerstvo životného prostredia
Register povinných osôb je daný v zákonoch o odpade /č.223/2001 Z.z./ a v zákone o obaloch /č.neviem/
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

kaja211 Pozri príspevok
A môžte mi prosím poradiť aké je to tlačivo a kde ho mám odniesť?
ďakujem
Máš ich na www.drsr.sk ... ak ide o prehľady. Ale neviem, či je tam už aj hlásenie v eurách, teda za rok 2009.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

No a nakoniec štatistické výkazy ... u nás do 8.1.2010 a 12.1.2010 .. ale tých je strašne veľa.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pridávam link DAŇOVÝ KALENDÁR na rok 2010
Ja som si stránku pridala do záložiek.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
promont maja Pozri príspevok
U mňa je ešte potrebné ku 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu, čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane) a ešte dať podpísať dohody o vykonaní práce platné od nového roka.

[30. 12. 2009 10:41:18] maja: Dobrý deň,
veľmi ma mrzí vaše konštatovanie, že nie všetky pobočky Sociálnej poisťovne podávajú v uvedenej veci rôzne stanoviská. Opätovne budú upozornené.
Zamestnávateľ má povinnosť prihlásiť zamestnanca, ktorý vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, na účely úrazového poistenia a garančného poistenia, pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu a odhlásiť ho najneskôr v deň po skončení pracovnoprávneho vzťahu (§ 231 ods. 1 písm. b) číslo 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov). Takže ak napr. je dohoda uzatvorená od 1. 12. 2009 a trvá do 31. 5. 2010, prihlášku je potrebné doručiť 30. 11. 2009 (resp. aj 1. 12. 2009 pre začatím výkonu práce), odhlášku je potrebné doručiť najneskôr 1. 6. 2010.
Dátum 31. 12. 2009 nie je ničím dôležitý (iba ak by dohoda trvala do 31. 12 .2009) – je to iba koniec roka, ale s odhlásením v prípadoch, ak dohoda trvala v roku 2009 a aj v roku 2010 bez prerušenia, nemá nič spoločné.
S pozdravom Šefčíková, odbor výberu poistného

Toto je odpoveď z ústredia(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Je to až "marcová" povinnosť, len pripomínam:
"Ročné hlásenie o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím"
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

promont maja Pozri príspevok
Toto ale nie je celkom tak... aj v prípade, ak nemá zamestnancov po celé zdaňovacie obdobie a svoju registráciu platcu dane zo závislej činnosti nezrušila, tak potom má povinnosť spracovať a následne odovzdať predmetné prehľady a hlásenie ( samozrejme s nulami).
Doplním, v prípade, že splní daňovník oznamovaciu povinnosť, že momentálne nemá žiadnych zamestnancov, nepodáva ani nulové Prehľady a hlásenia, aj keď ostal registrovaný....
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, neviem, či to robia účtovníci, ale do 15.1.treba bankám oznámiť, či má alebo nemá mať firma overenú závierku auditorom-ochrana vkladov
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Živnostníci,ktorí zmenili k 1.1. ZP majú podať do 8.1. výkaz o preddavkoch:
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=768
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Pozdravujem,
už tu bolo asi všetko spomenute, ja už len doplnim, že ak ak bola prijatá nejaká minimálna pomoc v 4Q/2009 tak treba do 31.1.2010 poslať oznámenie na MFSR o prijatí takejto minimálnej pomoci.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, neviem, či to robia účtovníci, ale do 15.1.treba bankám oznámiť, či má alebo nemá mať firma overenú závierku auditorom-ochrana vkladov
viem že budem mierne ale chcem sa opýtať, odkedy je toto oznámenie potrebné odovzdávať.. resp. keď naša firma mala účt.obdobie do 30.9.2009, mám s tým teraz rýchlo bežať do banky, už som prešvihla termín? aj keď samotná banka o tejto povinnosti informuje až v decembri...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

To máš dobrú banku, naše nás neinformujú musíme si spomenúť, inak by nám pri krachu nič nevrátili, daj to kľudne aj teraz, platí to rok
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

rezervy na dovolenky (okrem iného)
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

do 15.1.2010 zaslať na DÚ oznámenie o zrážkovej dani podľa § 43 ( mám na mysli napr. ods. 3 g) - príjem za prenájom nebytových priestorov u SVB a pod...) a takisto do 15.1.2010 túto daň odviesť.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

truch Pozri príspevok
To máš dobrú banku, naše nás neinformujú musíme si spomenúť, inak by nám pri krachu nič nevrátili, daj to kľudne aj teraz, platí to rok
Nielenže neinformujú, ale ani o tom na pobočkách veľmi často nič nevedia, keď som sa kedysi informovala na pobočke, divili sa veľmi, že čo to chcem. Máme účty v dvoch bankách, jedna dáva upozornenie na posledných výpisoch v starom roku, ale dávam to už viac rokov dozadu, nie iba rok.
0 0
Načítať ďalšie