Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Economic Pozri príspevok
Zoskenovaný podpis je absolútne nič a v praxi je Ti na figu. No dokument podpísaný ZEP-om v prípade, že si ho podpísala svojim ZEP-om, určite nemôžeš odškriepiť, že si ho nepodpísala Ty. ZEP má váhu Tvojho vlastnoručného podpisu overeného notárom. Je viazaný na Tvoje rodné číslo. Je teda nezameniteľný a nespochybniteľný. V prípade potreby trošku viac preštuduj túto problematiku. ZEP nie je oskenovaný podpis. Je to vlastne akýsi úkon.
ja viem že je to nič, ale ja som skôr chcela vedieť rozdiel.
a ešte jedna otázka, je akceptovatelné ked na faktúre je oscenovaný podpis a pečiatka, kedže nie su to povinné naležitosti daňového dokladu, môže sa to?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Akceptované? Je, stačí si pozrieť Orange, T-com, a podobné firmy, posielajú faktúry s nejakým škrabopisom.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Je to akceptovateľné. Vo firme to tiež tak robíme. Priamo v programe, v tlačovej šablóne máme vložený aj podpis aj pečiatku. Takže nám to tlačí rovno s faktúrou. Fakturujeme cca 400 fa týždenne, takže podpisovať a pečiatkovať každú osobitne by bolo dosť prácne. aj keď aj to sme kedysi robili ručne. čo bolo bolo.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Mám na to iný názor: http://www.porada.sk/1185331-post46.html... ale ak to akceptujú orgány Daňovej správy, je to OK.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
vybavujem ZEP od decembra u Prvej slovenskej certifikačnej autority a dodnes vraj nemajú niečo pripravené, takže neviem či vôbec stihnem do 20.02.2010 niečo vybaviť
ako vám dlho trvalo vybavovanie ZEP a u koho je to najlepšie ??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
optimistka Pozri príspevok
vybavujem ZEP od decembra u Prvej slovenskej certifikačnej autority a dodnes vraj nemajú niečo pripravené, takže neviem či vôbec stihnem do 20.02.2010 niečo vybaviť
ako vám dlho trvalo vybavovanie ZEP a u koho je to najlepšie ??
Vyhľadaj si podľa Tvojho sídla alebo trvalého pobytu registračnú autoritu, ktorá Ti je najbližšie. Aj keď je pravda, že momentálne je trošku technický problém s bezpečným zariadením, ktoré potrebuješ k podpísaniu ZEP-om.
Mne konkrétne vydanie kvalifikovaného certifikátu k podpisovaniu ZEP-om trvalo necelú hodinu. A už som mohla podpisovať... Ja som na to išla cez spoločnosť Disig a.s.
Naposledy upravil Economic : 28.01.10 at 16:35 Dôvod: doplnenie
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Aj my vo firme sme oslovili firmu Disig. Oni nás odporučili na ich partnera, ktorý je najbližší k nášmu sídlu a vybavenie ZEP-u trvalo cca 45 min.
0 0
spit1 spit1

spit1 je offline (nepripojený) spit1

domenico.office Pozri príspevok
Záleží, aký máš operačný systém. Na XP-čku stačí nastaviť v Internet Exploreri...Nástroje...Možnosti siete internet...Zabezpečenie...Internet...Predvolené. Vo Viste som sa dnes dotrápil, dokonca som nastavil takú slabú ochranu, že už vypisovala Vista, že PC je nechránený, ale podarilo sa mi to. Predpokladám, že máš v PC nainštalované ovládače, popisovač DSigner, novú certifikačnú politiku....
Mozem poprosit presnejsi navod pre Vistu? Chcem prejst zo znacky na ZEP. Ja som pridal drsr.sk medzi doveryhodne lokality a pre doveryhodne som nasledne nastavil nizku ochranu. DSigner mam nainstalovany a v nom mi podpis prebehne, ale nasledne na stranke sa zobrazi len " Chyba pri
nastavovaní režimu na ZEP." a "Vaša žiadosť o komunikáciu pomocou ZEP nebola
schválená." a do schranky sprav mi pribudne sprava "Deaktivacia
certifikatu".
Kontaktoval som aj DRSR, ale za 10 dni mi prisla len informacia, ze to eviduju, ale nic ine sa nezmenilo a zmena na ZEP mi stale nefunguje.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak ti prebehne podpisovanie v DSingeri, že vidíš, že dokument bol podpísaný, nastavenie tvojho systému je OK. Je len problém s akceptáciou podpísaného dokumentu na stránke Daňovej správy. Máš nainštalovanú podpisovú politiku na rok 2010? Je to súbor s príponou req. Ak by ti to ani tak nešlo, skús telefonicky kontaktovať call centrum.
0 0
spit1 spit1

spit1 je offline (nepripojený) spit1

Ano mam nainstalovanu podpisovu politiku pre 2010. Este 18.1.2010 som uspesne cez to podal danove priznanie k dani z motorovych vozidiel, vtedy este podpisane so znackou. V DSigneri vidim, ze som ziadost o prechod na ZEP uspesne podpisal a to chybove hlasenie je az stranke drsr.sk. Vcera ma konecne po par dnoch kontaktovali z drsr.sk, tak hadam sa to uz v najblizsich dnoch vyriesi.
Dakujem za pomoc.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ja som minulý celý týždeň riešila cez drsr.sk zmenu v spôsobe elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na so zaručeným elektronickým podpisom a až v piatok sa mi ozvali citujem : "Odpoveď : momentalne funkcia nefunguje a na probleme sa pracuje". Ani dnes mi to nejde....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
TatianaM Pozri príspevok
Ja som minulý celý týždeň riešila cez drsr.sk zmenu v spôsobe elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na so zaručeným elektronickým podpisom a až v piatok sa mi ozvali citujem : "Odpoveď : momentalne funkcia nefunguje a na probleme sa pracuje". Ani dnes mi to nejde....
Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Economic Pozri príspevok
Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?
ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
MIŠO T Pozri príspevok
ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal
No ja mám podávané cez ZEP a išlo to ako som už napísala úplne bez problémov na prvý šup.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Economic Pozri príspevok
Čo Vám dnes nejde ? Ja som pred chvíľkou poslala DPH a aj súhrnný výkaz za január bez akéhokoľvek problému. Máte pridaný certifikát na daňováckej stránke a všetko nastavené tak ako treba ?
Nejde urobiť zmenu v el. komunikácii tak ako som písala vyššie.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

MIŠO T Pozri príspevok
ja som dnes cely den sedel nad Suhrn vykazom, zaslanie bez ZEP/ na dohodu. aj tak sa mi to nepodarilo. Došiel som až po ----OZNAČIT PRED ODOSLANIM --- a nič. Hláška : Nepodarilosa stiahnuť podpisovaci komponent, povoľte nastavenie ACTIVE X. Volal som do callcentra, a tam mi povedali, že sa im to množí, vraj daka chyba. Že mi odpovedia, len neviem kedy. - aby som to do termínu stihal

Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
2 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

EPk Pozri príspevok
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
Urobil som to tak. Prešlo to- funguje. VRELA VĎAKA:
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

TatianaM Pozri príspevok
Nejde urobiť zmenu v el. komunikácii tak ako som písala vyššie.
Ak má niekto ešte takýto problém tak tu je odpoveĎ z DRSR:

Zmena typu elektronickej komunikacie sa vykonava:
b) bez ZEP > so ZEP = pouzivatel (je potrebne priradit verejnu cast kvalifikovaneho certifikatu ZEP do profilu pouzivatela)

Chyba, ktoru hlasi pouzivatel pri pokuse o priradenie ZEP do profilu, je chyba na strane aplikacie DRSR. V sucasnosti je riesena ako HOTLINE v NTT. Vsetky taketo udalosti je nevyhnutne linkovat ako incidenty na riesitelsku skupinu DR WEB Portal Elektr. sluzby.
0 0
kenny kenny

kenny je offline (nepripojený) kenny

EPk Pozri príspevok
Mne poslali z call centra postup a uz mi to funguje (podavam bez ZEP mame len dohodu s DU)

Dobry den,

v prilohe e-mailovej spravy Vam posielam instalacne subory podpisovacieho komponentu D.Signer/XAdES (v. 1.0.0.1).
Odporucany postup:
1. odinstalovat povodne nainstalovanu verziu podpisovaca (v. 1.0.0.0) 2. spustit instalaciu aplikacie zo suboru XAdES.zip (heslo: 2009) 3. spustit instalaciu doplnku Xmlplugin.zip (heslo: 2009) 4. spustit REG file s identifikatorom podpisovej politiky NBU platnej od 1.1.2010
Aj mne to zafungovalo.
Veľká vďaka!
0 0
malypodnikatel malypodnikatel

malypodnikatel je offline (nepripojený) malypodnikatel

Mne stacilo podpisat zmluvu medzi mnou a DRSR a ziadny elektronicky podpis som nemusel kupovat (len sa registrovat zdarma cez drsr.sk)

Problem je len v tom ze takto elektronicky podane tlaciva je potom treba poslat postou na prislusny danovy urad (teda prvu stranu daneho tlaciva)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať