Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ked mam uzavierku z ERP napriklad vsetko v 19% sadzbe:
Zaklad 1000
DPH 120
Spolu 1121

tak comu mam verit a kam s tym ostatnym... to nie je vtip ale certifikovana ERP...
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

magnum Pozri príspevok
ked mam uzavierku z ERP napriklad vsetko v 19% sadzbe:
Zaklad 1000
DPH 120
Spolu 1121

tak comu mam verit a kam s tym ostatnym... to nie je vtip ale certifikovana ERP...
Máš k dispozícii originál pásku mesačnú ? niekedy tam zvyknu "sikovny" nahodit nieco mimo skupiny, pozri či tam niečo nie je v sume 1,00 €..... dep napr. 8

Ale v kazdom prípade beries sumu celkom.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

uctujem podla dennych uzavierok a toto je snad na kazdej proste raz lieta hore inokedy dole... a prave u nas mam info z danoveho uradu ze podstatny je zaklad dane ... akurat potom mi nesadne pokladna...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
magnum Pozri príspevok
uctujem podla dennych uzavierok a toto je snad na kazdej proste raz lieta hore inokedy dole... a prave u nas mam info z danoveho uradu ze podstatny je zaklad dane ... akurat potom mi nesadne pokladna...
Ja tiež účtujem denné uzávierky a tiež mi koľkokrát nesedí základ a DPH podľa pásky. Tak to robím tak, že k DPH, ktorú mám vyhodenú na páske vypočítam základ a sumu celkom. Potom do riadku s 0% dám rozdiel, buď plus alebo mínus, aby mi sedela suma celkom. Potom mi po tejto úprave sedí aj základ aj DPH so sumou uvedenou na páske z ERP.
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Ak živnostník, ktorý si uplatnuje preukázatelne výdavky, má bločky priamo na zákazku, tak ich účtujem ako "réžiu," alebo ako "výdavok na priebežnú položku?"
Účtujem tak všetky bločky, alebo len tie, priamo na zákazku??
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Milka2 Pozri príspevok
Ak živnostník, ktorý si uplatnuje preukázatelne výdavky, má bločky priamo na zákazku, tak ich účtujem ako "réžiu," alebo ako "výdavok na priebežnú položku?"
Účtujem tak všetky bločky, alebo len tie, priamo na zákazku??
Pomôže mi niekto??
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Milka2 Pozri príspevok
Pomôže mi niekto??
Nepochopím, ako môžte mať v profile uvedené, že Ste účtovníčka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Milka2 Pozri príspevok
Ak živnostník, ktorý si uplatnuje preukázatelne výdavky, má bločky priamo na zákazku, tak ich účtujem ako "réžiu," alebo ako "výdavok na priebežnú položku?"
Účtujem tak všetky bločky, alebo len tie, priamo na zákazku??
Pre takéhoto živnostníka je to výdavok ovplyňujúci základ dane.
Na priebežnú položku v JÚ sa účtujú presuny peňazí medzi bankou a pokladňou.
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Ide o to, že v rolke sa to nenachádza...(
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Milka2 Pozri príspevok
Ide o to, že v rolke sa to nenachádza...(
Tak si daj predvolené - iné
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. mám zaučtovať napr. na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
10eva Pozri príspevok
Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. mám zaučtovať napr. na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?
V prípade kontokorentu nie je potrebné účtovať niečo extra. Jednoducho účtuješ pohyby na účte, aj keď zostatok je v mínuse.
Len potom do výkazu majetku a záväzkov tento zostatok neuvádzaš v majetku ako stav účtu, ale uvádzaš do záväzkov ako úver.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

10eva Pozri príspevok
Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. mám zaučtovať napr. na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?
Zlatá moja a na základe čoho si chcela zaúčtovať príjem na bankovom účte, ked tam žiadny nie je ???
Ale potom by Ti predsa vyšiel KZ 0,00 a nie -30000 ....

Výpis z bankového účtu sa ti predsa musí rovnať s KZ v peňažnom denníku.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Daggmar Pozri príspevok
Zlatá moja a na základe čoho si chcela zaúčtovať príjem na bankovom účte, ked tam žiadny nie je ???
Ale potom by Ti predsa vyšiel KZ 0,00 a nie -30000 ....

Výpis z bankového účtu sa ti predsa musí rovnať s KZ v peňažnom denníku.
Inak táto otázka je tu zadaná duplicitne, rieši sa to aj téme Ako na Alfu.
Myslím tým otázku od 10eva.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

otázka Pozri príspevok
Inak táto otázka je tu zadaná duplicitne, rieši sa to aj téme Ako na Alfu.
Myslím tým otázku od 10eva.
Prepáč, v Alfe neúčtujem tak tam ani nechodím pozerať....
0 0
u.martina u.martina

u.martina je offline (nepripojený) u.martina

Ahoj poradaci, chcem sa spytat ci urazove poistenie u zivnostnika je vydavok ovplyvnujuci zaklada dane a taktiez ci doplatok zdravotneho poistenia z rocneho zuctovania za r.2008 plateny v r. 2009 je vydavok ovplyvnujuci zaklad dane,alebo nie. dakujem
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
u.martina Pozri príspevok
Ahoj poradaci, chcem sa spytat ci urazove poistenie u zivnostnika je vydavok ovplyvnujuci zaklada dane a taktiez ci doplatok zdravotneho poistenia z rocneho zuctovania za r.2008 plateny v r. 2009 je vydavok ovplyvnujuci zaklad dane,alebo nie. dakujem
Úrazové poistenie = VNZD, nedoplatok z RZZP je VOZD.
0 0
u.martina u.martina

u.martina je offline (nepripojený) u.martina

dakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vedel by mi niekto poradiť, nikde som sa nedočítala, kedy je možné viesť Ju a kedy je už potrebné viesť PU? ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

PÚ - právnická osoba - dočítaš sa v obchodnom zákonníku §36, §37
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať