Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

V Mojom profile na drsr je uvedené: "Komunikácia s použitím ZEP".
/pritom ZEP nemáme a na daňový úrad sme predložili Dohodu
o spôsobe droručovania bez ZEP./
Ďalej je tam uvedené: "Spôsob elektronického doručovania
daňových dokumentov je možné zmeniť tak, aby nebolo nutné
použitie ZEP". V používateľskej príručke pre AES som sa nedočítala, akým postupom sa dá dosiahnuť zmena komunikácie
tak, aby bola možná bez ZEP.
Poradí mi niekto, ako sa dá v profile zmeniť komunikácia so ZEP
na komunikáciu bez ZEP?
0 0
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Dáša_ Pozri príspevok
Stanovisko Daňového riaditeľstva SR (DR SR) k odstávkam elektronického komunikačného systému v čase podávania súhrnných výkazov na DPH.
V posledných dňoch lehoty na podávanie súhrnného výkazu na DPH došlo opakovane k spomaleniu a k nedostupnosti elektronického komunikačného systému a to podľa názoru DR SR z dôvodov na strane zmluvných dodávateľov informačných technológií pre daňovú správu. DRSR sa preto dotknutým daňovým subjektom ospravedlňuje za nižšiu úroveň poskytovaných elektronických služieb.
V prípade, ak bude zmarená možnosť podať súhrnný výkaz z dôvodov ktoré nie sú na strane daňového subjektu, správca dane príslušnú sankciu neuloží.
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám stanovisko , keby sa náhodou zo stránky DRSR vyparilo
10 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

halmir Pozri príspevok
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.
tiež si myslím, že to nebude tak jednoduché.

Ale na druhu stranu, taký prípad nebude ani jeden, ani dva. A ked je toho veľa, rieši sa to inak, ako keď je to len ojedinele.
0 0
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Chcel som tým len upozorniť, že DU bude vedieť ako bolo treba postupovať nie teraz ale až s odstupom času pri kontrole. Mne sa našťastie SV podarilo podať po niekoľkých dňoch pričom som sa permanentne dopúšťal základných chýb,ktoré boli úž v predošlých príspevkoch x-krát spomenuté a predsa som si ich neuvedomil. Takže inými slovami musel by som uznať, že som chybil.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Však aj ja sa obávam toho,že ak robím chybu ja,ale každý deň s nimi komunikujem formou mailov a včera večer mi odpísali,že je chyba opravená,len sa mi nedalo to skúsiť,lebo na stránke DU opravovali a dnes je zase do 17,00 nedostupná,tak uvidím večer.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ak by to niekomu pomohlo,tak dnes som volala na DU a oni mi povedali,že neprešla autorizácia,pracujú na tom a keď to bude v poriadku,že to oznámia.Vedeli,že ktorým firmám je to nedostupné.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Do 5 pracovných dní sa musí podať predná strana súhrnného výkazu na Daňový úrad fizicky aj s vyhlásením, ktore neviem kde nájdem a do 20-teho elektr. Alebo ako to je? Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Do 20-ho elektronicky, pri podaní si vytlačíš prvú stranu a túto podáš do ďalších 5 dní.
1 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Takže do 20.4. elektr. a do 5 prac. dní predná strana na DÚ osobne aj s vyhlásením. tak?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Rozálka to jasne napísala. Pochopila si to .
1 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

môžete mi prosím niekto poradiť. mám všetky cerifikáty posťahované aj nainštalované a teraz .... chcem si vyskúšať, či mi všeto pôjde ....
ako sa prakticky robí vypisovanie?
1/ mám sa prihlásiť
2/ cez vyplňanie tlačív na internete vyberiem tlačivo
3/ vyplním súhrnný výkaz
a .....čo potom? nemám tam nejaké možnosti že poslať alebo niečo ....

Ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

astensova Pozri príspevok
Takže do 20.4. elektr. a do 5 prac. dní predná strana na DÚ osobne aj s vyhlásením. tak?
to treba aj pri ZEP?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ten bod 2 sa mi nezdá.... nejde sa cez vypĺňanie tlačív na internete, po prihlásení sa do konta by malo byť vedľa Úvodu DIČ daňovníka.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
to treba aj pri ZEP?
Nie, elektronické podanie podpísané ZEP-om sa nedokladá na DÚ v nijakej inej forme.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

domenico.office Pozri príspevok
Ten bod 2 sa mi nezdá.... nejde sa cez vypĺňanie tlačív na internete, po prihlásení sa do konta by malo byť vedľa Úvodu DIČ daňovníka.

toto vidím, mám tam DIČ ....
aha ..takže som klikla na DIČ .. a idem to tam pokukať ...čo mi to ponúka ...
Ďakujem zatiaľ veľmi pekne :-)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Mirka.V Pozri príspevok
môžete mi prosím niekto poradiť. mám všetky cerifikáty posťahované aj nainštalované a teraz .... chcem si vyskúšať, či mi všeto pôjde ....
ako sa prakticky robí vypisovanie?
1/ mám sa prihlásiť
2/ cez vyplňanie tlačív na internete vyberiem tlačivo
3/ vyplním súhrnný výkaz
a .....čo potom? nemám tam nejaké možnosti že poslať alebo niečo ....

Ďakujem
Z obrázku je jasné, kde by vedľa úvodu malo DIČ daňovníka
Po prihlásení.jpg  
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Mirka.V Pozri príspevok
toto vidím, mám tam DIČ ....
aha ..takže som klikla na DIČ .. a idem to tam pokukať ...čo mi to ponúka ...
Ďakujem zatiaľ veľmi pekne :-)
Po kliku na DIČ nájdeš Podanie dokumentov, klik na to a v prázdnej rozbaľovacej ponuke si vyberieš typ podania.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

OK, jasné - už to v podstate mám.
vyplnené a chcela som urobiť ďalší krok ... "označiť pred odoslaním" ... a vypisuje to nejakú hlášku .... je toho dosť ale hneď v úvode "incorrect ... "

by som to uložila ako ste si mi poradili ... len to neviem uložiť - aby ste to videli, čo mi vyhlasuje ... poradíte mi prosím? Ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Áno, musíš použiť Internet Explorer a v nastaveniach povoliť časť activeX prvkov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať