Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ty si zamestnávateľ roč. zúčtovanie, alebo mu ideš robiť DP
záleží od toho aký bol príjem podľa toho by mu mohli doplatiť DB len ak splnil podmienku príjem min. 1773 Eur
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

-stačilo by mu urobiť RZD, ale len ak o to požiadal do 15.2.2010, po termíne už len DP
-dávky v nezamestnanosti nie sú zdaniteľný príjem
-doplatenie bonusu záleží od jeho príjmov zo záv. činnosti ak jeho príjmy boli vyššie ako 1773,0 má nárok na doplatenie
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

ja mu idem robit len danové priznanie.
Príjem mal 5034,8eur.
Preddavky 436.asi aj o tie by som mohla žiadat
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

lulinka10001 Pozri príspevok
ja mu idem robit len danové priznanie.
Príjem mal 5034,8eur.
Preddavky 436.asi aj o tie by som mohla žiadat
nárok na doplatenie daňového bonusu bude mať, pretože splnil podmienku príjmu

treba vypísať DP podľa potvrdenia o príjme od zamestnávateľa, nezabudnúť vypísať dieťa
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

to bol čistý príjem tých 5034,8 ak áno
vrátia mu aj daň 244,28 + DB
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

5034,8 je v hrubom
Poistné 508,52, čiže čistého 4526,28. Uhrn preddavkov na dan 436,96.2 deti, ale dostal od zamestnavatela Len 231,84. Takže mu vrátia Tie preddavky a danový bonus 240. dobre počítam?ak ano už vaás nebudem otravovat:-))))
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

dakujem:-)
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, zaujíma ma pri priznaní typu A, zamestnanec, ktorý poberá príjmy zo závislej činnosti zo zahraničia a používa metódu vyňatia príjmov zo zahraničia, akú sumu uvádza na riadku 46 daňového priznania typu A /sumu z riadku 36 alebo 44/? Za odpoveď ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

z riadku 36
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

dobry den, chcem si len overit ci som si dobre vylozila zakon.ak za rok 2009 je prijem iba z mesiacov januar februar-spolu 300eur.potom podpora 6 mesiacov,netreba podavat danove priznanie.spravne?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

lillian Pozri príspevok
dobry den, chcem si len overit ci som si dobre vylozila zakon.ak za rok 2009 je prijem iba z mesiacov januar februar-spolu 300eur.potom podpora 6 mesiacov,netreba podavat danove priznanie.spravne?
príjmy zo závislej činnosti, zrejme v tvojom prípade 1,2/2009 sú zdaniteľné príjmy,
dávky v nezamestnanosti - podpora nie je zdaniteľný príjem

ak si mala len ten jediný príjem 300,0, tak nemusíš podávať DP, nakoľko do výšky polovice nČ čo je 2012,85 nie je povinnosť podať DP, ale ak si mala nejakú daň zrazenú (v prípade nepodpísaného vyhlásenia), tak sa ti oplatí podať, pretože ti daň vrátia
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať, idem si podať daň. priz. typu A, mala som len príjmy zo záv. činn. ale počas roka som bola nezamestnaná 6 dní, ale nebola som nikde evidovaná a za to obdobie som si zaplatila aj poistné na zdrav. poist. moja otázka je uvádzam v daň priznaní aj to poistné ktoré som si sama zaplatila? Nemám ani žiaden výmer, len som si to sama vyrátala a peniaze poslala cez účet čo mám tam priložiť ako prílohu? Ďakujem pekne
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Máte právo na to, aby ste započítali aj poistné na ZP, ktoré ste zaplatila sama ako samoplatiteľ. Doklady o tom nie je potrebné prikladať k DP ale treba ich mať poruke, pre prípadnú kontrolu.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

ďakujem pekne pomohli ste mi
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ešte by som mala jednu otázku. Môj otec v roku 2009 mal 3 mesiace príjem zo záv. činn., potom bol 3 mesiace na úrade práce poberal podporu a v júni mu priznali predčasný starobný dôchodok. Len si chcem overiť či to robím správne - príjem do daň. priznania sa uvádza len zo závislej činn., podpora sa neuvádza, lebo sú to sociálne dávky, ktoré sú od dane oslobodené a keďže predč. star. dôchodok mu priznali až v júni má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku. Len nechápem, prečo mi do daň. priznania uvádza aj základ dane pre zamestnaneckú prémiu a keď tam uvediem,že 3 mesiace mal príjem tak mi to svieti ako chyba a zamestnanecká prémia je 0. A ak všetko čo sa týka zamest. prémie vymažem tak píše že je to chyba. Musí to tam byť?Ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

a to v akom programe robíš ?
ak chceš napíš údaje
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Robím to na stránke drsr, ale radšej tu napíšem údaje.
Základ dane po odrátaní poistného je 2001,55 €
Nezdaniteľná čiastka 4025,70 €
Daň vychádza 0,- €
Základ dane pre uplatnenie zamest. prémie mi píše 3072,96 €.
Počet mesiacov poberania príjmu sú 3.
Mám ešte aj možnosť uplatniť si zníženie zákl. dane na živ. poistku a to 153,36€
Zrazená daň u zamestnávateľa je 207,76 € čiže vlastne aj daň. preplatok.
Prosím pozrite sa na to prečo mi stále dáva tú zamestnaneckú prémiu. Musí v tom niečo byť pretože ak si to dám preč a chcem to vytlačiť píše mi upozornenie že sú tam chyby. Ďakujem pekne že sa mi na to pozriete.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzka2510 Pozri príspevok
Robím to na stránke drsr, ale radšej tu napíšem údaje.
Základ dane po odrátaní poistného je 2001,55 €
Nezdaniteľná čiastka 4025,70 €
Daň vychádza 0,- €
Základ dane pre uplatnenie zamest. prémie mi píše 3072,96 €.
Počet mesiacov poberania príjmu sú 3.
Mám ešte aj možnosť uplatniť si zníženie zákl. dane na živ. poistku a to 153,36€
Zrazená daň u zamestnávateľa je 207,76 € čiže vlastne aj daň. preplatok.
Prosím pozrite sa na to prečo mi stále dáva tú zamestnaneckú prémiu. Musí v tom niečo byť pretože ak si to dám preč a chcem to vytlačiť píše mi upozornenie že sú tam chyby. Ďakujem pekne že sa mi na to pozriete.
Nemáš nárok na zamestnaneckú prémiu ak pracoval len 3 mesiace.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

to viem len neviem prečo mi tam píše ten základ dane pre tú prémiu, a ako k tej sume prišiel program. Nechcem niečo poslať na daň. úrad a potom to opravovať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzka2510 Pozri príspevok
to viem len neviem prečo mi tam píše ten základ dane pre tú prémiu, a ako k tej sume prišiel program. Nechcem niečo poslať na daň. úrad a potom to opravovať.
Ja som to skúsila doplniť aj na stránke drsr a okienko zamestnaneckej prémie nechaj prázdne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať