Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
Megan77 Megan77

Megan77 je offline (nepripojený) Megan77

Marína Pozri príspevok
V potvrdení o príjme je uvedený len preddavok dane, daň ešte nie je vysporiadaná. Preukázateľné zdanenie je až cez ročné zúčtovanie dane, prípadne podaním daňového priznania.
Uff, takze teraz co? Ked mal prijem 7091 Kc, netreba podat DP...rocne zuctovanie nema urobene..takze nemozem pouzit metodu vynatia, len metodu zapoctu?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Osobne mi to tak logicky vychádza.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Prosím o prekontrolovanie výpočtu DP typ A.

Príjem rok 2009 v ČR 1 - 5/09 - použitý kurz 26,435

Úhrn zúčtovaných príjmov : 31 265 Kč = 1 182,71 €
Poistné 11 % 3 439,15 = 130,09 €
Záloha na daň z príjmu : 1 530 Kč = 57,87 €

Príjem rok 2009 v SR 10 - 12 /09

Úhrn zúčtovaných príjmov : 907,20 €
Poistné : 121,07 €
Úhrn zrazených preddavkov : 0,00 €

Evidovaný nezamestnaný 6 -09/09

Použitý výpočet dane po vyňatí príjmov zo zdrojov v zahraničí.


Vyplnenie daňového priznania rok 2009

r. 32 2 089,91 €
r. 33a 251,16 €
r. 34 1 838,75 €
r. 36 1 838,75 €
r. 37 4 025,70 €
r. 43 4 025,70 €
r. 46 1 052,62 €
r. 47 0,00 €
r. 48 0,00 €


Prosím ešte o odpoveď, preddavok na daň zaplatený v ČR sa mu na SR nevráti - ak mal preddavky na daň v SR 0 €, maximálne by sa mohli započítať ?
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Prosím o skontrolovanie.

Dakujem enyma
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

jonnsvk Pozri príspevok
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť čo mám poslať DÚ aby mi správne určili rezidentúru? V roku 2008 som 9 mesiacov pracoval na Čechách kde som tento čas aj býval. DÚ mi ale podľa mňa nesprávne určil rezidentúru na SK, asi preto že tam mám trvalé bydlisko. Podľa mňa som bol za rok 2008 ale rezidentom na Čechách. Mám kvôli tomu problémi s úradmi na Čechách i Slovensku. Ďakujem.
.. prečítaj si tému REZIDENT určenie podľa kritérií.
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Dobrý deň,

VEĽMI by som vám bol vďačný za váš názor;

Ak som držiteľom slovenského ŽL, ale všetky príjmy budem mať z územia iného štátu - ČR (takže podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia mám daňový domicil v ČR - všetky príjmy z ČR, stály byt, stredisko záujmov, všetko v ČR......), tak som povinný podať DP aj na SK, resp. - budem na SK dodaňovať (v ČR sú výhodnejšie podmienky pre ŽL, ako na SK)?

Príjemný zvyšok dňa,

Stan
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pokiaľ máš daňový domicil v ČR DP v SR podávať nemusíš. Iba ak by Ťa na to z nejakých kontrolných dôvodov daňový úrad špeciálne vyzval, vtedy by si podal daňové priznanie aj v SR ako sumárne „nulové“ a daňovému úradu by priniesol dôkaz o vyrovnaní dane i daňovej rezidencii v zahraničí, ale daň by si nezaplatil.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Chcem Vás poprosiť o radu, ako mám vyplniť DP za rok 2010.

Môj synovec mal v r. 2010 príjmy zo SR, ale aj príjmy z ČR - závislá činnosť.
Daňové priznanie musí podať do 30.06.2011.

01-06/2010 - bol študentom (SR).
Počas štúdia však pracoval na 2 dohody o prac. činnosti
07/2010 - bol evidovaný na ÚP

08-12/2010 - pracoval v ČR
Z tohto obdobia mám POVRZENÍ o zdaniteľných příjmech ze závislé činnosti ...
Zároveň v ČR mu urobili ročné zúčtovanie dane a podľa potvrdenia mu celú daň aj vrátili.
1. Ak mu vrátili daň, môžem potom tento jeho príjem z ČR zahrnúť do nášho DP ? Ak áno, kde v DP uvediem tú vrátenú daň ?
2. Nepoznám výšku odvodov - ak ho neviem, neuvediem ho ani v DP ?
Nemám jeho výplatné pásky a ani mzdový list.
3. Ktorý príjem z Potvrdenia z ČR je hrubý príjem ? Je to Základ dane na r. 8 ?

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.
Naposledy upravil Janinkaaa : 23.06.11 at 08:15
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

staci pozriet o par prispevkov spätne a vsetko tam najdes
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

via Pozri príspevok
staci pozriet o par prispevkov spätne a vsetko tam najdes
Ďakujem za upozornenie.

Už 2 dni nič nerobím, len surfujem po internete a stále som z toho magor.
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

skus toto:

prispevok zo strany 26:
Pôvodca textu príspevku: m.aj.a Pozri príspevok
Ďakujem všetkým poraďakom za príspevky, pretože určite pomohli nielen mne, ale aj mnohým iným. Z toho, čo som sa tu dočítala, už viem prečo je na českom potvrdení úhrn príjmov na r.1 nižší ako základ dane na r.8, a že úhrn povinného poistného nie je poistné zamestnanca a spolu s r.1 dáva našu celkovú cenu práce. Takže ak chcem zistiť poistné zamestnanca, vypočítam si 11% z r.1. SUPER. V tom "mojom potvrdení" je ešte na konci Ročné zúčtovanie záloh, v ktorom je uvedený vrátený preplatok dane. Neviem preto, či to ovplyvní vyplnenie DP v SR, alebo si to nemám všímať.
Ďakujem za každý príspevok.
Z Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch urobíš rozdiel medzi r.12 a r.17. V DP udávaš skutočne zrazený preddavok na daň.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem VIA.
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Ahojte,
aj ja sa Vám chcem všetkým poďakovať za príspevky ohľadom príjmu z ČR. Mala som s tým tiež obrovský problém, ale super že existujete, veľmi mi pomohli všetky tie príspevky. Ešte raz vám ďakujem. A ja dúfam, že som to vyplnila správne.
Janula1
0 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

Dobrý večer,stále platí tých 11% z r.1 českého potvrdenia pre výpočet poistného za zamestnanca? Mám potvrdenie-čr kde v r.20 nie je nič,výpl.pásky nemám. Ďakujem.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Mibi79 Pozri príspevok
Dobrý večer,stále platí tých 11% z r.1 českého potvrdenia pre výpočet poistného za zamestnanca? Mám potvrdenie-čr kde v r.20 nie je nič,výpl.pásky nemám. Ďakujem.
Mibi79 , nie je to náhodou potvrdenie kde odvody sú vysporiadané na Slovensku?- sprostredkovateľská agentúra? - len rozmýšľam nahlas, toho ročné potvrdenie som ešte nevidela.
0 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

Nie, je to české potvrdenie o zdanitel.príjmoch, kde odvody za zamestnanca nie sú uvedené. Neviem,čo Ty myslíš Anik.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Nie, je to české potvrdenie o zdanitel.príjmoch, kde odvody za zamestnanca nie sú uvedené. Neviem,čo Ty myslíš Anik.
V ČR majú superhrubú mzdu. Treba si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom za zamestnanca. (nemajú ho uvedené v potvrdení).
3 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

veronikasad Pozri príspevok
V ČR majú superhrubú mzdu. Treba si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom za zamestnanca. (nemajú ho uvedené v potvrdení).
Pýtal si ho, také potvrdenie vraj nevydávajú. To isté som mala aj s dotyčným aj min.roku. Takže mi asi nezostane nič iné len vypočítať poistné za zamestnanca z úhrnu príjmov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Pýtal si ho, také potvrdenie vraj nevydávajú. To isté som mala aj s dotyčným aj min.roku. Takže mi asi nezostane nič iné len vypočítať poistné za zamestnanca z úhrnu príjmov.
Tento rok som ešte DP s príjami z ČR nerobila, vlani niekolko a nebol problém od zamestnávatela takéto potvrdenie poslať (na firemnom liste). Treba povedať zamestnávatelovi, že na Slovensku je iný systém zdaňovania a je potrebné k DP.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zmeny oproti minulému roku v potvrdení z ČR nie sú. Odvody za zamestnanca sú výške 11 %, z toho ZP - 4,5 % a SP 6,5 %. Moja skúsenosť je taká, že väčšinou zamestnanci dostávajú k potvrdeniu o zdaniteľných príjmoch aj potvrdenie o výške odvodov. Ak však potvrdenie o výške odvodov nedostane, nezostáva nič iné len si to vyrátať z riadku 1 - úhrn zúčtovaných príjmov.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať