Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tazko-)
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

AlaNR Pozri príspevok
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?
... neskúsiš svoje prepotené tričko ... ? ... náš pesko, keď bol ešte šteniatko, si nosil do svojho brlôžteka, keď sme neboli doma, všetky naše topánky ... a poznám aj psíka, ktorý spí v botníku, keď nie sú majitelia doma ...
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Prepotené sa nenájde :-)) Veci handrového charakteru nemá rád. Čokoľvek má v brlohu, to vyhodí. Ani dečku neznesie ani nič.
O topánky nemá záujem, to už keď nemôže nájsť svoje hračky, tak zoberie maminu topánku, čo má do záhrady. Ale nehrá sa s ňou, iba ju odnesie a nechá na prostriedku dvora.
Ja neviem, čo s ním... :-) Psisko jedno...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... keďže alaya1 hovorí, že: ťažko ... tak to bude veru asi oriešok ... budeš ho to musieť postupne naučiť ... ale ak mu ten brlôžtek teraz nevonia ... veru neviem, či mu bude neskôr voňať ...

P.S: ... no, a čo sa týka prepoteného trička ... to by si mu mohla nechať po sobotňajšom upratovaní ( ... samozrejme, je mi jasné, že v normálnej domácnosti sa prepotené veci nenájdu ... ) ... no, aspoň to skús ... pretože alaya1 určite vie, o čom vo svojom príspevku hovorí ..

P.P.S: ... inak je zaujímavé, ako odnáša tvojej mamky topánku doprostred dvora ... robí poriadky ..či? ... alebo je to volanie: "Poď sa hrať .." ... asi vôbec nechápe načo mu je ten nový brloh ... asi si myslí, že je všetko hra = keď to vynáša von ... nechce, aby si mu to vnášala opäť dovnútra ..? Možno takto zistíš ... kde je "pes zakopaný" ... či?
Naposledy upravil promont maja : 08.08.11 at 13:00
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas starsi vobec nespaval v pelisku... aj som kupila taky pekny a nic... minuly rok som kupila taky latkovy vo vypredaji v ikea a zacal v nom spavat... dala som ho na miesto, kde si zvykol bezne lahnut... teraz som kupila dalsie dva z takeho nepremokaveho materialu a niekedy za den spi vo vsetkych troch postupne ... dva su na chodbe a jeden v kuchyni... a niekedy sa obaja natlacia do jedneho...

a co som si vsimla, tak maju radsej ak je ten pelech pod niecim... asi maju pocit bezpecia utociska napriklad na chodbe mam stale rozlozeny stolik na upravu psov a pod nim je jeden pelech... aj klietku im nechavam otvorenu a veru parkrat v nej spal aj nas starsi, kt. nebol na klietku nauceny
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
S tou maminou topánkou to robí práve vtedy, keď s ním nikto na dvore nie je, tak asi potom upratuje. Jednoducho podľa neho topánka patrí do prostred dvora.
niečo vymyslím, nalákam ho na ponožky (bože to je predstava)
Možno brložtek zostane nepovšimnutý , márna sláva
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som svojmu dávala tiež svoje prádlo - hlavne spodné. Zabralo to iba na chcíľu. Dnes leží v domčeku iba keď som v kuchyni a chce byť pri mne /alebo si domček zatlačí a spí na ňom. Darmo, niet nad posteľ-spálňu. Preto vždy hovorím, že nemáme doma psa, keďže nespí v domčeku ale "pesika", aby mohol spať v spálni.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

AlaNR Pozri príspevok
S tou maminou topánkou to robí práve vtedy, keď s ním nikto na dvore nie je, tak asi potom upratuje. Jednoducho podľa neho topánka patrí do prostred dvora.
niečo vymyslím, nalákam ho na ponožky (bože to je predstava)
Možno brložtek zostane nepovšimnutý , márna sláva
...tak to náš lapaj ešte také "použité" dá i do papuľky a uteká pred nami, aby sme sa s ním hrali....
Naposledy upravil evuš : 09.08.11 at 14:01
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Luciz Pozri príspevok
Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.

každý jeden psík sa dá veľmi ľahko vycvičiť - potrebuje to iba dve veci -Tvoju trpezlivosť a láskavú ruku!!! nič viac!!! nedoporučujem ako odmenu používať nič viac, ako psie žrádlo alebo piškotky, všetko ostatné psovi nepatrí! Existuje veľa druhov psieho žrádla, ktoré sa používajú ako odmeny, lebo sú veľmi chutné a voňavé pre psíkov, ale nie je treba kupovať drahé "odmeny", veľakrát stačí iba iné granulky, ktoré nepozná, chutia mu a sú cenovo prístupné. Základné povely ako sadnúť, ľahnúť, zostaň sa naučí za veľmi krátku dobu - za 2 týždne, niekedy aj za menej. Dôležité, veľmi dôležité je ale zakaždým ho pochváliť!!!!! ak urobí to, čo požaduješ, aký povel vydáš. tieto povely ak dostane od kohokoľvelk blízkej osoby, poslúchne každého. Každý pes si vyberie svojho vodcu svorky, koho najviac akceptuje a počúva, čo ale neznamená, že nebude vlastnú gazdinu počúvať. Doporučujem psa vychovať čím skôr, lebo píšeš, že máš malé dieťa a je naozaj mať blízko dieťaťa nevychovaného psa i keď maslého a mierumilovného je veľmi veľmi riskantné a nebezpečné.
Cvičáky sú veľmi drahé a je pre Teba aj zbytočné, pokiaľ nepotrebujete mať špičkovo cvičeného psa. Všetko môžeš naučiť psa doma, iba jedno nie - a to obranu. To si myslím, že asi ani nemáš záujem a ani nepotrebuješ. Ak budeš potrebovať ešte nejaké info, kľudne napíš, rada pomôžem. Doma máme ešte aj yorkshierikov vycvičených a veľakrát sa na nich zabávajú na cvičáku, lebo malý plyšáci medzi veľkými psami fungujú ako hodinky. Samozrejme nie sú cvičený na obranu, šak by sa útočník od rehotu posr*l ako manžel hovorieva-hnusák jeden - "sú to karikatúry psov"
držím palčeky, nech sa Ti darí
4 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

AlaNR Pozri príspevok
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?
kúp mu nový brlôžtek , nekúpila si podľa jeho vkusu

pomôže premiestniť, mala by si umiestniť na miesto, kde najradšej spáva alebo sedáva, psy si vyberajú svoje miesto - veľmi intenzívne vnímajú geopatogénne zóny. ale potvorky riešia aj materiál pelíška-musíš sa strafiť, alebo potom kúpiť niečo mooooooooooc dobré a dať do pelíška, aby si ho presvedčila
psy veľmi rady nosia topánky svojich gazdov keď sú samy doma, lebo potrebujú ich cítiť , ale nesmiete dovoliť sa s topánkami hrať, kúsať, alebo rozvlačovať počas vašej prítomnosti doma. to už je potom zlá výchova, lebo vám môže zničiť aj nové topánky. hračky musia stačiť. Šteniatkam keď rastú nové zúbky, majú potrebu trhať veci - stačí im dať šúlok od tojletpapiera - zúbky si pocvičia, ale zároveň vám nič nezničia a budú vedieť, že mimo toho šúlka nemajú na inom odolnosť zubov skúšať.
4 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zúbky si chvalabohu ten náš ostrí iba na kostiach, či už zvieracích alebo takých tých zo sušenej kože. To je jediné, čo obhrýza. Má plastovú hračku, takého pískacieho šaška, ale ani po pol roku nie je nikde nakusnutý. Takže s kúsaním máme svätý pokoj. Topánku odnesie, ale inak sa jej ani nedotkne. Skúsim teda nejako presunúť ten brloh inam, uvidzíme, ako zareaguje. Zatiaľ mi zakaždým, ako mu ukážem nový brložtek, venuje pohľad typu: šibe ti?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

AlaNR Pozri príspevok
Zúbky si chvalabohu ten náš ostrí iba na kostiach, či už zvieracích alebo takých tých zo sušenej kože. To je jediné, čo obhrýza. Má plastovú hračku, takého pískacieho šaška, ale ani po pol roku nie je nikde nakusnutý. Takže s kúsaním máme svätý pokoj. Topánku odnesie, ale inak sa jej ani nedotkne. Skúsim teda nejako presunúť ten brloh inam, uvidzíme, ako zareaguje. Zatiaľ mi zakaždým, ako mu ukážem nový brložtek, venuje pohľad typu: šibe ti?
Skús sa tam zložiť aj ty, napr. pri hraní, nech k tebe príde, a chvíľu tam s ním ostaň, ak sa nezmestíš, tak si tam aspoň sadni, alebo daj tam ruky a hladkaj ho, ak príde.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... včera som nášho peska trimovala atď ... a zistila som, že mu skáče kolienko, či päta ... normálne keď si ju vyrovná, kostička poskočí ... nebolí ho to, pretože ani žiadnu reakciu na ňom nebadať ... ?? ... má s tým niekto nejaké skúsenosti .. ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
... včera som nášho peska trimovala atď ... a zistila som, že mu skáče kolienko, či päta ... normálne keď si ju vyrovná, kostička poskočí ... nebolí ho to, pretože ani žiadnu reakciu na ňom nebadať ... ?? ... má s tým niekto nejaké skúsenosti .. ?
Ked beha, alebo chodi po nerovnosti neodlahcuje nohu? Moze to byt luxacia pately, co je vlastne vyskakovanie jablcka. Zisti sa to rongenovym snimkom, su 3ci 4 st.tej luxacie, da sa to odstranit operacne, ale staci zo zaciatku podavat doplnky stravy na zlepsenie klbov.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
Ked beha, alebo chodi po nerovnosti neodlahcuje nohu? Moze to byt luxacia pately, co je vlastne vyskakovanie jablcka. Zisti sa to rongenovym snimkom, su 3ci 4 st.tej luxacie, da sa to odstranit operacne, ale staci zo zaciatku podavat doplnky stravy na zlepsenie klbov.
... dosiaľ som nič nepobadala ... behá si tak ako vždy ... aj po kopci ... ako nič ... nerobí mu to žiadne problémy ... ( ale budem odteraz lepšie sledovať ... ) ... a tie doplnky ku strave na zlepšenie kĺbov ... prosím, nevieš mi v tom poradiť ..? ... alebo bude predsa lepšie nechať to na veterinára ..?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tie doplnky su dobre aj tak,lebo len pomahaju klbom, potom je to lepsie aj v starobe.
Vola sa alavis, je toho viac druhov, podla veku psa, rasy, velkosti. Musis si to najst, podla toho, akeho mas psa, no stoji to cca 15 eur. Navod mas, prestuduj na nete, kym sa rozhodnes, ale ja by som to vetovi povedala, pripadne aspon telefonicky, ak je ochotny.

KLu komu chodis? Ja ich dost poznam.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... dosiaľ som nič nepobadala ... behá si tak ako vždy ... aj po kopci ... ako nič ... nerobí mu to žiadne problémy ... ( ale budem odteraz lepšie sledovať ... ) ... a tie doplnky ku strave na zlepšenie kĺbov ... prosím, nevieš mi v tom poradiť ..? ... alebo bude predsa lepšie nechať to na veterinára ..?
Ja dávam našej 15,5 ročnej fenke Alavis 5, je tam aj kolagén a kyselina hyalurónová. Ale znížila som dávku na pol tablety a tú jej dávam na dva krát, lebo jej vychádzala v malom množstve stolicou von, nestrávená, keď som jej dala celú.
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
ešte taká otázočka, ideme sa štepiť, neradi sa vozíme v aute, pešo nepripadá do úvahy prejsť, lebo by sme išli 1 krok dopredu a dva dozadu... :-)
Keď sme sa boli strihať, tak dievčinka dávala taký oranžový oblbovací gel z tuby ako zubná pasta, neviete ako by sa to mohlo volať a či sa to dá kúpiť aj na voľno?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. no a asi mi už hrabe, načisto : ... včera večer som sa skoro zabila, keď som sledovala, ako behá ten náš pes .... boli sme na kopci ... a tak, aj mňa, dnes bolí moje, už aj tak čaptavé nožiško ( ... nevšimla som si takú prehĺbeninku v zemi ..) ... super ... ... to je tak, nemám čo pozerať po psoch ... ... no a vyzerá, že mu vôbec nič nie je ..

... inak som dala na vaše rady: ... http://www.alavis.cz/kloubni-vyziva ( pripájam ... možno, že niekomu príde vhod ... a najviac sa mi pozdáva ALAVIS 5 aj s tou kyselinou hyalurónovou ( .. vďaka Kvaka ..) ... ale ešte rozmýšľam, či sa neopýtam nášho veterinára ( .. vďaka aj alayi 1) ... aké má s tým skúsenosti ... ale keďže si viem už teraz vybaviť jeho reakciu: je potrebné sa dostaviť ... takto po telefóne ... atď. ... ?
Naposledy upravil promont maja : 15.08.11 at 08:49
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No a už sme sa zaštepili, v pohode ten náš ušatý vliezol do auta, usalašil sa mi za volantom na kolenách, packy na okne a šoférovali sme. Susedia, čo som ich stretala po ceste sa rehotali jak blázni.
Nakoniec sa naučí aj autom voziť....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať